Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 31 °C
Az Bulutlu

2000 TL Peşinatla Araba Veren Galeriler

06.12.2022
64
A+
A-
2000 TL Peşinatla Araba Veren Galeriler

2000 TL Peşinatla Araba Veren Galeriler aracılığıyla araç satın almak isteyen bireyler, ilk olarak galerileri ziyaret etmektedir. İstedikleri gibi bir araç bulan vatandaşlar ise, araç ücretini nasıl ödeyebileceklerini merak etmekte ve 2000 TL peşinatla araba veren galeriler araştırması yapmaktadır. Günümüzde pek çok araba galerisi, müşterilerin rahat edecekleri şekilde peşinatlı ya da peşinatsız şekilde ödeme planlaması yapmaktadır.

Peşinatla araba almak, ön ödeme yapmak anlamına gelmektedir. Bu ön ödeme sayesinde sonradan ödenecek tutar düşmekte ve böylelikle aylık ödeme planları bütçeye hitap etmektedir. Bu bağlamda ön ödeme tutarı arttıkça, geriye kalan ödemede düşüş olmaktadır. Bu da demek oluyor ki, peşinat olarak 2000 TL ödeme yaparsanız geri kalan tutarda çok büyük farklar gözlenmeyecektir. Peki, 2000 TL Peşinatla Araba Veren Galeriler hangileridir?

2000 TL Peşinatla Araba Veren Galeriler
2000 TL Peşinatla Araba Veren Galeriler

2000 TL Peşinatla Araba Veren Galeriler

Peşinatlı şekilde bir araç sahibi olmak isteyen bireyler, günümüzde pek çok araç galerisinin bu yöntem ile satış yaptığını bilmelidir. Yani, istediğiniz tutarda peşinat ödemesi yaparak araç fiyatından kalan tutarın daha düşük olmasını ve aylık ödemenizin sizi zorlamamasını sağlayabilirsiniz. Bu belirtilen yöntem, neredeyse tüm galerilerde bulunmaktadır. Ancak müşterinin maddi durumu ve ödeme isteklerine bağlı olarak peşinatsız taksitle araba almak da mümkündür.

Son dönemde giderek rağbet gören 2000 TL Peşinatla Araba Veren Galeriler ile almak, pek çok vatandaşın araştırma yaptığı konular arasında yerini almaktadır. Peşinatla araba satın almak için tercih edebileceğiniz sayısız galeri de mevcuttur. Bu bağlamda bulunduğunuz şehirde yer alan galerileri ziyaret edebilir ve kendinize uygun araç bulabilir ve de ödeme planları ile ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz.

2000 TL Peşinatla Araba Veren Galeriler

Günümüzde araç alırken yüksek ön ödemeler yapmak yerine, bütçe dostu peşinatlar sunulmaktadır. Bu husus, daha önce de belirtildiği üzere müşterilerin ödeme isteğine bağlı olarak değişmektedir. Bu da demek oluyor ki, bulunduğunuz ildeki galerilere gitmeniz ve ödeme planınızı belirtmeniz halinde, size en uygun seçenekler belirtilecek ve araç sahibi olmanız çok daha kolay bir hale gelecektir.

Örnek vermek gerekirse, eğer 2000 TL peşinatla araba almak isterseniz bunu galerideki temsilciye iletmeniz yeterlidir. Eğer peşinatsız araba almak istiyorsanız ise, bu nokrada aylık ödeyeceğiniz taksit tutarları bir miktar daha fazla olacaktır. Kendi bütçeniz ve aylık ödeyebileceğiniz en yüksek tutarı göz önünde bulundurarak hareket ederseniz, maddi açıdan zor durumda kalmadan arabanızı satın alabilirsiniz. Üstelik peşinatla ya da peşinatsız araba satın almak, hem sıfır hem de ikinci el araçlar için geçerliliğini korumaktadır. Günümüzde 2000 TL peşinatla araba veren bazı galeriler şunlardır:

 1. Metinler Otomotiv Kayseri
 2. Aydın Otomotiv Aydın
 3. Mega Oto İstanbul
 4. İnanlar Otomotiv Bursa
 5. Mamiler Otomotiv İstanbul
 6. Aydınlar OtoShow İstanbul
 7. Buraklar Otomotiv İzmir
 8. 2000 TL Peşinatla Araba Veren Galeriler
 9. Buraklar Otomotiv İstanbul
 10. Karadağ Otomotiv Ankara
 11. 2000 TL Peşinatla Araba Veren Galeriler
 12. Akçalar Otomotiv Ankara
 13. Buraklar Otomotiv Ankara
 14. Doğuş Otomotiv Ankara
 15. Doğuş Otomotiv Adana

Peşinatla Araba Nasıl Alınır?

Son dönemlerde düşük peşinatlarla araba almak isteyen bireyler, peşinatla araba nasıl alınır sorusuna yanıt aramaktadır. Peşinatla araba alma prosedürü, normal süreç ile aynı şekilde ilerlemektedir. Bu bağlamda anlaşma sağladığınız galeride araç seçimi yapmanız ve anlaşma esnasında belirttiğiniz tutarı ön ödeme olarak vermeniz yeterlidir. Peşinat ödemesi, tüm tutardan düşürülerek taksitlendirme yapılacaktır. Bu sayede tüm taksitleriniz önceden belirlenir ve araç sahibi olursunuz.

