Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 28 °C
Açık

Devlet Hastanesinde İmplant Yaptıranlar

19.07.2022
55
A+
A-
Devlet Hastanesinde İmplant Yaptıranlar

Devlet hastanesinde implant yaptıranlar, genellikle karmaşık yorumlara ve geri dönüşlere sahiptir. Genellikle pahalı bir işlem olması sebebiyle devlet hastanelerini tercih eden ve SGK’nın bu tedavinin bir kısmını karşılamasını isteyen kişiler, öncelikle çok zor randevu alabildiklerinden yakınmakta ve özel hastane ve kliniklere nazaran sorun yaşayabilmektedirler. Bu konuda doktorlar önemli bir fark yaratmakta ve bazı kişiler de gördüğü tedaviden oldukça memnun kalabilmektedir.

 

 

Devlet Hastanesi İmplant Yapıyor Mu?

Devlet hastanesi implant yapıyor mu? Sorusu, kişiler tarafından diş tedavileri konusunda en çok merak edilen sorulardan biridir. Bu soruya yanıt olarak devlet hastanelerinde implant tedavisi gerçekleştirilebilmekte ancak bu hizmet oldukça sınırlı sayıda devlet hastanesi tarafından yapılabilmektedir. İmplant hizmeti, diş hekimliği fakültesi bulunan devlet üniversitelerinde daha çok yapılmaktadır.

Özellikle özel kliniklerde yüksek ücretler ödemek istemeyen kişiler, en önemli diş tedavilerinden biri olan implant konusunda devlet hastanelerini tercih etmek istemektedir. Ancak SGK, çok kısıtlı bir şekilde yalnızca belirli ücretleri karşıladığı için, bu hizmetler devlet üniversitelerinden alınsa da belirli bir miktarda ücret ödenmesi gerekmektedir. SGK’nın implantı karşıladığı şartlar oldukça kısıtlı olduğu için, bu hizmetin bedelinin yalnızca ufak bir kısmı karşılanabilmektedir.  

İmplant yapan devlet hastaneleri çok kısıtlı olsa da yaptırmak mümkündür ancak özellikle çok fazla sıra beklememek adına bu hizmetleri üniversite hastanelerinde yaptırmak daha çok tercih edilmektedir. Ancak üniversite hastanelerinde de birçok kişi bu tedaviyi beklediği ve yaptırmak istediği için randevu almak oldukça zor olabilmekte ve tedaviler için genellikle en az 1 ay sonraya randevu verilebilmektedir.

Devlet Hastanesinde Implant Yaptiranlar

Devlet Hastanesinde İmplant Yaptıranlar

Devlet Hastanesinde İmplant Fiyatları

 

Devlet hastanesinde implant tedavisi görecek olan kişiler, devlet hastanesinde implant fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak istemekte ve bu nedenle bu tedavinin fiyatlarını araştırmaktadır. Öncelikle 2021 yılına göre 2023 implant fiyatları, devlet hastanelerinde bir fiyat artışı yaşamıştır. Ancak devlet hastanelerinde ve özel hastanelerde implant fiyatları, Diş Hekimleri Birliği tarafından belirlendiği için aynıdır. Yalnızca özel hastanelerde çeşitli implant tedavileri için belirlenmiş olan ücretlendirmenin tamamı ödenirken, devlet hastanelerinde bu fiyatların bir kısmını SGK karşılamakta ve kişiler yalnızca SGK’nın karşılamadığı kısmını ödemektedir. Devlet veya özel hastane fark etmeksizin güncel olarak implant fiyatları şu şekildedir;

·         Tek diş için kemik içi implant tedavisi fiyatı: 1500 TL

·         Gömülü diş çekimi hizmeti: 545 TL

·         Tek diş için kemik greftleme tedavisi fiyatı: 720 TL

·         Tutucu ücreti dahil olmaksızın iki çene için overdentura tedavisi fiyatı: 3200 TL

·         İmplant üstü açılması işlemi: 225 TL

·         Tutucu ücreti dahil olmaksızın tek çene için overdentura tedavisi fiyatı: 2000 TL

·         Diş çekimi hizmeti: 170 TL

·         İmplant üstü veneer kron işlemi: 1400 TL

Devlet Hastanesinde Implant Yaptiranlar 1

Devlet Hastanesinde İmplant Yaptıranlar

SGK Anlaşmalı İmplant Yapan Hastaneler

 

Devlet hastanelerinde ve üniversite hastanelerinde, diş hekimliği randevuları oldukça fazla olduğu için kişilere en erken 1 ay sonrasına randevu verilebilmekte ve bu nedenle kişiler mağdur olabilmektedir. Ancak bu konuda devreye SGK anlaşmalı implant yapan hastaneler girmekte ve kişiler bu süreçte randevu süresini bekleyemediği durumlarda, SGK ile bu implant tedavisi için kişinin gerekli kriterleri sağlaması ile devlet hastaneleri kişilere bir rapor hazırlayabilmekte ve diş tedavisi kişiler, bu rapor ile SGK ile anlaşmalı olan özel hastanelerde bu hizmeti alabilmektedir. Burada da ödenecek olan tutarın SGK’nın karşılamadığı kısmı ödenebilmekte ve devlet desteğinden bu hastanelerde yararlanılabilinmektedir.

MEGOLAMAN
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık