Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 31 °C
Az Bulutlu

Gün İçinde Para Getiren Dua

02.07.2022
56
A+
A-
Gün İçinde Para Getiren Dua

Gün İçinde Para Getiren DuaMüslümanlıkla her derdin devası duadır. Ve günümüzün en önemli dertlerinden biri paradır. Parasızlık ile ilgili her derdinize dualar ile çare bulabilirsiniz. Bu dualar din âlimleri tarafından kitaplara aktarılarak günümüze kadar gelmiştir. Acil para ihtiyacınız varsa, hemen para gelmesini istiyorsanız. Gün içinde para getiren dua olarak bilinen aşağıda yer alan duaları tevekkül ile okumalısınız. Pek çoğumuz gün içinde paraya sıkışabilir ve çaresiz kalabiliriz. Bu konuda eşimiz dostumuzdan yardım istesek bile bir sonuç alamayabiliriz. Ancak kesin bir sonuç alacağımız tek yer Allah’dır. Dertlerin dermanı olan ona kulluk eden ve emirlerini yerine getiren her kimseyi Allah yüz üstü bırakmamaktadır.

 Bu yüzden eğer acil paraya sıkıştıysanız ve bir çözüm arıyorsanız abdestinizi alıp temiz ve sakin bir yerde Allah’ın huzuruna ellerinizi kaldırarak yardım isteyebilirsiniz. Bunun için okunması gereken ve etkili olan dualar vardır. Bu dualar sizin durumunuzu en iyi ifade eden ve derdinizin çaresi olan dualardır.

Gun Icinde Para Getiren Dua 1

Gün İçinde Para Getiren Dua

 

Eğer günah olan bir durumdan dolayı parasız kalmadıysanız veya haram yemediyseniz bu dualar size çok iyi gelecek ve hem cebinizi hem de yüreğinizi rahatlatacaktır. Parasızlığınıza Allah bir yol gösterecek ve sizi bu dertten kurtaracaktır. Bu duaları besmele çektikten sonra okuyarak para sıkıntınızdan kurtulabilirsiniz. Her ne kadar para yalan dünyanın bir ürünü olsa da bu dünyada kaderinin sonuna kadar yaşayabilmek için para büyük bir gerekliliktir. Haram yemeyip, başkasının malına göz koymayıp, emeğiniz ile kazandığınız paralar eğer bir gün biterse dua edip Allah’tan yardım istemek en doğru çözüm olacaktır. Gün içinde para getiren dualar şöyledir;

·Amennerrasülü duası

·Şehidallahü Duası

·İstiğfar duası 

·Vakıa suresi

Amennerrasülü Duası

Amennerrasulü Duası adı verilen bu dua eski zamanlardan beri zenginlik duası olarak bilinmektedir. Tüm dua kitapları içerisinde bulunan bu duayı okuyarak kısa sürede büyük miktarlarda para elde edebilirsiniz. Duayı okumadan önce mutlaka abdestli olunması gerekmektedir. Bu nedenle ilk önce alabilme durumunuz varsa gusül abdesti alın ve bu duayı en az 1 hafta boyunca 41 kez arka arkaya okuyun. İstediğinize ulaşana kadar her gün bu duayı ı-okumanız gerekmektedir. Ardından sabır ile sorunlarınızın çözümünün gelmesini beklemelisiniz.

Hemen paraya ihtiyacı olan kişilerin okumaları gereken en güçlü dualardan birisi olan amennerrasülü duasını kalbinizden geldiği miktarda ve dilediğiniz zamanlarda okuyabilirsiniz. Aynı zamanda bolluk ve bereket niyeti ile de okunabilecek bir dua olmasından sayesinde tüm sorunlara çözüm getirdikten sonra bile okunmaya devam edilebilir.

Şehidallahü Duası

Şehidallahü Duası maddiyat ile ilgili sorun yaşadığınız dönemlerde okuyabileceğiniz bir duadır. Abdestli bir şekilde her gün 15 defa okunması gerekmektedir. İnsanların rızkının artması için okuduğu dualardandır. Bu sebeple her zaman okunabilecek dualardan birisidir. Rızkı artan bir kişinin maddi durumu da düzelecektir. İsteğiniz gerçekleşene kadar her gün bu duayı okumalısınız.

İstiğfar Duası

İstiğfar duası aslında tövbe duaları arasında bulunmaktadır. Bu dua ile işlenmiş tüm günahlar ve rızkınızı kapatan günahlar için af dileyebilirsiniz. Böylece rızkınız açılacak ve maddi zorluğunuz geçecektir. Duayı okumadan önce gusül abdesti alınmalı ve Allah rızası için 2 rekât namaz kılınması gerekmektedir. Ardından ise bu dua okunmalıdır. Bu duayı tek başına okumanız için belirli bir düzen bulunmaktadır. Bu düzene dikkat edilmesi önemlidir. İstiğfar duası düzeni;

10 kez istiğfar duası okuduktan sonra 10 kez Salavat-ı Şerife, 7 kez Tekbir, 10 kez Kelime-i Tevhid okunması gerekmektedir. Daha sonra ise “Ellezıne kale lehümül nasü innen nase kad cemeu leküm fahşevhüm fe zadehüm ımana ve kalı hasbünellahü ve nı’mel vekil” diyerek 450 kez de “Hasbünellahü ve ni’mel vekil” diyerek dua tamamlanmalıdır.

Vakıa Suresi

Vakıa suresi yoksulluk çeken her ailenin sürekli olarak evinde bulundurması gereken bir suredir. Bu sureyi düzenli olarak her gün okuyan insanlar hayatları boyunca maddi sıkıntıya düşmezler. Bu duanın birçok hikmeti bulunmaktadır. Dikkatli ve yürekten okunması durumunda etkisi çok yüksek olacaktır. Çok uzun bir sure olmasına rağmen bazı mutluluklara ulaşmak için zorluklar göze alınmalıdır. Bu dua para istemenin yanında sağlık, mutluluk veya istediğiniz her şey için okunabilmektedir.

Tüm bu duaların en temel amacı kazancı ve rızkı arttırmak için aynı zaman da en kısa sürede para elde etmektir.

Bu dualar okunurken dikkat edilmesi gerekenler;

  • Hoşgörü dini olan İslamiyet’e hiçbir konu da zorlamaya yer yoktur. Bu sebeple kişinin bu duaları içinden gelerek okuması ve isteklerinin kalbinden dökülmesi gerekmektedir.
  • Dinen bazı kazanç yollarının haram sayılması ile zenginlik için haram kazanç elde etmeye çalışan bir kişinin parasının bereketi olmayacaktır. Ve ettiği dualar temiz bir kalple edilmediği için hayrı da olmayacaktı.
  • Okunması için namaz şartı bulunan bazı duaların kabul edilmesi için namaz kılınması ve ardından duanın okunması şarttır.
  • Bu duaları şartlarını yerine getirerek yapmanız halinde maddi imkanlarınızda düzelme ve paranızda artış meydana gelecektir.
  • Abdest temizliğin simgesidir bu sebeple duaların okunmasında şart olsa da olmasa da abdestli olunması daha hoş olacaktır.

Yani görüldüğü üzere bereketinizi arttırmak için okuyacağınız dualar için yerine getirilmesi gereken şartlar günlük hayatta da yerine getirmeniz gereken şeylerden oluşmaktadır. Bereketin artmasındaki en büyük faktör temizlik, harama el uzatmama ve Allah’a imandır. Tüm bunların yanında dua ederek de isteklerinizi tanrıya iletebilirsiniz.

Denenmiş Para Getiren Dualar

Ana dilimizin Arapça olmaması nedeniyle gördüğümüz duaların okunuşları kısmına pek güvenememekteyiz. Bu sebeple hem okunuşlarına hem de anlamlarına bakmaktayız. En çok dikkat ettiğimiz ise daha önce denenmiş olup olmadıklarıdır.

Herkesin evinde mutlaka bulunan dua kitaplarının içerisinde denenmiş ve işe yaramış dualar yer almaktadır. Bizde sizlere yazımızın bu kısmında denenmiş para getiren dualar hakkında bilgilendirmede bulunacağız.

Son zamanlar da herkesin en büyük sorunu hale gelen maddiyat olması sebebiyle en çok araştırılan dualar para, bereket ve rızık ile alakalı olmaktadır. Eğer para sıkıntınız varsa sizde yazımızda yer alan denenmiş para getiren dualar ile rahatlığa kavuşabilirsiniz.

Gun Icinde Para Getiren Dua

Gün İçinde Para Getiren Dua

En Etkili Hayırlı Zenginlik Duası.

En etkili hayırlı zengin duası, İmamı Gazali hazretleri tarafından tavsiye edilmiş olan dualardır. Bu duaların 3-5-7-11-19-21-23-25 gibi tekli sayılarda okunması gerekmektedir. Bu duaların her gün en az 70 kez okunması gerekmektedir. Eğer bu dualar içten okunursa dünyalar kadar borcu olan biri bile rahatlığa kavuşabilir.

Peygamberimiz Hz. Muhammed’in Tavsiye Ettiği Zenginlik Duası

Peygamberimizin zenginlik için Hz. Ali’ye öğretmiş olduğu duanın sözleri şöyledir; “Allahümme yâ ğaniyyu yâ hamidu yâ mübidu yâ mûîdu yâ rahîmû yâ vedûd. Eğninî bi halâlike an harâmike ve bi-fadlike ammensivâk”

Kısa olan bu dua birkaç kez okunması durumunda kolayca ezberlenebilmektedir. Bu duayı en içten ve saf bir kalp ile okuyan herkes fakirlikten kurtulup zenginliğe erişebilecektir. Helal kazancı ve bereketi artan bir kişi bu dünyadaki mutluluğa da erişecektir. Duanızı tamamladıktan sonra sabırla bekleyip Allah’a güvenirseniz yoksulluğunuz son bulacaktır.

MEGOLAMAN
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık