Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 31 °C
Az Bulutlu

Ana Baba Sözü Dinlemesi İçin Etkili Dualar

04.07.2022
74
A+
A-
Ana Baba Sözü Dinlemesi İçin Etkili Dualar

Ana Baba Sözü Dinlemesi İçin Etkili DualarEskiden çok söz dinleyen çocukla günümüzde anne ve babalarının sözlerini pek dinlemez hale geldiler. Bu da ebeveynler için ciddi derecede bir sorun oluşturmaktadır. Anne ve babalar çocukları için iyi olduğu inandıkları şeyler konusunda biraz baskıcı olabilmektedirler. Ancak çocuklar özellikle ergenler bu baskıdan sıkılmakta ve anne babalarının sözlerini dinlemek istememektedirler.Bu durumda da ebeveynler ana Baba Sözü Dinlemesi İçin Etkili Dualar hakkında birtakım araştırmalar yapmaktadırlar. Ana baba sözü dinlenmesi için etkili dualar şöyledir;

·         İlk önce niyet ederek Allah’ın 99 ismini her gün 99 kere zikretmek gerekmektedir. Daha sonra ise

 

·1 Ayetel Kürsi,

·3 Fatiha Suresi,

·3 İhlas Suresi okunmalıdır.

·Tüm bu surelerin okunmasından sonra 20 kez “Ey yerin ve göğün yaratıcısı, Şafi ismin ile oğluma/kızıma sağlık bahşet; hemen hatasından döndür. Ailesine ve dinine bağlı bir evlat, HZ. Muhammed’e yakışır bir mümin, hayırlı bir eş olmasını sağla.” Şeklinde dua edilmelidir.

Her gün uyumadan edilmesi gereken bu Ana Baba Sözü Dinlemesi İçin Etkili Dualar ile istediğiniz gerçekleşecektir.

Ana baba sözü dinlemeyen asi çocuklar ne yazık ki yanlış işlere bulaşarak başlarını belaya sokabilmektedirler. Bu durum ise anne ve babaları fazlasıyla korkutmaktadır. Kötü arkadaş çevresi olan ve kötü işler yapan çocukların bu yoldan dönmeleri için aileleri birçok yola başvurmaktadırlar. Bu yollar bir tanesi ise Tanrıdan çocuklarının söz dinlemesini istemektir. Bu isteklerini dile getirirken ise bazı surelerin okunması gerekmektedir. Ana baba sözü dinlemesi için etkili dualar şöyledir;

·Fatiha Suresi,

·Ayetel Kursi,

·İhlas Suresi,

Bu üç dua ana baba sözü dinlemesi için etkili dualar arasında kabul edilmektedir. Çocuğunuz için edeceğiniz bu duaları farz olan namazı kıldıktan sonra niyet ederek okunması gerekmektedir. Bu duaları 21 gün boyunca her namazdan sonra tekrarlayabilirsiniz. Aynı zaman da daha söz dinleyen, uysal ve ılımlı bir çocuğa sahip olmak için bu duaları çocuğunuz düzelene kadar okumalısınız.

Ana Baba Sozu Dinlemesi Icin Etkili Dualar 1

Ana Baba Sözü Dinlemesi İçin Etkili Dualar

Evladın Söz Dinlemesi İçin Okunacak Dua

Evladın söz dinlemesi İçin Okunacak Dua konusunda ise bazı dualar önerilmektedir. Bu dualar sayesinde çocuklarınızın sözünüzü dinlemesini sağlayabilir yanlış işlere bulaşmasını önleyebilirsiniz. Öncelikle Allah’a yavrunuzun söz dinlemesi için yalvarıp yardım istemeden önce sizin ebeveynlik görevlerinizi ne kadar yerine getirebildiğinizi düşünmeniz gerekmektedir. Çünkü bu durumun en büyük sebebi ebeveynleri olarak siz de olabilirsiniz ve sizin kötü bir ebeveyn olması çocuğun suçu değildir. Allah’u Teala yalnızca haklı olandan yana olur. Siz eğer elinizden gelen her şeyi yapıyorsanız işte o zaman Allah huzurunda ellerinizi göğe doğru kaldırıp Rabbimizden evladının söz dinlemesi ve akıllı uslu bir evlat olması için yardım isteyebilirsiniz. Evladın söz dinlemesi için okunacak dua genellikle okunduğunda insanların içini huzurla dolduran dualardır. Kişinin iç sıkıntısını ve buhranını dindiren dualar çocukların ebeveynlerinin sözlerini dinlemesini ve onların sözlerine değer vermesini sağlayabilir. Çocukların söz dinlemesi için edilen dualar çocuğunuzun sakinleşmesini ve sizin sözünüzden çıkmamasını sağlayabilir. Evladın söz dinlemesi için okunacak duaları 7 gün boyunca kıbleye dönerek okumanız gerekmektedir. İşte bu dualar şöyledir;

·1 fatiha

·3 ihlas

·Ana Baba Sözü Dinlemesi İçin Etkili Dualar

·100 istiğfar

·100 salavat

·1 felak

·1 ayetel kürsi

·1 nas

·100 ya şehid c.c

Bu dualar sayesinde çocuk kötü alışkanlıklarından ve onu bu alışkanlıklara iten çevresinden kurtaracak, sakinleştirecek ve ailesine bağlayacaktır. Ana baba sözü dinlemesi için etkili dualar, ara verilemeden düzenli olarak ve namazdan sonra okunmalıdır.

Ana baba sözü dinlemesi için etkili dualar, çoğunlukla anne ve babasına karşı asi olan onlara karşı çıkan çocuklar için okunmaktadır. Söz Dinlemeyen Evlat İçin Okunacak Dua ise Allah’ın takdiri ile kabul olacak ve çocuk sakinleşecektir.

Asi Çocuklar İçin En Etkili Dua Hangisidir?

Asi çocuklar için en etkili dua, içinizde kötülük barındırmadan en içten ettiğiniz tüm duaları kapsamaktadır. Yani bir şekilde ettiğiniz her dua kabul olacaktır yeter ki içinizde kötülük ve art niyet olmasın. Anne babaya asi olan çocuklar için dua okurken onlar için en hayırlısını dilemek gerekmektedir. Çünkü genç yaşlarda tam olarak akıl yaşı gelişmediği için kişiler yanlış ve hayırsız bir şeylerle meşgul olabilmektedirler. Yazımızın içerisinde adlarını verdiğimiz sureler ve dualar ile çocuklarınızın sözünüzü dinlemesini sağlayabilirsiniz.

Düzenli olarak bir neden yokken bile boş zamanlarınızda Kur’an-ı Kerim okuyorsanız eğer her okumanızda çocuklarınız için iyilik, hoşluk, huzur ve sağlık dileyebilirsiniz.

Anne Baba Sözü Dinlemeyen Çocuklar İçin Ne Yapılmalı?

Her birey ergenlik dönemine girer ancak bu dönemde bazı çocuklar fazlasıyla asi olurken bazılar ise sakin olabilmektedir. Bu dönemde baş kaldırmalar, karşılık vermeler ve inatlaşmalar da sıklıkla görülmektedir. Bu durumlar çoğu zaman yetişkinliğe ulaşma ile kendiliğinden geçse de bazı çocuklar bu özelliklerini yetişkinliklerine de taşıyabilmektedirler. Ergenlik dönemi asi bir şekilde geçiren çocuklara sahip olan anne ve babaların özellikle artık ergenlik çağında olmayan yetişkin çocukları için dua etmeleri onlar için en hayırlısı olacaktır.

Söz Dinlemeyen Evlat İçin Okunacak Dua

Söz dinlemeyen evlat için okunacak dua onlar için en hayırlısını isteyen bir dua olmalıdır. Çocuğunuz kötü biri ise veya kötü bir işler ile uğraşıyorsa Allah’tan onun için merhamet dileyerek iyi biri olması için ricada bulunabilirsiniz.

Dualara başlamadan önce edilen niyette de mutlaka hayırlısı istenmelidir. Asi bir çocuğa sahipseniz ona asla kötü davranmamanız gerekmektedir ve Tanrıdan onun doğru yolu bulmasını istemelisiniz. Ana Baba Sözü Dinlemesi İçin Etkili Dualar, çoğu zaman hayırlı ve etkili sonuçlar vermektedir.

Ana Baba Sozu Dinlemesi Icin Etkili Dualar

Ana Baba Sözü Dinlemesi İçin Etkili Dualar

Yaramazlık Yapmaması İçin Çocuğa Hangi Dua Okunur?

Çoğu çocuk yaramazlık yapsa da bazen bu yaramazlıkların boyutu aşırıya kaçmaktadır. Ve bu durum anne ve babayı fazlasıyla sinirlendirmekte ve üzmektedir. Bu gibi durumları yaşayan anne ve babalar Allah’a dua ederek çocuğunun salih bir kul olmasını dileyebilir. Ancak sadece dua tek başına yeterli değildir bu durumlar ile alakalı olmalı ve tıbbi yönden de yardım almalısınız. Aynı zaman da çockar anne ve babalarını örnek aldıkları için onlara iyi birer örnek olmanız gerekmektedir. Eğer eş,niz ile aynı fikirde değilseniz bile çocuğunuz için ortak yolu bulmalısınız. Bazı aile içi anlaşmazlıklar ve huzursuzluklar çocukların yaramaz ve asi bir çocuk olmamasına neden olmaktadır. Bu nedenle tek suçun çocukta olmadığı kabul edilmeli ve ona göre bir tavır sergilenmelidir. Söz dinlemeyen çocuğa okunacak dua okumadan önce kendi davranışlarımızı ve aile için düzenin ne derece olduğunu ölçmek gerekmektedir.

Bir isteğiniz olduğunda sığınacağınız ilk dua Mübin duası olarak kabul edilmektedirler. Çocuğunuzun yaramazlıklarının bitmesi bu duayı okuyabilirsiniz. İşte Mübin duası şöyledir;

Mübin duası; Sübhane’l-müneffisi an külli medyun.Sübhane’müferrici an külli mahzun. Sübhane’l-muhallisi an külli mescun. Sünhane’l-alimi bi külli meknun. Sübhane men cealae hazainehu beyne’l-kafi ve’n-nun. Fe iza kada emren fe innema yekulü lehı kün feyekun. Fa sübhanellezi bi yedihi melekutü külli şey’in ve ileyhi türceun.ceun.

MEGOLAMAN
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık