Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 31 °C
Az Bulutlu

Borç Para Veren Vakıflar (Tam Liste)

06.12.2022
153
A+
A-
Borç Para Veren Vakıflar (Tam Liste)

Borç para veren vakıflar nakit paraya ihtiyacı olan kişiler tarafından araştırılmaktadır. Ülkemizin pek çok bölgesinde bulunan vakıflar tarafından nakit para borcu verilmektedir. Elbette güvenilir dernek ve kurumlar üzerinden alınması gereken borcun çeşitli dernekler ve hayırseverler tarafından sağlandığı bilinmektedir. Borç Para Veren Vakıflar (Tam Liste)

Ancak bu konuda hangi vakıflara başvurulması gerektiği ile ilgili bilgi sahibi olmak önemlidir. Belirli hayırsever ya da dernekler yerine doğrudan vakıflardan borç almak daha güvenilir ve avantajlı olabilir. Bu anlamda borç para veren bazı vakıflara bakalım. Borç Para Veren Vakıflar (Tam Liste)

Borç Para Veren Vakıflar (Tam Liste)
Borç Para Veren Vakıflar (Tam Liste)

Borç Para Veren Vakıflar (Tam Liste)

Borç para veriyorum 2023 bünyesinde sıklıkla aratılan konulardan biri olmaya devam etmektedir. Bu aşamada borç para sağlayan bazı vakıflar şunlardır: Borç Para Veren Vakıflar (Tam Liste)

Talih Sosyal Dayanışma Ve Yardım Vakfı

Talih Sosyal Dayanışma Ve Yardım Vakfı yani kısaltılması ile TAVAK Milli Piyango idaresinde mensup kişilerce yardımlaşma amacıyla 1969 senesinde kurulmuştur. Talih Sosyal Dayanışma ve Yardım Vakfı; senet ile borç veren vakıflar arasında yer almaktadır. Borç Para Veren Vakıflar (Tam Liste)

İhtiyacı olan kişilere vakıf tarafından birikmiş olan paradan ödünç verilmektedir. Borcu ihtiyacı olan kişiler için daha sonra ödeyebilecekleri alma olanağı sağlanmaktadır. İstenildiği zaman başvuruda bulunabilecek vakıfta borç senedi aracılığıyla borç verilmektedir. Borç Para Veren Vakıflar (Tam Liste)

Vehbi Koç Vakfı

Vehbi Koç Vakfı, pek çok kişi tarafından ismi duyulmuş olan ve 1969 senesinde kurulan bir kurumdur. Ülkemiz vatandaşları için sivil toplum, kültür, sağlık ve eğitim gibi çeşitli faaliyetler sürdürmektedir. Vakıf bünyesinde çok sayıda müze, hastane ve okul bulunmaktadır. Borç Para Veren Vakıflar (Tam Liste)

Planlı bir şekilde yürütülen çalışmaların yanısıra desteğe ihtiyacı olan kişiler için borç para sağlamaktadır. Ülkemizin en çok talep edilen kurumlarından birisi olduğu için çok sayıda insan başvurmaktadır, bu nedenle gerçekten yardıma ihtiyacı olan kişilerin başvurması gerekmektedir. Bu sebeple vakfın borç vermesi için net bir sebep ileri sunmak gerekir. Borç Para Veren Vakıflar (Tam Liste)

Türk Havak

Borç para veren siteler sıklıkla araştırılmaktadır. Bunun dışında borç veren vakıflara baktığımızda Türk HAVAK ön plana çıkmaktadır. 1967 senesinde THY A.O. tarafından kurulmuştur. Üyelerine çeşitli alanlarda hizmet ve yardım sunmaktadır. Üyelerin ihtiyaçları konusunda ekonomik destek de sunan Türk HAVAK son 10 sene içinde yaklaşık olarak üyelerine 5 milyon civarı yardımda bulunmuştur. Borç Para Veren Vakıflar (Tam Liste)

Bunların dışında borç para hususunda da hizmet vermektedir. Ancak bu aşamada vakfa üye olunması gerekmektedir. Vakıf sadece üye kişilere borç vermektedir. Çünkü her iki tarafın da güvence altında olmasını sağlamayı hedefler. Bu nedenle vakıftan borç para almak isteyenler Öncelikle vakfa üye olmalıdır. Borç Para Veren Vakıflar (Tam Liste)

Borç Para Veren Vakıflar (Tam Liste)
Borç Para Veren Vakıflar (Tam Liste)

Borç Para Veren Vakıflar Listesi – 2023 Güncel

  • İnsanlığa Hizmet Vakfı: İHV olarak kısaltılan vakıf; 1986 senesinde Profesör Doktor Hikmet Özdemir öncülüğünde toplam 8 kişi tarafından kurulmuştur. Resmi Gazete yayını ile kurulmuş olan vakıf etkinliklerini sürdürmektedir.

Çeşitli alanlarda insani yardım ve sosyal sorumluluk projesi geliştirmeyi amaçlamaktadır. Huzurevi kurmak yardıma muhtaç insanlara yardım etmek ve yurt kursu açmak gibi pek çok alanda etkindir.

Yine bu vakıftan da borç para edinmek mümkündür. İhtiyaç sahibi olunduğuna kanaat getirilirse vakıf borç para talebini kabul etmektedir. Eğitim ve sağlık gibi konular vakıf tarafından borç para vermek için öncelik olarak değerlendirilmektedir.

  • SEY Vakfı: En yeni vakıflardan birisi olan SEY Vakfı, 2020 senesinde Enver ve Semra Yücel tarafından kurulmuştur. Bakıp temel anlamda eğitim içeriğinde faaliyet göstermektedir. Öncelik olarak genç kişilere yönelik eğitime dair hizmetler sunmayı amaçlamaktadır. Dolayısıyla özellikle öğrenciler Semra Enver Yücel Vakfı’ndan borç alabilir.

Eğitim ve öğrencilerle bağlantılı olması nedeniyle yalnızca öğrenciler vakıfla iletişime geçerek borç para talep edebilmektedir. Öğrenci olunması ustasının dışından borç alabilmek için geçerli bir sebep ileriye sürmek gerekmektedir. Vakıf ile internet sitesi üzerinden iletişim bilgileri vasıtasıyla irtibat kurmak mümkündür.

Borç para veren vakıflar incelendiğinde; yukarıdaki vakıflar başta olmak üzere farklı dernekler ve hayırseverler tarafından da bu tarz hizmetler sunulmaktadır. Alanında etkin şekilde hizmet veren pek çok dernek ihtiyacı olan insanlara borç para vermek ve yardım etmek konusunda oldukça etkindir. Borç Para Veren Vakıflar (Tam Liste)

Günümüzde insanların belli durumlar neticesinde borç paraya ihtiyacı olabilmektedir. Bu aşamada belli kurumlardan borç para alınarak; ihtiyacın tamamlanmasının ardından geri ödenebilir.

DERBİS İle Bilgi Alma

DERBİS yani açılımı ile Dernekler Bilgi Sistemi;  İçişleri Bakanlığı tarafından Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren bir içeriktir. Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü aracılığı ile 2005 senesinde açılan e-dernek kapsamında sivil toplum dernekleri ile ilgili ayrıntılı bilgi edinmek ve güvenilir derneklere yönelik borç para bilgisi almak mümkündür.

Dernekler Bilgi Sistemi aracılığıyla taşra ve merkez teşkilatları birimleri tarafından yürütülen işlemler ile mevzuata bağlı olarak her çeşit beyanname ve bildirim gibi unsurların elektronik ortamda yapılması ve bürokratik işlerin azaltılarak vatandaşlara kolaylık sağlanması amaçlanmıştır.

DERBİS üye ekleme gibi içerikler konu dahilinde merak edilmektedir. Ancak bu durum borç para veren derneklerin öğrenilmesi kapsamında olmadığı için farklı bir yazının konusunu oluşturmamaktadır. Burada amaç borç para verebilecek dernekleri ve İçişleri Bakanlığı tarafından sunulduğu için güven sağlayan dernek bilgilerini edinmektir. E-arşiv sistemine dair geliştirme süreçleri 2016 yılında tamamlanan dernekler bilgi sistemine ait tüm geliştirme çalışmaları devam etmektedir.

Dernekler masası iletişim başlığı altında araştırılan pek çok içerik vatandaşları DERBİS sistemine yönlendirmektedir. Normalde somut kağıt evraklarla ve bizzat gidilerek yapılan çok sayıda bürokratik işlem DERBİS benzeri uygulamaların devreye girmesi ile birlikte internet üzerinden yürütülmektedir. Borç para almak için de bu tarz yerlerden başvuru yapılabilir ancak dernekler hakkında bilgi edinip hangilerinin elektronik ortam üzerinden işlem aldığı öğrenilmelidir.

Bazı işlemler elektronik ortam üzerinden kolaylıkla başvuru yoluyla gerçekleştirilirken; kimi dernek ve vakıflar günümüzde çeşitli güvenlik tedbirleri nedeniyle elden başvuru almayı tercih etmektedir. Bu nedenle yapılmak istenen başvuru türü dernekler ve vakıflar incelenirken değerlendirilebilir.

İlginizi Çekebilir: Faturalı Hattan Para Çekme

Vakıflar Genel Müdürlüğü İletişim

Vakıflar Genel Müdürlüğü iletişim bilgileri de konu dahilinde incelenmektedir. Vakıflar Genel Müdürlüğü; pek çok diğer vakıfla ilgili bilgi sahibi olmakla birlikte bizzat yaptığı işlemlerin başında burs içerikleri gelmektedir. Dolayısıyla özellikle öğrenciler tarafından eğitim amaçlı borç alınmak isteniyorsa burs veren pek çok kurumda araştırılabilir.

Bu sayede geri ödemesiz şekilde sağlanan pek çok burs içeriği ile borçsuz bir şekilde eğitim almak mümkündür. Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından sunulan çok sayıda hizmete burs içerikleri de dahildir. Bunun yanı sıra KYK başta olmak üzere çeşitli devlet ve özel kurumlarında öğrencilere burs verdiği bilinmektedir.

Vakıflar Genel Müdürlüğü burs başvurusu uygulamanın ana sayfası üzerinden takip edilebilir. Belli tarih aralığında başvurulan bursların dışında borç alma işleminin genelde belirli tarih aralıkları bulunmamaktadır. Bunun yanı sıra vakfın özel bir politikası varsa tarih uygulaması devreye girebilir. Dolayısıyla borç alma işlemine dair tüm ayrıntıları incelenen vakit üzerinden değerlendirmek gerekir.

 Günümüzde pek çok işlem internet üzerinden yürütüldüğü için vakıfların verdiği hizmetlere yönelik bilgiler de internet üzerinden sağlanmaktadır. Bazen vakıflara ait borç verilip verilmediği net olarak öğrenilmektedir. Bu durumda doğrudan vakfın ana sayfası üzerinden inceleme yapılarak ya da irtibat numaraları aracılığı ile iletişime geçilerek bilgi almak daha sağlıklı olacaktır.

Kaynak: VGM

Samet Erden
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık