Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 28 °C
Parçalı Bulutlu

Düşmanı Kahreden Dua

23.06.2022
29
A+
A-
Düşmanı Kahreden Dua

Hayatımıza bir şekilde dahil olan kötü niyetli insanlar olabilmektedir. Bu kötü niyetli kişilerin bizlere zararı dokunabilmektedir. Bu durumda onları düşman olarak nitelendirmek en doğrusudur. Bu kişilerin bizim üzerimizden ellerini çekmeleri ve yaptıklarının cezalarını bulmaları için etkili olan düşmanı kahreden dua bulunmaktadır. Bu dualar örnek verecek olursak şöyledir.

Düşmanı Kahreden Dua

 

Çok tesirli olan bu dua din büyüklerinin önerdikleri şekilde okunması durumunda etrafınızdaki düşmanları kahrederek pişman olmalarını sağlayabilirsiniz.  İslam tarihinde birçok inananın bu duayı uygun ve önerildiği şekilde okumaları durumunda çok etkili olduğu görülmektedir. Duanın sözleri şöyledir;

 

Bismillahirrahmanirrahim
Allâhümme bi-satveti ceberûti gahrike. Ve bi-sür’ati iğâseti nasrike ve bi-ğayratike li-intihâki hurumâtike. Ve bi-himâyetike li-meni’htemâ bi-âyâtike. Neselüke yâ Allâhu yâ Garîbü yâ Semîu yâ Mücîbü yâ Serîu yâ Cebbâru yâ Mütekkebbiru yâ Gahhâru yâ Şedîdü’l batşi. Yâ men lâ yu’cizühü gahru’l cebâbirati velâ ya‘zumu ‘aleyhi helâkü’l mütemerridîne mine’l mülûki’l ekâsirati ve’l-a‘dâi’l fâcirati en-tec‘ale keyde men kâdenî fî nahrihî ve mekra men mekeranî ‘âiden aleyhi ve hufrate men hafera lî vâgı‘an hüve fîhâ. Ve men nesabe lî şebekete’l hıdâ‘i ic‘alhü yâ Seyyidî müsâgan ileyhâ ve müsâden fîhâ ve esîran ledeyhâ.

Bu duayı bir hafta boyunca her gece uyumadan önce 7 defa okumalısınız. Bu sayede size karşı düşmanca hisleri olan kişilerin tamamen hayatınızdan çıktığını göreceksiniz. Tanrının izniyle huzura kavuşacağınız günler gelecektir.

Dusmani Kahreden Dua

Düşmanı Kahreden Dua

Düşmanı Kahreden Dua: İnşirah Suresi

 

Düşmanı kahreden dua 2, İnşirah Suresi’nin gücü konusunda İnşirah Suresi’ni Her cuma gecesi (Perşembe gününü cumaya bağlayan gece), yatsı namazını takip eden süreçte okuyan kişiler, bu sureyi okurken içinden geçirdiği ve kahrolmasını istediği düşmanlarını ifade ettiklerinde bu tüm düşmanlar bertaraf edilmektedir. İslam Âlimleri bu konuda çeşitli söylemlerde bulunsa da genel kanı şu yöndedir;

Bir kişi, her Perşembe gecesi yatsı namazının ardından İnşirah Suresi’ni 7 kere art arda okuması durumunda o kişinin içerisinden geçirdiği ve sahip olduğu tüm düşmanları ortadan kalkabilecek ve bu kişi eğer Allah’ın sevdiği kulu ise büyük bir zenginlik ile düşmanlarını kahredebilecek ve küçük düşürecek bir güce sahip olabilecektir. Allah, İnşirah Suresi’nin mucizevi ve kudretli yoldaşlığından yardım alan ve bu sureyi 7 kere okuyarak düşmanlarından kurtulmak isteyenleri geri çevirmemekte ve Allah’tan yardım isteyen sevgili kullarına adeta görünmez bir koruma kalkanı sağlayarak o kulunu tüm gücü ve rahmetinin içerisinde güvenli bir şekilde yaşatır. Kişinin düşmanları birer birer bertaraf olur ve o kişi Allah’ın yardımıyla huzura kavuşur.

İnşirah Suresi, bu duayı okuyacak kişi Allah’ın tüm emirlerini eksiksiz yerine getiriyor ve ona en iyi şekilde kulluk yapıyorsa, bu sureyi Perşembe gecesi yatsıdan sonra doğru ve uygun bir şekilde okuduğunda ve uyguladığında dilediği gerçek olur. Düşmanlarını kahreden bir dua hükmündedir ve bunun yanı sıra aynı zamanda size zenginlik ve bolluk içerisinde bir hayat yaşamanızı sağlayabilen oldukça güçlü ve kudretli bir suredir. Allah ona hizmet eden kullarını her daim korumakta ve yardım etmektedir.

İnşirah suresi;

·         Elem neşrah leke sadrek

·         Ve vada’na ‘anke vizreke

·         Elleziy enkada zahreke

·         Ve refa’na leke zikreke

·         Feinne me’al’usri yüsren

·         İnne me’al’usri yüsren

·         Feiza ferağte fensab

·         Ve ila rabbike ferğab

Düşmanı Kahreden Dua 3, Nas Suresi

 

Bir rivayete göre bir inanan kendisine musallat olan düşmanı yenmek için Allah’a yönelerek 21 kez arka arkaya Nas Suresi okuyarak bu düşmanının kahrolmasını sağlamıştır. Düşmanı kahreden dua aktarımları sırasında bu rivayette dilden dile aktarılmaktadır.

 

Nas Suresi;

·         Kul e’ûzü birabbinnâs

·         Melikinnâs

·         İlâhinnâs

·         Min şerrilvesvâsilhannâs

·         Ellezî yüvesvisü fî sudûrinnâsi

·         Minelcinneti vennâs

Düşmanı Kahreden Dua 4, Tebbet Suresi

İslam alimlerinin ve din büyüklerinin görüşlerine bakıldığı zaman Tebbet Suresi’nin de düşmanı kahretme konusunda oldukça etkili bir dua olduğunu görmekteyiz. Bir kişi her gece yatmadan önce 3 kez Tebbet Suresi okuyarak çevresinde bulunan kötülerden kurtulabilir ve düşmanlarının kahrolmasını sağlayabilir.  

Tebbet Suresi;

Tebbet yedâ ebî lehebin ve tebb. Mâ ağnâ ‘anhu mâluhû ve mâ keseb.  Seyaslâ nâran zâte leheb. Vemraetuhû hammâlete’l-hatab. Fî cîdihâ hablun min mesed.

Düşmanı Kahreden Dua 5, Duha Suresi

 

İslam alimlerinin ve din büyüklerinin görüşlerine bakıldığı zaman Duha Suresi’nin de düşmanı kahretme konusunda oldukça etkili bir dua olduğunu öğrenmekteyiz. Bir kişi 1 ay boyunca her çarşamba gecesi yatsı namazından hemen sonra 7 kez Duha Suresi okursa Allah’ın koruması altına girecektir. Aynı zaman da zenginlik ve bereket içerisinde yaşayacaktır.  Kendine karşı kötülük yapan her düşmandan korunmuş olacaktır.

Duha suresi;

·         Vedduha

·         Velleyli iza seca

·         Ma vedde’ake rabbüke ve ma kala

·         Ve lel’ahıretü hayrün leke minel’ula

·         Ve lesevfe yu’tıyke rabbüke feterda

·         Elem yecidke yetiymen feava

·         Ve vecedeke dallen feheda

·         Ve vecedeke ‘ailen feağna

·         Femmel yetiyme fela takher

·         Ve emmessaile fela tenher

·         Ve emma binı’meti rabbike fehaddis

Düşmanı Kahreden Dua ve Kenzül Dua Kitabı

Düşmanı Kahreden Dua ve Kenzül Dua Kitabı konusundan bahsedecek olursak; Kenzül Dua adıyla da bilinen Her Kapıyı Açan Murad Duaları adlı bir kitap hakkında konuşuyor ve bu kitabın önemini ve değerini size anlatıyor olacağız.

Kenzül Dua Kitabı, insanların başucu kitabı haline geldiğinden beri insanların hayatlarını olumlu anlamda mucizevi bir şekilde değiştiren bir yapıttır. Bu kitabı okuyarak içerisinde yer alan tüm engin bilgiler sayesinde hayatınızın istediğiniz düzene girmesini ve dileklerinizin gerçek olmasını sağlayabilirsiniz. İçerisinde yer alan dualarla insanları derinden etkileyebilen bir kitap olan Kenzül Dua Kitabı’nı kesinlikle alıp baş ucunuzda tutup hiç ayırmak istemeyeceksiniz.

 

Dusmani Kahreden Dua

Düşmanı Kahreden Dua

Düşmana Karşı Hangi Esma Okunur?

Düşmana karşı hangi esma okunur? Diye araştırıyor ve merak ediyorsanız; Özellikle İslam inancında Allah zikrine devam eden bir kişinin değeri hem Allah hem de insanlar katında oldukça yüksektir. Bu yüzden de Allah’ı zikretmenin en güzel ve en özel yollarından biri de Esmaül Hüsna’lardır. Özellikle düşmana karşı etkili olduğuna inanılan El-Müntakim, Allah’ın Kahhar ve Cebbar esmalarında olduğu gibi, bu esma da kahredici isimler arasındadır. Bu yüzden Ya Müntakim zikri, genellikle zulümlere ve düşmanlara karşı okunan bir esmadır diyebiliriz.

El-Müntakim, Allah’ın suçluları yüce adaleti ile birlikte hak ettiği cezaya çarptırandır anlamına gelmektedir.  Bu yüzden de Allah kendisine isyan edenleri ve azgınları şiddetli bir biçimde cezalandırarak onlara tüm günahlarının bedelini en ağır şekilde yaşatmaktadır. Allah’a El- Müntakim adı ile dua eden bir kulunun dileğini Allah duymakta ve intikamını da bizzat Allah onun yerine alarak ona kulluk eden kişinin düşmanını beter etmektedir. El-Müntakim sıfatı tüm bu bilgilerin ışığında aynı zamanda bir kişiye zarar veren ve ona düşman olan kişinin yaptığının karşılığını Allah’ın izni ile ödemesi anlamında çok özel ve kuvvetli bir Esmaül Hüsna’dır.

Düşmana karşı hangi esma okunur? Sorusunun cevabı olarak verdiğimiz El- Müntakim, Allah’ın sevdiği ve ona tüm kalbi ve ruhuyla iman eden kullarına düşmanlarını cezalandırarak mükâfatlandırması da diyebiliriz. Allah kullarına eziyet eden ve düşman olanları en kuvvetli biçimde cezalandırmaktadır.

Samet Erden
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık