Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 31 °C
Az Bulutlu

Eşinin Seni Sevmesi İçin 44 Kere Okunacak Dua

07.12.2022
121
A+
A-
Eşinin Seni Sevmesi İçin 44 Kere Okunacak Dua

Eşinin seni sevmesi için 44 kere okunacak dua Eşi ile çeşitli nedenlerle arası bozulan veya eşinin kendisini sevmediğini düşünen kişiler çareyi dua etmekte, Allah’a yalvarmakta bulmuşlardır. İnsanlar dua ederek eşinin kendini sevmesini sağlamak istemektedirler. Bu başlık altında eşinin seni sevmesi için 44 kere okunacak dua hakkında bilgilendirmeler yapılmaktadır.

Eşinizin sizi sevmesi ve aranızdaki dargınlıkların, sorunların çözülmesi için tabi ki dua yolu açıktır. Söz konusu duayı içten, samimi bir şekilde Allah’a yalvararak 44 kere okumanız durumunda Allah bu içten okunan duayı cevapsız bırakmayacaktır. Bu dua ise HAŞR-24 Ayeti olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu ayeti 44 kere abdestli bir şekilde okumalı ve takdiri Allah’a bırakmalısınız.

Aynı zamanda okumanızın önerildiği bir diğer dua da Felak Suresidir. Felak suresini günde en az 7 defa okumanız gerektiği din alimleri tarafından vurgulanmaktadır. Bu sureyi abdestli şekilde samimi bir dille günde 7 kez okursanız Allah mutlaka eşiniz ile aranızın düzelmesi için bir yol gösterecektir. Peki, eşinin seni sevmesi için 44 kere okunacak dua hangisidir?

Eşinin Seni Sevmesi İçin 44 Kere Okunacak Dua
Eşinin Seni Sevmesi İçin 44 Kere Okunacak Dua

Eşinin Seni Sevmesi İçin 44 Kere Okunacak Dua Hangi Günlerde Yapılmalıdır?

Eşinin seni sevmesi için 44 kere okunacak dua hangi günlerde yapılmalıdır sorusu da sık sık sorulmaktadır. Duaların etkili olması için bazı kutsal ve önemli günler vardır. Bu günlerde edilen dualar daha faziletli olmaktadır. Bu günlerin hangileri olduğu aşağıda maddeler halinde belirtilmiştir.

 • Kadir geceleri
 • Mevlüt kandili
 • Berat kandili
 • Miraç kandili
 • Regaip kandili
 • Perşembe’yi Cuma’ya bağlayan gece
 • Cuma öğle vakitleri
 • Kurban ve Ramazan Bayramları
 • Kutlu doğum haftası
 • Arife günleri

Yukarıdaki özel ve kutsal günlerde edeceğiniz dualar Allah katında çok önemlidir. Dua ederken abdest almalı ve niyet etmelisiniz.

Eşinin Seni Sevmesi İçin 44 Kere Okunacak Dua Hangi Durumlarda Tercih Edilir?

Eşinin seni sevmesi için 44 kere okunacak dua hangi durumlarda tercih edilir sorusunun cevabı da merak edilenler arasındadır. Eşinizin sizi sevmesi için hangi duayı okumanız gerektiğini ve hangi günlerde okumanız gerektiğini belirtmiştik. aşağıda bu duayı hangi durumlarda okumanız gerektiği maddeler halinde belirtilmiştir.

 • Eşinizin sizi sevmediğini düşündüğünüz durumlarda.
 • Eşinizle aranızın bozulduğu durumlarda.
 • eşinizin eve gelmemeye başladığı durumlarda.
 • Eşinizin eve geç geldiği ve sizle ilgilenmediği durumlarda
 • Eşinizin boşanmak istediği durumlarda.
 • Eşinizin size bakmadığı ve çocuklarınızla ilgilenmediği durumlarda.
 • Eşinizin size kötü davrandığı ve şiddet uyguladığı durumlarda.

Yukarıda belirtilen durumlardan birini yaşıyorsanız eşinizin sizi sevmesi ve evine daha bağlı biri haline gelmesi için ellerinizi açarak Allah’a dua edebilirsiniz. Dua kapıları herkes açık olduğu gibi çiftlere de açıktır. Yeter ki duanızı gönülden, inanarak ve yalvararak yapın. Allah’ın izni ile eşinizle aranızdaki sıkıntılar son bulacaktır.

İlgisiz Kocaya Okunacak Dua

Eşler arasında birçok sebepten ötürü sorunlar çıkabilmektedir. Eşler zaman zaman birbirlerine karşı ilgisiz olmakta ve birbirlerine soğuk davranmaktadırlar. Kocalarının ilgisiz olmasından yakınan kadınlar ilgisiz kocaya okunacak dua arayışına girmekte ve Allah’tan dertlerine derman vermesini dilemektedirler. İçten edilen duanın Hak tarafında karşılığı mutlaka olacaktır. Allah sıkıntıya giren kullarından kendisine dua etmesini istemektedir.

Abdest alarak okuyacağınız Huzur Duası kocanızla aranızdaki buzların erimesini ve kocanızın size karşı ilgili olmasını Allah’ın izni ile sağlayacaktır. İçten, samimi bir dille edilen dua Rabbimiz tarafından karşılıksız kalmayacaktır. 

Kocanın Resmine Okunacak Dua

Kocası ile arası bozuk olan, sürekli kavga eden, veya sevgi eksikliği yaşayan kadınlar bu durumun düzelmesi için çareyi dua etmekte bulmuşlardır. Kocanın resmine okunacak dua başlığı altında bu duanın hangisi olduğu ve ne şartlarda yapılması gerektiğine değineceğiz.

Kocanızın resmini karşınıza alarak günde bir defa okuyacağınız Taha Suresi 39. Ayet sayesinde Allah’ın izni ile kocanızla aranızda yaşanan sıkıntılardan yakın zamanda kurtulmanız mümkündür. Bu duayı etmeden önce abdest alın ve Allah’a yalvaracağınız sakin bir odada içten bir şekilde duanızı edin. Allah kendisine el açanı geri çevirmez.

Eşinin Seni Sevmesi İçin 44 Kere Okunacak Dua
Eşinin Seni Sevmesi İçin 44 Kere Okunacak Dua

Birbirine Dargın Olan Eşlerin Okumaları Gereken Dualar

Eşler bu dünyanın verdiği sıkıntılardan etkilenerek bazı zamanlarda birbirlerine dargın olabilmektedirler. Birbirine karşı soğuk davranan ve birbirine dargın olan eşlerin okumaları gereken dualar bulunmaktadır. Bu duaları okuduğunuzda Allah’ın izni ile aranızdaki dargınlık son bulacak ve huzur dolu bir evlilik geçireceksiniz.

Çiftlerin okuyacağı dualar arasında Karia Suresi, 3 İhlas 1 Fatiha ve Yusuf Suresi bulunmaktadır. Bu duaları her gün abdest alarak gönülden etmeniz gerekmektedir. Allah’a ne kadar içten dua ederseniz sonucu da o kadar hayırlı olmaktadır.

Eşinin Seni Sevmesi İçin Küp Şekere Okunacak Dua

Eşler arasında bazen sorunlar çıkabilmektedir. Eşinin kendini sevmediğini düşünen kişiler küp şekere okunacak dua arayışına girmektedirler. Her konuda dua kapıları açıktır. Allah kendisine kalpten edilen duaları geri çevirmez. Küp şekere okuyacağınız dualar mutlaka karşılığını bulacaktır.

Abdestinizi alın ve niyet edin. Daha sonra küp şekeri elinize alın ve muhabbet duası ederek Allah’a yalvarın. Her gün bu durumu tekrarlayarak eşinizin sizi sevmesi Allah’ın izni ile gerçekleşecektir. Hayatta yaşadığımız her şey nasip ve kısmet olayıdır. En başta hayırlısını dilemek gerekmekte ve Allah’a güvenerek dua etmek gerekmektedir.

Kocayı Kendine Bağlamak İçin Suya Okunacak Dua

Kocayı kendine bağlamak için suya okunacak dua başlığı altında kocalarını kendilerine bağlamak isteyen hanımların bunu hangi dua ile yapacakları açıklanmaktadır. Öncelikle bilmeniz gereken şey Allah’a içtenlikle dua etmeniz gerektiğidir. İçten edilen dualara mutlaka yaratıcı tarafından karşılık verilmektedir.

Kocanızı kendinize bağlamak için suya dua okumadan önce abdest almalı ve niyet etmelisiniz. Daha sonra temiz bir suya karşı Esmaül Hüsna okunarak dua edilmelidir. Duanız ne kadar içten ve yalvararak olursa o kadar Allah katında karşılık bulacaktır. Dua ederken kabul olacağına inanarak etmeniz gerekmektedir.

Kocanın Seni Sevmesi İçin Ömür Boyu Dua

Zaman zaman kocanız sizi sevmiyor gibi gözükebilir. Bu durumda eşler üzülmekte ve çareyi dua etmekte görmektedirler. Tabi ki eşinizle aranızda bazı sıkıntılar olabilir bu gayet doğal bir durumdur fakat eşinizin sizi sevmesini istiyorsanız Allah’tan yardım istemelisiniz.

Her gün 3 İhlas 1 Fatiha ile birlikte Felak suresini okumak eşiniz ile aranızdaki buzları eritecektir. Allah takdir ederse dualarınız kabul olacak ve eşiniz sizi sevecektir. Duanızı kabul olacağına inanarak yapmalısınız ve bunu her gün tekrarlamalısınız.

ilginizi Çekebilir: Resime Okunan Çevirgel Duası

Allah’a Dua Ederken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Allah’a dua ederken nelere dikkat edilmelidir sorusu sıklıkla sorulmaktadır. Kişi dua ederken kendini Allah’ın huzurunda bilmelidir. Söylediği her şeye dikkat etmeli, dünya ve ahiret için hayırlı isteklerde bulunmalıdır. Dua etmeye başlamadan önce abdest alınmalı ve niyet edilmelidir. Önce günahlardan ötürü tövbe edilmeli, ardından dua etmeye başlanmalıdır.

Eller kaldırılarak dua edilmeli ve mümkünse kıbleye dönülmelidir. Duadan önce kılınacak 2 rekat namaz ise çok hayırlı olmaktadır. Dua edilirken kabul olacağına inanılmalıdır. Dua içten edilmeli ve samimi olunmalıdır. Dua kısık bir sesle edilmelidir.  Dua sürekli tekrarlanmalıdır. Her gün içten edeceğiniz dualar muhakkak Allah tarafından karşılık bulacak ve Alemlerin Rabbi dilediğinizi size verecektir.

Video Kaynak

Samet Erden
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık