Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 28 °C
Açık

Nüfus Cüzdanı Sureti Alma (E-Devlet – Ücretsiz)

27.11.2022
117
A+
A-
Nüfus Cüzdanı Sureti Alma (E-Devlet – Ücretsiz)

Nüfus Cüzdanı Sureti Alma (E-Devlet – Ücretsiz) Ücretsiz bir şekilde Vukuatlı nüfus cüzdanı sureti alabileceğinizi açıkladık! Nüfus cüzdanı, herkeste var olan ve bir ülkenin devletinin vatandaşlarına verilen ve içerisinde kimlik bilgilerinin yer aldığı resmî belgelerdir. Nüfus cüzdanı bilgileriniz kolaylıkla oynanabilir ve üzerinde sahtekarlık yapılabilir ve teknolojinin gelişmesiyle buna çok fazla elverişli olmaktadır. Çoğu kurum devlet tarafından sebeplerle nüfus cüzdanı fotokopisi yerine geçen nüfus cüzdanı sureti isterler. Bu kurumlar, işe alımlar, okul kaydı gibi durumlardır. Peki, Nüfus Cüzdanı Sureti Nedir?

Not: Ücretsizdir, edevlet üyeliği olan her vatandaş edinebilir.

Nüfus Cüzdanı Sureti Nedir?

Nüfus cüzdanı sureti, içerisinde yer alan bilgiler, nüfus cüzdanı içerisinde yer alan bilgileri içerir. Nüfus cüzdanı sureti, genel olarak e-devlet üzerinden, nüfus dairelerinden alınan bir belgedir. Nüfus cüzdanı sureti alınması için sebepler,

 • Nüfus cüzdanı sureti sayesinde bilgiler üzerinde oynanma veya aldatmaca bilgilerin yapılıp yapılmadığı anlaşılabilir.
 • Nüfus cüzdanında yer alan bilgiler devlet tarafından kayıtlı tutulur ve nüfus cüzdanı sureti istenmesinin sebebi genel olarak nüfus cüzdanı ile bu belgenin uyuşup uyuşmadığını ve tamamen doğru bilgiler olduğunu kanıtlanması için istenir.
 • Nüfus cüzdanı sureti sayesinde kimlik bilgilerinizi kolayca kanıtlayabilirsiniz. Peki, Nüfus Cüzdanı Sureti Alma (E-Devlet – Ücretsiz)

Nüfus Cüzdanı sureti Nereden Alınır?

Nüfus cüzdanı sureti, alabilmek için bulunduğunuz bölgedeki veya bağlı olduğunuz ilçedeki mahalle muhtarına gitmeniz gerekir veya e-devletten alınır. Şu adımları izleyebilirsiniz,

 • Mahalle muhtarına nüfus cüzdanı sureti almak istediğinizi belirttiğiniz zaman bazı kontroller yapılır.
 • Muhtardan nüfus cüzdanı için ücret ödemeniz gerekmektedir. Bu ücret bedeli büyük miktarda bir ücret değildir. Genellikle bu miktar şehirden şehire değişiklik gösterebilir.
 • Köylerde veya küçük bölgelerde yaşayan bireylerin nüfus cüzdanı alımı daha kısa sürmektedir.

Ayrıca nüfus cüzdanı sureti noterden de alınabilmektedir ve kolayca temin edilir. Nüfus cüzdanı sureti istenirken sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık numaranız gerekir. Suretin kanıtlanabilir olması için bir damga vurulması gerekir veya gerçek bilgileriniz olduğuna dair belge hazırlanabilmektedir. Noterden nüfus cüzdanı sureti almak için 20 ila 25 TL bir ücret ödemeniz gerekebilir. Peki, Nüfus cüzdanı sureti nasıl alınır?

Nüfus Cüzdanı Sureti Nedir Nereden Alınır?
Nüfus Cüzdanı Sureti Nedir Nereden Alınır?

Nüfus cüzdanı sureti e-Devlet üzerinden alma

Nüfus cüzdanı sureti e-devlet üzerinden rahatlıkla alınabilir. Nüfus cüzdanı suretini e-devlet üzerinden alma özelliği 2018 yılı ile devreye girmiştir. E-devlet üzerinden onaylı ve imzalı şekilde nüfus cüzdanı sureti örneği çıkartabilirsiniz. Şifreniz yoksa PTT’ye giderek 3 ile 5 TL civarında bir miktar ödeyerek şifrenizi alabilirsiniz. Nüfus Cüzdanı Sureti Nereden Alınır? içeriğimizde merak ettiğiniz her şeye yer verdik!

E-devlet, devlet tarafından verilen hizmetlerin Türkiye vatandaşlarına özel duyuruların ve işlemlerin bu elektronik platform üzerinden insanlara ulaşan bir sitedir. Buradan vatandaşlar ve devlet daireleri arasında geçen tüm işlemleri rahatlıkla halledilebilmesini sağlar. Devletin sunduğu bu site güvenilirdir ve tüm evrak, belge tarzında kişisel bilgilerinizi içeren belgeleri rahatlıkla temin edebilirsiniz ve bu belgeler gerçeklikle arasında bir fark bulunmaz. Peki, Nüfus Cüzdanı Sureti Nedir Nereden Alınır?

Adım 1:

Nüfus cüzdanı sureti e-Devlet üzerinden alma
Nüfus cüzdanı sureti e-Devlet üzerinden alma

2. Adım

Nüfus cüzdanı sureti e-Devlet üzerinden alma
Nüfus cüzdanı sureti alma

E-devlet Üzerinden Nüfus Cüzdanı Sureti Nasıl Alınır?

Uygulamaya giriş yapmak ve hizmetlerinden yararlanmak için bazı güvenlik uygulamalarından geçersiniz ve istediğiniz belgeyi rahatlıkla çıkartabilirsiniz. E-devlet üzerinden nüfus cüzdanı sureti almak için şu adımları izleyebilirsiniz,

 • Öncelikle sisteme giriş yapmalısınız, sisteme girdiğiniz zaman ‘’kimliğimi şimdi doğrula’’ butonuna basın. Sonrasında T.C. kimlik numaranızı girerek size verilmiş olan şifrenizi girerek ‘’sisteme giriş yap’’ butonuna tıklayın.
 • Çıkan sayfada ‘’kimliğimi şimdi doğrula’’ butonuna basın ve nüfus kayıt örneği ile gerekli bilgileri doldurun.
 • Arama bölümüne ‘Kimlik bilgilerim’ yazarak arayın.
 • Belgenin kime veya nereye vereceğiniz sorulu ve verileceği yeri tam olarak doğru şekilde yazmanız gerekir.
 • Oluşturulan nüfus cüzdanı sureti e-imzalı olarak belirtilen adrese iletilir ve vereceğiniz kurum tarafından rahatlıkla sorgulanabilir.
 • Alınan belgenin kesinlikle kullanım süresinin dolmadan kullanılması önerilir.
 • En son işlem olarak ‘’bilgilendirme yazısını okudum’’ butonunu işaretlerin ve ‘’devam et’’ butonuna basın.
 • Nüfus Cüzdanı Sureti Nedir Nereden Alınır?

Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği Nedir?

Vukuatlı nüfus kayıt örneği, neredeyse tüm kurum ve kuruluş tarafından istenen belgelerdir. İçerisinde anne, baba, kardeş, eş ve çocukların doğum yerini ve tarihi bulunan resmi bir belgedir.

Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği Nereden Alınır?

Vukuatlı nüfus kayıt örneğini e-devlet üzerinden istediğiniz zaman rahatlıkla çıkartılır. Bunun için yine e-devlete giriş yaparak arama kısmına vukuatlı nüfus kayıt örneği sorgulama demeniz yeterlidir.

Nüfus Kayıt Örneği Nedir?

Nüfus Cüzdanı Sureti Nedir Nereden Alınır? sorusu, birçok kişi tarafından sıklıkla sorulmaktadır. Nüfus kayıt örneği, bireyin aile bilgisini, kimlik bilgilerini içeren detaylı bir belgedir ve bu belgeyi alabilmek için e-devlet üzerinden veya kaymakamlık veya valilik binalarında bulunan nüfus müdürlüklerine gitmeniz gerekir.

Nüfus Cüzdanı Sureti ile Nüfus Kayıt Örneği Aynı Şey mi?

Nüfus cüzdan sureti ile nüfus kayıt örneği aynı şeydir ve yine bu belgeleri e-devlet üzerinden rahatlıkla alabilirsiniz. Bunun için e-devlete giriş yaptıktan sonra arama butonuna istediğiniz belgenin ismini girerek sorgula yazın. Gerekli bilgileri doldurduktan sonra belgenizi çıkartın.

Sesli Anlatım

Nüfus cüzdanı sureti alımı sesli anlatım

Videolu Anlatım

Nüfus Cüzdanı Sureti Nedir Nereden Alınır?

Samet Erden
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık