Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 31 °C
Parçalı Bulutlu

Maaş Hesabı Bloke Kaldırma Dilekçesi

01.01.2023
87
A+
A-
Maaş Hesabı Bloke Kaldırma Dilekçesi

Maaş Hesabı Bloke Kaldırma Dilekçesi – Bankalar bazı durumlarda kişileri icralık yapabilmekte, maaş hesabına bloke koyabilmektedir. Bu gibi durumlarda Ziraat Bankası promosyon bloke kaldırma gibi işlemlerin nasıl yapılacağı, kişiler tarafından sıklıkla sorulmaktadır.

Günümüzde birçok kişi gerek acil ihtiyaçlar, gerekse ödemelerini daha rahat yapabilmek için kredi kullanmaktadır. Ancak bunların bilinçsiz kullanılması ve hesaplama yapılmaması, birçok kişinin ödeyemez hale düşmesine neden olmaktadır. Bu durumda bankalar da kişileri icralık yapmakta, maaş hesaplarına bloke uygulamaktadır.

Ancak bunun için yapabileceğiniz bir işlem de vardır. Bunu kaldırmak için sadece bir dilekçe vermeniz gerekir. İlgili makama yolladıktan sonra talebiniz incelemeye alınır. 2023 Güncel dilekçe örneği içeriğimize eklenmiştir.

Banka Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Günümüzde bankalara borcu olan birçok kişi, maaşlarına yapılan kesintileri kaldırmak ister. SGK bloke kaldırma dilekçesi de buna yönelik olarak sorulmaktadır. İcra daireleri, kişilerin borcunun giderilebilmesi için aylıktan belirli oranda kesimler yapmaktadır.

Ancak bunu kaldırmak isteyen vatandaşlar avukatlar ile görüşmekte, anlaşma yapmaktadır. Dilekçe de bu işlemler esnasında verilir.  İlgili kuruma verildikten sonra işleminiz değerlendirmeye alınır. Peki, Maaş Hesabı Bloke Kaldırma Dilekçesi nasıldır? Maaş Hesabı Bloke Kaldırma DilekçesiMaaş Hesabı Bloke Kaldırma Dilekçesi

Bloke Nedir?

Eğer banka hesabınıza bloke uygulamışsa ve SGK bloke kaldırma dilekçesi hakkında araştırma yapıyorsanız, ilk olarak ne olduğunu da bilmeniz gerekir. Söz konusu işlemler, maaş hesabına bloke uygulanması ardından, maaşlardan belirli bir oranda kesinti yapılmasıyla uygulanır.

Eğer bankaya borcunuz varsa ve belirli bir zaman içerisinde ödemezseniz, finans kurumu bununla ilgili icra dairelerine başvurur. Ardından borcun tahsil edilebilmesi için maaşınıza bloke uygulanır. Dilekçe de bu noktada kaldırmak için yazılmaktadır.

Bloke Nasıl Kaldırılır?

Bankalara borcu olan kişiler, farklı sebeplerden dolayı ödeyemeyebilir. Ancak bunun bazı sonuçları da vardır. İcra ile maaş hesabından kesinti de bunlar arasındadır. Ziraat Bankası maaş bloke kaldırma da sıklıkla sorulanlar arasında bulunmaktadır.

Bunun en hızlı ve pratik yolu icra takibi yapılan dosyadan, kurum avukatına ulaşarak bir teminat karşılığı borç ödeme teminatı sağlamanızdır. Şayet anlaşmayı yerine getirebilirseniz, dosya icra işleminden alınır. Böylece borç sizden alınır.

Ancak bir miktar ödedikten sonra tekrar ödememeye başlarsanız yeniden icra süreci başlayabilir. Burada bilmeniz gereken, anlaşma yolunun ikinci kez uygun olmayabileceğidir.

Bloke Kaldırma Dilekçesi

Maaş Hesabı Bloke Kaldırma Dilekçesi ve Ziraat Bankası maaş bloke kaldırma dilekçesi sadece bu bankaya diğer diğer kurumlara da yazılabilmektedir. Yani maaşınızı hangi finans kurumundan alıyorsanız oraya yazılmaktadır. Eğer bloke işleminden haberdar değilseniz ve usulsüz olarak konulduğunu düşünüyorsanız şu dilekçeyi yazabilirsiniz.

…İCRA MÜDÜRLÜĞÜNE

ANKARA

Dosya no: …

Konu: Maaş Hesabına Uygulanan Blokenin Kaldırılması Hakkında

Müdürlüğünüzün üst tarafta esas  numarası verilmiş olan yazılı dosyasından…Bankası A.ŞÇ Genel Müdürlüğünce maaş hesabım olan…Bankası adına kayıtlı, IBAN numarası…olan hesabıma bloke uygulanmıştır. Haciz uygulanan, bloke edilen hesap kendime ait olan maaş hesabıdır. İlgili belgeler dilekçe ekinde mevcuttur.

…Bankası A.Ş Genel Müdürlüğünce maaş hesabıma uygulanan bloke sebebiyle maaşımı çekememekteyim. Dolayısıyla konu hakkında mağduriyet yaşamaktayım Yasal düzenlemelerle maaş hesabıma uygulanan bloke usule ve yasaya uygun bulunmamaktadır. Bu nedenle gerekli araştırmanın gerçekleştirilerek, ilgili maaş hesabım için uygulanan bloke ve haczin fekki konusunda,

Gereğinin yapılmasını talep ve arz ederim.

…/…/20..

İsim – Soy isim

Adres:

Telefon:

Ekler:

  1. Maaş hesabına ait cüzdan sureti
  2. Maaş hesabının hareketini gösteren evrak
  3. Kimlik fotokopisi

Bu dilekçeyi kullanarak başvuru yaptıktan sonra cevabı beklemek yeterlidir.

Samet Erden
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık