Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 32 °C
Açık

Yıldırım Hızıyla Kabul Olan Dua

12.11.2022
72
A+
A-
Yıldırım Hızıyla Kabul Olan Dua

Yıldırım hızıyla kabul olan dua için sizin ne kadar iyi bir kul olduğunuz en önemli detaydır. Tüm haram ve günahlardan uzak durmak, zamanını kaçırmadan beş vakit namaz kılmak, helal rızık ile helal lokma yemek gibi detaylar sizin Allah katında değerinizi arttıran değerlerdir. Bu saydıklarımıza sahip olan kişilerin duaları çabucak kabul olabilmektedir. Allah’u Teala, ona tam anlamıyla kulluk eden bütün kullarına yardım eder. Bu da sizin Allah’a ellerinizi açıp yardım istediğinizde dualarınızın çabucak kabul olabileceği anlamına gelir. Ancak dua ederken asla acele etmemeli ve yalnızca kalpten ve en içten duygularla edildiği zaman dua geçerli olmaktadır. Eğer duanızı tamamen kalpten ettiyseniz ve iyi bir kulsanız duanız elbet kabul olacaktır. Ancak duanın kabul olmasını beklerken hayıflanmak tüm ettiğiniz duaları yok edecek kadar kötü bir durumdur.

 

Allah’a yakarılan ve yardım istenilen dualar, eğer iyi bir kulsanız eninde sonunda kabul olacaktır. Peygamberimizin Hadis-i Şerif’lerinden günümüze kadar birçok farklı dua vardır ve bu duaların bazıları yıldırım hızıyla kabul olan dua olarak kabul olabilmektedir. Bu duaları okuyarak Allah’a kulluğunu göstermek, onu yüceltmek ve ondan yardım istemek gibi amaçlara ulaşırsınız.

Yildirim Hiziyla Kabul Olan Dua

Yıldırım Hızıyla Kabul Olan Dua

Hızlı Kabul Olan Dua

Yıldırım hızıyla kabul olan dua için duaya başlamadan önce dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Abdest almak, temiz kıyafetler ile temiz ve sakin bir yerde kıbleye dönerek Allah huzuruna ellerinizi açmak ve duaya Allah’ın ismi ile başlamak ardından da peygamberimize salavat getirmek oldukça önemlidir.

Manevi yönden yani içsel sıkıntıları olan veya maddi durumu bozulan kişiler, yıldırım hızıyla kabul olan dua arayıp tüm dertlerinden anında kurtulmak istemektedir. Yaşadığı sıkıntılardan bunalan veya o an çok acil bir yardıma ihtiyacı olan kişiler çabucak kabul olan dua varsa bunları öğrenip okumak istemektedir. Allah’ın izniyle dualardan medet uman ve dermanını Allah’ta arayan kişiler, anında kabul olan mucize dua aramaktaysa eğer çabucak kabul edildiğine inanılan Âmin duasını okuyabilirler. Bu duanın 41 kere ara vermeden tekrar edilmesi durumunda kişinin dualarını kabul olmaktadır.

Yıldırım hızıyla kabul olan dua için asıl önemli olan her zaman dua eden kişinin bizzat kendisidir. Kendisi etmiş olduğu duayı ne kadar içten ve kalpten duygularla eder ve buna inanırsa o duanın kabul olması her zaman kısa sürer. Duanız için niyetinizi söylemek ve besmele çekmeniz unutulmaması gereken bir durumdur. Edilen duaların anlamlarını bilerek okumak kalpten ve içten bir dua için çok önemlidir. Ne anlattığını bilmediği bir duayı okuyup ne için yardım istediğini bilemeyen bir kişinin duasının da bir manası yoktur diyebiliriz.

Yaptığınız duanın arkasından tekrar Peygambere salavat getirmek, bu iki salavatın arasında edilen duanın Allah katında kabul görülmesi çok daha mümkün olacaktır. Ancak dua ederken her zaman duanın hayırlısını Allah’tan talep etmeli ve yalnızca Allah’tan medet ummalıyız. Bilmeliyiz ki Allah eğer isterse tüm duaları kabul eder. Siz onun sevdiği kulu olursanız yıldırım hızıyla kabul olan dua değil, siz dua etmeden bile sıkıntılarınıza derman olur.

1 Günde Kabul Olan Dua

Allah kullarının en içten ve tüm kalbiyle ettiği duaları ve isteklerini dinler, görür ve kabul eyler. Eğer dualar gerektiği gibi okunuyor, kişi kulluğunu en doğru şekilde yerine getiriyorsa bu duaların kabul olması Allah katında çok mümkündür. Duaların samimi ve içten olması ve kişinin bu duayı okurken tüm benliği ile inanarak okuması ettiği duaların ve dileklerinin kabul olması için çok önemlidir. Bu sayede 1 günde kabul olan dua gerçekleşebilir. Bu konuda 1 günde kabul olan dua diye nitelendirilen bir Dilek duası ya da Hacet duası denilen bir dua bulunmaktadır. Bu dua şöyledir;

·Estağfirullahmin külli mâkerihallahestağfirullahe’l azîm ellezi lâ ilahe illâ hüvelhayyelkayyûme ve etûbüileyh Âmin.

Bu Dilek duasının gerçekleşmesi için 70 kere ve sıralı olacak şekilde Allah rızası için okunması gereken zikirler şunlardır;

·Yâ Allah

·Yâ Rahman

·Yâ Rahîm

·Yâ Kavîyâ Kâdir

Dilek Duası, 70 kere okunmalı ve yalnızca bu isimler zikredilmelidir.

5 Dakikada Kabul Olan Dua

5 dakikada kabul olan dua arayan ve dertlerinin bir an önce son bulmasını isteyen kişiler çabuk bir şekilde kabul olan duaları aramaktadırlar. 5 dakikada kabul olan dua isteyen kişiler gerekli olan yükümlülükleri yerine getirdiği ve içten, samimi bir şekilde Allah’a sesini duyurup duasını ettiği takdirde tabi ki Allah’ın takdirine göre kolayca kabul olabilmektedir.

Bu konuda özellikle en hızlı kabul olan dua olarak nitelendirebileceğimiz, Peygamber efendimizin salık verdiği Dilek duası oldukça etkilidir. Dua sırasında Allah’a namaz ve niyaz edilerek seslenilmesi önemli huşulardan biridir. 5 dakikada kabul olan dua şudur;

·Bismillahirrâhmanirrahim

·Allahümmeeslıhzatebeynina

·Ve ellif beyne gulubina vehdinasubule’sselami

·Ve neccinamine’z-zulumatiile’n-nuri

·Ve cennibe’lfevahişe ve zahera minha

·Ve mabetan

·Allahümmebariklena fi esmaina

·Ve ebsarina

·Ve gulubina

·Ve ezvacina

·Ve zürriyatina

·Ve tub Aleyna innekeente’ttevvabu’r-rahim

·Ve’calnaşakirinelini’ğmetike musnine bi hagabilineleha

·Ve etemmeha Aleyna Taberani Hakîm

·Âmin.

Yildirim Hiziyla Kabul Olan Dua 1

Yıldırım Hızıyla Kabul Olan Dua

10 Saniyede Kabul Olan Dua

10 saniyede kabul olan dua, kişinin duayı ne kadar kalpten okuduğu ve nasıl bir kul olduğu ile doğru orantılıdır. Edilen dua ne kadar kalpten yapılırsa, duanın Allah katında kabul olması da o kadar çabuk olabilir. Ancak tabi ki duaların kabul olup olunmayacağı veya ne zaman kabul olacağını yalnızca Allah’ın bilebilir.

10 saniyede kabul olan dua için sizin ne kadar iyi bir kul olduğunuz en önemli detaydır. Tüm haram ve günahlardan uzak durmak, zamanını kaçırmadan beş vakit namaz kılmak, helal rızık ile helal lokma yemek gibi detaylar sizin Allah katında değerinizi arttıran değerlerdir. Bu saydıklarımıza sahip olan kişilerin duaları çabucak kabul olabilmektedir. Allah’u Teâla, ona tam anlamıyla kulluk eden bütün kullarına yardım eder. Bu da sizin Allah’a ellerinizi açıp yardım istediğinizde dualarınızın çabucak kabul olabileceği anlamına gelir. Ancak dua ederken asla acele etmemeli ve yalnızca kalpten ve en içten duygularla edildiği zaman dua geçerli olmaktadır. Eğer duanızı tamamen kalpten ettiyseniz ve iyi bir kulsanız duanız elbet kabul olacaktır. Ancak duanın kabul olmasını beklerken hayıflanmak tüm ettiğiniz duaları yok edecek kadar kötü bir durumdur.

Yüzde Yüz Kabul Olan Dilek Duası

Allah, kullarının en içten ve tüm kalbiyle ettiği duaları ve isteklerini dinler, görür ve kabul eyler. Eğer dualar gerektiği gibi okunuyor, kişi kulluğunu en doğru şekilde yerine getiriyorsa bu duaların kabul olması Allah katında çok mümkündür. Duaların samimi ve içten olması ve kişinin bu duayı okurken tüm benliği ile inanarak okuması ettiği duaların ve dileklerinin kabul olması için çok önemlidir. Bu sayede yüzde yüz kabul olan Dilek duası gerçekleşebilir. Bu konuda yüzde yüz kabul olan Dilek duası diye nitelendirilen, Dilek duası ya da Hacet duası denilen bir dua bulunmaktadır. Bu dua şöyledir; Estağfirullahmin külli mâkerihallahestağfirullahe’l azîm ellezi lâ ilahe illâ hüvelhayyelkayyûme ve etûbüileyh Âmin. Bu Dilek duasının gerçekleşmesi için 70 kere ve sıralı olacak şekilde Allah rızası için okunması gereken zikirler şunlardır;

·Yâ Allah

·Yâ Rahman

·Yâ Rahîm

·Yâ Kavîyâ Kâdir

·Dilek Duası, 70 kere okunmalı ve yalnızca bu isimler zikredilmelidir.

Samet Erden
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık