Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 28 °C
Açık

Kreval Öksürük Şurubu Kullananlar

29.11.2022
68
A+
A-
Kreval Öksürük Şurubu Kullananlar

Kreval Öksürük Şurubu Kullananlar, farklı sebeplerden dolayı öksürüğün şikayetlerine semptomatik tedavide yararlanılır. Eğer buna yönelik olarak kullanmak istiyorsanız, her ilacın dikkatli ve reçeteli şekilde kullanılması gerektiği unutulmamalıdır.

İnsanlar her ne kadar etkilerine yönelik olarak sık sık kullanıcı yorumlarını araştırsa da bu nedenle dikkatli olunmalıdır. Eğer hatalı kullanan bir kişinin yorumu okunursa sizi de yanlış yönlendirebilir. Bu nedenle etkisi görülemeyebilir ya da yan etkiler yaşanabilir.

Dolayısıyla Kreval öksürük şurubu kullanıcı yorumları arıyorsanız, internetten bulunabilecek olsa da dikkatli olunmalıdır. Eğer doktor gözetiminde alırsanız, daha kısa sürede etkili bir tedavi alabilirsiniz.

Kreval Nedir ve Neden Kullanılır?

Kreval, etkin made olarak butamin sitrat içermektedir. Bunun dışında bir takım yardımcı maddeleri de yer almaktadır. Bunlar incelendiği zaman prospektüs bilgilerinde şöyle olduğu görülmektedir;

 1. Sodyum sakkarin
 2. Benzoik asit
 3. Karboksimetilselüloz sodyum
 4. Gliserin
 5. Sorbitol yüzde 70’lik
 6. Kayısı aroması
 7. Saf su

Şurup formunda olan ilaç, öksürük baskılayıcı ilaçlar sınıfında yer almaktadır. Eğer sizin ya da çocuğunuzun Kreval öksürük şurubu yardımcı maddelerine karşı bir alerjiniz varsa almamanız gerekir. Ayrıca 3 yaşının altındaki çocuklarda da alınmaması gerekir.

Kreval Öksürük Şurubu Kullananlar

Kreval öksürük şurubu bazı durumlarda dikkatli kullanılmalıdır. Eğer içecek kişi aynı zamanda balgam söktürücü ilaçlar da alıyorsa dikkatli olunmalıdır. Krevl eş zamanlı olarak bunlarla kullanılmamalıdır.

Dolayısıyla geçmişse geçerli olsa bile geçerliyse konu hakkında doktorunuza danışmanız tavsiye edilir. Eğer öksürük 7 günden daha uzun bir süre devam ederse doktorunuza danışmanız önerilir.

Kreval Öksürük Şurubu Kullananlar
Kreval Öksürük Şurubu Kullananlar

Kreval Nasıl Kullanılır?

Kreval nasıl kullanılır? İlaçlar doğru kullanıldığı durumda olumlu etkilerini gösterir. Dolayısıyla nasıl ve ne zaman alabileceğiniz önemlidir. İlaç aç ya da tok karnına alınabilir. Ancak hamile ve emziren kadınlar almadan önce doktorlarına danışmalıdır.

Şurup kişilerin kendilerini uykulu hissetmesine neden olabilir. Dolayısıyla araç ya da makine kullanırken, dikkat gerektiren işler yaparken dikkat edilmelidir. Aynı zamanda ilaçta sorbital vardır. Bu nedenle önceden bazı şekerlere karşı intolerans olduğu söylenmişse, almadan önce doktorunuz ile görüşme yapılmalıdır. İlacın kullanımı prospektüs bilgisine göre şöyledir;

 1. 6 yaşın altındaki çocuklarda tavsiye edilmemektedir.
 2. 6 ile 12 aş arasındaki çocuklarda, günde 3 defa 2 ölçek alınır.
 3. 12 yaş ve üzeri ergenlerde günde 3 defa 3 ölçek kullanılır.
 4. Yetişkinlerde günde 4 defa 3 ölçek kullanılır.

Eğer doktorunuz farklı bir tavsiye yapmamışsa, Kreval 1 haftadan uzun süre alınmamalıdır. Ağız yoluyla kullanılmakta olup şurup dereceli ölçek ile beraber gelir. Her zaman şurup bununla alınmalıdır. Kullanıldıktan sonra ölçek güzel bir şekilde her seferinde temizlenmelidir.

Kreval yan etkileri incelendiğinde uyku hali, bulantı ve ishal gibi olduğu görülür. Eğer yan etkiler varsa en kısa sürede doktora gidilmesi gerekir.

Çocuğu Bademcik ve Geniz Eti Ameliyatı Olanlar yazımız da ilginizi çekebilir.

Samet Erden
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık