Yardım Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi Süt Kuzusu Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi Süt Kuzusu Başvurusu 2022 yılında devam etmektedir. 5 yaşından küçüklere verilen süt kuzusu hem çocukların süt içmesini sağlamak hem de süt üreticisine destek olmak amaçlanmaktadır.

1 ile 5 yaşında bulunan çocuklara aylık 8 litre süt desteği veren İzmir Büyükşehir belediyesi 2005 yılında İzmir’de okullarda ilk defa süt dağıtan belediye olmuştur. Örnek davranışı ile diğer belediyelere örnek olan İzmir Belediyesi Türkiye’deki tüm okullarında süt dağıtımın başlaması üzerine Süt Kuzusu Projesi’ni hayata geçirmiştir.

İzmirli Süt üreticilerinden aldığı sütlere İzmir’de yaşayan çocukların evlerine kadar getirmektedir. İhtiyaç sahibi özellikle maddi durumu kötü olan kişilere verilen süt yardımını ayrıca evinde 5 yaşından küçük çocuk bulunan herkesin başvurusuna açıktır.

Süt Kuzusu Projesi Nedir?

Süt kuzusu projesi İzmir Büyükşehir Belediyesinin İzmir de bulunan 5 yaşından küçük çocuklara aylık 8 litre süt desteğidir. İzmir’de bulunan üretici kooperatifinin desteği ile başlatın bu projede amaç çocukların süt içmesini ve iyi beslenmesi sağlamaktadır.

Süt Kuzusu Başvurusu Nereye Yapılır?

Süt kuzusu süt yardımı almak için başvurulur başvurular bulunduğunuz mahalledeki muhtarlıklara yapılmaktadır. Ancak sürecin daha hızlı ilerlemesi için bizzat başvuruda bulunarak kısa sürede süt yardımı alabilirsiniz.

Gerekli belgeleri hazırladıktan sonra daha hızlı süt yardımı almak için Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü‘ne bağlı olan Süt Kuzusu Birimi‘ne bizzat başvuruda bulunabilirsiniz.

Süt Kuzusu Projesi Nasıl Yapılır?

Süt kuzusu süt yardımından yaralanmak için 1-5 yaş aralığında çocuğunuzun bulunması yeterlidir. Aylık 8 litre süt yardımından yararlanmak için bir çok farklı yol ve yöntem bulunmaktadır. Süt kuzusu projesine başvurmak için

  • Mahalle muhtarlıkları
  • Süt Kuzusu Birimi
  • Sür kuzusu iletiş hattına başvurabilirsiniz.

Süt Kuzusu Birimi

Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü

  1.  Laleli Mahallesi Menderes Caddesi No:418 Gürçeşme Zübeyde Hanım Huzurevi Buca – İzmir
  2. Milli Kütüphane Cad. No:41/A Z47 (Katlı otopark altı) Konak/İZMİR

Telefon: 293 45 97 Faks: 293 11 31

Süt Kuzusu Başvurusu Online

Süt kuzusu süt yardımı almak için ne yazık ki internette başvuru yapılmamaktadır. Süt yardımı almak için mutlaka yukarıda bahsettiğim yollarından birini deneyebilirsiniz. İnternetten yada e-Devlet üzerinden şimdilik başvuru kabul edilmemektedir.

Süt Kuzusu Başvurusu Muhtarlık

İzmir Büyükşehir Belediyesi süt yardımı muhtarlık kanalı ile yapılabilir. Bulunduğunuz mahalledeki muhtarlığı bizzat başvurarak süt yardımından yararlanabilirsiniz. Ancak muhtarlık başvuruları biraz geç sonuçlandığını unutmayınız.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan tüm yardım ve destekleri İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvuru ve Sorgulama yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Süt Kuzusu Başvuru Şartları

Süt kuzusu yardımında yararlanmak için her hangi bir şart yada kural bulunmamaktadır. Evinde 5 yaşından küçük çocuk bulunan tüm haneler başvuruda bulunabilir.

Süt Kuzusu’ndan Yararlanmak İçin Başvuru Belgeleri

Aşağıdaki belgeler ile beraber süt kuzusu yardımı için başvuruda bulunabilirsiniz.

  • Başvuru Dilekçesi
  • Anne, baba ve Süt Kuzusu’ndan süt alabilecek çocuk/çocukların kimlik fotokopileri

Boşanma Halinde;

  • Boşanma Mahkeme Kararı (Çocuğun velayetinin başvuru yapan ebeveynde olduğunu gösterir belge)Resmi nikah olmadığı durumlarda;
  • Nüfus Müdürlüğünden alınacak nüfus kayıt örneği (Çocuk Tanıma ibaresinin yer aldığı belge.)

Süt Kuzusu Başvuru Sorgulama

Süt kuzusu başvurusu sorgulamak için Hemşehri İletişim Merkezi (HIM) üzerinden bizzat başvuruda bulunabileceğiniz sizlere verdiğim iletişi bilgilerini arayarak süt yardımı başvuru sorgulama yapabilirsiniz.

Hemşehri İletişim Merkezi (HİM)
Tel: 444 40 35
Faks: 293 39 95
Web: http://him.izmir.bel.tr
E-posta: him@izmir.bel.tr
Twitter: @izmirhim

Süt Kuzusu İzmir İletişim

Hemşehri iletişim merkezi ile bize ulaşabilirsiniz. HIM iletişim numarası 444 40 35 arayabilirsiniz.

Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü

1. Laleli Mahallesi Menderes Caddesi No:418 Gürçeşme Zübeyde Hanım Huzurevi Buca – İzmir
2. Milli Kütüphane Cad. No:41/A Z47 (Katlı otopark altı) Konak/İZMİR

Telefon: 293 45 97

Fax: 293 11 31

Süt Kuzusu Kaç Yaşa Kadar?

İzmir süt kuzusu yardımı almak için çocuklarda 5 yaşını geçmiş olmaması gerekmektedir. 5 yaşından sonra süt yardımı kesilir.

Süt Kuzusu Projemiz kapsamında Balçova, Bayraklı, Bornova, Buca, Çiğli, Gaziemir, Güzelbahçe, Karşıyaka, Karabağlar, Konak, Narlıdere, Torbalı, Menderes, Urla, Seferihisar, Kemalpaşa, Menemen, Foça, Aliağa ilçelerinde 5 yaşından küçük tüm çocuklara süt yardımı desteği verilmektedir.

Süt Kuzusu Neden Gelmiyor 2022

Süt kuzusu neden gelmiyor 2022, Süt kuzusu süt gelmedi sorunu bir çok kişinin yaşadığı sorunların başında gelmektedir. Son günlerde yaşanan koronavirüs sorunundan dolayı bir çok ilçede süt dağıtımında sorun yaşanmaktadır.

Süt Kuzusu Süt Dağıtım Günleri

Süt kuzusu süt dağıtım günler hafta içi her gün mesai saatleri içerisinde dağıtılmaktadır. Hafta içerisinde sütünüzü akşam saat 5’e kadar adresinize teslim edilir.

Evde bulunmadığınız durumlarda bırakılan not kağıtları, hanenize sütlerinizin teslimi için gelindiğini gösteren bilgi paylaşımıdır. Aynı ay içerisinde yapılan dağıtım periyodumuzda ikinci hane ziyaretleri gerçekleştirilerek sütlerin teslim edilmesi sağlanacaktır.

Süt Kuzusu Kaç Yaşında Kesilir?

Süt kuzusu süt yardımı çocuk 5 yaşını doldurduğunda otomatik olarak kesilir. Eğer bakmakla yükümlü 5 yaşından küçük çocuk varsa tekrar başvuruda bulunmaz gerekmektedir.

İzmir Süt Kuzusu Adres Değişikliği

Süt kuzusu adres değişikliği yapmak yada sütünüzün başka adrese gelmesini istiyorsanız Nüfus Müdürlüğünden adres değişimi yapıldıktan sonra, Müdürlüğümüzü arayarak bilgi vermeniz halinde sütleriniz yeni adrese gelmesini sağlayabilirsiniz.

Sütünüzün hangi adrese gitmesini istiyorsanız Dilekçe ile Müdürlüğümüze veya Milli Kütüphane cad. No:41/A Z47 Katlı Otopark Altı – KONAK adresinde bulunan danışma birimimize başvuru yaparak süt yardımlarınızın farklı bir adrese teslim edilmesini sağlayabilirsiniz.

Süt Kuzusu Adres Değişikliği Dilekçe Örneği

Süt kuzusu başvurusunda bulunmak için doldurmanız gereken dilekçe örneği resimdeki gibi olmalıdır.

süt kuzusu dilekçe örneği

Süt Kuzusu Projesi Hangi İllerde Var

Süt kuzusu projesi bir çok ilde bulunmasına karşın her İl’de süt dağıtımı bulunmaktadır. Süt kuzusu projesi sadece İzmir’e özeldir.

Süt Parası Nedir? Emzirme Ödeneği Nedir?

İBB Halk Süt Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Kimlere Verilir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu