Çeviri Yaparak Para Kazanma

Çeviri Yaparak Para Kazanma
10.05.2023 16:04
242
A+
A-

Çeviri yaparak nasıl para kazanırım; Yabancı dili olan kişiler bunu fırsata çevirerek rahatlıkla para kazanabilirler. Freelance iş arayan ve yabancı dili iyi olanlar “İnternet üzerinden çeviri yaparak para kazanma nasıl olur?” sorusunu araştırmaya başladı. Günümüzde hala popülerliğini koruyan ve adeta bir sektör haline gelen çeviri yaparak para kazanma yöntemiyle aylık istediğiniz gibi çalışarak bir ek gelir elde edebilirsiniz.

Online Çeviri

Tabii ki bunun için her şeyin başında iyi bir yabancı dilinizin olması gerekiyor. İnternet üzerinde de pek çok internet sitesi ve online platformlar aracılığı ile çeviri yaparak para kazanma şansına sahip olabilirsiniz. Bu platformlardan en çok kullanılanları ise freelance, bionluk, çeviri havuzu gibi sitelerdir. Bu siteler üzerinden çeviri işleri alabileceğiniz gibi internetten çeviri yaparak nasıl para kazanılır sorusunu sizler için araştırdık ve detaylandırdık. Gelin yazımızı beraber inceleyelim.

Çeviri Yaparak Para Kazanma

Günümüzde eser tercümeleri, kitap tercümeleri ve dizi altyazı çevirilerine olan ihtiyaç giderek artıyor. Bu nedenle yabancı dili iyi olan kişiler buradan da güzel paralar kazanabiliyorlar. Bu alanda, tamamen sizin istediğiniz zaman freelance olarak yapabileceğiniz online çeviri için bir çok site bulabilirsiniz. Bu siteler üzerinden İngilizce, Arapça, Almanca, Rusça, Osmanlıca gibi dünya çapında çokça kullanılan pek çok dilde çeviri yaparak para kazanma şansına sahip oluyorsunuz. Kimi zaman yabancı sitelerin Türkçe içeriğini oluşturmak için Türkçe çeviri, kimi zamanda Türkçe’den başka bir dile çeviri yapabilirsiniz.

Dünya üzerinde hala çevrilmemiş bir çok kitap, dergi, makale, roman gibi edebi eser olduğu gibi film, dizi ve belgeseller gibi içeriklerin de altyazı çevirisi yapılması istenebiliyor. Bu nedenle her zaman sabit bir konu etrafında dönmektense istediğiniz, sevdiğiniz veya kendinizi daha iyi ifade ettiğiniz pek çok konuda çeviri yapabilirsiniz.

Çeviri Yaparak Para Kazanma Sitesi » Alışkanlık

Altyazı Çevirisi Yaparak Para Kazanma

İsterseniz film sitelerinde bulunan “çevirmen ol” sekmelerine giderek bu sitelere başvuruda bulunabilir ve film altyazı çevirisi yaparak para kazanma şansına sahip olabilirsiniz. Buradaki süreç şu şekilde işliyor; ilk önce ön başvurunuz onaylanır ve ardından site tarafından size çevirmeniz istenen altyazı dosyası gönderiliyor. Bu dosya içerisinde hali hazırda yabancı dildeki altyazıyı göreceksiniz. Böylece dosya, aynı zamanda sizin şablonunuz da olmuş oluyor. Bu yazıları sizden istenen dile çevirerek geri gönderirsiniz.

Para Kazandıran En Karlı Zekice İş Fikirleri

Evden Çeviri Yaparak Para Kazanabileceğiniz Siteler

İnternetten Çeviri Yaparak Nasıl Para Kazanılır? Diye merak ediyor ve çeviri yapma konusunda kendinizi ilerletmek istiyorsanız internet üzerinde bu şekilde yabancı dil çevirisi yaparak kazanç sağlayabileceğiniz pek çok platformun olduğunu söylemiştik. Freelancer çalışanlar ile çeviri yaptırmak isteyen işletmeleri veya özel kişileri buluşturan sitelere üye olarak hem ilanları görebilir hem de buralarda profil oluşturarak çeviri hizmeti almak isteyen kişilerin size ulaşmalarını sağlayabiliyorsunuz. Freelance olarak çeviri yaparak para kazanabileceğiniz sitelerinden bazıları şunlar:

 • Freelancer
 • Çevirihavuzu
 • Tercumanbul
 • TranslatorCafe
 • Wbly
 • Fiverr
 • Bionluk
 • SadeceOn
 • Jooble
 • OneHourTranslation
 • Guru
 • Çevirimvar
 • Jooble
 • Upwork
 • Proz
 • Traduguide
 • Gengo
 • Verbalizeit
 • Translationdirectory
 • oDesk
 • PeoplePerHour
 • R10 (forum sitesidir)
 • Wmaraci (forum sitesidir)

Yukarıda sizin için derlediğimiz online çeviri yapabileceğiniz sitelerde, Freelance olarak çalışmak ve ister ek iş olarak isterseniz de asıl işiniz olarak para kazanabileceğiniz bir imkan sağlanıyor. Bu platformlarda freelancer olarak çalışmak isterseniz, sitelerden kendinize ait bir profil oluşturarak “Çevirmen Kaydı” yaparak yine site üzerinde bulunan freelance çeviri işlerine teklif vermeye başlayabilirsiniz. Ayrıca buradan size iş teklifi de gelebiliyor. Size gelen teklifler arasından da kendiniz için uygun gördüğünüz ve yapabileceğinizi düşündüğünüz teklifi seçerek istediğiniz zaman istediğiniz işi yapma şansına sahip oluyorsunuz.

Online Çeviri Ne Kadar Para Kazandırıyor?

Online bir platform üzerinden çeviri yaparak para kazanmak istiyorsanız, buradaki sitelerin bir çoğu yaptığınız her çeviri için sizden belli bir oranda komisyon kesiyorlar. Bu nedenle de çeviri yaparak para kazanmak istiyor ve komisyon da vermek istemiyorsanız forum siteleri üzerinden çeviri işlerini araştırmanız daha mantıklı oluyor. Ayrıca unutmayın ki çeviri ücretleri de sitelere göre ve sizin isteğinize göre değişebiliyor. Ancak genel kural olarak da çeviri yaptığınız kelime başına bir ücret ödemesi alıyorsunuz.

Genel olarak bakmak gerekirse de internet üzerinden çeviri yaparak para kazanmak istiyorsanız ve çevirdiğiniz metinler de beğeniliyorsa, çalışma sıklığınıza göre aylık bazda 2.000TL ile 5.000 TL arasında bir kazanç elde etmeniz mümkün oluyor. Yine unutmayın ki alacağınız işlerin bir çoğu, çeviri yaptığınız kelime sayısına göre değişeceği için ne kadar fazla çeviri yaparsanız o oranda da daha fazla kazancınız oluyor.

Online Çeviri Yaparak Ne Kadar Kazanırım?

Çeviri yaparak para kazanmak istiyorsanız, burada her zaman sizin yaptığınız hizmete karşılık diğer insanlar tarafından da böyle bir hizmet istemeleri gerekiyor. Aylık kazancınızın ne olduğu sizin, bu iş için harcayacağınız emek ve zamana bağlı olmakla birlikte karşı tarafın da bu hizmet için güzel bir ücret ödemeyi kabul etmesi gerekiyor. Eğer gerçekten iyi bir seviyede İngilizce veya Almanca bilginiz var ve bu dilde gayet güzel ve hızlı bir şekilde çeviri yapabiliyorsanız yukarıda yazdığımız tutarlı günlük ek iş olarak kazanma potansiyeline sahipsiniz demektir.

Ayrıca bakınız:

Evde Para Kazanmanın En Popüler 10 Yolu > TIKLAYIN

Acil Para Kazanma Yolları ve Yöntemleri > TIKLAYIN

Microsoft Çeviri Ücretli midir?

Ücretsizdir.

Google Translate Ücretli midir?

Ücretsizdir.

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.