Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 28 °C
Parçalı Bulutlu

Ahbap Derneği Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvurusu Formu

18.10.2023
46
A+
A-
Ahbap Derneği Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvurusu Formu

Ahbap derneği yardım başvurusu ile ihtiyaç sahibi ve kimsesizler için ayni ve nakdi yardımlar yapılmaya devam etmektedir. Sloganı ‘’ Sevginin ve Gerçeğin Peşindeyiz ‘’ olan Ahbap Derneği, 31 Temmuz 2017 tarihinde ünlü sanatçı Haluk Levent tarafından kurulmuştur. Toplumsal yardımlaşma ve dayanışmanın artmasına yönelik çalışmalar yürüten dernek ülkemizdeki en değerli derneklerden biridir.

Ahbap Derneği ihtiyaç sahibi vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri geçimlerini idame ettirmelerini sağlamakla birlikte sokak hayvanlarına yönelik de çeşitli yardım faaliyetlerini yürütmektedir. Ahbap Derneği her türlü afet anında vatandaşların yanında olmakta, yoksul ailelerinin çocuklarının eğitimlerine kaldığı yerden devam edebilmeleri için burs imkanı sağlamaktadır.

Din, dil, ırk, mezhep ve cinsiyet fark etmeksizin muhtaç ailelere her türlü gıda ve erzak yardımı yapılmaya devam etmektedir. Bunun yanında dernek farklı alanlarda ihtiyaç sahiplerine yardımlarını hem ayni hem de nakdi yardım olarak sürdürmektedir.

Ahbap Derneği Tarafından Yapılan Yardımlar

Ahbap Derneği Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır Başvurusu Formu
Ahbap Derneği Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır Başvurusu Formu

Oldukça geniş alandaki yardım faaliyetlerini ara vermeden sürdüren Ahbap Derneği, yangın ve sel gibi afet anlarında da en kısa sürede afetzedelerin yanında olmaktadır. Afetzedelerin her türlü barınma, sağlık ve gıda gibi ihtiyaçları yine bu dernek tarafından hızlı bir şekilde sağlanmaktadır.

Maddi yetersizlikler sebebiyle eğitimlerine ara vermek durumunda kalan öğrenciler için yardımlarını sürdüren Ahbap Derneği başarılı olan öğrencilere burs vererek her daim onların yanında olduğunu göstermektedir. Diğer yandan sağlık giderlerini karşılamakta güçlük yaşayan hasta ve hasta yakınları Ahbap Derneği yardım başvurusu ile taleplerini bildirebileceklerdir.

Kimsesizler, yaşlılar, şiddet mağdurları, yetim ve öksüzler için de yardımlarına aralıksız devam eden dernek onların gıda, barınma ve giysi gibi ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Ahbap Derneği ile bu kişilerin daha güvenli bir ortamda yaşamaları sağlanmaktadır. Haluk Levent’in kurucusu olduğu Ahbap Derneği, muhtaç ve kimsesiz aileler, herhangi bir gelir kaynağı olmayanlar ve sosyal güvencesi olmayan herkese yardım elini uzatmaktadır.

Ahbap Derneği Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

İhtiyaç sahipleri Ahbap Derneği tarafından yapılan yardımlardan yararlanmak için derneğin resmi internet sitesine başvuru taleplerini iletebilmektedirler. Resmi internet sitesinin ana sayfasında sağ üst kısımda yer alan ‘’ Yardım Talep Et ‘’ butonuna tıkladıkları taktirde yardım başvurularını oluşturabileceklerdir.

Ahbap Derneği yardım başvurusu oluşturmak için vatandaşların ilk olarak siteye üye olmaları gerekir. Siteye üye olmak isteyen vatandaşlar sayfanın sağ üst kısmındaki ‘’ Üyelik ‘’ butonuna tıklayarak kayıt işlemlerini buradan gerçekleştirebileceklerdir. Diğer yandan hayır sahibi kimseler de bu site üzerinden ihtiyaç sahibi vatandaşlara bağış yapabilmektedirler.

Haluk Levent’in yardım derneğine başvuru yapmak isteyenlerin en çok cevap aradığı sorulardan biri bu derneğe başvuruların nasıl yapılacağıdır. Haluk Levent tarafından kurulan Ahbap Derneğine yardım başvurusunda bulunmak isteyenler Ahbap Derneği resmi internet sitesi üzerinden başvuru taleplerini oluşturabilirler.

Haluk Levent’in kuruculuğunu yaptığı dernek üzerinden gıda yardımı, para yardımı, erzak yardımı ve burs yardımı gibi yardımlara başvurmak isteyen ihtiyaç sahipleri Ahbap Derneği internet sitesine giderek üye olup giriş yaptıktan sonra başvurularını bu adres üzerinden iletebileceklerdir. Başvuru sahiplerinin siteye üye olduktan sonra bilgileri mutlaka bir yere kaydetmeleri gerekmektedir.

Ahbap Derneği Gıda ve Erzak Yardımı

Temel gıda gereksinimlerini karşılayamayan kişiler gıda ve erzak yardımından yararlanmak için Ahbap Derneğine başvurabilmektedirler. Yardım almak için gerekli şartları taşıyanları en kısa süre içerisinde yardım kolileri ulaştırılmaktadır. İhtiyaç sahiplerine düzenli olarak yapılan erzak yardımlarının içerisinde peynir, zeytin, mercimek ve pirinç gibi gıda maddeleri yer almaktadır.

Ahbap Derneği Giyecek Yardımı

Ahbap Derneği ile ihtiyaç sahibi aileler giyecek yardımı başvurusunda bulunabilmektedirler. Bu kapsamda ihtiyaç sahiplerine mont, kaban, ayakkabı ve hırka gibi kıyafetler verilmektedir. Muhtaç, yetim ve öksüzler konusunda oldukça hassas olan dernek çocukların eğitim hayatlarında kullanabilmeleri için önlük, çanta ve ayakkabı yardımlar da yapmaktadır.

Ahbap Derneği Yakacak Yardımı

Ahbap Derneği yardım başvurusu ile ihtiyaç sahipleri yakacak başvurusunda bulunabilmektedirler. Muhtaç ailelere odun ve kömür yardımı yapan dernek sobası olmayan haneler için soba temini de sağlamaktadır. İhtiyaç sahipleri temel ihtiyaçlarının yanında diğer ihtiyaçları için de derneğe başvuruda bulunabilmektedirler.

Ahbap Derneği Sağlık Yardımı

Her türlü ihtiyaç anında vatandaşların yanında olmayı sürdüren Ahbap Derneği, ölümcül ve ciddi hastalığa sahip olan kişilerin tedavi süreçlerinde de yardımlarına devam etmektedir. Diğer yandan hayır sever vatandaşlar da dernek aracılığı ile tıbbi malzeme yardımında bulunabilirler.

Ahbap Derneğinin geniş kapsamda yaptığı yardımlardan biri de burs desteği vermesidir. Üniversitede okuyan ya da üniversiteye hazırlanan lise öğrencilerine burs verilerek onların geleceğe daha emin adımlar atması sağlanmaktadır.

Ahbap Derneği Nakdi Yardım Başvurusu

Ahbap Derneği yardım başvurusu ile ayni olduğu kadar nakdi olarak da muhtaç ve kimsesizlere yapılmaktadır. Bu kapsamda para yardımı almak isteyenlerin Ahbap Derneği internet sitesine üye olarak başvurularını iletmeleri gerekmektedir. Başvuru sahipleri başvuru işlemi için başvuru formu doldurmak durumundadırlar. Yapılan başvurular detaylı incelemeye tabii olacağından başvuru sahiplerinin doğru bilgi vermeleri gerekmektedir.

Ahbap Derneği Yardım Başvurusu Sorgulama

Ahbap Derneği yardım başvurusu talebi onaylanan kişilere mail ve SMS gönderilerek bilgilendirme yapılmaktadır. Yardım başvurusu sorgulamak isteyenler derneğin internet sitesi üzerinden de başvurularını kolaylıkla sorgulayabilmektedirler. Başvurunun onaylanması neticesinde başvuru sahibine ulaşılabilmesi açısından başvuru esnasında forma güncel iletişim bilgilerinin yazılması gerekir.

Ahbap Derneği Kimlere Yardım Eder?

Muhtaç ve ihtiyaç sahibi herkes Ahbap Derneğine yardım başvurusunda bulunabilmektedir. Bu kapsamda derneğin yardım ettiği kişiler şu şekildedir;

 • Muhtaçlık sınırının altında yaşamları idame ettirenler,
 • Pandemi nedeniyle işten çıkarılanlar,
 • İşleri tamamen duran esnaflar,
 • Yetim ve öksüzler,
 • Kimsesizler,
 • Hiçbir sosyal güvencesi olmayanlar,
 • Hiçbir gelire sahip olmayanlar,
 • Muhtaç ailelerin okuyan öğrencileri,
 • Engelliler,
 • Yaşlılar,
 • Şiddet mağduru kadınlar,

Ahbap Derneği Yardım Başvurusu Gerekli Belgeler

Ülkemizde diğer derneklerde olduğu gibi Ahbap Derneği de öncelik olarak ihtiyaç sahiplerine yönelik hizmet vermektedir. Başvuru sahiplerinin gerçekten ihtiyaç sahibi olduğunun ispatı için birtakım belgeler istenmektedir. Ahbap Derneği yardım başvurusu için talep edilen belgeler şu şekildedir;

 • Başvuru sahibinin Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı,
 • İkametgah belgesi,
 • SGK hizmet dökümü,
 • Fakirlik belgesi,
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği,
 • Tescilli araç belgesi,
 • Kişiye özel durum varsa bunun opsiyonel belge adı altında teslim edilmesi gerekmektedir.

Ahbap Derneği İletişim

Ahbap Derneği ile iletişime geçerek her türlü görüş, öneri ve soru talebi iletilebilmektedir. Bu işlem için Ahbap Derneği resmi internet sitesi üzerinden iletişime geçilebilmektedir.

Ahbap Derneği Telefon Numarası

Haluk Levent tarafından kurulan Ahbap Derneğinin telefon numarası 0552 802 19 04 olarak belirtilmiştir.

Ahbap Derneği WhatsApp Numarası

Ahbap Derneği ile iletişime geçmek isteyen ve başvuru yapmak isteyen pek çok kişi derneğin WhatsApp numarasını merak etmektedir. Derneğe şuan için WhatsApp yolu ulaşma durumu bir durum yoktur. Vatandaşlar derneğin yapmış olduğu yardımları Instagram, Twitter ve Facebook gibi sosyal medya kanalları üzerinden takip edebilirler.Ahbap Derneğinin kendine ait Youtubu kanalı da yer almaktadır. İsteyen vatandaşlar bu kanal üzerinden de yardımları takip edebilirler.

Ahbap Derneği yardım başvurusu ile ihtiyaç sahibi ve muhtaç herkes yapılan yardımlardan yararlanabilecektir. Başvuru sahibinin başvurusunun onaylanmasının ardından yardımlar en kısa sürede ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacaktır.

Samet Erden
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık