Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 28 °C
Açık

Bayburt Belediyesi Yardım Başvurusu (Gıda ve Para Yardımı)

01.11.2023
1.029
A+
A-
Bayburt Belediyesi Yardım Başvurusu (Gıda ve Para Yardımı)

Bayburt Belediyesi Maddi Yardımlar Nelerdir?, Bayburt Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?, Bayburt Belediyesi Yardım Başvuru Formu, Bayburt Belediyesi Gıda Yardımı 2023

Bayburt Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama; Artan fiyatlar sonrası yoksul ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarını unutmayan Bayburt Belediyesi; muhtaç kişilerin yanı sıra işyerini kapatmak zorunda kalan ya da işyerinden ayrılan kişilere de ayni ve nakdi yardımlarda bulunuyor.

Muhtaç ve dar gelirli kişilere gıda kolisi ve temizlik malzemeleri dağıtan belediye; engelli vatandaşlara ise tekerlekli sandalye armağan ederek, onların en temel ihtiyaçlarından birini karşılıyor.

Kimsesi olmayan yaşlı vatandaşlarına her daim yardım elini uzatan belediye; dar gelirli vatandaşların eğitim çağındaki çocuklarına ise tablet dağıtıyor.

Bu yazımızda kısaca Bayburt Belediyesi tarafından yapılan sosyal yardımlar nelerdir? Bayburt Belediyesi sosyal yardımlarına nasıl başvurulur? vb. konuya dair en çok merak edilen soruları yanıtlamaya çalışacağız.

Bayburt Belediyesi Maddi Yardımlar Nelerdir?

Belediye tarafından yapılan sosyal yardımları kısaca aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz;

 • Gıda kolisi yardımı
 • Temizlik malzemesi yardımı
 • Kira yardımı
 • Yakacak ve kömür yardımı
 • Nakdi yardımlar (para yardımı)
 • Kıyafet yardımı
 • Çocuklar için tablet ve kırtasiye yardımı
 • Bebekler için bebek bezi ve mama yardımı
 • Muhtaç asker ailelerine yönelik yapılan yardımlar
 • Şehit ve gazi yakınlarına yapılan yardımlar
 • Engelliler için yapılan yardımlar
 • Yaşlılar için yapılan yardımlar
 • Eşi vefat etmiş, eşinden ayrılmış veya eşi terk etmiş kadınlara ve velayetindeki çocuklara yapılan yardımlar

Bayburt Belediyesi; muhtaç kişilere öncelikli olarak yardımlarda bulunuyor.

Yani hane halkı kişi başına düşen aylık ortalama geliri asgari ücretin 1/3’ünün altında olan kişiler ve aileleri sosyal yardımlardan yararlanabiliyorlar.

Dul ve çalışmayan kadınlar, eşinden boşanmış kadınlar, 65 yaş üstü ve temel ihtiyaçlarını karşılayamayan yaşlılar, en az %40 engel oranına sahip olan engelliler, muhtaç aile çocukları, muhtaç ailelerin yeni doğan bebekleri kısacası Bayburt il sınırlarında yaşayan dar gelirli ve yoksul vatandaşlar, Bayburt belediyesi sosyal yardımlarına başvurabiliyorlar.

Doğal afetlerden ötürü evini ya da işini kaybetmiş, kaza yüzünden çalışma yeteneğini kaybetmiş hem kendi hem de ailesi zor durumda olan mağdur kişiler de sosyal yardımlardan yararlanabiliyorlar.

Yoksul ailelerin eğitim çağındaki çocuklarına eğitimlerine aralıksız bir şekilde devam edebilmeleri için ücretsiz tablet dağıtan belediye, çocukların kırtasiye ihtiyaçlarını da karşılıyor. Aynı zamanda yoksul çocuklara her eğitim ve öğretim yılı başlangıcında önlük, ayakkabı, okul çantası, kaban vb. yardımlarda da bulunarak, onların kıyafet ihtiyaçlarını karşılamayı da unutmuyor.

Yoksul aileler, Bayburt belediyesine başvurarak, yeni doğan bebekleri için bebek maması ve bebek bezi talebinde de bulunabiliyorlar.

Huzur evindeki yaşlıları sık sık ziyaret eden belediye, huzur evinde ikamet eden engelli kişilere ise ücretsiz tekerlekli sandalye dağıtıyor.

Düzenli bir şekilde yoksullara gıda kolisi dağıtarak, onların temel beslenme ihtiyaçlarını karşılamaya çalışan Bayburt Belediyesi, Ramazan aylarında yetim ve muhtaç çocuklara ve ailelerine sıcak yemek ve tatlı dağıtıyor.

Bayburt Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bayburt Belediyesi’nin nakdi ya da ayni yardımlarına başvurmak isteyen kişilerin belediyeye giderek, başvurularını bizzat gerçekleştirmeleri gerekiyor.

Yardım başvurusu, online platformda da gerçekleştirilebiliyor.

Belediyeye gitme şansınız yoksa belediyenin resmi sitesini ziyaret ederek de belediye yetkilileri ile iletişime geçebilir ve yardıma ihtiyaç duyduğunuzdan bahsedebilirsiniz.

Bu noktada ilk olarak https://www.bayburt.bel.tr/ linkini tıklamalısınız.

Ardından sayfanın sağ üst köşesinde yer alan İletişim seçeneğine tıklamalı ve mesaj hazırlamalısınız.

Hazırladığınız mesajda maddi anlamda sıkıntıda olduğunuz ve başvurmak istediğiniz yardımlardan bahsetmelisiniz.

Belediyenizin mesajınıza geri dönmesini sağlamak için telefon numaranızı, e-mail ya da hotmail adresinizi de mesajda yazmayı unutmamalısınız.

Bayburt Belediyesi sosyal yardımlarına dair detaylı bilgi edinmek, başvuru esnasında teslim etmeniz gereken belgeleri öğrenmek, hangi sosyal yardımlara başvurabileceğinizi sorgulamak için belediyenin telefon numarasını da arayabilirsiniz.

Bayburt Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Belediye tarafından yapılan sosyal yardımlara başvurmak için belediyeye gittiğinizde sizden belediye; sosyal yardım başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanızı talep ediyor.

Başvuru formunda aylık gelirinize, medeni durumunuza, hane halkı kişi sayısına, mesleğinize yönelik bazı sorular bulunuyor.

Başvuru formunda başvuru sahiplerine yöneltilen bu sorular ile başvuran kişilerin gerçekten muhtaç olup olmadıklarını tespit etmek hedefleniyor.

Belediye; bütçesi doğrultusunda ayni ya da nakdi yardımlarda bulunduğundan yani her başvuran kişiye dönüş gerçekleştiremediğinden formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız gerekiyor.

Başvuru formunda doldurduğunuz bilgiler; daha sonra sizlere yardım yapılıp yapılmayacağına karar verilmeden önce belediye tarafından araştırılıp, sorgulanıyor. Bu yüzden gerek zaman kaybetmemek gerekse belediyeye zaman kaybettirmemek adına başvuru formunda doğru bilgilere yer vermenizi öneriyoruz.

Çalışmanıza rağmen kendinizi çalışmıyor göstermenizin ya da maddi durumunuz iyi olmasına rağmen kendinizi yoksul olarak bildirmenizin yasal anlamda suç teşkil ettiğini ve gerçekten yoksul vatandaşlara haksızlık ettiğinizi de unutmamalısınız!

Bayburt Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Daha önce yaptığınız sosyal yardım başvurularınızın sonuçlanıp sonuçlanmadığını yani hangi aşamada olduğunu öğrenmek için belediyeye gidebilir ya da belediyenin telefon numarasını arayabilirsiniz.

İnternet üzerinden gerçekleştirdiğiniz online başvurularınız için sık sık e-mail ya da hotmail adresinizi kontrol etmelisiniz.

Belediye, başvurularınıza yönelik olarak sizleri arayabileceğinizi de unutmamalı, bu yüzden de telefon numaranızı değiştirmemelisiniz. Telefon numarası değişikliklerinizde mutlaka belediyeye haber vermelisiniz.

Emekliye Aile Yardımı Verilecek Mi? Başvuru ve Sorgulama

Bayburt Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Belediye yardımlarına başvurmak, başvurunuzu sorgulamak ve yardımlara dair ayrıntılı bilgi edinmek adına belediyeye ait olan 0458 211 67 57 telefon numarasını arayabilirsiniz.

Yardım başvurularınız için Vefa Sosyal destek hatları olan 112, 155 ya da 156 telefon numaralarından birini arayabilirsiniz.

Bayburt Belediyesi Gıda Yardımı 2023

Bayburt Belediyesi, İhtiyaç Sahibi Ailelere Gıda Kolisi Dağıtıyor; Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi aileleri Ramazan ayında unutmayan belediye; yoksul mahalleri teker teker dolaşarak, yoksullara gıda kolisi dağıtıyor.

Gıda kolisinden ücretsiz faydalanmak isteyen kişiler, 112, 155 ya da 156 Vefa Sosyal destek hatlarını da arayabiliyorlar.

Gıda kolilerinde zeytinyağı, makarna, pirinç, bulgur gibi ailelerin bir aylık temel gıda ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik malzemeler bulunuyor.

Bayburt Belediyesi Sosyal Yardımlar 2023

Bayburt Belediyesi, Yoksul Çocuklara Tablet Dağıtıyor; Bayburt Belediyesi; sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı kaydı bulunan yoksul ailelerin eğitim çağındaki çocuklarına EBA ders içeriklerini takip edebilmeleri ve eğitimlerine ara vermemeleri için ücretsiz tablet dağıtıyor.

Ücretsiz tablet edinmek isteyen aileler, belediyeye de başvurabiliyorlar. Bu noktada ailelerden okuyan çocuklarına dair öğrenci belgesi ve muhtarlıktan almaları gereken fakirlik belgesi talep ediliyor.

Bayburt Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu 2023

Bayburt Belediyesi, Pandemi Sürecinde Yaşlıları ve Hastaları Unutmuyor! Bayburt Vefa Sosyal Destek grubu, pandemi sürecinde dışarı çıkmaları yasak olan 65 yaş üstü yaşlı vatandaşlara ve kronik hastalara da yardımcı oluyor.

Kronik hastalar ya da yaşlılar, 112, 155 ya da 156 Vefa Sosyal Destek hatlarını arayıp, ihtiyaçlarını daha sonra evlerinin kapısında ücretlerini ödemek koşuluyla beyan edebiliyorlar.

Örneğin; hiç kimsesi olmayan yaşlılar, eczaneden alınması gereken ilaçlarını ya da gıda ihtiyaçlarını Vefa Sosyal Destek grubuna ileterek, onlardan kendileri yerine alışveriş yapmalarını talep edebiliyorlar.

Yoksul ve kimsesiz vatandaşlar; sosyal yardımlara başvurmak ya da ihtiyaçlarını bildirmek amacıyla Vefa Sosyal destek hatlarını da arayabiliyorlar.

Bayburt Belediyesi Sosyal Yardımlarına Kimler Başvurabilir?

Bayburt Belediyesi; muhtaçlık kriterine uyan yani hane halkı aylık kişi başına düşen ortalama geliri asgari ücretin 1/3’ünün altında olan kişilere yardımcı oluyor.

Engelliler, muhtaç asker aileleri, muhtaç şehit ve gazi yakınları, dul kadınlar, dul kadınların velayetindeki çocuklar, düzenli bir geliri olmayan kişiler, kimsesiz yaşlılar; sosyal yardımlara başvurabiliyorlar.

Bayburt Belediyesi; yardımlara başvuran kişilerden bazı belgeler talep ediyor.

Örneğin; dul kadınlardan ölen eşlerine dair ölüm belgesi, eğitim çağındaki çocukları için kırtasiye ve tablet yardımı almak isteyenlerden çocuklarına dair öğrenci belgesi ve fakirlik belgesi talep ediyor.

Engelli vatandaşların ise en az %40 engelli olduklarını gösteren ve tam teşekküllü bir hastaneden alınan sağlık raporunu teslim etmeleri gerekiyor.

Yani başvuru sahiplerinden talep edilen belgeler, başvurulan yardımlara ve başvuran kişinin özel durumuna göre değişiklik gösterebiliyor.

Belediye; engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye ve baston vb. ihtiyaçlarına yönelik malzemeler de dağıtıyor.

Huzurevlerini ziyaret etmeyi de unutmayan belediye, yaşlılara herhangi bir ihtiyacı olup olmadıklarını sorarak, buradaki hasta ve engelli vatandaşlara da destek oluyor.

Bayburt Belediyesi, başvuru sahiplerinin evine yerinde inceleme yapmak üzere inceleme komisyonu gönderiyor.

İnceleme komisyonu, muhtaç kişilerin ve ailelerin sosyo-ekonomik durumlarına dair bir rapor hazırlayıp, hazırladığı raporu Bayburt belediyesine teslim ediyor.

Belediye; başvuran kişilerin teslim ettikleri belgeleri ve inceleme komisyonu tarafından hazırlanan raporu inceledikten sonra yardım yapıp yapmayacağına karar veriyor.

Bu yazımızda Bayburt Belediyesi sosyal yardımları nelerdir? Bayburt Belediyesi yardımlarından kimler yararlanabilir? sorularını yanıtlamaya çalıştık.

Sizler de konuya dair her türlü soru ve görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, önerilerinizi değerli okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

Belediye Para Yardımı ve Erzak Yardımı Başvurusu

Gıda ve Erzak Yardımı Başvurusu ve Sorgulama ( Gıda Yardımı Başvurusu )

https://www.youtube.com/watch?v=Smmfx1ISJFk

Aile Destek Paketinde 3 Çocuklu Ailelere Kaç TL Verilir?

450 TL.

Aile Destek Paketinde 4 Çocuklu Ailelere Kaç TL Verilir?

550 TL.

Samet Erden
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık