Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 28 °C
Açık

Erkek Bebek İçin Yumurtlama Dönemi Hesaplama

05.07.2022
33
A+
A-
Erkek Bebek İçin Yumurtlama Dönemi Hesaplama

Erkek bebek için yumurtlama dönemi hesaplama erkek bebek sahibi olmak isteyen pek çok kişi tarafından araştırılıyor. İnsanlar bir bebek sahibi olmak istedikleri zaman bu bebeğin cinsiyetini belirlemek adına çeşitli yöntemler deniyorlar. Bu yöntemleri uygulayarak bebeklerinin cinsiyetini belirleyebileceklerine inanıyorlar. Tam olarak bu noktada dikkate alınan yöntemlerden bir tanesi de yumurtlama dönemi hesaplama olarak karşımıza çıkıyor. İnsanlar yumurtlama dönemlerini hesaplayarak ilişkiye girecekleri dönemleri belirliyorlar. Böylelikle de yapacakları belirleme ile birlikte erkek çocuk sahibi olma ihtimalinin daha yüksek hale geldiğine inanıyorlar.

 

Bebeklerinin erkek olmasını isteyen kişiler bunun için yumurtlama döneminin hangi zamanı içerisinde ilişkiye girmeleri gerektiğini merak ediyor. Aslında yumurtlama döneminin herhangi bir zaman dilimi ile cinsiyet belirleme konusunda bir bağlantı bulunmuyor. Bu durum cinsiyet belirleme konusunda kesinlikle bir kıstas olmuyor. Ancak insanlar belirli zaman dilimleri içerisinde birlikte olurlar ise bebeklerinin erkek olacağını düşünüyor. Bu zaman dilimi de adetin 14 – 16 günleri arasında oluyor.

Yumurtlama takvimi sadece bebeklerin erkek olması konusunda önem taşımıyor. İnsanlar bebek sahibi olmak istedikleri zaman ovülasyon dönemi içerisinde denemelere sıklık getiriyor. Çünkü bu dönem içerisinde insanların bebek sahibi olma ihtimalleri çok daha yüksek hale geliyor. Bu zaman dilimi içerisinde kadınların hamile kalma ihtimalleri çok daha yüksek hale geliyor.

Yumurtlama Günü İlişkiye Girilirse Cinsiyet Ne Olur?

Yumurtlama günü ilişkiye girilirse cinsiyet ne olur konusu da pek çok kişi tarafından araştırılan konular arasında yer alıyor. Kadınlar yumurtlama takvimi hesaplaması yaptıkları zaman yumurtlama günlerini tam olarak hesaplayabiliyorlar. Eğer kadınlar tam olarak bu günde ilişkiye girerler ise erkek olma ihtimalinin daha yüksek olduğu söyleniyor. Bu günden daha uzak bir zaman dilimi içerisinde hamile kalınması durumunda ise bebeklerin kız olma ihtimalinin daha yüksek olduğu söyleniyor.

Kadınlar bebeklerinin cinsiyetlerini ayarlamak istedikleri zaman yumurtlama dönemine göre hareket etmeyi de tercih ediyor. Ancak yumurtlama günü hesaplama ile birlikte insanlar bebeklerinin cinsiyetini ne yazık ki bilimsel olarak hesaplayamıyorlar. Yine de bazı insanlar yumurtlama dönemine göre bu ayarlamayı yaptıkları zaman bebeklerinin cinsiyetlerini ayarlayabileceklerini düşünüyorlar. Bunun için de yumurtlama dönemini hesaplayarak bebek denemelerine özellikle de bu istekleri doğrultusunda devam etmeyi tercih ediyorlar. Böylelikle de bebeklerinin cinsiyetlerini belirleyebileceklerine inanıyorlar.

Erkek Bebek Icin Yumurtlama Donemi Hesaplama 1

Erkek Bebek İçin Yumurtlama Dönemi Hesaplama

Erkek Bebeğe Hamile Kalmak İçin Ne Yapmalı?

Erkek bebeğe hamile kalmak için ne yapılmalı konusunda da pek çok araştırma yapılmaya devam ediliyor. İnsanlar bunun için yumurtlamadan ne kadar süre önce ilişkiye gireceklerini hesaplıyorlar. Erkek çocuklar için genel olarak yumurtlamadan yaklaşık olarak 12 saat önce ve kız çocuklar için de yumurtlamadan genel olarak birkaç gün önce ilişkiye girilmesi gerekiyor. Erkek çocuk için yumurtlamadan ne kadar önce ilişkiye girilirse eğer ihtimalin daha yüksek olduğu belirtiliyor.

İnsanlar özellikle de adet gününe göre cinsiyet belirleme ile birlikte bebeklerinin cinsiyetlerini belirlemeye çalışıyorlar. Bunun için adet gününe göre yumurtlama döneminin hesaplanması gerekiyor. Yumurtlama döneminin gelmesi ile birlikte de en yakın olan zaman dilimi içerisinde ilişkiye girilmesi gerekiyor. Böylelikle de yumurtlama zamanının en yakın anında bebeklerin erkek olma ihtimalinin daha yüksek olduğu biliniyor.

Kadınlar erkek bebek sahibi olmak istedikleri zaman aynı zamanda ilişki sonrasında hangi tarafa doğru yatmaları gerektiği konusunu da merak ediliyor. Özellikle de erkek bebek sahibi olmak adına ne tarafa yatılması gerektiği merak edilen konular arasında yer alıyor. İlişkinin ardından böyle bir yatış şeklinin bebeğin cinsiyetini belirleme konusunda etkili olduğu da inanılan durumlar arasında bulunuyor.

Cinselİlişkiden Sonra Hangi Tarafa Yatarsan Erkek Olur?

Erkek için ilişki sonrası ne tarafa yatılmalı konusunda pek çok kadın araştırmalarını sürdürmeye devam ediyor. Aslına bakıldığı zaman bebeklerin cinsiyetlerini belirleyen unsur kadınlar olmuyor. Kadınların ne tarafa doğru yatacakları hangi taraftaki yumurta ile döllenmenin gerçekleşeceği konusunu belirliyor. Yani daha genel anlamda olaya bakıldığı zaman kadının hangi tarafa doğru yatmasının cinsiyet belirleme konusunda bilimsel açıdan bir karşılığı bulunmuyor. Ancak yine de pek çok kişi bu tür inanışlara sahip olmaya devam ediyor. Yatılan tarafa göre cinsiyet belirleme ise şu şekilde oluyor;

·Sağ tarafa doğru yatılır ise cinsiyet erkek

·Sol tarafa doğru yatılır ise cinsiyet kız

Bu belirleme ile birlikte pek çok insan bebeklerinin cinsiyetlerini daha önceden belirleyebileceklerini düşünüyor. Belirtilen durumun bilimsel açıdan herhangi bir karşılığı bulunmasa bile yine de insanlar bu yöntemler ile birlikte bebeklerinin cinsiyetlerini daha önceden belirleyebileceklerini düşünüyor. Bunun için de ilişkinin sona ermesi ardından bebeklerinin olmasını istedikleri cinsiyetlerine göre hangi tarafa doğru yatacaklarına karar vermeye devam ediyorlar.

Erkek Bebek İçin Kaç Gün Sonra İlişkiye Girilmeli?

Erkek bebek için kaç gün sonra ilişki konusunda da araştırmalar sürdürülmeye devam ediliyor. İnsanlar bebeklerinin erkek cinsiyetinde olmasını istedikleri zaman ne sıklıkla ve kaç gün sonra ilişkiye girmeleri gerektiği konusunu merak ediyorlar. Bu noktada erkek bebek olması adına öncelikli olarak yumurtalama dönemi devreye giriyor. Bu dönem içerisinde hamile kalma şansının en yüksek olduğu yani yumurtlamanın gerçekleştiği gün içerisinde hamile kalınması durumunda bebek cinsiyetlerinin erkek olacağına inanılıyor.

Cinsiyet konusunda dikkat çeken durumlardan bir tanesi de bebek denemelerinde ilişki sıklığı olarak karşımıza çıkıyor. Eğer kadın ve erkek sık bir biçimde ilişkiye girerler ise kız bebek olması ihtimalinin daha yüksek olacağı düşünülüyor. Ancak bunun yerine daha geniş aralıklar ile birlikte denemelerin yapılması durumunda da bebeklerin erkek olmasının ihtimalinin daha yüksek olduğu söyleniyor. Bu durumun nedeninin ise spermlerin canlı oldukları zaman erkek olması ihtimalinin daha yüksek olması şeklinde belirtiliyor.

Erkek Bebek Icin Yumurtlama Donemi Hesaplama

Erkek Bebek İçin Yumurtlama Dönemi Hesaplama

Bebeğin Erkek Olma İhtimali Neye Bağlı Olur?

Bebeğin erkek olma ihtimali neye bağlı konusunda insanlar çeşitli faktörleri dile getiriyorlar. Aslında bir bebeğin erkek ya da kız olması tamamı ile erkeklere bağlı olan bir durum olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü yumurta hücrelerinde herhangi bir cinsiyet faktörü bulunmuyor. Ancak erkeklerin sperm hücrelerinde bebeklerin cinsiyetlerini belirleyen kromozomlar yer alıyor. Böylelikle de yumurtayı dölleyen erkek spermine göre bebeklerin cinsiyetleri belirleniyor.

Bebeklerin cinsiyetlerinin belirlenmesi konusunda çeşitli yöntemler deneniyor olsa bile bu yöntemlerin bilimsellik açısından en ufak bir karşılığı bile bulunmuyor. Çünkü bebeklerin hangi cinsiyette olacakları tamamı ile şans faktörü ile bağlantılı oluyor. Eğer XX kromozom yapısına sahip olan bir sperm yumurtayı döller ise bebekler kız ve XY kromozom yapısına sahip olan bir sperm döller ise de bebekler erkek oluyor.

Erkek Kromozomu Taşıyan Sperm Kaç Gün Yaşar?

Erkek kromozomunu taşıyan sperm konusunda da en çok merak edilen konulardan birisi bu spermlerin kaç gün yaşadığı konusu oluyor. Spermlerin aslında kromozom yapısına göre ne kadar süre boyunca yaşadıklarına dair bir genelleme bulunmuyor. Ancak genel olarak iyi ve kaliteli olan bir sperm ilişkinin meydana gelmesinin ardından genel anlamda 48 – 72 saat civarında yaşıyor. Bu süre içerisinde sperm hücreleri yumurtayı dölleyebiliyor.

Samet Erden
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık