Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 31 °C
Hafif Yağmurlu

Lisede Devamsızlık Nasıl Sildirilir?

17.12.2022
18
A+
A-
Lisede Devamsızlık Nasıl Sildirilir?

Lisede devamsızlık nasıl sildirilir? sorusu özellikle de devam sınırını aşmaya yakın pek çok lise öğrencisi tarafından araştırılmaktadır. Bunun için farklı yöntemler yer almaktadır. Çeşitli sebeplerden dolayı derslerini aksatan kişiler, bu yöntemler sayesinde devamsızlıklarını sildirebilmektedirler. Yine geçmiş yıllara nazaran e-okul sistemi üzerinden devamsızlıkların görünmesi de pek çok öğrenci için sevilen bir durum olmamaktadır. Ancak yine de öğrencilerin devamlarının silinip silinmeyeceği velilerin izinlerine bağlı bir durum olmaktadır. Bu noktada yöntem her ne olursa olsun pek çok öğrenci lisede devamsızlıklarını en kolay nasıl sildireceklerini merak etmektedirler. Bunun için çeşitli dilekçeler yazılarak sorunsuz bir biçimde devamsızlık sildirilebilmektedir. peki Lisede devamsızlık nasıl sildirilir?

Lisede devamsızlık nasıl sildirilir

Lisede devamsızlık nasıl sildirilir

 

Lisede Devamsızlık Nasıl Sildirilir?

Pek çok lise öğrencisi yarım gün devamsızlık sildirme konusunu da merak etmektedir. İsteyerek ya da istemeyerek yapılan yarım gün devamsızlıklar öğrencilerin en çok sorun yaşadıkları konular arasında yer almaktadır. Raporlu ya da veli izni ile birlikte gerekli dilekçelerin okula sunulması ile birlikte yarım gün olarak kayda geçen devamsızlıklar sildirilebilmektedir. Yine sağlık raporları da izinli sayılmayı sağlamaktadır. Yarım gün devamsızlıklarını sildirmek isteyen öğrencilerin böyle bir durumda geçerli sebeplerine göre devamsızlıklarını sildirmeleri gerekmektedir. Böylelikle de devam sınırını aşmak gibi bir durumla karşı karşıya kalınmamaktadır. Sebep her ne olursa olsun bu yöntemler kullanılarak devamsızlık silinebilmektedir. Mazeretli ya da raporlu olarak sunulan izin kağıtları ile birlikte devamsızlık sildirme işlemleri en kolay biçimde gerçekleştirilebilmektedir. peki Lisede devamsızlık nasıl sildirilir?

Lisede devamsızlık nasıl sildirilir

Lisede devamsızlık nasıl sildirilir

 

Lisede Devamsızlık Sildirme Adımları Nelerdir?

Pek çok öğrenci lisede devamsızlık sildirme adımları nelerdir sorusunun yanıtını aramaktadır. Bu noktada devamsızlıklarını sildirmek isteyen kişilerin belirli adımları tamamlamaları gerekmektedir. Bunun için öncelikli olarak devamsızlık yapma durumlarını belirtmeleri gerekmektedir. Hastalığa bağlı ya da belirli bir nedene bağlı ola devamsızlıkların belgelenmesi gerekmektedir. Daha sonrasında ise hastalığa bağlı olan sağlık raporunun okula verilmesi önem taşımaktadır. Hastalık durumlarının da yanı sıra aniden gerekleşen ölüm ve diğer unsurlar da devamsızlık sildirmek adına geçerli nedeler arasında yer almaktadır. Bu gibi durumlarda da öğrencilerin idareye bildirimde bulunmaları gerekmektedir. peki Lisede devamsızlık nasıl sildirilir?

İlginizi Çekebilir: M Furo Krem Ne İşe Yarar?

peki Lisede devamsızlık nasıl sildirilir? Devamsızlık sildirme adına gerekli olan bir dilekçenin hazırlanması da gerekmektedir. Veli izni olarak devamsızlıklarını sildirmek isteyen öğrencilerin hazırlanan dilekçeyi velilerine imzalatmaları da önem taşımaktadır. Daha sonrasında ise hazırlanacak veliye imzalatılan dilekçenin okul idaresine teslim edilmesi gerekmektedir. Bu esnada yine devamsızlık adına gerekli görüşmelerin gerçekleştirilmesi önem taşımaktadır. Tüm bu gerekli işlemlerin yapılmasının ardından da belirtilen tarihler içerisinde devamsızlık silinmesi sağlanmaktadır. Eğer belgelerin kaybolması ya da unutulması gibi bir durum olursa da okul idaresi ile yeniden görüşmek gerekmektedir. Böyle bir durumu kontrol etmek adına da e-okul sistemi kullanılmaktadır. Bu alan içerisinde devamsızlıkların silinmesi durumunda ne koşulda silindiği altında yer alan alanda yazacaktır. Böylelikle gerekli kontrol sağlanmaktadır.

Samet Erden
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık