Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 31 °C
Az Bulutlu

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar

31.08.2023
2.129
A+
A-
Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Emekliye Faizsiz Kredi 2023, Emeklilere Hangi Bankalar Faizsiz Kredi Veriyor?, Emekliye Faizsiz Kredi Denizbank, Emekliye Faizsiz Kredi Fibabanka, Emekliye Faizsiz Kredi Albaraka Türk, Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir, Emekliye Faizsiz Kredi Başvuru Şartları, Emekliye Ne Kadar Faizsiz Kredi Çıkıyor, Ziraat Bankası Emekliye Faizsiz Kredi Veriyor Mu?, Emekli Maaşının Kaç Katı Kredi Alabilirim

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar; SGK, Bağkur ya da Emekli Sandığı’na bağlı olan emeklileri maddi açıdan rahatlatmak adına günümüzde pek çok banka, emeklilere sıfır faiz ödemeli kredilerden yararlanma hakkı tanıyor.

Malulen emekli olan kişilerin de faydalanabileceği faizsiz krediler; maaşları azalan, geçim sıkıntısı çeken emeklilerin rahat bir nefes alabilmelerine olanak tanıyor.

Yapılan en son düzenlemeye göre emekliler; maaşlarının on katı kadar faizsiz kredi çekebiliyorlar.

Yani emekliler; kendi emekli maaşları miktarınca bu kredilerden yararlanabiliyorlar.

Bu yazımızda kısaca 2023 emekliye faizsiz yani sıfır faizli kredi veren bankalar ve başvuru şartları ile ilgili olarak sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Emekliye Faizsiz Kredi 2023

Emekliye faizsiz kredi var mı sorusuna cevap arayan emeklilik için emekliye faizsiz kredi veren bankaları yazmaya çalıştım. İşte emekliye faizsiz kredi veren bankalar.

 • Albaraka Türk Katılım Bankası
 • Kuveyt Türk Katılım Bankası
 • Türkiye Finans Katılım Bankası
 • Vakıf Katılım Bankası
 • Ziraat Katılım Bankası

Emeklilere Hangi Bankalar Faizsiz Kredi Veriyor?

Emeklilere sıfır faizli kredi kampanyaları, zaman zaman pek çok banka tarafından düzenleniyor. Bu yüzden de faizsiz kredi almak isteyen emeklilerin mutlaka bankalara dair bu kampanyaları yakından takip etmeleri gerekiyor.

Bununla birlikte emeklilerin alabilecekleri faizsiz kredi miktarı da bankadan bankaya göre değişiklik gösterebiliyor.

Emekliye Faizsiz Kredi Denizbank

Herhangi bir dosya ya da sigorta masrafı kesmeksizin Denizbank, emeklilere BİN TL; sıfır faizli kredi veriyor.

Bankanın müşteri ağını genişletmek adına 2023 yılında da sürdürdüğü bu kampanyadan yararlanmak için mevduat hesabı açtırmanız ardından da açtırdığınız bu hesaba iki adet otomatik ödeme talimatı vermeniz gerekiyor.

Aldığınız krediyi 12 ay içerisinde aylık 83 TL olacak şekilde ödemeniz talep ediliyor.

Emekliye Faizsiz Kredi Fibabanka

Emekliye faizsiz kredi veren bankalardan bir diğeri olan Fibabanka; emeklilere 3 BİN TL faizsiz kredi sunuyor.

Lakin bu krediyi almak isteyen kişilerin Denizbank aksine bir miktar da olsa sigorta ve dosya kesintisi ödemeleri gerekiyor.

Banka, müşterilerine 12 ya da 18 ay geri ödeme şansı tanıyor.

Emekliye Faizsiz Kredi Albaraka Türk

Üst limiti 20 bin TL olan krediler veren Albaraka Türk; faizsiz kredi verse de kredi tahsis ücreti ve ferdi kaza sigorta primi kesintisine gidiyor.

Yani 20 BİN TL kredi çeken emekli, kredi ödeme süresini 12 ay olarak belirlediğinde ortalama 22.500 TL bir rakam ödemesi gerekiyor.

Ziraat Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası, Halk Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası; emekliye faizsiz ya da oldukça düşük faizlerle krediler veren diğer bankalar arasında bulunuyor. Lakin bu bankaların da sigorta prim ve tahsis ücreti kestiklerinin de altını çizmek istiyoruz.

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir

Emekliye faizsiz kredi imkanı ile faizsiz kredi çekebileceğiniz bankalar ise ;

 • Ziraat Bankası:

Oldukça düşük miktarlı faizleri ile ön plana çıkan Ziraat Bankası, maaşları kendinden alan müşterilerine %0.98 gibi düşük bir rakama krediler veriyor.

Halk Bankası da tıpkı Ziraat Bankası gibi kendi müşterilerine %0.98 faizle kredi sunuyor.

Kısacası emekliye sıfır faizli kredi veren bankaların da işlem ve sigorta ücreti kestiklerini bu yüzden de geri ödemelerin daha yüksek rakamlar şeklinde yapılması gerektiğini ifade edebiliriz.

Emekliye Faizsiz Kredi Başvuru Şartları

Bankalar tarafından emeklilerden talep edilen belgeler ve evraklar değişiklik gösterebiliyor.

Bankalar tarafından belirtilen başvuru koşullarını aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

 • Kredi sicilinin temiz olması. Hakkında yasal ya da idari bir takip başlatılmamış olmaması.
 • 75 ya da 80 yaş üstünde olmamak. Üst yaş sınırı, bankadan bankaya farklı olabiliyor.
 • İkinci bir işte çalışılıyorsa ikinci işe dair gelir belgesi
 • Kendi gayrimenkullerini ipotek ettirerek kredi almayı düşünen kişi evli ise eşinin yazılı izni
 • Alınacak kredinin aylık ödemesinin alınan aylık maaşın yarısından az olması( Yani aylık 2500 TL maaşı olan bir emeklinin aylık geri ödemesinin 1250 TL altında olması gerekiyor)

Aynı zamanda emekliler, kredi almak istediklerinde belirli bir vade sınırlaması ile karşılaşıyorlar. Örneğin, ihtiyaç kredisi talebinde bulunan kişilerin ödemeyi 36 ay içerisinde tamamlamaları gerekiyor.

Taşıt kredisi almak isteyen emekliler ise maksimum 48 aylık vadelerden yararlanabiliyorlar.

emekliye faizsiz kredi

Emekliye Ne Kadar Faizsiz Kredi Çıkıyor

Bir çok banka emeklileri faizsiz kredi verirken emekli maaşı ile doğru orantılı şekilde kredi vermektedir. Emekli maaşına bağlı olarak emekli maaşının net tutarının %70 kadar kredi ödemesine olanak tanıyor. Emekli maaşınızın net %70 yani aylık 2000 bin tl emekli maaşı alan biri aylık 1400 tl ödemeli kredi alabilir.

Ziraat Bankası Emekliye Faizsiz Kredi Veriyor Mu?

Ziraat bankası emeklilere belli dönemlerde kampanyalar yaparak emeklilere faizsiz olarak kredi olanağı tanımaktadır. Özellikle emekli maaşını Ziraat Bankasında alan biri hesabına tanımlanan kredi limiti ile faizsiz olarak kredi alabilir. Ziraat bankası emekliye 75 ile 80 yaşına kadar kredi verebilmektedir.

Emekli Maaşının Kaç Katı Kredi Alabilirim

Emekli biri maaşının kaç katı kredi çekebilir sorusuna cevap vermek gerekirse Vakıfbank ve Ziraat Bankası maaşının 40 katı kredi vermektedir. Ayrıca PTT ile çalışan emekliler faizsiz olarak maaşının 10 katı kredi çekebilmektedir.

Daha önce emekliye sıfır faizli kredilerden yararlandıysanız; konu ile ilgili görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, önerilerinizi ve deneyimlerinizi takipçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Emeklilere sıfır faizli kredi var mı?

Emeklilere sıfır faizli kredi imkanı genellikle sunulmamakla birlikte, düşük faizli kredi seçenekleri bulunabilir.

Emekliye en uygun krediyi hangi banka veriyor?

Emekliye en uygun krediyi veren banka, faiz oranları, ödeme koşulları, masraflar ve emekli müşterilere sağladığı avantajlar açısından değişebilir. Bu nedenle, emeklilerin ihtiyaçlarına en uygun kredi seçeneklerini karşılaştırmak için farklı bankaların tekliflerini incelemeleri önerilir. Ancak genel olarak, emekli maaşını bankaya taşıma şartı koşan bankaların emekli müşterilere düşük faizli kredi imkanları sunabildiği bilinmektedir.
Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar
Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Samet Erden
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık