Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 32 °C
Açık

Eczanelerde Satılan Uyku İlacı Damla

09.11.2022
74
A+
A-
Eczanelerde Satılan Uyku İlacı Damla

Eczanelerde satılan uyku ilacı damla – Uyandırmayacak uyku ilacı, en kesin çözüm olarak görülür. Uyku sorunları günümüzde en çok karşılaşılan problemler arasındadır. Bu durum bazı psikolojik ve sağlık sorunlarına da sebebiyet verdiği için, doktora gidilerek muayene olunması gerekir. Ancak insanlar araştırma yaparak, çözümleri incelemektedir.

Eczanelerde satılan uyku ilacı damla olarak kullanılabilecek birçok ilaçvardır. Bunlardan bir kısmı şu şekildedir;

 1. Atarax
 2. Cipralex
 3. Desyrel
 4. Largactil
 5. Tolvon
 6. Remeron

Eğer uyku sorunlarınız varsa, bunlar uykunuzu getirmede yardımcı olabilir. Ancak ilaçların bir takım yan etkileri de bulunmaktadır. Bu sebeple reçetesiz uyku ilacı damla kullanmak, ciddi problemlere neden olabilir. Dolayısıyla hekime görünmeden kullanılmaması tavsiye edilir. Alan üzerine bir doktora görünürseniz, uyku problemlerinize kısa sürede kalıcı çözümler bulabilirsiniz. İşte Eczanelerde Satılan Uyku İlacı Damla ve diğer tüm detaylar…

Eczanelerde Satılan Uyku İlacı Damla
Eczanelerde Satılan Uyku İlacı Damla

2023 Reçetesiz Uyku İlaçları

Uyku sorunları olanlar, reçetesiz hangi uyku ilaçlarını alabileceğini de araştırmaktadır. Uyandırmayacak uyku ilacı temin etmenin iki yolu olup, bunlar internet ve eczanelerdir. Zira online sistemler incelendiğinde, bazı ilaçları satan yerler görülmektedir.

Ancak sahte ilaçlar sık rastlandığı için, bu konuda dikkat edilmesi gerekir. İnternet üzerinden sipariş vermek, daha ciddi sağlık problemlerine neden olacaktır. Dolayısıyla bu konuda dikkatli olunması şarttır.

Her ne kadar eczanelerde reçete ile ilaç satılsa da, bunlardan bazıları reçetesiz olabilmektedir. Bu nedenle yakınınızdaki bir eczaneye gider ve reçetesiz uyku ilacı aradığınızı söylerseniz, bulunuyorsa kısa sürede temin edebilirsiniz.

Ancak bilinçsiz eczanelerde satılan uyku ilacı damla kullanımı, sağlık sorunlarını hiçbir zaman çözmez. Reçetesiz uyku ilacı 2021 yılında hangileri? Sorusu yerine bir doktora görünmek hem sağlıklı, hem de kalıcı çözümler sunacaktır.

İlginizi çekebilir: Unisom Uyku İlacı Nedir, Ne Kadar Uyutur? Unisom Kullananlar

Damla Reçetesiz Uyku İlacı

Damla şeklinde olan uyku ilaçları, kişiler tarafından daha etkili olduğu ve uyuttuğu düşüncesiyle sıkça incelenmektedir. Eczanelerde satılan uyku ilacı damla şeklinde olabileceği için, bu konuda ayrıntılı bilgiyi almanız da mümkündür.

Eğer reçetesiz bir şekilde satılıyorsa, aynı zamanda satın da alınabilir. Ancak reçete karşılığındaysa bir doktora görünmeniz şarttır. Doktor muayene ardından size ve bünyenize uygun, sorununuza da çözüm sunacak bir ilaç yazacaktır.

Eczanelerde Satılan Uyku İlacı Damla

2023 Uyku ilacı Fiyatları

Günümüzde kullanılan çok sayıda eczanelerde satılan uyku ilacı damla  vardır. Bunların hepsi, fiyat olarak farklılık gösterse de, ortalama olarak 80 TL ila 200TL aralığındadır. Bu nedenle reçetesiz uyku ilacı / reçetesiz uyku ilacı 2023 fiyatları hakkında stabil ücretlerin olmadığı bilinmelidir. Bunun farklı nedenleri olup, bir tanesi her yıl değişiklik gösterebilmesidir.

Ayrıca internet ve eczanede olan ilaç fiyatları da az da olsa değişiklik gösterebilmektedir. Bu sebeple en sağlıklı fiyat listesi, size en yakın eczaneden öğrenilebilir. Bunun bir nedeni de reçeteli şekilde alırsanız, sigorta tarafından karşılanabileceği ihtimalidir.

Eczanelerde Satılan Uyku İlacı Damla İsimleri

Eğer uyandırmayacak uyku ilacı arıyorsanız, tercih edebileceğiniz çok sayıda seçenek vardır. Bunlar kısa açıklamaları ile birlikte şöyledir;

 1. Atarax: Sakinleştirici olarak da kullanılan Atarax, beyaz bir renge sahiptir. Huzursuzluk ve ruhsal sıkıntılara iyi gelmekte olup, uyku sorunlarında kullanılabilir. Bununla birlikte sadece doktorunuz yazmışsa, belirttiği tedaviye uygun kullanılması gerekir.
 2. Cipralex: Cipralex, en etkili uyku ilacı damla seçenekleri arasındadır. Reçete ile birlikte satılmaktadır. Eğer doktor önerisiyle kullanılırsa etkili çözümler sunar.
 3. Desyrel: Antidepresan vasfı da olan Desyrel, en etkili uyku ilacı damla seçenekleri arasındadır. Strese karşı yardım etmekte olup, sakinleştirici niteliktedir. Vücudu rahatlatarak, kasların gevşemesine yardım eder. Uyku problemleri için kullanılabilecek olmakla birlikte, hekim tavsiyesi ile kullanılmalıdır.
 4. Largactil: Psikoleptik ilaçlar kapsamında olan Largactil, tek bir hapla 12 saat uyumanızı sağlar. Çok etkili olup, doktor tavsiyesi ile kullanılmalıdır.
 5. Tolvon: Oldukça etkili bir ilaç olan Tolvon, yaklaşık 10 ile 13 saat arası uyumanıza yardım eder. Antidepresan olarak sınıflandırılmakta olup, derin bir uyku getirir. Ancak uyku problemleriniz varsa, doktor önerisi ile kullanmanız şarttır.
 6. Remeron: Remeron, kullanılması ardından çok kısa sürede uykunuzu getirir. Uyku ilacı damla kaç saat uyutur olarak incelendiğinde, 14 saat olduğu görülür. Etkili olduğu için, doktor tavsiyesi kapsamında kullanılmalıdır.

Bu ilaçların prospektüslerini okursanız, ayrıntılı bilgiler edinebilirsiniz. Her ilaç tüm bünyelerde aynı etkiyi göstermeyeceği için, reçetesiz kullanırsanız sağlık sorunlarına ek olarak sizi uyutmaya yardım etmeyebilir.

Dolayısıyla doktor tavsiyesi ile kullanırsanız, daha etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.

Eczanelerde Satılan Uyku İlacı Damla
Eczanelerde Satılan Uyku İlacı Damla

Uyku Hapları Nelerdir?

Günümüzde kullanılabilecek çok eczanelerde satılan uyku ilacı damla bulunmaktadır. Her ne kadar bunlar aynı sonuçları sunsa da, uyku getirmesi ya da gösterdiği etki birbirine göre farklı olabilmektedir. Eğer hekime uyku sorununuz üzerine görünmüşseniz, size verebileceği uyku ilaçlarından bazıları,
Atarax,
Cipralex,
Desyrel,
Largactil,
Tolvon,
Remeron,
Şeklindedir.

Uyku Hapları Kaç Saat Etki Gösterir?

Uyku problemi olanlar derin bir uyku talep ettiği için, uyku hapı etkisi kaç saat sürer gibi sorular da sorulmaktadır. İlaçların farklı olması, gösterdiği etkilileri de etkilemektedir. Bunların arasında 10 ile 13 saat uyutan seçenekler olduğu gibi, eczanelerde satılan uyku ilacı damla çeşitleri arasında14 saat uyumanızı sağlayanlar da bulunmaktadır.
Doktorunuza bu konu hakkında danışırsanız, size yazdığı ilacın kaç saat uyutabileceğini öğrenebilirsiniz.

Atarax Kaç Adet Tüketilir?

Atarax farklı amaçlara yönelik kullanılır. Atarax 25 MG prospektüsünde,
Anksiyete bozuklukları,
Cerrahi ameliyatı öncesi ön tedavi,
Kaşıntı belirtisi,
Gibi farklı konulara yönelik kullanıldığı görülür. Bu sebeple Atarax kaç tane içilir duruma göre değişmektedir. Çocukların ve erişkinlerin aldıkları adetler de farklılaşır. Bu nedenle tedavi türüne göre, doktorunuz kaç tane ve nasıl alacağınızı belirtecektir.

Eczanelerde Uyku Hapları Satılır Mı?

Uyku sorunları çekenler, eczanelerde satılan uyku ilacı damla seçeneklerinin olup olmadığını inceleyebilmektedir. Bunları size en yakın eczanelerden bulabilmeniz çok kolaydır. Eğer doktorunuzun yazdığı o an bulunmuyorsa bile, endişelenmeniz gerekmez.

MEGOLAMAN
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 14 YORUM
 1. MEGOLAMAN dedi ki:

  Rica ederiz efendim.

 2. MEGOLAMAN dedi ki:

  Rica ederiz efendim.

 3. Ali dedi ki:

  Hızlı uyku getiren damla ihtiyacım var. Kas gevşetici ve rahatlatıcı

 4. Ali dedi ki:

  Hızlı uyku getiren damla ihtiyacım var. Kas gevşetici ve rahatlatıcı

 5. Ankara kalecik ptt kapıda ödeme uyku damlası istiyorum

 6. Ankara kalecik ptt kapıda ödeme uyku damlası istiyorum

 7. Ramazan dedi ki:

  Hızlı uyku getiren koku içermeyen tamlaya ihtiyacım var

 8. Ramazan dedi ki:

  Hızlı uyku getiren koku içermeyen tamlaya ihtiyacım var

 9. Rıdvan dedi ki:

  Bi içtimi sabaha kadar uyutacak ilaç varmı fiyat ne damla yarırdımcı olurmusunuz

 10. Rıdvan dedi ki:

  Bi içtimi sabaha kadar uyutacak ilaç varmı fiyat ne damla yarırdımcı olurmusunuz

Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık