Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 28 °C
Açık

İlk Geceden Sonra 2 Gün İlişkiye Girilmez Mi? Sebebi Nedir?

01.07.2022
42
A+
A-
İlk Geceden Sonra 2 Gün İlişkiye Girilmez Mi? Sebebi Nedir?

İlk Geceden Sonra 2 Gün İlişkiye Girilmez Mi? Sebebi Nedir? –  Cinsel ilişkiden sonra yapılması gerekenler, kadın ve erkek herkes tarafından merak edilir. Ancak kadınlar ilk gece ilişkisi sonrası, 2 gün ilişkiye girip girmeme konusunda tereddütte kalabilir. Genellikle ilk gece sonrası iki gün ilişkiye girilmeyeceği oldukça yaygın bir konudur.

Ne var ki bu durumun aslı bulunmaz. Dolayısıyla ilk geceden sonra da ilişkiye girilmesi mümkündür. Ancak burada önemli bir durum kadın cinsel organının zarar görmesi halidir. Eğer çok zorlaşmışsa veya yırtışmışsa gerektiği durum kadar beklenmelidir. Dolayısıyla durumunu akışına bırakmak gerekir.

Ayrıca özellikle ilk gece yaşanan ilişki sırasında yumuşak, nazik olunması; sert olunmaması da önerilir. Zira tecrübesiz olunması, hata yapılması ve ilk kez ilişkiye girilmesi nedeniyle kadınlar için tehlike oluşturabilir.

Ilk Geceden Sonra 2 Gun Iliskiye Girilmez Mi

İlk Geceden Sonra 2 Gün İlişkiye Girilmez Mi?

İlişki Ardından Devam Edilebilir Mi?

İlk geceden sonra 2 gün ilişkiye girilmez aslında kişilere göre değişebilen bir durumdur. Kadın ya da erkek ilk ilişki ardından bir süre dinlenmek isteyebilir. Aynı şekilde ilişkide farklı nedenlerden dolayı kadının cinsel organında yırtılma, zarar görme yaşanabilir. Bu gibi durumlarda ne kadar gerekliyse beklenir.

Bunun dışında özellikle kadılar, kızlık zarının bozulması ardından ilişkinin devam edip etmeyeceğini de düşünür. Cinsel birleşme ardından ilişki normal şekilde devam edebilir. Ancak burada dikkat etmek gerekenler de yer alır.

Eğer birkaç kere ilişki kurulmuşsa gerçekleşen kanama devam edebilir. Bu da enfeksiyon oluşmasına neden olabileceği için sağlık problemlerini getirebilir. Dolayısıyla kızlık zarı bozulduktan sonra ne zaman ilişkiye girilmeli konusunda buna dikkat etmek önerilir.

Ayrıca kızlık zarı bozulduktan sonra sıklıkla bölgede yanma, batma, sızlama tarzı ağrılar meydana gelir. Bunlar genellikle 1-2 gün içerisinde, kendisinden geçen yapıya sahiptir. Ancak devam etmesi durumunda doktora görünmek önerilir.

İlk İlişkide Ağrı Olur Mu?

Evlendikten sonra ilk ilişkilerini yaşayacak kadınlar, bunun ağrılı olacağından da endişe duyabilir. Her ne kadar genel anlamda ağrılı olduğu düşünülse de aslında böyle değildir. Bu durum hem kadına hem de erkeğe bağlıdır. Eğer kişi kendini bu durumda kasarsa doğal olarak ağrılar meydana gelebilir.

Ayrıca erkeklerin de yumuşak ve hoşgörülü olması, sabırlı davranması ağrının önüne geçer. Böylece ağrısız ilişkiye nasıl girilir mümkün olabilir. Buna ek olarak ilk ilişki ardından genel düşüncenin aksine banyo yapmaktan da çekinmemelidir.

Ancak bu noktada uzmanlar, sıcak suyun altına girmemeyi özellikle tavsiye eder. Dolayısıyla bunlara da dikkat edilmesi şarttır.

Ilk Geceden Sonra 2 Gun Iliskiye Girilmez Mi

İlk Geceden Sonra 2 Gün İlişkiye Girilmez Mi?

Cinsel İlişki Ardından Kanama Neden Olur?

İlişkiden sonra kanama olması normal mi? İlk gece ilişkilerini yaşayan kadınlar, kanama olduğunda bunun normal olup olmadığını da doğal olarak düşünebilir. Burada kızlık zarının bozulması ile birlikte kanamanın birkaç güne kadar devam edebileceği bilinmelidir.

Her ne kadar ilk gece ilişkisi sonrasında 2 gün beklemek gibi bir kural, şart olmasa da buna dikkat etmek de önerilir. Zira kanama ilk gece ardından da hala devam ediyorsa, ilişki kurmak kanamanın devam etmesine, kesilmemesine neden olabilir.

Bu da beraberinde enfeksiyon oluşmasını, sağlık sorunlarına neden olabilir. Ancak ilişkiden 1 gün sonra kanama neden olur sorusunun farklı yanıtları da vardır. Bu açıdan bazı enfeksiyonlar, ilişki ardında kanamaya neden olabilir.

Özellikle yetersi uyarılma, kadınlarda östrojen seviyesine müdahale eden ilaçlar, mantar enfeksiyonu, pelvik enfeksiyonu, klamidya gibi durumlar da kanamaya neden olabilir. Dolayısıyla birkaç gün kanama ardından durum devam ediyorsa doktora gitmek önerilir.

Aynı zamanda ilk gece ardından kanama kesilmişse, ancak 1-2 gün sonra yeniden başlamışsa hekime görünmek tavsiye edilir.

Samet Erden
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık