İhtiyaç Kredisi İçin Hangi Bankayı Seçmeliyim?

İhtiyaç Kredisi İçin Hangi Bankayı Seçmeliyim?
10.05.2023 02:20
1.343
A+
A-

İhtiyaç Kredisi İçin Hangi Bankayı Seçmeliyim? Her insanın zaman zaman nakit ihtiyacı olabiliyor. Bu nakit ihtiyacını gidermek için eskiden insanlar birbirinden borç alarak, nakit ihtiyaçlarını giderirlermiş. Fakat bazen borç bulacak insan bulamazken, bazen de insanlar geri ödemeler konusunda sıkıntı yaşarlarmış. Bu nedenle insanların araları açılır ve dostluklar zedelenirmiş.

İhtiyaç Kredisi İçin Hangi Bankayı Seçmeliyim?
İhtiyaç Kredisi İçin Hangi Bankayı Seçmeliyim

Dostlukları zedelememek için artık nakit İhtiyaçları dostlardan değil, bankalardan isteniyor. Yine bakıldığında eski zamanlarda herkesten borç istenmeyeceği gibi herkese de borç verilmemektedir. Borç alır verirken eşimize dostumuza dikkat ederken, aynı zamanda bankalardan da kredi çekerken dikkat etmemiz gerekmektedir. Kendiniz için uygun ve doğru bankalardan kredi çekmezseniz, ilerleyen zamanlarda zarara uğrayabilirsiniz. Peki, ihtiyaç kredisi için hangi bankayı seçmeliyiz?

En Uygun İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2023

Bankaların vermiş olduğu ihtiyaç kredilerinin faiz oranları bankadan bankaya farklılık göstermektedir. Her banka, kendi dengesine bağlı olarak farklı oranları müşterilerine sunmaktadır. Bu noktada en düşük ihtiyaç kredisi sorgulamanızı, önceden yapmış olduğunuz ödeme planınıza ve bankanın size sunduğu vadeye göre araştırmanızda fayda var. Çünkü bazen bankalar kendi iç ekonomi dengesine göre faiz oranlarını düşürmekte ve farklı fırsatları kredi çekmek isteyen herkese sunmaktadır.

Burada kredi çekmek isteyenlerin en çok yaptığı hatalardan birine sizler için değinmek istiyoruz. Kredi çekmek isteyenler genel olarak araştırmadan maaşını aldığı bankaya gitmekte ve en düşük faiz oranını da bu bankanın sağladığını düşünmektedir. Oysa ki az öncede bahsettiğimiz gibi bankalar bazı zamanlarda kendi iç ekonomisini ve dengesini göz önüne alarak faiz oranlarında indirime giderler. İster maaşınız yattığı banka olsun isterseniz de yakından takip ettiğiniz bir banka hiç fark etmez. Siz kredi çekmeyi düşündüğünüz zaman, farklı bankaların faiz oranlarını iyi araştırmanız gerekmektedir.

Bu arada halk arasında bilinen bir yanlışı da sizler için düzeltmek istiyoruz. Halk arasında ihtiyaç kredisi çalışan çalışmayan herkese veriliyor diye bilinmektedir. Oysa ki bu yanlıştır. Çünkü diğer kredilerde olduğu gibi ihtiyaç kredisinde de istenecek belgeler arasında ispatlayabileceğiniz, onaylı maaş yazınız bulunmaktadır. Bu da maaş aldığını ispat edemeyen yani sigortalı olmayan veya çalışmayan kişilere ihtiyaç kredisi verilemeyeceği anlamına gelmektedir.

Aslında hangi bankayı seçeceğiniz bazı şartlara bağlıdır. Bu şartlar arasında çekmek istediğiniz kredi miktarı, ödeme planınız, kredi vadesi, faiz oranı bulunmaktadır. Bu da çekmek istediğiniz ihtiyaç kredisi için önemli ayrıntılar arasındadır. En uygun ihtiyaç kredisi için en düşük faizle kredi veren 3 bankayı sizler için derledik. Aşağıda bahsedeceğimiz kredilerde ki faiz oranları günceldir. Fakat yine de bu oranların bazı zamanlarda yükselebileceğini gibi düşebileceğini de unutmamalısınız. Bu nedenle çekmek istediğiniz kredi için bankalar ile iletişime geçmeniz, size daha doğru bilgiler verecektir. İşte sizler için derlediğimiz 3 bankayı sizlerle paylaşmaya başlıyoruz.

İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2023

Nakit desteği için ihtiyaç kredisi çekebileceğiniz bankalar uygun faiz oranları ile en çok tercih edilen bankaların başında gelmektedir. Acil nakit ihtiyacı için uygun ihtiyaç kredisi veren bankalar 2023 se;

 • Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi 
 • Halkbank İhtiyaç Kredisi 
 • Vakıfbank Uygun Faizli İhtiyaç Desteği
 • Türkiye İş Bankası Bireysel İhtiyaç Kredisi
 • ING Bank İhtiyaç Kredisi 
 • Garanti BBVA Hızlı İhtiyaç Kredisi
 • TEB İhtiyaç Kredisi
 • Denizbank İhtiyaç Kredisi
ihtiyaç kredisi için hangi bankayı seçmeliyim

İhtiyaç Kredisi Hangi Bankadan Çekilir

İhtiyaç kredisi hangi bankadan alınır ve ihtiyaç kredisi hangi bankadan çekilir diye merak ediyorsanız sizlere ihtiyaç kredisi çekebileceğiniz bankalar hakkında bilgi vermek istiyorum.

ING Bank İhtiyaç Kredisi 

ING Bankası yenilenen faiz oranlarına göre en düşük faiz oranını kredi çekmek isteyenlere sunuyor. %1.49 faiz oranıyla 36 aya varan vade seçenekleri ile ihtiyaç kredisini sizlere sunuyor. Eğer ING bankasından kredi çekmek isterseniz, kendinize uygun vade seçeneğini belirleyebilir ve anında kredinizi çekebilirsiniz.

Türkiye İş Bankası İhtiyaç Kredisi

ING bankasından sonra en uygun faiz oranına sahip olan bankadır. %1.50 faiz oranı ve 36 aya varan vade seçenekleriyle ihtiyaç kredinizi çekebilirsiniz. 3 aydan 36 aya kadar vade seçenekleri bulunan İş Bankasının müşteri olmasının halinde sizler için vadeleri arttırabilme veya faiz oranını azaltma gibi seçeneklerini sizlere sunuyor. Ödeme planınızı belirleyerek, İş Bankasına gidebilir ve kredi ihtiyacınızı kolayca halledebilirsiniz.

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi

%1.84 faiz oranıyla ülkemizde faiz oranı düşük olan ilk 3 banka arasında yerini alıyor. Diğer bankalar gibi 36 aya kadar vade seçeneklerini sizlere sunuyor ve en kısa zamanda hesabınıza kredinizi yatırıyor. Garanti bankasının müşterisi olmanız haline farklı avantajları da sizlere sunuyor. Ülkemizde yine güvenilir bankalar arasında bulunan Garanti Bankası, kredinin geri ödemesini yaparken de müşterilerine kolaylıklar sağlayabiliyor.

Farklı bankaların ihtiyaç kredilerini öğrenmek için mutlaka bankanın bir şubesine uğramanız gerekmektedir. Vade oranları, faiz oranları bankaya göre değişse de çalıştığınız bankalar müşterilerine daha avantajlı fırsatlar sunabiliyor. Tabii ki çekeceğiniz kredi miktarı da bu noktada önemli. Kredi miktarınız ve geliriniz bankaların size sunacağı avantajları da değiştirebiliyor. Bu nedenle sizlere kredi çekmek istediğiniz bankalar ile kesinlikle yüz yüze görüşerek, gerekli bilgileri öğrenmenizi tavsiye ediyoruz.

İhtiyaç Kredisi Çekme Şartları

İhtiyaç kredisi için mutlaka sigortalı çalışan olmak yada ek gelir sahibi olduğunuzu belgelemeniz gerekmektedir. İhtiyaç kredisi veren bankalar arasında seçim yaparken mutlaka en uygun ve en düşük faiz oranı veren bankaları seçmek sizin yararınıza olacaktır.

Vade sayısı, dosya masrafı, sigorta masrafı ve kredi faiz oranı bankadan bankaya değişiklik gösterdiğinden mutlaka her bankasının ihtiyaç kredisi masraflarını hesaplamalısınız.

İhtiyaç kredisi çekmek için şartlar bankadan bankaya değişiklik göstermesine karşın bankaların ortak istediği belge ve evraklar ise aşağıda sıralanmıştır.

İhtiyaç Kredisi Çekmek İçin Gerekli Evraklar

Acil olarak ihtiyaç kredisi çekmek için sizden istenen evrakları tamamlayarak ihtiyaç kredinizi daha hızlı çekebilirsiniz.

 • İhtiyaç kredisi çeken kişinin T.C. kimlik numarası içeren resmi evrak
 • İkametgah belgesi
 • Maaş ile çalışanlar maaş bordrosu
 • Ek geliri olan gelir belgesini gösteren dekont
 • İhtiyaç kredisi alan kişinin adına kayıtlı fatura
 • İhtiyaç halinde hane haklı geliri içeren belge

Yukarıda istenen belgeler bankadan bankaya değişiklik göstermesine rağmen eğer bankanın maaş müşterisiyseniz bu belgeler sizden istenmez.

Sizlere bu yazımızda İhtiyaç Kredisi İçin Hangi Bankayı Seçmeliyim? ve ihtiyaç kredisi veren bankalar hakkında bilgi vermeye çalıştım. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazabilirsiniz.

Kredi Çekmek İçin Gerekli Şartlar

İhtiyaç kredisi hangi bankadan alınır?

İhtiyaç kredisi, neredeyse tüm bankalardan alınabilir. Ancak her bankanın faiz oranları ve kredi şartları farklı olabilir. Başvuru yapmadan önce bankaların kredi koşullarını karşılaştırmak ve en uygun teklifi bulmak önemlidir.

En rahat kredi veren banka hangisi?

Hangi bankanın daha rahat kredi verdiği, kişisel finans durumuna, kredi geçmişine, gelir seviyesine ve diğer faktörlere bağlıdır. Bu nedenle, herhangi bir bankanın genel olarak “en rahat kredi veren banka” olarak adlandırılması doğru olmaz. Ancak, bazı bankaların daha esnek kredi koşulları sunduğu bilinmektedir. Kredi başvurusunda bulunmadan önce, farklı bankaların kredi şartlarını karşılaştırmak ve kredi verme politikalarını araştırmak önemlidir.

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.