Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 28 °C
Açık

Kömür Yardımı Alanlara Müjde

11.03.2023
29
A+
A-
Kömür Yardımı Alanlara Müjde

Kömür Yardımı Alanlara Müjde – Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, ülkemizdeki dar gelirli ve geçim sıkıntısı yaşayan ailelere geçitli yardımlar yaparken, bu yardımlardan biri de kömür yardımı olmakta ve kömür yardımı için başvuruda bulunan ve başvurusu onaylanan kişilere kış ayları için ısınma problemi yaşamamaları adına kömür yardımı yapılmaktadır.

Ancak özellikle geçtiğimiz yıllarda bu kömür yardımının yanı sıra para desteği de dar gelirli ailelere sunulmuş ve bu nedenle de kişiler hem kömür hem de nakdi yardım alıp alamayacağını merak edip araştırmaktadır.

Bu konuda kömür yardımı alanlara müjde olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaptığı açıklamada bu sene kömür yardımının yanında doğalgaz kullananlara doğalgaz desteğinin de verileceğini açıklaması ile pek çok vatandaş, kömür yardımı alanlara para yardımı var mı? Sorusunu sormaya başlamıştır.

Henüz bu konuda bir açıklama bulunmazken, özellikle 1000 TL kadar bir nakdi yardım sağlanacağı yönündeki haberler henüz açıklığa kavuşmamıştır.

Kömür Yardımı Alanlara 1000 TL 2023

Dar gelirli aileleri heyecanlandıran bir haber olan kömür yardımı alanlara 1000 TL 2023 yılında bu yardımlar hakkında bir açıklama bekleyen kişiler tarafından oldukça merak edilirken, henüz net bir açıklama gelmemiştir.

Kişiler, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi kömür yardımının yanı sıra nakdi yardım da alıp almayacaklarını merak ederken, bu nakdi yardımın 1000 TL olacağı konuşulmaya başlanmış ancak ne Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan ne de Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan bu konuda bir açıklama yapılmamıştır.

Özellikle Cumhurbaşkanının yaptığı açıklama ile doğal gaz desteği verileceğini söylemesi üzerine, bu nakdi yardımın yalnızca doğalgaz kullanıcılarına yapılacağı da düşünülenler arasında olurken, herkes merakla bu konuda bir açıklama beklemektedir. Ancak 2023 yılı için 1600 TL’lik bir TSİ kömür yardımı yapılacağı açıklanmış ve dar gelirli aileler bu habere oldukça sevinmiştir.

Kömür Yardımı Alanlara Müjde
Kömür Yardımı Alanlara Müjde

Kömür Yardım Parası Ne Zaman Verilecek?

Kömür yardım parası ne zaman verilecek? Sorusu, kömür yardımı için başvuruda bulunan ve başvurusu kabul edilen dar gelirli aileler tarafından oldukça merak edilirken, bu başvuru sahipleri ne zaman kömür ve nakdi yardım alacaklarını öğrenmek istemektedir.

Bu konuda net bir tarih belirtilmese de özellikle geçtiğimiz yıllarda da olduğu gibi yine Ekim ve Kasım ayları arasında bu yardımların yapılacağı düşünülmekte, hem kömür desteğinin hem de nakdi yardımın en geç Kasım’a kadar gerçekleştirileceği söylenmektedir.

Kişiler kömür yardım paralarını bu aylar içerisinde sahip oldukları PTT hesaplarına yatırılması ile alabileceklerdir.

TC ile Kömür Yardımı Sorgulama

Kömür yardımı için başvuruda bulunan ve bu başvurunun kabul edilip edilmediği öğrenmek isteyen dar gelirli aileler, bunun için başvuru sorgulama işlemi yapabilmektedir. TC ile kömür yardımı sorgulama işlemi yapmak için kişiler;

  • İlk olarak E-devlet kapısına giriş yapmalıdır.
  • Ardından arama kutucuğuna “Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama” yazarak aratmalıdır.
  • Açılacak olan sayfada kişiler, TC kimlik numaraları ile başvurdukları tüm sosyal yardımlar için başvuru durumlarını bu sayfadan görüntüleyebilmektedir.

Samet Erden
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık