Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 28 °C
Açık

Anında Tesir Eden Aratan Dua

04.12.2022
48
A+
A-
Anında Tesir Eden Aratan Dua

Anında tesir eden aratan dua İnsanlar, duygularına bağlı olarak yaşayan varlıklar olarak diğer canlılardan ayrılmaktadır. Özellikle ikili ilişkilerde ve aşk durumlarında bu duyguların çok daha yoğun olduğu görülebilmektedir. İki kişi arasında yaşanan duygusal ilişkinin bozulması durumunda da ilişkiyi kurtarabilmek adına anında tesir eden aratan dua başlığı sıklıkla araştırılmaktadır.

1 saatte aratan dua ile sevdiğiniz ya da sizi aramasını istediğiniz kişinin sizi araması mümkün olabilmektedir. 1 saatte aratan dua okunurken duayı okuma yöntemine ve odaklanmaya son derece dikkat etmek gerekmektedir. Bu sayede duanızın kabul olma ihtimali artarak hedefinize daha hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Dualar, insanlar zor durumda kaldığında sığınılan ve çözüm getiren seçeneklerden birisidir. Söz konusu aşk ve ilişkiler olduğunda da zor durumda olan kişilerin durumu olumlu hale getirebilmek adına dua ettiğini görmek mümkündür. Bu noktada tercih edilen dua ise hemen aratan dua olarak adlandırılmaktadır. Hemen aratan duanın ne olduğu ve ne etkiler getirdiği ise alt başlıklarda sırası ile açıklanmıştır. Peki, anında tesir eden aratan dua hangisidir?

İstediğin Kişiyi Hemen Aratma Duası Ne Zaman Okunur?

Sevgilisinden ayrılan veya evliliği kötüye giden bireylerin telefonla aranmak için dua seçeneğini değerlendirdiği görülmektedir. Okunacak olan bu dua sayesinde bozulan ilişkilerin eski haline döneceğine inanılmaktadır. Edilen duanın etkili olabilmesi için ise şu zamanlarda okunması tavsiye edilmektedir:

 • Kandiller
 • Dini bayramlar
 • Cuma günleri
 • Anında Tesir Eden Aratan Dua
 • Ramazan Bayramı
 • Perşembe geceleri
 • Cuma günü imam hutbedeyken
 • Cuma gecesi 23.00’da

Belirtilen bu zamanlarda okunan anında tesir eden aratan duası, kişilerin beklediği şekilde etki etmektedir. Böylece beklenen arama veya mesaj gelmekte ve sorun yaşayan çiftler eski günlerine geri dönebilmektedir. Duanın olumlu sonuç verdiğini duyan kişiler de duayı okumaya ve hatta öğrenmeye karar vermektedir.

Anında Tesir Eden Aratan Dua
Anında Tesir Eden Aratan Dua

Anında Tesir Eden Aratan Dua Faziletleri Nelerdir?

Hemen aratma duasının faziletleri nelerdir sorusu, bu duayı okumak isteyen ancak kararsız kalan bireyler tarafından merak edilmektedir. İçten bir şekilde edilen duaların pek çoğunun kabul edildiği bir gerçektir. Bu nedenle bahsi geçen duanın kabul olabileceği düşünülmekte ve çoğu kişi tarafından da okunmaktadır. Aratma duasının faziletleri ise şu şekilde açıklanabilir:

 • Mesaj beklediğiniz kişi anında mesaj atar.
 • Ayrılmak isteyen vazgeçer.
 • Aratmak istenilen hemen arar.
 • Sevgililer arasındaki bağ güçlenir.
 • Uzakta olan sevgili özler.

Bu şekilde sıralanan faziletler, 1 saat içinde araması için dua araştıran kişiler için ikna edici bir sebep olarak ön plana çıkmaktadır. Bahsi geçen duayı öğrenerek veya herhangi bir yerden okuyarak aratmak istediğiniz kişinin anında size dönmesini sağlayabilirsiniz.

1 Saatte Aratan Dua Var Mı?

1 Saatte Aratan Dua“, İslam inancına göre özel bir manevi pratiği ifade eder. Müslümanlar için bu dua, bir saatlik bir süre boyunca yoğunlaşma, ibadet etme ve Allah’ın huzurunda derin bir bağlantı kurma anlamına gelir.

Bu dua uygulaması genellikle Kuran’ı Kerim okuma, Allah’ın isimlerini zikretme, niyazda bulunma ve salavat getirme gibi farklı ibadet şekillerini içerir. Müslümanlar, bu bir saatlik süre zarfında Allah’a olan bağlılıklarını artırmak, nefislerini arındırmak ve manevi güçlerini yükseltmek için bu pratiği gerçekleştirirler.

Dua pratiği sırasında, Müslümanlar sessiz ve huzurlu bir ortamda toplanır veya bireysel olarak bu uygulamayı gerçekleştirirler. Zihin ve beden rahatlatılır, kalp Allah’a yönelir ve Allah’ın huzurunda olmanın bilinciyle dua edilir. Kuran’ı Kerim okumak, ayetlerin anlamlarını düşünmek ve anlamlandırmak, Allah’a hamd etmek ve O’na niyazda bulunmak bu süre zarfında gerçekleştirilen temel eylemlerdir.

“1 Saatte Aratan Dua” uygulaması, Müslümanlar için manevi bir derinlik ve iç huzur sağlamayı amaçlar. Bu süre zarfında, dua eden kişi Allah’a olan bağlılığını güçlendirir, günahlarından arınır ve Allah’ın rahmet ve merhametiyle dolup taşar. Kişi, ibadet ve dua etme yoluyla Rabbine yakınlaşır ve O’na samimi bir şekilde yönelir.

Bu dua pratiği sırasında, kişi içsel bir sükûnet ve huzur hissiyle dolup Allah’ın huzurunda derin bir bağlantı kurar. Kalp, Allah’ın kudretini, şefkatini ve rahmetini hisseder. Bu uygulama, müminlerin imanlarını güçlendirmeye, manevi hayatlarını derinleştirmeye ve Allah’a olan sevgi ve saygılarını artırmaya yardımcı olur.

1 Saatte Aratan Dua” Müslümanlar için önemli bir ibadet pratiğidir. Bu uygulama, insanların Allah’a yönelmelerini, manevi derinliklerini keşfetmelerini ve Allah’ın rahmetine sığınmalarını sağlar. Müslümanlar için bu dua pratiği, iç huzurun, sükûnetin ve Rabbimize olan bağlılığın güçlendirilmesine yardımcı olur.

Hemen Aratma Duası Hangi Durumlarda Tercih Edilmelidir?

Hemen aratma duası hangi durumlarda tercih edilmelidir sorusu da bu konu dahilinde ele alınan başlıklar arasında yer almaktadır. Bir duanın edilebilmesi için belli başlı sebeplerin olması gerekmektedir. Buna bağlı olarak aratma duasının okunması için gerekli olan nedenler de şu şekilde sıralanmaktadır:

 • İki kişi arasına soğukluk girdiğinde
 • Giden sevgiliyi geri çevirmek için
 • Sevgilinin terk ettiği zamanlarda
 • Anında Tesir Eden Aratan Dua
 • Sebepsiz yere olan ayrılıklarda
 • Boşanmak istenildiği zamanlarda

Bu tarz durumların kendisini göstermesi ile birlikte duruma müdahale etmek adına aratma duası okunabilir.

Hemen Aratma Duası Kalıcı Mı?

Bir ilişkiyi kurtarmak amacıyla tercih edilen aratma duası, son zamanlarda pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Bu konu dahilinde hemen aratma duası kalıcı mı başlığının dikkat çektiğini söylemek de mümkündür. Anında Tesir Eden Aratan Dua hem kalıcı hem de etkili olabilmesi için şu durumlara dikkat edilmesi gerekmektedir:

 • Günahlardan mümkün olduğunca uzak durulmalıdır.
 • İçten ve samimi bir şekilde dua edilmelidir.
 • Duanın kabul olacağına inanılmalıdır.
 • Dua okunmadan önce abdest alınmalıdır.

Bu noktalara dikkat ettiğiniz sürece ve günde en az bir kere aratma duasını okuduğunuz takdirde etkili bir sonuç alacağınız söylenebilir. İsteğe bağlı olarak gün içerisinde birden fazla aratma duası da okunabilir.

https://www.youtube.com/watch?v=_IseUwCK3mU&ab_channel=Rit%C3%BCelDuaevi

Hemen Aratma Duasının Kabul Olmadığı Nasıl Anlaşılır?

Dua edildiği zaman insanların ilk beklediği sonuç duanın kabul olması şeklindedir. Ancak edilen duanın kabul olabilmesi için bu süreçte bazı şartlara dikkat edilmesi önemlidir. İlişki konusunda dua ederek sonuç bekleyen bireylerin de bu noktada incelemeler yaptığı görülmektedir. Özellikle hemen aratma duasının kabul olmadığı nasıl anlaşılır sorusu başlıca merak edilen sorular arasında yer almaktadır.

BiAnında Tesir Eden Aratan Dua kabul olmaması için dua ederken inanmama ve diğer şartların yerine getirilmemiş olması gerekmektedir. Bilinçli veya bilinçsiz dua ederken bu duruma dikkat etmeyen kişilerin duası büyük ihtimalle kabul olmayacaktır. Hemen aratma duasının kabul olmadığı da belli sonuçlar karşısında kolaylıkla anlaşılabilmektedir. Bu sonuçlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Araması beklenen kişinin yakın zamanda aramamış olması
 • Terk eden sevgilinin geri dönmemesi
 • Yıkılan evliliklerin kurtarılamaması
 • Mesaj beklenilen kişinin yakın zamanda mesaj atmaması
 • Ayrılma eşiğinde olan ilişkilerin son bulması

Sıralanan bu sonuçların ortalama 2-3 haftada kendini göstermesi sonucunda edilen duanın kabul olmadığı anlaşılabilmektedir. Gideni geri getirmek amacıyla edilen hemen aratma duası, kabul olması için birden fazla tekrarlanabilir. Bu durumda daha inançlı ve umutlu bir şekilde dua ederek giden kişinin geri dönmesi sağlanabilir.

Hemen Aratma Duası İle Büyü Arasındaki Fark Nedir?

Dua ve büyü, bir isteğin gerçekleşmesi yolunda tercih edilebilen seçenekler arasında yer almaktadır. Özellikle bitmek üzere olan bir ilişkide karşı tarafı pişman edebilmek için bu iki seçenek arasında kararsız kalınabilmektedir. Bu noktada bireylerin mutlaka bilmesi gereken bazı durumlar bulunmaktadır. Bahsi geçen bu durumlar ise hemen aratma duası ile büyü arasındaki fark nedir sorusu kapsamında yanıtlanmaktadır.

Öncelikle duanın iyi niyetle yapıldığını ancak büyünün içerisinde kötü niyet olabileceği bilinmelidir. Her ikisinde de beklenen sonuç aynı olsa da niyet ve uygulanan işlemler oldukça farklıdır. Büyü yapılacağı zaman uygulanan yöntemin herkes tarafından yapılamayacağı bilinmektedir. Bu nedenle genellikle hemen aratma büyüsünün yapılabilmesi için büyücüler tercih edilmektedir.

Ancak iyi niyetle bu işlemi yapmak isteyen bireyler, okunması gereken duayı ezberleyerek kendileri de hemen aratma duasını yapabilmektedir. Etkili bir sonuç alabilmek için duanın büyük bir inançla ve şartlarına uygun şekilde okunması gerekmektedir.

Anında Tesir Eden Aratan Dua
Anında Tesir Eden Aratan Dua

Sevdiğinin Seni Deliler Gibi Sevmesi İçin Dünyadaki En Etkili Dua

Sevdiğinin seni deliler gibi sevmesi için dünyadaki en etkili dua, hemen aratma duasının yanında en çok merak edilen seçenekler arasında yer almaktadır. Bir ilişki veya evlilik içerisinde olan ve sevdiğini kaybetmekten korkan insanlar, bu tarz yöntemler sayesinde ilişkilerinin bitmesini önleyeceklerine inanmaktadır. Bu bağlamda da sevdiğinin seni sevmesi için dua ve hemen aratma duası başlıca aratılan seçenekler haline gelmiştir.

Öncelikle bu duaların her birey tarafından edilebileceği ancak duanın kabul olabilmesi için de pek çok noktaya dikkat edilmesi gerektiği bilinmelidir. Örneğin, inançsız bir şekilde edilen duaların kabul olmama ihtimali oldukça yüksektir. Bu nedenle edilecek duanın kabul edilebilmesi için büyük bir inanca ve umuda sahip olunması gerekmektedir.

Dua okumaya başlamadan önce mutlaka abdest alınması ve temiz bir niyet ile dua edilmeye başlanması gerekmektedir. Daha sonra duanın kesinlikle bilinmesi ve hatasız okunması gerektiği bilinmelidir. Bu tarz noktalara dikkat ettiğiniz sürece amacınıza ulaşabilmeniz adına ettiğiniz dua büyük bir ihtimalle kabul edilmiş olacaktır.

Samet Erden
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık