Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 28 °C
Açık

İş Bankası Kredi Erteleme

02.10.2023
389
A+
A-
İş Bankası Kredi Erteleme

İş Bankası Kredi Ertelemesi Yapıyor Mu?, İş Bankası Kredi Ödemelerini Hangi Şartlarda Erteliyor?, İş Bankası Kredi Kartı Erteleme, Hangi Ödemeler Erteleniyor?, Erteleme Adımları Nasıl Yapılıyor?

İş Bankası kredimi nasıl ertelerim; İş Bankası kredi ve kredi kartı borcu ödemelerine taksit erteleme imkanı getirdi. İş Bankası kredi erteleme başvurusu nasıl yapılır? Kredi kartı ödemesi nasıl ertelenir? sorularını araştırdık. Tüm dünyayı etkileyen covid-19 salgınının etkileri hala devam ederek dünya toplumları üzerinde, geniş çaplı olumsuz bir etki göstererek ekonomik şartları da zorluyor.

İş Bankası Kredi Ertelemesi Yapıyor Mu?

Bu sürece bankalarda dahil olarak müşterilerinin ekonomik hayatlarındaki bu olumsuz etkileri hafifletmek amacı ile bazı kampanyaları başlattıklarını duyurdular. Belki de en önemli kampanyalardan birisi ve bizlerin ceplerini oldukça rahatlatan olanaklardan birisi de kredi ve kredi kartı ödemelerinin ertelenmesi oluyor. Peki, İş Bankası kredi ertelemesi yapıyor mu? İş Bankası kredi ödemelerini hangi şartlarda erteliyor? İş Bankası kredi kartı ödemelerini ne kadar erteliyor? gibi soruların cevaplarını derledik.

İş Bankası, covid-19 salgın sebebi ile ekonomik açıdan olumsuz etkilenen ve sektör ayrımı yapmadan her bir kredi ödemesini ihtiyaç ve durum bazında değerlendirilerek ödemesiz dönem seçeneği de eklenmek üzere her bir bireysel ve kurumsal kullanıcı için kredi erteleme desteği verdiğini duyurdu. Kredi çeken hem bireysel hem de kurumsal müşteriler, İş Bankası kredi ödeme erteleme başvurusu yapmaları halinde anapara, faiz, taksit, ödemelerinin ek bir koşul da aramadan ertelenme imkanı sağlıyor.

İş Bankası Kredi Ödemelerini Hangi Şartlarda Erteliyor?

İş Bankası’nın, bu dönemde kredi ödemelerinde zorluk yaşayacak olan ve bu kişilerin kısa bir süreliğine de olsa ekonomik durumlarını rahatlatmak amacı ile kredi ödemelerini erteleme imkanı vereceğini ancak bunun da belirli şartlar çerçevesinde gerçekleşeceğini duyurdu. İş Bankası kredi erteleme kampanyasından yararlanabilmek için istenen şartlar ise şunlar:

 • İş Bankası, hem bireysel hem de kurumsal müşterileri için ihtiyaç duymaları ve kredi ödeme erteleme başvurusu gerçekleştirmeleri durumunda anapara, faiz, taksit ödemelerinin ek bir koşul aranmaksızın erteleme imkanı sağlıyor.
 • Covid-19 salgını sebebi ile ekonomik olarak olumsuz etkilenen başta turizm, lojistik, AVM ve perakende sektörleri olmak üzere herhangi bir sektör ayrımı yapmaksızın bütün ihtiyaç durumları bireysel ve kurumsal ölçekte değerlendirilip, ödemesiz dönem de dahil olmak üzere, müşterileri için en uygun ve gerekli olan kredi ödeme erteleme kolaylığı sağlanıyor.
 • İş Bankası olarak KOBİ, esnaf, sanatkar gibi küçük ölçekli işletmelerin, ticari yükümlülüklerinin yerine getirilebilmesi ve ekonomik açıdan zorluk yaşamamaları için, mevcut kredi limitleriyle desteklenmesi ve talep etmeleri durumunda da ek limit imkanı verilmesi için kolaylıklar sağlanıyor.
 • İş Bankası bireysel şirket sahibi müşterilerinin de banka ile maaş anlaşması olup olmamasına bakılmadan, önümüzdeki 3 aya ait maaş ödemelerini herhangi bir istihdamda azaltma yapmamaları halinde, yani personel çıkarımı yapılmaması halinde gerekirse limit artırımı sağlanarak, kredi ödemelerine destek olunuyor.
 • Yine İş Bankası müşterileri için, sağlık ve gıda başta olmak üzere alışverişi anında ihtiyaç duymaları halinde de kredi kartı limitlerini de arttırma imkanı sağlanıyor.
 • Ayrıca kurumsal müşteriler için, POS ve ÖKC gibi mobil cihaz ücret ödemeleri de 3 ay süresince ertelenebiliyor.
 • Bunların yanında da İş Bankası bireysel müşterileri için özel olarak tüketici kredisi, kredi kartı ve ek hesap ödemelerini de 3 ay boyunca ödeme erteleme hakkı sağlayabiliyor.

İş Bankası Kredi Kartı Erteleme

İş Bankası Maximum kredi kartınız ile yapacağınız 50 TL ve üzeri peşin işlemlerinizi 3 aya kadar erteleme imkanına sahipsiniz. İş Bankası kredi kartı erteleme hakkında detaylı bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. Maximum kartınızla yaptığınız tek ödemeli alışverişlerinizi 3 aya kadar erteleyebilirsiniz.

Kredi kartı ile 50 TL ve üzerinde yapacağınız peşin ödeme işlemleriniz için ödeme erteleme talebinizi, kredi kartı hesap kesim tarihinize kadar Maximum Mobil uygulaması üzerinden, İşCep üzerinden, İş Bankası internet şubesinden veya 0850-724-0-724 nolu telefon numarasını arayarak iletebiliyorsunuz.

Hangi Ödemeler Erteleniyor?

İş Bankası kredi erteleme ile hangi ödemeler erteleniyor?

 1. Tüm işyerlerinden yapacağınız 50 TL ve üzerindeki peşin alışverişleriniz için 3 aya kadar erteleme imkanına sahipsiniz.
 2. İş Bankası kredi kartı ödeme erteleme işlemi, kuyum, telekomünikasyon, doğrudan pazarlama ile ilgili harcamalar, yurt dışında yapılan harcamalar ve yemek, gıda, alkollü içecek, akaryakıt, kozmetik, ofis malzemesi ile hediye kart, hediye çeki ve benzeri şekillerde herhangi somut bir mal veya hizmeti içermeyen ürünlerin alımları haricindeki sektörlerden yapılan işlemler için geçerli olur ve 1, 2 veya 3 ay seçenekleri ile ödeme erteleme talebi oluşturabilirsiniz.
 3. Maximum kart ödeme erteleme talebinizi, hesap kesim tarihinize kadar, ödeme işlemini gerçekleştirdiğiniz gün Maximum Mobil uygulaması üzerinden, işlemin dönem içi hareketlerinize yansıdığı günden itibaren ise Maximum Mobil ve diğer aşağıda sayacağımız adımları takip ederek diğer kanallar üzerinden kolaylıkla yapabilirsiniz.
 4. Sanal kartınızla yaptığınız veya ek kartlarınızla yaptığınız 50 TL ve üzeri peşin alışverişleriniz için de ödeme erteleme talebinde bulunmanız mümkün.
 5. Kredi kartı ödeme erteleme işlemleri sadece hesap özetinize TL olarak yansıyan alışverişler için yapılır; döviz işlemlerinde geçerli değildir.
 6. Her bir alışverişiniz için ayrı ayrı erteleme talebinde bulunabilir, istediğiniz sayıda alışverişinizi erteleyebilirsiniz; ödeme sayısı sınırı yoktur.
 7. Her bir alışverişiniz için sadece bir defa erteleme imkanınız var. Ertelenen ödemeyi tekrar erteleme imkanı verilmiyor.
 8. Ertelediğiniz ödeme işlemini erken kapatmak istediğiniz zaman ise erken ödenen gün sayısı dikkate alınarak tahsil edilen peşin faiz tutarı üzerinden para iadesi alırsınız.
 9. İş Bankası kredi kartı ödeme erteleme işlemi yapılan kredi kartının hesap kesim tarihi, ertelenen tutar ödendikten sonra değiştirilebiliyor; aksi durumda değiştirmek için beklemeniz gerekir.
 10. Ödeme erteleme işlemi, alışveriş tutarının ilgili kredi kartınıza borç kaydedilmesinden sonra yapılır. Bu süreç, İş Bankası Pos cihazları üzerinden gerçekleştirilen alışverişler için en erken bir sonraki gün, başka banka POS cihazları üzerinden gerçekleştirilen işlemlerde ise, alışverişiniz bankalar arası takas sistemi aracılığıyla kartınıza borçlandırılacağı, alışveriş tarihini takip eden 2 iş günü içerisinde olabiliyor.
 11. İş Bankası kredi kartı ödeme erteleme talebinizi, sadece banka hesap kesim tarihine kadar iletebilirsiniz. Hesap kesim tarihi geçtikten sonra ödeme ertelemesi yapamazsınız.
 12. İş Bankası bankamatik kartı ile yapılan alışverişler için ödeme ertelemesi yapamazsınız.
 13. Ayrıca ödeme erteleme işlemleri için alınmakta olan peşin faiz, ilk hesap kesim tarihinde kredi kartınıza yansıtılıyor.

Erteleme Adımları Nasıl Yapılıyor?

İş Bankası kredi erteleme adımları şu şekilde:

 • Maximum Mobil uygulaması üzerinden > Kartlarım > İşlemlerim adımlarını takip ederek yapabilirsiniz.
 • İşCep üzerinden > Kartlarım > Harcamalarım adımlarını takip ederek tamamlayabilirsiniz..
 • İnternet şubesi üzerinden > Kredi Kartlarım > Kampanyalar > Taksitlendir / Ertele menüsüne üzerinden yapabilirsiniz.
 • 0850 724 0 724 nolu telefon şubesi üzerinden müşteri temsilcisine bağlanarak yapabilirsiniz.
 • İş Bankası şubelerine giderek direkt olarak da başvurunuzu yapabilirsiniz.

İş Bankası Kredi Kartı Erteleme Faiz Miktarı Ne Kadar?

İş Bankası Maximum Kart’ınızla yaptığınız 50 TL ve üzeri tek ödemeli alışverişlerinizi 3 aya kadar erteleyebilirsiniz.

Ayrıca bakınız:

Akbank Faizsiz Kredi ( 5000 TL ) > TIKLAYIN

CarrefourSA Alışveriş Kredisi ( 40.000 TL %0 Faiz ) > TIKLAYIN

En Uygun İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar > TIKLAYIN

ING Bank Faizsiz İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır? > TIKLAYIN

Iş bankası kredi erteleme var mı?

İş Bankası da diğer bankalar gibi pandemi nedeniyle müşterilerine kredi erteleme imkanı sunmuştur. Ancak erteleme koşulları ve süresi hakkında bilgi almak için İş Bankası müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Iş Bankası Borç Erteleme Nasıl Yapılır?

İş Bankası borç erteleme talebinizi şubeleri, müşteri hizmetleri veya internet bankacılığı üzerinden iletebilirsiniz. İnternet bankacılığı kullanarak borç erteleme talebinizi iletmek için öncelikle internet bankacılığına giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonra “Krediler” menüsü altından “Kredi Borç Erteleme Talebi” seçeneğini tıklayarak talebinizi iletebilirsiniz. Şubeler ve müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek de borç erteleme talebinizi iletebilirsiniz. Ancak talebinizin onaylanması veya reddedilmesi bankanın inisiyatifindedir ve her talep olumlu sonuçlanmayabilir.

Samet Erden
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık