Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 28 °C
Açık

En İyi Arı Vitaminleri

04.12.2022
29
A+
A-
En İyi Arı Vitaminleri

Arı Vitaminleri, ana arının sahip olduğu yumurtlama verimini artırmaktadır. Ana arıda olduğu gibi diğer arıların da hastalıklara karşı gösterdikleri direnci artırmaktadır. Bu sayede arıların sayısı ve verimi hızla artmaktadır.  Bu vitaminler zorlu geçen kış ayları öncesinde kullanılmakla birlikte aynı zamanda metabolizma güçlendirici olarak da kullanılmaktadır.

En iyi Arı Vitaminleri, arı çiftliğinizin çok daha hızlı gelişmesine olanak sağlamaktadır. Bu nedenle arı vitamini tercihi yaparken kaliteli olduğundan ve arılarınıza zarar vermeyeceğinden emin olmanız gerekmektedir. En iyi vitaminleri alan arılar çok daha kaliteli bal vereceklerdir. Bu vitaminler aynı zamanda genç arıların büyümesinde de oldukça etkilidir.

Arı Vitamin çeşitleri

Arıların gelişimini ve sundukları verimi artırmak için birçok vitamin çeşidi bulunmaktadır. Arı vitaminleri sayesinde daha verimli bir arı çiftliğine sahip olmak mümkün olmaktadır. Arı vitamin çeşitleri aşağıda sıralanmıştır.

 • Beemax Megavit
 • Beemax Beeforte
 • Ecotech Pharma
 • Beeagra
 • Tekno Bey
 • Teknovit
 • Beelove
 • Pollenbee

Yukarıda yaygın olarak bilinen ve kullanılan arı vitamin çeşitleri ve markaları sıralanmıştır. Siz de bu markaların sunduğu arı vitaminlerini tercih ederek arılarınızın daha verimli olmalarını kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

En İyi Arı Vitaminleri
En İyi Arı Vitaminleri

Arı Vitamini Ne İşe Yarar ve Faydaları Nelerdir?

Arıların verimini artıran vitaminlerin birçok faydası bulunmaktadır. Arı vitamin faydaları aşağıda sıralanmıştır.

 1. Hatalıklara karşı gösterilen direnci artırmaktadır.
 2. Kovan nakillerinde stres yaşanmasını önlemektedir.
 3. Daha fazla bal alımı konusunda oldukça etkilidir.
 4. Kış aylarının zorlu geçmesinden dolayı oluşabilecek sorunları gidermektedir.
 5. Ana arının sahip olduğu yumurta miktarını ciddi oranda artırmaktadır.
 6. Baharda zayıf düşen arıların gelişimini sağlamaktadır.
 7. Yaz aylarında arı sayısının artmasında oldukça etkilidir.
 8. Kışa genç arılarla girilmesini sağlayarak zararı önlemektedir.
 9. Hastalık sürecini oldukça kısaltmaktadır.
 10. Arıların popülasyonunun artırılmasında büyük önem taşımaktadır.
 11. Genç arıların gelişiminde ve büyümesinde oldukça etkilidir.
 12. Arıların daha fazla çalışmasına katkı sunmaktadır.

Arı vitamini bu faydaları sağlayarak çiftliğinizin daha da büyümesine ve aldığınız verimin artmasına olanak sağlamaktadır. Daha büyük bir arı çiftliğine sahip olmak istiyorsanız en iyi vitaminleri tercih etmeli ve arılarınızı güçlendirmelisiniz.

Arı Vitamini fiyatları

Arı vitamini satın almak isteyen kişiler tarafından Arı vitamini fiyatları merak edilmektedir. Arı vitaminleri markaya ve işletmeye göre farklı fiyatlarda satılabilmektedir. Genelde 100 gr olarak satışa sunulan arı vitaminlerinin fiyatı 7 TL’den 25 TL’ye kadar değişebilmektedir. Bu fiyatlandırma 100 gramlık paketler için geçerlidir.

Arı vitamini almadan önce satışı yapan işletmenin güvenilir olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Eğer alışveriş yaptığınız işletme güvenilir değil ise dolandırılma ihtimaliniz olabilir. Bu nedenle arı vitamini satın alacağınız işletmenin güvenilir olduğundan emin olduktan sonra alışveriş yapmanız önerilmektedir. İnternet üzerinde satış yapan güvenilir işletmelerin fiyat politikası yukarıda belirtildiği gibidir. Bu fiyatlardan çok daha ucuza satış yapan işletmelere güven konusunda şüphe ile yaklaşmanız gerekecektir.

Vetorin Çok Amaçlı Arı Vitamini

Vetorin çok amaçlı arı vitamini arılarınızın sağlıklı olabilmesi için destekleyici bir probiyotiktir. Arılarda oluşan vitamin eksikliği, düşük bağışıklık sistemini gidermek üzere kullanılmaktadır. Arıların bozulan metabolizmasını düzenleyerek sağlıklı bir toplama yapmalarını sağlar. Vetorin çok amaçlı arı vitamini doğru kullanımı oldukça basittir. Arılar için hazırlanan 1 kilogram keke 10 damla damlatmak, 1 litrelik şerbete 5 damla damlatmak yeterlidir.

Vetorin destekleyici arı vitamini arılarda sıklıkla görülen Sığırkuyruğu zehirlenmesi, Basillus bakterisi ve Nosema Apis gibi mantarların giderilmesinde etkili olmaktadır. İdeal miktarda kullanıldığında arıların hastalıkları giderilir, daha enerjik ve aktif bal toplama işlemi gerçekleştirirler. Vetorin çok amaçlı arı vitamini fiyatları 100 Ml için ortalama 100 lira olarak internette satılmaktadır.

Ecotonic Plus Arı

Ecotonic Plus arı vitamini arılarınızın kovan değişimi, mevsimsel oluşan hastalıklar ve çeşitli vitamin eksikliğini gidermek üzere kullanılmaktadır. Ecotech Pharma arı vitamin çeşitleri içerisinde bir ürün olan Ecotonic Plus arıların ihtiyaç duyduğu, mineral, vitamin ve aminoasitleri sağlamaktadır. Ecotonic plus arı vitamini doğru kullanımı 1 litrelik şerbete ya da 1 kilogram arı kekine 2,5 Ml eklenerek tüketilmesi sağlanmalıdır. Ecotonic Plus arı vitamini fiyatı 1 litrelik kutusu ile ortalama 120 – 130 lira arasında değişim göstermektedir. Bu ürünü veteriner kliniklerde ve internette satış noktalarından bulmanız mümkündür.

Beeagra Vitamin Mineral

Beeagra vitamin mineral takviyesi hem kraliçe arı hem de kovandaki diğer tüm arılar için aşırı faydalıdır. Beeagra arıların metabolizmasını güçlendirip hastalıklardan korur. Çeşitli kirli ve mikrop içeren kaynaklardan uzak kalmalarını sağlayarak arı ölümlerini azaltır. Kraliçe arının üreme hızını arttırır, genç arıları hızlı gelişmesini sağlar ve arılara enerji verir. Beeagra arı takviyesi içerisinde yer alan vitamin ve mineraller şunlardır;

 1. A Vitamini
 2. B1, B2, B6 ve B12 Vitaminleri
 3. C Vitamini
 4. D3 Vitamini
 5. K Vitamini
 6. Sodyum
 7. Kalsiyum
 8. Fosfor

Tüm bu vitaminlerin içeriğinde yer aldığı Beeagra vitamin mineral destekleyici doğru kullanılırsa tüm faydaları göstermektedir. Beeagra’nın kullanımı farklı sebeplerden dolayı farklı dozlarda kullanılmalıdır. Eğer koloni taşıma sürecindeyseniz 10 litre suya ya da şerbete 1 çay kaşığı kadar, 1 Kilo arı kekine 3 çay kaşığı eklemeniz arıların stresini giderir. Arılarınıza koruyucu etki yaratmasını istiyorsanız 10 litre suya ya da şerbete 5 çay kaşığı eklemeniz önerilmektedir. Bu vitamin 3 günde bir uygulandığında hayvanlarınızın daha güçlü, enerjik ve hızlı üreme gerçekleştirdiğini görebilirsiniz.

Beeagra vitamin mineral arı vitamin fiyatları 100 Gram paket için ortalama 8 – 12 lira arasında fiyatlandırılmıştır. Bu ürünü internet üzerinden ya da hayvan kliniklerinden temin etmeniz mümkündür. Alırken kullanım tarihini kontrol etmeyi ve detaylı bilgi almayı unutmayın.

Tavuklara Arı Vitamini

Tavuklara arı vitamini kullanımı konusunda çok fazla aratma olsa da bu konu hakkında net bir bilgi verilemez. Arılarda kullanılan vitaminlerin içeriğindeki faydalı mineral ve vitaminler tüm hayvanların ihtiyaçları için uygundur. Ancak bu vitaminlerin miktarı arılara uygun halde uygulanmaktadır. Bu sebeple kanatlı hayvanlar ve diğer hayvanlar için farklı vitamin takviyeleri uygulanması önerilmektedir. Eğer tavuklarınızda çeşitli hastalıklar meydana geldiyse bir veteriner kontrolü sonrası onlara uygun vitamin takviyeleri alabilirsiniz.

En İyi Arı VitaminleriEn İyi Arı Vitaminleri
En İyi Arı Vitaminleri

Arıya Vitamin Ne Zaman Verilir?

Arılar hayvancılıkla uğraşan birçok insanın tercihidir. Kimi zaman tehlikeli hayvanlar olarak da bilinen arılar kovanlarında sürekli olarak bal petekleri oluşturmaktadır. Arıcılıkta birçok risk bulunmaktadır. Arıcıların kontrol altında tutması gereken şeyler genellikle onların sağlıklı olmalarıdır. Arı kovanları ve kolonilerinde çeşitli sebeplerden dolayı hastalıklar, ölümler ve verimsizlikler yaşanması mümkündür. Bu durumda arı vitaminleri kullanılmalıdır. Peki, arı vitamin ne zaman verilir?

Arıların performansında azalma, ölüm yaşanması ve stres altında olmaları halinde arı vitaminleri kullanılabilmektedir. Genellikle tüm bu sorunların yaşanma sebebi iklimsel değişimler, vitamin ve mineral eksikliği ya da aşırı stres olabilmektedir. Koloni değişimi ve kraliçe arının sağlık sorunları arıları strese sokmaktadır.

Bu vitaminler düzenli olarak kullanıldığında tüm arılar sağlıklı bir şekilde çalışabilmektedir. Ancak vitaminlerin yanlış kullanımında hayvanlarınıza daha büyük zararlar verilmesi mümkündür. Bu sebeple bir veteriner hekim kontrolünde arı vitaminleri kullanılmalıdır. Arı vitaminleri genellikle akşam saatlerinde arılar kovana toplandıklarında verilmektedir. Bu sayede hemen hepsi kullanmış olur.

Samet Erden
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık