Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 28 °C
Açık

Sanal Portal 1475 TL E- Devlet Yardım Başvurusu

08.12.2023
43
A+
A-
Sanal Portal 1475 TL E- Devlet Yardım Başvurusu

Sanal portal 1475 TL e- devlet yardım başvurusu, ihtiyaç sahipleri tarafından yapılan başvurular arasında yer almaktadır. Sanal portal devletin yapmış olduğu pek çok yardımı paylaşan platformlardan biridir. Bu portal sayesinde ihtiyaç sahipleri bütün ilanları tek bir alanda rahat bir şekilde görebilmektedirler. Sanal portal üzerinden devlet yardımları ayrıntılı bir şekilde görüntülenebilmektedir.

Sanal portal 1475 TL yardım başvurusu yapmak isteyenlerin sanal portal üzerinden detayları araştırmaları gerekmektedir. İhtiyaç sahiplerine yönelik yapılan bu yardımlardan yararlanmak isteyenlerin gerekli şartları yerine getirmeleri gerekmektedir. Sanal yardım anlayışı ile yapılan yardımlardan biri olan Kiran Bu Yardım Projesi ile vatandaşların mağduriyetinin giderilmesi hedeflenmektedir.

Sanal Portal 1475 TL Yardım Başvurusu Nedir?

Sanal portal 1475 TL yardımı Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından muhtaç aylığı ya da fakirlik maaşı olarak ihtiyaç sahiplerine ödenen yardımlardan biridir. Sanal portal yardımı 2023 yılı için 1475 TL olarak ödenmekte, ilerleyen zamanlarda bu fiyatın daha da artması beklenmektedir. Yardım için şartları yerine getiren herkes bu yardımdan yararlanabilecektir.

Sanal Portal 1475 TL E- Devlet Yardım Başvurusu

Sanal Portal Giriş ve Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sanal portal yardımından yararlanmak isteyenlerin sanal portal yardım başvurusu yapmaları gerekmektedir. Başvuru işlemleri bilgisayar, tablet ve telefon gibi internet erişimi olan cihazlardan yapılabilmektedir. Sanal portal yardımı devlet tarafından verilen yardımlardan biridir. Bu nedenle başvuruların devlete yapılması gerekmektedir.

Sanal portal 1475 TL e- devlet yardım başvurusu yapabilmek için e- devlet sistemi üzerinden başvuru işlemi yapılmalıdır. Bunun için arama çubuğuna e- devlet yazılmalı ve ekrana gelen birçok sayfa üzerinden ilk sırada yer alan e- devlet sayfasına giriş yapılmalıdır. E- devlet şifresi ve T.C kimlik numarası ile sisteme giriş yapılmalı ve arama kısmına sanal portal yardımı yazılmalıdır.

E- devlet şifresi ile devlet tarafından verilecek birçok yardıma başvuru yapılabileceği gibi pek çok işlem, bulunulan ortamdan kolay bir şekilde yapılabilecektir. E- devlet şifresi olmayanlar PTT şubelerine giderek belirli bir ücret karşılığında şifrelerini kolayca alabileceklerdir. Açılan sayfa üzerinden başvuru formunun doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekir. Formun eksik ya da yanlış doldurulması halinde yardım başvurusu geçersiz sayılacaktır.

Sanal portal 1475 TL yardım başvurusu için bir diğer adres Vakıflar Bölge Müdürlüğü olmaktadır. Başvuruda bulunacak olan kişiler gerekli belgeleri topladıktan sonra ikametinin yer aldığı Vakıflar Bölge Müdürlüğüne gitmek durumundadırlar. Vakıflar Genel Müdürlüğüne gitmeye zamanı olmayanlar başvurularını e posta yoluyla yapabileceklerdir. Başvuru sahipleri başvuru işlemi için başvuru formunu doldurmak durumundadırlar.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Hayır Hizmetleri

Vakıflar Genel Müdürlüğü ihtiyaç sahipleri için pek çok hayır işlemi gerçekleştirmektedir. Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından verilen hayır işlemleri şu şekildedir;

 • Dar gelirli ailelere muhtaç yardımı Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından verilmektedir.
 • Vatandaşlara ücretsiz bir şekilde aşevi yardımı verilmekte, ihtiyaç sahiplerine yönelik çeşitli yardımlar yapılmaktadır.
 • Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda eğitim gören öğrencilere Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından burs hizmeti ve eğitim yardımı yapılmaktadır.
 • Türkiye’deki her ile kuru gıda yardımı Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yapılmaktadır.
 • Yurt dışı kuru gıda yardımları Makedonya, Kosova, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Bosna Hersek gibi ülkelere Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yapılmaktadır.
 • Vakıf hizmeti ile mağdur insanların konaklaması için destek sağlanmaktadır.

Sanal Portal Yardım Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Sanal portal yardım başvurusu için başvuru sahiplerinden bazı evrakların hazır hale getirilmesi istenmektedir.

 • Muhtaç aylığı başvuru formu,
 • Kimlik kartı,
 • Engelli olanlar için engelli olduğunu belirten sağlık raporu, istenen evraklar arasındadır.

Sanal Portal Yardım Başvuru Şartları

Sanal portal 1475 TL e- devlet yardım başvurusu için başvuru yapacak kişilerin belirli şartlar uygun olması gerekir. Buna göre istenen şartlar aşağıdaki gibidir;

 • Başvuru sahibinin ya da ailesinin Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde yaşaması şartı aranmaktadır.
 • Aile içerisinde çalışmaya engel birey olması halinde bu durumun gerekli raporlar ile kanıtlanması gerekir.
 • Çalışan kişinin akdi sözleşmesinin fesih edilmesi ve kişinin işten çıkarılması halinde bu belgenin İŞKUR üzerinden alınarak başvuru esnasında gösterilmesi gerekir.
 • Yardım başvurusunda bulunacak olan kişinin ailesinde bakmakla yükümlü olduğu çocuklarının olması gerekir.
 • Başvuru yapacak olan kişinin kira oturması halinde bunu kanıtlayabilmesi için kira sözleşmesinin başvuru esnasında gösterilmesi gerekir.
 • Başvuru yapacak olan kişinin hiçbir sosyal güvencesi olmaması gerekmektedir.
 • Başvuru yapacak olan kişinin herhangi bir aylığı ya da geliri olmamalıdır.
 • Başvuru sahibinin mahkeme kararı ile bakıma alınmamış olması gerekir.
 • Başvuru yapacak olan kişinin kendi üzerine dükkan ya da evinin olmaması gerekir. Bu kapsamda tek dükkanı ve evi olanların buradan elde ettikleri gelirin muhtaç aylığından yüksek olmaması gerekmektedir. Yaptıkları başvurusu sonucunda başvurusu olumlu sonuçlanan kişilerin üzerlerine kayıtlı ev ya da dükkan üzerinden elde ettikleri gelir sorgulanmaktadır.

Sanal Portal Devlet Yardımları Hangileridir?

Web sitesi üzerinden sanal portal yardım başvuruları sürekli olarak güncellenmektedir. Devlet tarafından yapılan bu yardımlara başvuru yaparak yardımlardan yararlanmak isteyenlerin ilan güncellemelerini sık sık takip etmeleri gerekir. İlanların takibi tek bir site üzerinden kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Buna göre devletin yapmış olduğu sanal portal devlet yardımları şu şekildedir;

 • Kızılay nakdi destek,
 • Aile Bakanlığı 7200 TL yardım,
 • 1250 TL PTT yılbaşı destek ödemesi,
 • 2706 TL devlet yardımı,
 • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 1 milyon çocuğa anaokulu desteği yardımı,
 • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 1250 TL aile destek programı yardımı,
 • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından çocuklu ailelere yönelik yapılan 1300 TL eğitim desteği yardımı,
 • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından aile destek programı kapsamında çocuklara 750 TL bayram harçlığı verilmesi,
 • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından hane başına maddi destek yardımı yapılması, sanal portal devlet yardımları arasındadır.

Sanal portal 1475 TL e- devlet yardım başvurusu ile ihtiyaç sahipleri ilgili şartları taşımaları halinde devletin yapmış olduğu bu yardımlardan yararlanma hakkı elde edeceklerdir. Başvuru sahiplerinin başvuru esnasında form doldurmaları gerekmektedir. Başvuru şartlarını taşıyan ve yardım almaya hak kazanan kişilere dönüş yapılacaktır. Başvuru sahipleri başvuru sonuçlarını ALO 183 sosyal destek hattını arayarak da sorgulayabileceklerdir.

Samet Erden
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık