Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 28 °C
Açık

KPSS Tarih Soru Dağılımı

22.06.2022
34
A+
A-
KPSS Tarih Soru Dağılımı

KPSS tarih soru dağılımı genel olarak incelenecek olduğu zaman sınav içerisinde toplam 27 adet soru meydana geliyor. Her bir soru farklı puan dağılımları ile sınav sonucuna yansıtılır. Bu yüzden de birçok soruyu doğru yapmak için sınava giren adaylar konulara iyi odaklanır.

KPSS Tarih Hangi Konudan Kaç Soru Çıkıyor?

KPSS tarih hangi konudan kaç soru çıkıyor konu dağılımları yer almaya devam ediyor. Bu sorular kısmında birçok soru yer alıyor. KPSS konular ve soru dağılımı kısmında birçok farklı detay yer alıyor.

1.       12 adet inkılap tarihi

2.       9 adet Osmanlı tarihi

3.       3 adet Türk devletleri

4.       3 soru Çağdaş Türk ve dünya tarihi konuları olarak yer alıyor.

Bu kadar farklı sorular arasından toplam 27 adet soru yöneltilir. Her bir sorunun kat sayısı da farklı olarak yer alıyor. Bir soruyu ne kadar çok az kişi doğru yaparsa o sorunun katsayısı o kadar fazla olacak ve sınav içerisinde alınabilecek puan da bir o kadar fazla olacaktır. Bu yüzden de en zor sorulara daha iyi odaklanmak ve yüksek almak için emek vermek gerekir.

KPSS Tarih Soru Dağılımı

KPSS Tarih Soru Dağılımı

KPSS Tarih Hangi Ünite Kaç Soru?

KPSS tarih hangi ünite kaç soru var kısmı tüm sınava girecek olan adayların en çok araştırdıkları konular arasında yerini korumaya da devam ediyor. Bu konular genel anlamda incelenecek olduğu zaman gelen kültür kısmında 60, genel yetenek kısmında da 60 soru yöneltiliyor. Sınav süresinin 130 dakika olması da biliniyor.

Genel yetenek kısmında 30 Türkçe sorusu yöneltilirken 30 da Matematik sorusu yöneltilir. Genel kültür KPSS soru dağılımı incelenecek olduğu zaman da;

1.       27 tane tarih

2.       18 tane coğrafya

3.       9 tane vatandaşlık

4.       6 tane de güncel sorular yöneltiliyor.

KPSS Tarih Hangi Konular?

KPSS tarih hangi konular çıkar kısmı da bir hayli merak ediliyor. Bu yüzden de biri birinden farklı alanlarda toplam 27 adet olarak genel kültür kısmı içerisinde soru sorulan KPSS konular kısmı da en çok araştırılan detaylar arasında yerini korumaya devam ediyor. Genel anlamda soruların geldiği konulara bakılacak olduğu zaman bu konular;

1.       İslamiyetten önceki Türk Devletleri.

2.       İlk Türk-İslam Devletleri.

3.       Osmanlı Devleti.

4.       Kurtuluş Savaşı

5.       Atatürk İlke ve İnkılapları

6.       Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi olarak da yerini almaya devam ediyor.

KPSS Tarih Soru Dagilimi

KPSS Tarih Soru Dağılımı

KPSS Tarih Kaç Soru Çıkıyor?

KPSS tarih kaç soru çıkıyor sorusu son zamanlarda en çok araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. KPSS soru dağılımları incelenecek olduğu zaman genel kültür dersi için toplam 60 farklı soru yer alıyor. Bu soruların 27 tanesi tarih için sorulan soru olarak gözleniyor.

KPSS tarih soru dağılımı konusunda her iki yılda bir farklı olarak da meydana geliyor. Bu soru dağılımları biri birinden farklı konularda gelebiliyor. Her çift yıllarda yapılan KPSS sınavı içerisinde net olarak 27 adet tarih sorusu çıkıyor ve kişiler kendilerine yöneltilen soruları yanıtlaması ve en çok doğruları yapmaları isteniyor.

MEGOLAMAN
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık