Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 28 °C
Açık

Göğüs Büyütme Egzersizleri İşe Yarıyor Mu?

07.12.2022
30
A+
A-
Göğüs Büyütme Egzersizleri İşe Yarıyor Mu?

Göğüs büyütme egzersizleri işe yarıyor mu? Soruları, ameliyatsız silikon görünümüne sahip olmak isteyen kadınlar tarafından sık sık araştırılmaya devam eder. Göğüs büyütme ameliyatları, birçok kişinin zorlu ve ağrılı bir süreç yaşamasına sebebiyet vermektedir. Özellikle de yaşı küçük kadınlar için; göğüs büyüme ameliyatlarının uygun olmadığı uzman profesörler tarafından verilen bilgiler arasında yer almaktadır. Bu nedenle birçok kadın, göğüs büyütme egzersizlerinin işe yarayıp yaramadığını araştırmaya devam etmektedir. Göğüs büyütme egzersizleri, düzenli bir şekilde yapıldığı takdirde oldukça işe yarayacaktır. Ancak egzersizler yapılırken, beslenmeye dikkat edilmesi de çok önemli bir husustur. Aksi takdirde, yapılan egzersizler de anlamını kaybetmeye başlayacaktır. peki Göğüs büyütme egzersizleri işe yarıyor mu?

Göğüs büyütme egzersizleri işe yarıyor mu
Göğüs büyütme egzersizleri işe yarıyor mu

Göğüs Büyütme Egzersizleri İşe Yarıyor Mu?

Spor ile göğüs büyütme başlıkları kadınlar tarafından sık sık araştırılmaya devam etmektedir. Sporla göğüs dikleştirme işleminin yapılabilmesi için, düzenli uyulan bir programın olması çok önemlidir. Örneğin; günde 1 saatin muhakkak spor yapmaya ayrılması gerekecektir. Göğüs büyütmek için spor yapmaya başlayan kişiler, bu serüvende ara verirlerse emeklerinin boşa gitmesi söz konusu olabiliyor. Spor, düzenli bir şekilde yapılmadığında kolaylıkla etkisini kaybedecektir. Aynı durum beslenme metotları için de geçerli olacaktır. Spor yapılırken, yüksek karbonhidrat içeren besinler tüketilmeye devam ederse, yapılan sporun hiçbir anlamı kalmayacaktır. Bu nedenle uzmanlar, yüksek miktarda protein içeren besinlerin yenilmesi gerektiğini vurgulamaya devam etmektedir. peki Göğüs büyütme egzersizleri işe yarıyor mu?

Göğüs Büyütme Egzersizleri Nelerdir?

Göğüs büyüten egzersizler oldukça fazladır. Hızlı bir şekilde vücudunu geliştirmek isteyen kişilerin eksiksiz bir şekilde uygulaması gereken egzersizler ise şu şekildedir;

Flys

Bu hareket yapılırken, sırt üstü olunması gerekmektedir. Egzersiz tahtasına yatıldıktan sonra ise; iki ele de ağırlığın alınması gerekecektir. Ağırlığın miktarına kişilerin kendi karar vermesi mümkündür. Sırt üstü yattıktan hemen sonra kollar paralel olarak açılmalıdır.

Dikey Şınav

En kolay göğüs büyütme egzersizi hiç kuşkusuz, dikey şınav olacaktır. Klasik şınav hareketi ile arasındaki tek fark ise; ayakta yapılıyor olmasıdır. Bu hareket yapılırken, duvardan yardım alınmalıdır. Eller duvara sabitlendikten sonra, klasik şınav hareketinin yapılması yeterli olacaktır.

Asansör Şınav

Asansör şınav hareketi de hızlı göğüs dikleştirme egzersizleri arasında en sık tercih edilenlerden bir tanesidir. Asansör şınav hareketi yaparken ayakların sabitleneceği bir materyale ihtiyaç duyulacaktır. Ayaklar materyalin üzerine sabitlendikten sonra yapılması gereken tek işlem ise; standart şınav hareketini yapmaya devam etmek olacaktır.

Chest Dips

Chest Dips hareketinin doğru uygulanabilmesi için, birçok spor salonunda aletler bulunmaktadır. Ancak bu hareket, evde de rahatlıkla yapılabilmektedir. Ufak bir tabure hareketin doğru tamamlanması için mümkündür. Eller söz konusu tabureye sahiplendikten sonra, eğilip kalkmak söz konusu egzersizin yapılması için yeterli olacak düzeydedir.

Yukarıdaki egzersizler eksiksiz bir şekilde yapılırsa, ameliyat olmadan göğüs dikleştirme işlemi kısa süre içerisinde tamamlanacaktır.

Egzersiz Yaparak Göğüs Büyütmek İçin Neler Yapılmalıdır?

Egzersiz yaparak göğüs büyütme ile ilgili yapılan araştırmalar her geçen gün çoğalmaya devam eder. Bunun sebeplerinden bir tanesi ise; göğüs ameliyatlarının çok yüksek maliyetlere sebep olmasından kaynaklanmaktadır. Göğüs kısmının arkasında yer alan önemli kaslar, düzenli bir şekilde çalıştığı zaman; insanların vücudunda da önemli bir etki gösterecektir. Bu kaslar; pectoralis minör ve pecrolis majör kasları olarak bilinmektedir. peki Göğüs büyütme egzersizleri işe yarıyor mu?

Göğüs büyütme egzersizleri işe yarıyor mu
Göğüs büyütme egzersizleri işe yarıyor mu

Söz konusu kaslar sürekli çalıştığı zaman, göğüs kafesi de büyümeye başlayacaktır. Göğüs kafesi genişlemeye başladıktan sonra, büyüme de başlayacaktır. Bu etkiler, yağ kısmında gerçekleşmeyecek olsa da hacim olarak büyümesine sebebiyet verecek ve daha hoş bir görüntünün oluşması sağlanacaktır. Aynı zamanda, kilo kaybı da göğüs yapısının değişmesindeki önemli etkenlerden bir tanesi olarak bilinmektedir. Bu nedenle beslenme düzenine dikkat edilmesi de çok önemli bir husustur. peki Göğüs büyütme egzersizleri işe yarıyor mu?

Göğüsler Ne Kadar Sürede Büyümeye Başlar?

Göğüs büyütme formülü hakkında detaylı araştırmalar yapmaya devam etmektedirler. Göğüslerin egzersiz yoluyla büyümesi için; uzun bir süre geçmiş olması gerekmektedir. Aynı zamanda, insanların anatomik yapısı da göğüslerin büyüme hızında etkili olan faktörlerden bir tanesidir. Bunun sebebi ise; bazı insanların vücudundaki yağ oranının hızlı bir şekilde kasa dönüşebiliyor olmasından kaynaklanmaktadır. Ancak bazı kişiler, vücutlarında yer alan yağ oranını yakmak için ekstra bir çaba sarf etmek durumunda kalırlar. Ancak düzenli bir program olması halinde kişilerin çabası karşılıksız kalmayacaktır. Bu nedenle birçok kişinin, çalışmalarına spor hocası eşliğinde yapmaya devam etmiştir. peki Göğüs büyütme egzersizleri işe yarıyor mu?

Fakat düzenli ve devamlı bir şekilde yapılmaya devam eden egzersizler sonucunda göğüslerin en az 1 ay içerisinde büyümeye başlayacağı gözlemlenecektir. Bu konuda kişilerin biraz azimli olması çok önemlidir. Bazı kişiler, sürecin yavaş gelişeceğini düşündüğü için; spora ara vermektedir. Bu tarz yaptırımlar uygulanmadığı takdirde, yapılan spor en kısa süre içerisinde etkisini göstermeye başlayacaktır. Üstelik elde edilen sonuç oldukça kalıcıdır. Ancak bu süreci uzatmak, daha doğru ve faydalı olacaktır. Bunun yanında diyet yardımıyla beslenilmesi de çok önemli bir husustur. Göğüs büyütmek için yapılması gereken diğer spor takviyeleri ise şu şekildedir;

Diamond Push-Ups Hareketi Nasıl Yapılır?

En etkili göğüs büyütme hareketleri söz konusu olduğu zaman, en etkili sporlardan bir tanesi de Diamond Push-Ups hareketi olacaktır. Bu hareket yapılmadan önce şınav pozisyonunun alınması gerekecektir. Daha sonra ise; ellerin üçgen olacak şekilde bir biçim alması gerekmektedir. Sonrasında; ellerin birleştirilmesi ve göğüs üstüne eğildiniz esnada nefes alıp vermeniz gerekmektedir. Yukarı kalktığınız sırada ise; birkaç saniye beklemeniz daha etkili olacaktır. Bu hareket yapılırken, dirseklerin dışarı açılacak şekilde durması da çok önemli bir husustur. Söz konusu hareket, yapılması en zor egzersizlerden bir tanesidir. Bu nedenle alışma süresi biraz zor olabilir. peki Göğüs büyütme egzersizleri işe yarıyor mu?

Dumbell Press

Bu hareketin doğru yapılabilmesi için; pilates topu olması gerekmektedir. Pilates topunun üzerine ise sırt üstü olacak şekilde yatılması gerekmektedir. Hareketin daha etkili olması için, ağırlıklardan faydalanılması da çok önemli olacaktır. Ağırlıklar her iki ele de alındıktan sonra, avuç içleri yukarda olacak bir biçimde yukarı aşağı hareketler yapılması gerekmektedir. Ancak ağırlıklar kaldırıldığı zaman kolların dik olması çok önemli bir husustur. Bu esnada derin nefes alıp verilmesi gerekecektir. Ağırlıklar indirilirken göğüs hizasının baz alınması ve birbirine değdirilmemesi gerekmektedir. peki Göğüs büyütme egzersizleri işe yarıyor mu?

Arnold Press Hareketi

Arnold press hareketi de göğüs büyütmek için sıklıkla tercih edilmektedir. Bu hareketi yapmak için; bir sehpanın üzerine oturulması gerekmektedir. Daha sonra ise; ağırlıkların ele alınarak omuz hizasına kadar açılması gerekmektedir. Bu hareket yapılırken derin nefes alınıp verilmesi de çok önemli olacaktır. Aynı hareket birkaç kere tekrarlanırsa, göğüsler de kısa süre içerisinde büyümeye başlayacaktır. peki Göğüs büyütme egzersizleri işe yarıyor mu?

İlginizi Çekebilir: Famoser Ne İşe Yarar

Reverse Dumbell Fly

Reverse Dumbell Fly hareketi göğüs büyütmek için yapılan en kolay egzersizlerden de bir tanesidir. Bu hareketi yaparken, 1 adet pilates topu olması gerekmektedir. Karın, pilates topunun üzerine gelecek şekilde yüz üstü yatılması gerekmektedir. Pozisyon tamamladıktan sonra ise; iki elde bulunan ağırlıkların kaldırılması gerekecektir. Hareket yapılırken, derin nefes alınıp verilmesi de çok önemlidir. Bu hareket düzenli olarak yapılırsa, kısa sürede istenilen ölçülere ulaşmak mümkün olacaktır. peki Göğüs büyütme egzersizleri işe yarıyor mu?

Samet Erden
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık