Turkcell Bayilik Açma Şartları Nelerdir?

Turkcell Bayilik Açma Şartları Nelerdir?
10.05.2023 16:18
1.833
A+
A-

Turkcell Bayilik Açma Şartları Nelerdir? Sıkça tercih edilen operatörlerin başında Turkcell gelmektedir. Turkcell, bilindiği üzere en büyük 3 GSM operatörü arasında yerini almaktadır. 2023 yılında 37 milyondan fazla abonesi olduğunu belirten Turkcell, birçok hizmeti abonelerine sunmaya devam ediyor.

Turkcell abonelerine daha iyi hizmet verebilmek amacıyla her ilde bayilik dağıtmaktadır. Turkcell operatörünün amacı olabildiğince fazla yerde bayilik vererek, bütün abonelerinin ihtiyaçlarını kolaylıkla gidermektir. Peki, bayilik almak isteyen yatırımcılar için şartlar nelerdir? Hep birlikte inceleyelim.

Turkcell Bayilik Şartları Nelerdir?

Turkcell GSM operatörünün 2023 yılında bayilik alma şartlarını iyileştirdiği söylenmektedir. Ancak ne kadar iyileştirse de tabii ki Turkcell bayisi alabilmek için bazı şartlara uyum sağlanmalıdır. Bu şartları sizler için madde madde derledik.

  • Turkcell bayiliği için sicilinizin mutlaka temiz olması gerekmektedir. Özellikle ticari sicilinizin temiz olup olmadığını kontrol eden Turkcell, sicilinizde olumsuz bir durum bulunduğu takdirde bayiliği size vermemektedir.
  • Tabii ki olmazsa olmazlar arasında bulunan bayilik için uygun işyeridir. Turkcell operatöründe bayilik için önemli olan, açmak istediğiniz bayinizin en çok müşteriye ulaşabileceğiniz bir yerde olmasıdır.
  • Taşınır taşınmaz teminat gösterebileceğiniz bir yeriniz olmalıdır
  • Her sözleşme de olduğu gibi Turkcell ile imzalayacağınız sözleşmenin de şartlarına uymanız beklenmektedir.

Sizler için madde madde derlediğimiz en önemli bayilik alma şartlarına uyuyorsanız, Turkcell operatöründen bir bayilik alabilirsiniz. Sizde bir yatırımcı olarak kendi işinizi kurabilir ve aynı zamanda da Turkcell operatörünün de bilinirliliğini kullanarak yüksek karlar elde edebilirsiniz. 37 milyon abonesi ile bayinizi istediğiniz şekilde yüksek kar marjı ile işletebilirsiniz. Bir Turkcell bayisine bahsettiğimiz nedenler ile sahip olmayı düşünüyorsanız, öncelikle hangi türde bir bayilik açmanız gerektiğine karar vermeniz gerekmektedir.

Turkcell Bayilik Almak | Bayi Açma Şartları ve Maliyeti

Turkcell Bayilik Türleri

Turkcell’de toplamda 6 tip bayilik türü bulunmaktadır. Perakende noktaları olarak sayılan bayiler Turkcell Plus ve Turkcell mağazalarıdır. Saydığımız 2 tip bayilik türün sahip olmanız için daha öncesinde bir Turkcell bayisi işletme şartı aranmaktadır. Sadece kontür saten (Dyn),  kontör ve hat satan (Dsn), kontür yanında hat ve cihaz satan (Dsn Plus) bayiliklerdir. Diğer saydığımız 3 bayi ise Turkcell dağıtım merkezlerine yani TDM’lere bağlıdır. Ülke genelinde Turkcell Dağıtım Merkezleri sadece 8 tanedir.

Turkcell bayinizin işleyen bir bayi olması için alt bayilik almanızı sizlere öneriyoruz. Çünkü alt bayilikler Turkcell’de ait birçok işlemi yapabildiği gibi bütün operatörlere ait cihazların satışı da yapılabilmektedir. Fakat yine de ana bayiliklerden daha fazla kar oranı elde edebilirsiniz. Turkcell’de alabileceğiniz ana bayilikler 3 başlık altında toplanmaktadır. Bunlar:

  • Turkcell Shop,
  • Turkcell İletişim Merkezi,
  • Turkcell Extra’dır.

Turkcell’in hangi bayiliğini aldığınızın önemi olmadan, firma sizden banka teminatı istiyor. Banka teminatı göstermeden açmak istediğiniz Turkcell bayisine onay vermiyor. Bilmeniz veya dikkat etmeniz gereken noktalardan bir diğeri de, Turkcell bayisini açacağınız konumdur. Eğer Turkcell bayisi fazla bulunan bir yerde bayi açmak istiyorsanız, bu sizin için kötü sonuçlar doğurabilir. Ayrıca yeri gelmişken, Turkcell’in lokasyon konusunda dikkat ettiği bir ayrıntıyı da sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Turkcell bayilik verirken, açacağınız bayinin konumunun işlek ve iş yapabileceğiniz bir yerde olmasına dikkat ediyor. Bakıldığında Turkcell bu ayrıntısı ile hem kendini hem de sizi garanti altına almaya çalışıyor.

Turkcell Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Turkcell’in bütün şartlarını incelediğinize ve karar verdiğinize göre tek yapmanız gereken bir başvurudur. Peki, başvurular nereye yapılmaktadır? Turkcell bayilik başvuruları genel müdürlüklerinden kolaylıkla yapabilirsiniz. Turkcell bayiliğini alabilmek ve aklınıza takılan soruları sorabilmek için 0212 313 10 00 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Genel müdürlüğe başvurduğunuz takdirde başvurunuz incelenir ve daha sonrasında sizden bayiliği nerede açacağınız gibi bilgiler istenir. Bu konularda bir sorun çıkmazsa, Turkcell genel müdürlüğü sizler için bir maliyet çıkarmaktadır. Her şeyin yolunda gitmesi durumunda Turkcell ile bir sözleşme imzalayarak, bayinizi açabilirsiniz.

Turkcell Numara Taşıma Tarifeleri ve Kampanyaları Faturalı Faturasız

Turkcell Bayilik Denetimleri

Turkcell bayiliğinizi gerekli işlemlerden sonra açtınız. Öncelikle sizlere hayırlı olsun dileklerimizi iletmek istiyoruz. Ancak bayiliğinizi açtığınızda bir sözleşme de imzaladınız. Bu sözleşme kapsamında açtığınız bayiyi takip edebilmek için Turkcell’in titizlikle yürüttüğü bayilik denetimlerine özen göstermeniz gerekiyor. İşletmekte olduğunuz bayinin bir değerlendirmesi yapıldığı gibi bireysel değerlendirmelerinizde denetim yetkilileri tarafından yapılıyor.

Kısacası sözleşmenizde belirtilen ve sizin kabul ettiğiniz taahhütlerinize ne kadar uyduğunuzu tespit etmek amacıyla Turkcell bayilik denetimleri gerçekleştirilmektedir. Taahhütlerinize uymadığınızın tespiti halinde, bayinizden genel bir puan düşürülebilir. Aynı zamanda çok ciddi sorunlarda bayilikten çıkarabilirsiniz.

Turkcell Bedava Dakika Veren Uygulamalar

Turkcell Çalışma Saatleri Kaçtır?

Saat 09:00-20:00 arasıdır.

Turkcell Salla Kazan Nereden İndirilir?

Google Play üzerinden indirebilirsiniz.

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.