Peşinatsız Senetle Araba

Araba almak isteyen bireyler, aracı almadan önce herhangi bir ön ödeme yapmak istemiyorsa, peşinatsız senetle araba seçeneklerine yönelebilir. Peşinatsız senetle araba, pek çok farklı araba galerisinde sunulan ödeme yöntemleri arasında yer almaktadır. Bu yöntemde, herhangi bir peşinat ödemenize gerek bulunmamakta ve ödeme direkt olarak nakit ödeme yerine senet kullanılmaktadır.

Senetle ödeme yapılacaksa, yalnızca peşinatsız değil peşinatla da ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Zira günümüzde hem ödeme yöntemleri hem de araç modelleri oldukça fazla olduğu için araba alma süreci çok daha sorunsuz bir şekilde ilerleyebilmektedir.

5000 TL Peşinatla Araba

Peşinatlı ödeme şekliyle araba satın almak, günümüzde oldukça popülerdir. Zira daha önce de altını çizdiğimiz gibi peşinat ödemesi ne kadar yüksek olursa, aylık taksit tutarı bir o kadar düşük olmaktadır. Bu sayede de bütçeyi zorlamadan araç satın alınabilmektedir. 5000 TL peşinatla araba almak da bu bağlamda oldukça popülerdir. Peşinat tutarı, çoğu araç bayisi veya firması tarafından müşterilerin seçimine bırakılmış bir husustur. Bu da demek oluyor ki, 5000 TL peşinat ödemesi yapabileceğiniz gibi 10.000 TL de ön ödeme yapabilirsiniz. Bu ödemeler sayesinde ön ödeme kampanyalarından da faydalanabilirsiniz.

Günümüzde araç alım satımı yapan birey veya kurumlar, peşinat ödemesi yapacağını belirten araç alıcılarına indirimler uygulamaktadır. Bu indirimler, her kurumda olmamakla birlikte bütçeyi rahatlatmakta ve düşük ücretler ile araç sahibi olmayı sağlamaktadır.

10.000 TL Peşinatla Araba

Peşinat ödemesi olarak tercih edebileceğiniz tutarlardan bir tanesi de 10.000 TL’dir. 10.000 TL peşinatla araba satın alırsanız, hem peşinatın fazla olmasından dolayı indirim yaptırabilir, hem de ön ödeme tutarınız yüksek olacağı için aylık taksitleriniz daha düşük olacaktır. Bu nedenle pek çok insan günümüzde ihtiyaç kredisi çekerek ilk olarak satın almak istedikleri araç için ön ödeme yapmaktadır.

10.000 TL peşinatı ödedikten sonra, kalan tutarı senetle ya da taksitle ödeyebilirsiniz. Bu noktada taksitle ödeme yönteminin çok daha mantıklı olduğunu bilmelisiniz. Zira senet, yasal bir süreç gerektirmekte ve borcun zamanının geçmesi durumunda direkt olarak yasal takip ve mahkeme sorunları meydana gelmektedir. Bu nedenle aylık gelirinizin bir bölümünü araç taksitlerine yatırmak ve düzen sağlamak daha mantıklıdır. Ancak geliriniz, araç satın alacağınız firmanın alım satım politikaları ve bu gibi hususları göz önünde bulundurarak kararınızı verebilirsiniz.

Peşinatlı Senetli Araba Nasıl Alınır?

Hem 2000 TL Peşinatla Araba Veren Galeriler hem de senet ödeme yöntemiyle araba sahibi olmak da mümkündür. Araç satın alabilmek için farklı yöntemleri araştıran bireyler, tek seferde yüklü ödemeler yapmak yerine ön ödeme olarak peşinat ödeyip, kalan tutarı senet imzalayarak ödeyebilmektedir. Peşinat, kişi ve araç satıcısı tarafından belirtilen tutarlarda olmaktadır. Senet ise, peşinat ödemesinden sonra kalan toplam tutarı kapsamaktadır.

İmzalanan senet belgesinde bir süre belirtilmekte ve borçlu olan kişi bu sürenin tarihine uygun olacak şekilde ödeme yapmak zorunda kalmaktadır. Eğer belirtilen süreçte borç ödenmezse, yasal süreç başlatılmakta ve senetle araba satın alan kişi zor durumda kalmaktadır. Bu nedenle senetle araç satın almadan önce mutlaka bütçenize uygun modellere göz atmanız ve iyice düşünmeniz gerekmektedir.

2000 TL Peşinatla Araba Veren Galeriler
2000 TL Peşinatla Araba Veren Galeriler

Hiç Peşinatsız Taksitle 2. El Araba Sahibinden

Peşinat ödemesi yapacak durumu olmayan ve yalnızca aylık ödemelerle araba satın almak isteyenler, hiç peşinatsız taksitle 2. el araba sahibinden konusu üzerine araştırmalar yapmaktadır. Bu noktada bilinmesi gerekir ki, sahibinden direkt olarak alınacak arabalarda genellikle nakit para ya da senet istenmektedir. Zira herhangi bir yasal güvence olmadan araç satışı yapmak, günümüzde tercih edilmemektedir. Bu da demek oluyor ki, günümüz şartlarında ön ödeme yapmadan, yasal ödeme süreci olmadan ya da bu gibi güvenceler yapılmadan taksitle araç satın almak pek de mümkün değildir.

2000 TL Peşinatla Araba Veren Galeriler 2. el araba satın alacaksanız, öncelikle firmalar yerine kişiler ile görüşmeniz tavsiye edilmektedir. Zira bazı bireyler, acil nakit ihtiyacını karşılayabilmek için arabalarını piyasa değerinin çok daha altında satmaktadır. Eğer böyle bir fırsat yakalarsanız, çok daha ucuza araba alabilir ve yüklü ödemeler yapmadan araç sahibi olabilirsiniz.

Samet Erden
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık