Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 31 °C
Az Bulutlu

Kesin Erkek Bebek Olması İçin Yöntemler

23.07.2022
65
A+
A-
Kesin Erkek Bebek Olması İçin Yöntemler

Kesin erkek bebek olması için yöntemler konusunda pek çok kişi araştırmalarını sürdürmeye devam ediyor. Pek çok kişi bebeklerinin cinsiyetlerini önceden belirlemek istiyor. Bu durumda erkek bebeklerinin olmasını isteyen kişiler de bunun için neler yapabileceklerini merak ediyorlar. Bu konu hakkında pek çok farklı inanıl ve tavsiye bulunuyor. Ancak bilinmesi gereken en önemli detay ise bebeklerin cinsiyetlerinin belirlenmesi konusunda verilen tavsiyelerde hiçbir bilimsellik bulunmuyor. Bu yöntemler daha çok denenen ve geleneksel olarak bilinen yöntemler olarak karşımıza çıkıyor. Bazı insanlar bu yöntemler ile cinsiyet belirlenemeyeceğini düşünürken bazı kişiler ise bu duruma tamamı ile inanıyor.

Doktorlardan erkek bebek tavsiyeleri de araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. Ancak doktorlar daha çok bilimsel konularla ilgilendikleri için bu konuda herhangi bir açıklama bulunmuyor. Ancak insanlar çeşitli yöntemleri uygulayarak bebeklerinin cinsiyetlerini belirleyebileceklerini düşünüyorlar. Bu yöntemler ise şu şekilde sıralanıyor;

 

·Çin takvimi yöntemi

·Kimin önce boşaldığı

·Boşalma ardından kadının ne tarafa yattığı

·Bebek denemelerinde ilişki sıklığı

·Hangi aylarda hamile kalındığı

·Ovulasyon döneminin kaçıncı gününde deneme yapıldı…

Bu yöntemler pek çok kişi tarafından uygulanmaya devam ediyor. Her ne kadar bilimsel bir açıklama bulunmasa bile yine de insanlar bu yöntemler ile birlikte bebeklerinin erkek olması adına denemeler yapmaya çalışıyor.

Erkek Bebek İsteyen Anneler Ne Yapmalı?

Erkek bebek isteyen anneler ne yapmalı denildiği zaman aslında herhangi bir şey yapmamaları gerekiyor. Çünkü en basitinden bebeklerin cinsiyetlerini anneler belirlemiyor. O yüzden de anneler her ne yaparlarsa yapsınlar bilimsel açıdan bebeklerin cinsiyetlerini değiştirmek konusunda en ufak bir faydaları bile bulunamıyor. Bu durum tamamen Allah’ın izni ile oluyor. Eğer kadınlar bir erkek bebeklerinin olmasını istiyorlar ise yapabilecekleri tek şey dua olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü Yüce Allah’ın istemesi durumunda kainatta olmayacak en ufak bir şey bile bulunmuyor. Kadınlar Allah’a dua ettikleri zaman Allah’ın izni ile duaları ve dilekleri gerçekleşebiliyor.

Dinimize göre erkek bebek nasıl yapılır konusunda da annelerin yapabilecekleri tek şey dua etmek oluyor. İnsanlar bebek denemeleri yaparken bebeklerinin erkek ve sağlıklı olması adına Allah’a dua edebiliyorlar. Allah’ın kimlerin dualarını hangi zamanda kabul edeceği hiç belli olmuyor. Bu nedenle de kadınların ellerinden bir şey gelmeyen bu durum için namaz kılarak dua etmeleri gerekiyor. Özellikle de 2 rekatlık dilek namazı kılmalarının ardından Allah’a dua etmeleri ile birlikte duaları daha faziletli hale geliyor.

Kesin Erkek Bebek Olmasi Icin Yontemler 1

Kesin Erkek Bebek Olması İçin Yöntemler

Erkek Çocuğu Hangi Ayda Yapılır?

Erkek çocuğu hangi ayda yapılır sorusu da bebeklerinin cinsiyetlerini aya göre belirleyebileceklerini düşünen insanlar tarafından araştırılan konular arasında yer alıyor. Aslına bakılırsa hangi ayda hamile kalındığının bebeklerin cinsiyetleri üzerinde en ufak bir etkisi yok. Çünkü örnek olarak şubat ayında hamile kalan iki kadının bebeklerinden biri erkek be biri kız olabiliyor. Yine aynı anda doğum yapılması ile birlikte ayların cinsiyet konusunda en ufak bir etkisi olmadığı görülüyor. Ancak ay olarak Çin takvimi hesaplamaları yapılırsa işler değişiyor.

Çin takvimi de aslında cinsiyet belirlemek konusunda en ufak bir bilimsellik bile içermiyor. Ancak bu yöntem ile birlikte pek çok kişi bebeklerinin cinsiyetlerini ayarlayabildiklerini söylüyor. Bu durum aslında tamamen bir inanış biçimi olması ile karşımıza çıkıyor. İnsanlar Çin takvimine göre hamile kalmak istedikleri zaman hesaplamaları da en kolay biçimde tamamlıyorlar. Böylelikle de uygun görülen zaman dilimi içerisinde denemelerini gerçekleştiriyorlar.

Erkek Çocuk Sahibi Olmak İçin Hangi Pozisyon Olmalıdır?

Erkek çocuk için hangi pozisyon konusunda da pek çok söylenti bulunuyor. İnsanlar özellikle de belirli pozisyonlara uyulması durumunda bebeğin erkek olacağını söylüyorlar. Bu pozisyonlar erkeğin de kadının da yan yattığı ve erkeğin üstte kadının miyosfer olduğu pozisyonlar olarak dikkat çekiyor. Ancak bu pozisyonların cinsiyet ile en ufak bir alakası bulunmuyor. Belirtilen pozisyon erkeğin spermlerinin kadının yumurtalarına sorunsuz bir şekilde ulaşmalarını sağlıyor. Yani genel mantık, spermlerin canlılığını yitirmeden yumurta hücresine ulaşabilmesi böylelikle de hamilelik şansının artırılması olarak dikkat çekiyor.

Erkek bebek için kim önce boşalır konusu da pek çok kişi tarafından araştırılmaya devam ediliyor. Aslında bebeğin cinsiyetinin belirlenmesi için kimin önce boşaldığının bir önemi bulunmuyor. Kadın daha erken boşalırsa erkek çocuğun olacağı söyleniyor. Ancak bu durum konusunda da bir bilimsellik bulunmuyor. Yine de kadının daha önce boşalması da spermler için daha kaygan ve elverişli bir ortam oluşturacağı için hamilelik şansını artırıyor.

Erkek Bebek İçin İlişkiden Sonra Hangi Tarafa Yatılmalıdır?

Erkek bebek için yapılması gerekenler konusunda kadınların ilişki ardından hangi tarafa yatmaları gerektiği konusu da araştırılıyor. Kadınlar ilişkinin ardından yüzüstü, sırt üstü ya da iki yan tarafa yatabiliyorlar. Bu konu hakkında iki yan tarafa yatılması halindeki ihtimaller genellikle uygulanıyor. Bu ihtimaller ise şu şekilde belirtiliyor;

·Sağ tarafa yatılırsa erkek bebek

·Sol tarafa yatılırsa kız bebek

Ancak yine bu durumun da herhangi bir bilimsel açıklaması bulunmuyor. Sadece bir inanış biçimi olarak pek çok insan bu yöntemi uygulamaya devam ediyor. Yine de her iki yandan birine yatmak yetine yüzüstü yatmak hamilelik şansını yükseltiyor. Özellikle de ilişki ardından kadının kalçasına yastık koyması ve bir süre boyunca o şekilde yatması spermlerin ulaşmaları gereken alana daha kolay şekilde ulaşmalarını sağlıyor.

İlişki sonrasındaki yatış şekilleri pek çok kişi tarafından cinsiyet belirleme olarak kullanılıyor. Ancak durumun aslına bakıldığı zaman yumurtalıklar ile cinsiyetin bir alakasının olmadığı anlaşılıyor. Bebeklerin cinsiyetlerini belirleyen durum kadından kaynaklanmıyor. Yani kadın her ne tarafa yatarsa yatsın bu durum bebeklerin cinsiyetleri üzerinde bir değişiklik meydana getirmiyor. Ancak yine de pek çok kişi bu duruma inandıkları için bir inanış olarak yöntemleri uygulamaya devam ediyorlar.

Hamilelikte Cinsiyet Nasıl Belirlenir?

Hamilelikte cinsiyet belirleme konusunda da pek çok kişi araştırma yapmaya devam ediyor. İnsanların bebeklerinin hangi cinsiyette olduğunu öğrenmek için bir süre beklemeleri gerekiyor. Bebeğin cinsiyetinin belli olacak kadar büyümesi ardından ultrason yöntemi ile birlikte insanlar bebeklerinin cinsiyetlerini öğrenme imkanı elde ediyorlar. Cinsiyet konusunda belirli yanılmalar da meydana gelebiliyor. Özellikle de kız olacağı söylenen bebekler hata payından dolayı doğdukları zaman erkek oldukları görülebiliyor.

Kesin Erkek Bebek Olmasi Icin Yontemler

Kesin Erkek Bebek Olması İçin Yöntemler

Çocuğun Cinsiyetini Kim Belirler?

Çocuğun cinsiyetini kim belirler konusu da pek çok kişi tarafından araştırılan konular arasında yer alıyor. Bebeklerin cinsiyetlerinin belirlenmesi tamamı ile erkeklerden kaynaklanıyor. Sperm hücrelerinin cinsiyetleri bulunuyor. Hangi sperm yumurtaya ulaşmayı başarırsa eğer o sperme göre bebeklerin cinsiyetleri belirleniyor. Sperm hücreleri XX ve XY kromozomundan meydana geliyor. Eğer c kromozomu olan sperm yumurtaya ulaşmış ise bebeğin cinsiyeti kız oluyor. Ancak y kromozomu ilk olarak ulaşmışsa da bu bebeklerin cinsiyetleri erkek oluyor. Spermlerin üzerinde yer alan kromozomlar nedeni ile cinsiyet belirleme durumu meydana geliyor. Yani daha kısa bir genelleme ile cinsiyetleri belirleyen kişi aslında teorik olarak erkekler oluyor.

Samet Erden
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık