ESHOT Bakiye Sorgulama ve İzmirim Kart TL Yükleme

ESHOT Bakiye Sorgulama ve İzmirim Kart TL Yükleme
01.05.2023 23:19
1.050
A+
A-

ESHOT Bakiye Sorgulama ve İzmirim Kart TL Yükleme; ESHOT ya da yeni adıyla İzmirim kart, İzmir’de toplu taşıma için kullanılan bir ulaşım kartıdır. ESHOT bakiye sorgulama işlemini; telefonla çağrı merkezini arayarak veya mobil uygulama üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Tercih edebileceğiniz ESHOT bakiye sorgulama yöntemleri aşağıda sıralanmıştır:

ESHOT Bakiye Sorgulama ve İzmirim Kart TL Yükleme
ESHOT Bakiye Sorgulama ve İzmirim Kart TL Yükleme
 • Çağrı merkezi aracılığıyla sorgulama,
 • Mobil uygulama ile sorgulama,
 • ESHOT mobil ATM’leri ile sorgulama,
 • İnternet aracılığıyla sorgulama: www.izmirimkart.com.tr.

https://online.izmirimkart.com.tr/giris

Çağrı Merkezi Aracılığıyla Sorgulama

ESHOT bakiyenizi 0 (232) 320 0320 numarasını arayarak ESHOT çağrı merkezi aracılığıyla sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

Mobil Uygulama ile Sorgulama

Mobil uygulama ile sorgulama yapmak için telefonunuzdan App Store ya da Google Play uygulamasından ESHOT Mobil uygulamasını indirerek uygulamada alt kısımda bulunan “İzmirim Kart” bölümüne girin. Açılan sayfaya kartınıza vermek istediğiniz ismi ve kart numaranızı yazın. Bu işlemi tamamladıktan sonra bakiyenizi görüntüleyebilirsiniz.

Bu işlemi yine İzmir Büyükşehir Belediyesi uygulaması ile de yapabilirsiniz. Uygulamayı App Store veya Google Play Store uygulamalarından indirdikten sonra uygulamayı açın ve uygulamanın üst kısmında bulunan “ULAŞIM” bölümüne tıklayın. Sonra açılan sayfada bulunan “İZMİRİM KART” bölümünden kartın arka yüzünde bulunan seri numarasını ve kartınıza vermek istediğiniz ismi yazdıktan sonra bakiyenizi görüntüleyebilirsiniz.

ESHOT Mobil ATM’leri ile Sorgulama

ESHOT bakiyenizi, ESHOT mobil ATM’leri ile de sorgulayabilirsiniz. Genelde duraklarda ve ESHOT merkezlerinde bulunan bu ATM’ler ile yüklemiş olduğunuz veya kartınızda bulunan bakiyeyi görüntüleyebilirsiniz.

İnternet Aracılığıyla Sorgulama

ESHOT ya da İzmirim kart bakiyenizi internet aracılığıyla sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Hatta bu yöntem çoğu insana göre en pratik ve hızlı yöntem olarak kabul ediliyor. Sorgulamayı yapmak için ilk önce bilgisayarınızın ya da telefonunuzun tarayıcısını açın. Sonra www.izmirimkart.com.tr adresine giriş yapın. Açılan sayfadaki menüde “Bakiye Sorgulama” kısmına tıklayın. Bunu yaptıktan sonra sistem sizi otomatik olarak www.online.ESHOT.gov.tr/giris#Bakiye_Sorgula sayfasına yönlendirir ve siz de  kolayca İzmirim kart bakiyenizi sorgulayabilirsiniz.

İzmirim Kart TL Yükleme

İzmirim kart TL yükleme işlemini birçok şekilde yapabilirsiniz. TL yükleme işlemini yapabileceğiniz seçenekler aşağıda sıralanmıştır;

 • İnternet üzerinden TL yükleme: https://online.ESHOT.gov.tr/giris#Bakiye_Sorgula
 • Mobil uygulama üzerinden TL yükleme,
 • ESHOT mobil ATM’lerinden yükleme,
 • Yükleme merkezlerinden yüklemedir.

İnternet Üzerinden İzmir Kart TL Yükleme

İzmirim kartınıza internet üzerinden TL yükleme işlemi yapabilirsiniz. İzmirim kartınıza TL yüklemek için öncelikle bilgisayarınızın veya telefonunuzun tarayıcısını açın. Sonrasında www.online.ESHOT.gov.tr/giris#Bakiye_Sorgula adresine giriş yapın. Açılan sayfada “İZMİRİM KART – TL YÜKLEME” kısmına tıklayın. Sonrasında İzmirim kart numaranızı ve güvenlik kodunu girin ve “DEVAM ET” butonuna basın. Ödeme Bilgisi kısmına geldiğinizde ise kredi kartı bilgilerinizi girerek yükleme işleminizi tamamlayın. İnternet üzerinden kartınıza dolum yapmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken unsurlar vardır. Bunlar;

 • İnternet üzerinden İzmirim karta yapılan TL yüklemeleri, ödeme işleminden sonra 1 saat içinde veya kartınızın ilk kullanımında otomatik olarak kartınıza tanımlanır. Ancak yapmış olduğunuz yükleme işleminin kartınıza yansımamış olursa, TL yükleme işleminin yapıldığını şoföre söylerseniz yükleme işlemi kartınıza yansıtılacaktır.
 • İzmirim kartınıza en az 1 TL, en fazla ise 200 TL yükleme yapabilirsiniz.
 • İnternet üzerinden TL yükleme işlemi yapmak için yalnızca 3D Secure özelliğine sahip olan kredi kartlarını kullanmanız gerekir.

Mobil Uygulama İzmir Kart TL Yükleme

Mobil uygulama üzerinden TL yükleme işlemi yapmak için telefonunuzdan App Store ya da Google Play uygulamasından ESHOT Mobil uygulamasını ya da İzmir Büyükşehir Belediyesi uygulamasını indirmeniz gerekir. Eğer ESHOT Mobil uygulamasından yükleme yapmak isterseniz bu uygulamada alt kısımda bulunan “İzmirim Kart” bölümüne girin. Açılan sayfada kartınızın numarasının doğru olduğundan emin olun.

Sonrasında Kredi Kartı bilgilerinizi girerek yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemi İzmir Büyükşehir Belediyesi uygulaması ile de gerçekleştirebilirsiniz. İzmir Büyükşehir Belediyesi uygulamasını açtıktan sonra uygulamanın üst kısmında bulunan “ULAŞIM” bölümüne tıklayın. Sonra açılan sayfada bulunan “İZMİRİM KART” bölümünden kart numaranızı kontrol edin ve sonrasında Kredi Kartı bilgilerinizi girin ve yükleme işlemini tamamlayın.

ESHOT Mobil ATM’lerinden Yükleme

ESHOT mobil ATM’lerinden yükleme işlemini genelde duraklarda ve ESHOT merkezlerinde bulunan bu mobil ATM’lerden İzmirim kartınıza, ister nakit ister kredi kartı ile yükleme yapabilirsiniz.

Yükleme Merkezlerinden Yükleme Yapma

İzmirim kartınıza yükleme merkezlerinden yükleme yapabilirsiniz. İzmir’de neredeyse her cadde ve sokakta bulunan yükleme merkezlerinden dolum yapabilirsiniz. İzmirim kart yükleme merkezleri ise marketler, bakkallar, büfeler ve tekel bayilerdir.

EGO Ankara Kart Bakiye Sorgulama ve Bakiye Yükleme

İzmirim Kart Bakiye Sorgulama – Bakiye Yükleme

İzmirim Kart TL Yükleme Nasıl Yapılır?

İzmirim Kart’a TL yüklemek için öncelikle bir İzmirim Kart sahibi olmanız gerekiyor. Ardından, İzmirim Kart’ın resmi web sitesi veya mobil uygulaması üzerinden İzmirim Kart’a online olarak TL yükleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra, İzmirim Kart Otomatları, İzmirim Acenteleri ve PTT şubeleri gibi yerlerden de nakit olarak TL yüklemesi yapabilirsiniz.

Eshot Kart Yükleme Nasıl Yapılır?

Eshot kart yükleme işlemi için aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz:
Eshot otomatları: Eshot otomatlarından kolaylıkla kart yükleme işlemi yapabilirsiniz. Otomatlar, genellikle büyük otobüs durakları veya AVM’ler gibi toplu taşıma araçlarının yoğun olarak kullanıldığı yerlerde bulunur.
İnternet bankacılığı: Bankanızın internet bankacılığına giriş yaparak, Eshot kartınızı seçip para yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
Mobil uygulama: Bankanızın mobil uygulamasını kullanarak da Eshot kartınızı seçip para yükleyebilirsiniz.
ATM’ler: Bankanızın ATM’lerini kullanarak da Eshot kartınızı seçip para yükleyebilirsiniz.

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.