Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 28 °C
Açık

Anestol Krem Vajinaya Sürülür Mü?

04.12.2022
31
A+
A-
Anestol Krem Vajinaya Sürülür Mü?

Anestol Krem Vajinaya Sürülür Mü? – Anestol Krem genel olarak deride yaşanan acı veren yaraları uyuşturmak amacıyla kullanılmaktadır. Hemoroit oluşumunda ya da egzama gibi rahatsızlıklarda Vajina etrafına sürülebilmektedir. Yani Anestol krem vajinaya sürülür mü sorusunun cevabı evet sürülür. Ancak Vajina içerisine sürülemez. Bu ilacın doğru kullanımı çok önemlidir. Aksi takdirde yan etkilere sebep olabilmektedir. Peki, Anestol Krem Vajinaya Sürülür Mü?

Anestol Krem Ne İşe Yarar

Tam adı Anestol Pomad olarak bilinir. Anestol Krem en bilinen etkisiyle uygulanan bölgede uyuşukluk sağlamaktadır. Genellikle kadınların kullandığı kremler arasında yer alır. Anestol Krem deride sinir hücrelerini uyararak acı yaratan durumlar karşısında hissizlik sağlamaktadır. Anestol Krem ne işe yarar sorusuna cevap olarak Anestol Pomad şu işlemlerde kullanılmaktadır;

 • Deride Oluşan Egzama Yaraları
 • Ağda İşlemi Öncesi
 • Kulak Deldirme Öncesi
 • Böcek Isırıkları ve Yaraları
 • Anestol Krem Vajinaya Sürülür Mü
 • Meme ucu Çatlakları
 • Hemoroit Dolaylı Yaralar

Anestol Pomad yalnızca yara oluşan bölgelerde, kızarıklık görülen alanlarda ve çeşitli deri lezyonlarında kullanıldığında etkili olmaktadır. İçerdiği etken maddeleri nedeniyle deride uyuşmaya sebep olur. Bu uyuşukluk çok uzun süreli değildir. Anestol Krem Vajinaya Sürülür Mü?

Anestol Krem Vajinaya Sürülür Mü
Anestol Krem Vajinaya Sürülür Mü

Anestol Krem İçeriğindeki Maddeler

Anestol Krem prospektüs incelendiğinde cilt yüzeyinde kullanılan Anestol Pomad içeriğinde bulunan kimyasal maddelerin etkisiyle lokal anestezi işlemi gerçekleştirmeye yaradığı görülmektedir. Anestol kremin ana etken maddesi Lidokoindir.

Anestol Krem Vajinaya Sürülür Mü içerisinde Lidokoinin yanı sıra yardımcı kimyasal maddelerde bulunmaktadır. Bu kimyasal maddeler, Propil Paraben, Glikol 1500, Metil Paraben, Propilen Glikol ve Polietilen Glikol 6000 olarak görülmektedir. İçerisinde bulunan kimyasallardan herhangi birine karşı duyarlılığı olan hastalar bu ilacı kullanmamalıdır.

Anestol Krem Nasıl Kullanılır?

Vücutta oluşan tahriş, egzama yaraları, çatlaklar ve çeşitli işlemler için kullanılan Anestol Pomad öncelikle doktor reçetesiyle alınmaktadır. Uygulanışı da diğer tüm kremlerle aynıdır. Anestol krem nasıl kullanılır ve Anestol Krem Vajinaya Sürülür Mü? sorusunun cevabı olarak şu verilebilir. Ciltte yara bölgeleri iyice temizlenir.

Daha sonra çok az bir miktarda Anestol krem alınır ve bölgeye hafifçe sürülür. Sürülen bölgede kısa süre ovmanız yeterli olacaktır. Anestol Krem sürüldükten en geç 5 dakika sonra etkisini gösterir. Anestol Krem kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli şey o bölgenin örtülmemesi ve bandajlanmamasıdır. 

Anestol Krem Vajinaya Sürülür Mü?

Anestol Pomad normal şartlarda yalnızca deride oluşan yaraları uyuşturmak amacıyla kullanılmaktadır. Ancak ülkemizde Anestol kremi cinsel anlamda kullanan insanların olduğu da bilinmektedir. Anestol Krem Vajinaya Sürülür Mü? cinsel ilişkide nasıl kullanılır sorusuna cevap olarak şu verilebilir. Erkekler cinsel organlarında bu kremi kullandıklarında uyuşturucu etkisi nedeniyle erken boşalmaya karşı kullanılmaktadır. Aslında bu durum pek de onaylanan bir yöntem değildir. Ancak bazı ürologlar kullanımında sorun olmadığı yönünde yönlendirmede bulunmaktadır.

Anestol Krem Fiyatı

Anestol Pomad krem doktorunuzdan aldığınız reçete ile eczaneden satın alınmaktadır. Anestol krem doktor onayı olmadan kullanılmamalıdır. Anestol Krem Fiyatı 15 ile 16 lira civarında olduğu bilinmektedir. Ancak değişen ilaç fiyatları ve vergilendirme durumuna göre fiyatta oynamalar görülebilmektedir. Anestol Krem Vajinaya Sürülür Mü oldukça risklidir. Bu sebeple Anestol Krem eczane dışından temin edilmemelidir. İnternet üzerinden alınması risklidir. Kullanılan ürünün gerçek Anestol Pom olmama ihtimaline karşın sadece eczaneden temin edilmesi önerilir.

Anestol Krem Yan Etkileri

Deride oluşan yaralara, basur rahatsızlığına ve Egzamaya iyi geldiği bilinse de Anestol Kremin de yan etkileri bulunmaktadır. Anestol Krem doktorunuzun tavsiye ettiği biçimde ve miktarda kullanılmalıdır. Bazı hastalar içeriğinde bulunan maddeler dolayısıyla yan etkileriyle karşılaşabilmektedir. Anestol Krem Yan etkileri ise şunlardır;

 • Nefes Darlığı
 • Karın Ağrısı
 • Yüzde, dilde, dudakta ve boğazda şişme
 • Ciltte kaşıntı
 • Döküntü

Anestol Krem doğru uygulandığında çok fazla yan etkiye neden olmamaktadır. Ancak tüm bu yan etkilerden biriyle karşılaşmanız durumunda doktorunuzla iletişime geçin ve Anestol krem kullanımını durdurun. Anestol krem aşırı miktarda kullanıldığında farklı reaksiyonlara neden olabilmektedir. Bu reaksiyonlar Anestol krem yan etkileri dışında farklı etkiler yaratmaktadır. Doz aşımında görülecek etkiler şunlardır;

 • Baş dönmesi
 • Tolerans azalması
 • Sinirlilik hali
 • Anestol Krem Vajinaya Sürülür Mü
 • Gözlerde bozukluk ve bulanık görme

Tüm bu yan etkiler doz aşımı sonucu görülmektedir. Ayrıca ilacın olası alerji belirtilerine de dikkat edilmeli alerji belirtisi halinde hemen hastaneye gidilmelidir. Anestol Pomad kremin alerjik reaksiyon belirtileri ise şunlardır; deride yeni kızarıklıklar, titreme, sinirlilik, cilt renginin değişimi ve aşırı yorgunluk.

Anestol Krem Muadili Kremler

Anestol Kremin olası yan etkileri ve alerjik reaksiyonlarından sonra tedavi farklı bir ilaçla devam edebilir. Doktorunuza bu konuyu danıştığınızda sizlere benzer özelliklere sahip yeni bir ilaç yazacaktır. Doktorunuzun verdiği ilaçtan farklı bir ilaç kullanmayınız. Genellikle Anestol Krem Muadili olan ilaçlar şunlardır;

 • Jetex
 • Lidestol
 • Lidorin
 • Ksiliden
 • Lincaine
 • Locanest

Kimler Anestol Krem Kullanamaz

Anestol Krem birçok hastalığa iyi gelmesine rağmen bazı insanlarda kullanımı risk teşkil etmektedir. Hamileler ve emziren anneler Anestol kremi kullanmamalıdır. Genellikle bu krem etkisini bebeklere geçirebilmektedir. Bu tür bir risk nedeniyle Anestol kremin kullanılması hamile ve emziren annelere önerilmez. Ayrıca Anestol Pomad çocuklarda ve karaciğer hastalığı olan insanlarda düşük dozda kullanılmalıdır. Aksi takdirde çocuklara ve karaciğer hastalığı insanlarda çeşitli zararlar verebilmektedir.

Anestol Krem Lazer Öncesi Kullanımı

Anestol Pomad krem lazer öncesi nasıl kullanılır sorusunun cevabı normal kullanımla aynıdır. Çok az bir miktar krem alınır ve lazer bölgesinde kısa süre ovalanarak sürülür. Yaklaşık 20 ile 30 dakika arası işlemden önce sürülür ve uyuşma bu süreçte gerçekleşir. Daha sonra lazer işlemi uygulanabilir. Aynı işlem Anestol krem ağda öncesi nasıl kullanılır sorusu içinde geçerlidir. Ağda yapılacak yüzeye az miktar sürmeniz uyuşma için yeterli olacaktır. Daha sonra istenen bölgeye ağda yapılabilir.

Anestol Krem Kullananlar

Anestol Pomad krem kullananlar ürün hakkında genel olarak güzel yorumlarda bulunmuşlardır. Birçok hasta genellikle ürünü lazer epilasyon işleminde, birçok da ağdada kullandığını belirtmiştir. Anestol Pomad asıl olarak egzama, vücuttaki yaralar ve Hemoroit problemli yaralarda kullanılır. Bu amaçla kullanan hastalar da doktor tavsiyesiyle aldıklarını ve etkili olduğunu belirtilmiştir. Genel olarak Anestol Kremin lokal anestezi anlamında başarılı olduğu bu yorumlarla birlikte söylenebilir.

Anestol Krem Vajinaya Sürülür Mü
Anestol Krem Vajinaya Sürülür Mü

Anestol Pomad Krem Kullanan Hastaların Dikkat Etmesi Gerekenler

Egzama hastalığından dolayı Anestol Pomad kullanan hastalar tedavi sürecinin olumlu bir şekilde etkilenmesi ve hızlı olabilmesi için birtakım önlemler alabilirler. Öncelikle ciltlerine herhangi bir kimyasal temizlik ürünü değdirmemeleri çok önemlidir. Kıyafetlerinin yünlü olmadığından emin olmalılar. Egzama bölgesi kaşınmamalıdır. Bu önlemler alınır ve tedavi sürecinde doğru dozda ilaçlar kullanılırsa olumlu etkiler kısa sürede görülecektir.

Hemoroit dolayısıyla Anestol Pomad krem kullanan hastalar tedavi sürecinde farklı önlemler alabilirler. Bu önemler çoğunlukla beslenme biçimiyle ilgilidir. Hemoroit rahatsızlığı olan hastalar çoğunlukla zeytinyağlı yemekler tercih edilebilir. Kızartmalardan uzak durulmalı, bol lifli besinler tercih edilmelidir. Kırmızı et tüketimi de en az oranda olması doktorlar tarafından önerilmektedir. Kabızlık ve benzeri rahatsızlıklarla karşılaşmamak adına acı tüketimini durdurmak gerekmektedir. Acı yemek hemoroit rahatsızlığı olan insanlar için uzak durulması gereken bir beslenme şeklidir.

Kızarıklık ve yara dolayısıyla Anestol Pomad kullananlar yara bölgesini düzenli olarak temizlemeli ve kremi sürdükten sonra o bölgeyi asla sarmamalıdır. Yaralı bölgenin Anestol sürülmüşken sarılması çok kötü yan etkilere neden olabilmektedir.

Kaynak

Samet Erden
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık