En Uygun İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

En Uygun İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar
09.05.2023 18:35
1.176
A+
A-

En Uygun İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar; Modern çağda artık pek çok kişi için mal varlığı edinmek nakit biriktirmekle mümkün olmayabiliyor. Bu nedenle kişiler çeşitli ihtiyaçları için bankalardan kredi isteyebiliyor. Fakat burada kredi çekecek olan kişilerin bankaların verdiği kredi faizlerine ekstra özen göstermesi gerekmektedir.

En Uygun İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar
En Uygun İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Çünkü çoğu banka yüksek kredi faizleri ile müşterilerinin finansman ihtiyaçlarını gidermektedir. Ama bazı zamanlarda banklar arasında büyük rekabet başlamaktadır. Bu rekabet doğrultusunda aralarında düşük faizli kredi imkanları sağlanır. Eğer bankaların güncel kredi kampanyalarını takip edecek olursanız, daha avantajlı bir şekilde kredi çekebilirsiniz.

Eğer finansman ihtiyaçlarınızı bankalar vasıtası ile karşılamak isterseniz düşük faizli ve uzun vadeli kredi desteği sağlayan bankaları tercih edebilirsiniz. En başta devlet bankaları ve daha sonra size özel kredi imkanı sunan bankalardan faydalanabilirsiniz. En düşük faiz imkanı sunan bankalara bakacak olursak…

Düşük Faizli Uygun Kredi Veren Bankalar 2023

İşte en uygun ihtiyaç kredisi veren bankalar;

 • Vakıfbank,
 • Ziraat bankası,
 • Teb bankası,
 • Garanti bankası,
 • Halk bankası,
 • İş bankası,

Gibi bankalardan en uygun ihtiyaç kredisi alabilirsiniz.

Ayrıca bankalar kredi vermek için müşterilerinden bazen kefil, ipotek ya da çeşitli teminatlar isteyebiliyorlar. Ancak bazı bankalar, tüm bu teminatları istemeden de düşük faizli krediler alabilirsiniz. Ama kefil ya da ipotek göstermeden kredi almak isterseniz bunun için kredi puanınızın yüksek olması gerekir. Yani üzerinizde her hangi bir banka tarafından yasal takip olmaması gerekir. Üzerinde icra ya da yasal takip süreci olmayan kişiler, diğerlerine göre daha yüksek oranda ve daha kolay bir  şekilde kredi çekebiliyorlar.

Bankaların verdiği ihtiyaç kredilerinin çeşitleri farklı olabiliyor. Örneğin tatil kredisi, bayram kredisi, acil nakit kredisi ve çiftçi kredisi gibi seçenekler sunulmaktadır. Elbette bu kredileri alabilmek için her kredi çeşidine göre bankalar farklı koşullar aramaktadır. Bu koşulları sağladığınız takdirde kendi ihtiyaç kredinizi çekebilirsiniz.

Bazı bankaların düşük faizle verdiği kredi türlerinden biri de emeklilere özel olan kredilerdir. Özellikle emekliler, maaşını aldıkları bazı bankalardan %0 faiz oranında kredi çekebiliyorlar. Veya kredi oranına göre düşük faizli kredi imkanları da sağlanmaktadır. Dolayısı ile bir bankadan en uygun ihtiyaç kredisi veren bankalar hakkında bir araştırma yapmanız ve daha sonra kredi için başvuru yapmanız tavsiye edilir.

En Uygun Kredi Hesaplama Nasıl Yapılır?

En uygun kredi hesaplama, yaparak çekeceğiniz toplan krediyi ve çektiğiniz kredinin aylık ödemelerini hesaplayabilirsiniz. Kredi hesaplaması yapmak için kredi çekmek istediğiniz bankanın web sitesini ziyaret ederek, kredi hesaplaması yapabilirsiniz. Ayrıca internet üzerinden kredi hesaplama sayfalarından kredilerinizi hesaplayabilirsiniz.

Kredi hesaplaması için ise ilk etapta ödeyeceğiniz kredilerin faizlerini her taksit döneminden sonra kalan ana parayı üzerine istenilen faizi ekleyerek yapabilirsiniz. Bu hesaplamaya göre ana paranın kalan tutarı ile çekilen kredinin faiz oranları çarpılır. Ayrıca bsmv ve kkmv gibi vergiler de eklenmelidir. Ancak konut kredilerinde, hesaplamalarınıza her hangi bir vergiyi dahil etmenize gerek yoktur. İhtiyaç kredi hesaplama için her bankanın verdiği kredi miktarının farklı olduğunu göz önüne almanız gerekmektedir. Bu nedenle ilk olarak en düşük faizle kredi veren bankaları tercih etmeniz ve daha sonra kredi hesaplaması yapabilirsiniz.

En Uygun Konut Kredisi Hesaplama

Eğer, konut kredisi çekmeyi planlıyorsanız,  ilk etapta tüm bankaların verdiği faiz oranlarını karşılaştırmanız gerekmektedir. Bu sayede bankaların verdiği krediler içinde en uygun olanını bulabilirsiniz. Bunun yanında bazı dijital platformlar sayesinde otomatik faiz ve kredi miktarını hesaplayabilirsiniz. En uygun konut kredisi hesaplama işlemi için diğer kredi hesaplamaları ile aynı işlemler yapılır. Ancak krediye çeşitli vergiler dahil edilmez.

En Uygun Kredi Çekmek İçin Yapılması Gerekenler

Eğer finansman ihtiyaçlarınızı karşılamak için bankalardan kredi çekebilirsiniz. Elbette en uygun kredi düşük faizli ve uzun vade imkanı sağlayan bankaları tercih edebilirsiniz. Ancak bankalardan en uygun kredi alabilmeniz için kredi notunuzun yüksek olması ve iyi bir aylık gelire sahip olmanız gerekir. Ancak bu sayede daha kolay bir şekilde kredi çekebilirsiniz. Bunun dışında internet bankacılığın daha aktif olduğu bankaları tercih ederseniz, böylece daha uygun kredi imkanlarından faydalanabilirsiniz.

en uygun ihtiyaç kredisi veren bankalar

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi

En uygun kredi imkanlarını sunan bankaların başında her zaman bir devlet bankası olan ziraat bankası gelmektedir. Finansman ihtiyacı olan herkes ziraat bankasının verdiği, ziraat banası ihtiyaç kredisi alabilir. Elbette ziraat bankasından ihtiyaç kredisi alabilmek  için belli şartları taşıyor olmanız gerekmektedir. Bunlardan başlıcaları ise; Türk vatandaşı olmak, 18 yaşını doldurmuş olmak ve düzenli bir maaş gelirine sahip olmak, olarak sıralandırılabilir.

Ziraat bankası ihtiyaç kredisi için eğitim, sağlık, tatil, nakit ihtiyaçları ve diğer her türlü ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz krediler sağlamaktadır. Ziraat bankasından ihtiyaç kredisi çekmek için ziraat bankası şubelerini ziyaret edebileceğiniz gibi dijital platformlardan da başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. İnternet üzerinden yapılan başvurular için ilk etapta hakkınızda bir araştırma yapılır. Eğer yapılan araştırmalar sonunda kredi için uygun görülürseniz, sizin için uygun olan kredi, bankanız tarafından onaylanacaktır.

Ziraat bankasının verdiği ihtiyaç kredisi 3 aydan başlayarak, 36 aya kadar düzenlenmektedir. Burada  verilen faiz miktarı ise %1,75 olarak belirlenmektedir. Elbette bu miktardaki kredilerin onay alması için mutlaka kredi notunuzun yeterli olması gerekir. Yani kredi çekecek kişilerin ilk olarak kredi notuna bakılır.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Hesaplama Nasıl Yapılır?

Ziraat bankasından ihtiyaç kredisi çekecek olan kişiler finansman ihtiyaçlarına yönelik, bankanın sunduğu kredi kampanyalarından faydalanabilirler. Buna göre ziraat bankasından ihtiyaç kredisi hesaplaması;

 • 000 tl kredi miktarı için 36 ay vade – %1,75 faiz oranı – 398,66 tl aylık ödeme – toplam kredi maliyeti 14.354,76 tl olarak hesaplanır.
 • 000 tl kredi miktarı için 36 ay vade- 797,31 tl aylık kredi ödemesi – 28. 703,16 tl toplam kredi maliyeti alınır.
 • 000 tl kredi için 36 ay vade- 1.594,63 tl aylık ödeme – 57. 406,68 toplam kredi tutarı.
 • 000 tl kredi için 36 ay vade – 1.594, 63 tl aylık kredi ödemesi – 57. 406,68 tl toplam kredi maliyeti olarak hesaplanır.
 • 000 tl kredi miktarı için 36 ay vade- 1.594,63 tl kredinin aylık ödemesi – 143.516, 52 tl kredinin toplam maliyeti.

Türkiye İş Bankası Uygun Bireysel İhtiyaç Kredisi

Türkiye iş bankası müşterileri için uygun ihtiyaç kredileri imkanı sağlamaktadır. Bu doğrultuda Türkiye iş bankasından ihtiyaç kredisi çekmek istediğinizde bankanın sizlerden istemiş olduğu şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Türkiye iş bankasından kredi çekmek isterseniz, işcep veya Türkiye iş bankası web sayfalarından başvurularınızı yapabilirsiz. Ayıraca Türkiye iş bankası şubelerine gidip, yine başvurularınızı yapmanız da mümkün olacaktır.  Buradan alacağınız kredilerde belirlenen en uzun kredi vadesi 36 aydan oluşmaktadır. Kredinin detaylarına bakacak olursak;

 • Aylık ödemesi 380 tl olan ihtiyaç kredisi için 10.000 tl çekebilirsiniz. Kredinin toplam miktarı ise 13.726 tl olarak hesaplanır.
 • 950 tl aylık ödemeli kredi için 25. 000 tl çekebilirsiniz. 25.000 tl’lik kredi için ödemeniz gereken toplam miktar ise 34.315 tl’dir.
 • 899 tl aylık ödeme kredisi için toplamda 50.000 tl çekebiliyorsunuz. Ayrıca bu kredinin toplam maliyeti ise 68.631 tl olarak belirlenir.
 • Aylık 3.039 tl ödemeli kredi için 80.000 tl nakit çekebilirsiniz. Bu kredinin vadesi 36 ay olup, %1,50 faiz miktarı belirlenmiştir. Bu kredinin toplamı ise 109.809 tldir.

Vakıf Bank Uygun Kredi Kampanyası

Vakıf bank’ın en sevilen yönü krediye başvuru yaptıktan sonra hiç beklemeden kredinin onaylanmasıdır. Anında kredi fırsatı sunan vakıf bank hemen her bütçeye ve gelire göre kredi imkanı sağlamaktadır. Özellikle kredide hem düşük faiz imkanı sağladığı gibi hem de uzun vade imkanları da sağlamaktadır. Hal böyle olunca, pek çok kişi finansman ihtiyaçları için vakıf bank kredilerinden faydalanmak istemektedir. Üstelik diğer banka ödemelerinizi ertelemenize gerek kalmadan bu kredi için hem banka şubelerinden başvurularınızı yapabilir hem de cep telefonlarının sms bölümlerinden başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Vakıf bank verdiği kredi ile ilk üç ay geri ödeme istemez. 3 ila 36 aylık vadeler ile kredi kampanyası sunar. Bunun dışında kredi faiz oranı için 1, 52 oranında faiz miktarı belirlenmiştir. Vakıf bank bünyesinden kredi çekecek kişiler, en az 3. 000 tl ila en yüksek 125.000 tl kredi çekebiliyorlar.  Vakıf bankasının sunduğu avantajlar sadece tüm bunlarla da sınırlı değildir. Kredi taksitlendirmesi için artan veya azalan taksit seçeneklerinden de faydalanabilirsiniz. Yani gelirinize göre artan veya azalan taksitlendirme imkanlarını kullanabilirsiniz.

işte vakıf bankın müşterileri için verdiği kredileri detayları ve kredi hesaplaması

 • 36 ay vadeli, %1,52 faiz oranlı kredi seçenekleri sunmaktadır.
 • Ayık ödemesi 191 tl olan kredi için 5.000 tl nakit çekebilirsiniz. Bu kredinin toplam maliyeti ise 6.890 tl olarak belirlenmiştir.
 • Aylık ödemesi 1.144 tl olan kredi için toplam 30.000 tl kredi çekebilirsiniz. 30.000 tl kredi için toplam ödemeniz gereken miktar ise 41.339 tl olarak hesaplanır.
 • Aylık ödemesi 1.525 tl olan kredi için toplamda 40.000 tl çekebilirsiniz. Kredinin 36 ay vadesi mevcuttur. Bu kredi için toplamda ödenecek miktar ise 55.119 tl’dir.
 • 907 tl aylık ödemesi olan kredide toplamda 50.000 tl toplam nakit para alabilirsiniz. Bu kredi için ise toplam ödeyeceğiniz tutar 68.899 tl’dir.

Vakıf bankasının verdiği uygun kredinin detayları bunlardır. Bu hesaplamalar doğrultusunda siz de ihtiyacınıza yönelik miktarlarda kredi çekebilirsiniz.

Halk Bank İhtiyaç Kredisi

Eğer acil nakde ihtiyacınız varsa veya yatırım amaçlı kredi çekmek durunda kalıyorsanız banka araştırması yapmanız önerilir. Burada en uygun kredi veren bankalardan biri de halk bankasıdır. Halk bankası esnaf kredi paketleri ile sürekli gündemde kalmayı başarmış bir bankadır. Kobi desteklerine ek olarak bireysel ihtiyaç kredileri de sağlamaktadır. Halk bank ihtiyaç kredisi için %1,77 faiz oranı belirlemiştir. Bu kredinin vade oranı ise 36 ay olarak belirtilmiştir. İster eğitim giderleriniz için isterseniz de diğer temel ihtiyaçlarınızın giderleri için bu krediyi halk bankasından çekebilirsiniz.

Ancak bu krediye başvuruda bulunacak kişilerin mutlaka kredi sicillerinin temiz olması ve kredi puanın yüksek olması gerekir. Ayrıca krediyi 18 yaş üstü kişiler çekebilir. Halk bankası ihtiyaç kredisi için nüfus cüzdanı ve aylık gelir belgesi gibi çeşitli belgeler istenebilir. Bankanın sizden belgeleri tamamlayarak, başvuruda bulunabilirsiniz. Ayrıca halk bankası bu kredi imkanı için kişilerden farklı belgeler de isteyebilir. Sizden istenilen belgeleri eksiksiz ve hatasız bir şekilde tamamlayarak, hemen başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru için internet üzerinden kayıt açtırabileceğiniz gibi şubelere giderek de kaydınızı yaptırabilirsiniz.

Halk bankası bireysel ihtiyaç kredisinin detayları ise;

 • Verilen her kredi çeşidi için halk bankası % 1,77 oranında faiz belirlemiştir. Bu kredinin vadesi ise 36 ay olarak belirlenmiştir. Ayrıca kredi üst limiti başvurusu onaylanan herkes için 50.000 tl’dir.
 • 000 tl kredi miktarı çekecek kişiler, 800,37 tl aylık ödeme yapmalıdır. Bu kredinin vadesi ise 36 aylık olarak belirlenmiştir. Toplam ödenecek tutarın faizli ödeme miktarı ise 28.813, 23 tl’dir.
 • Halk bankasından 35.000 tl oranından kredi çekecek olan kişiler aylık 1.400,64 tl ödeme yapmalıdır. Kredinin toplam ödenmesi gereken miktarı ise 50.423,04 tl’dir.
 • Bankadan 45.000 tl değerinde nakit para kredisi çeken kişiler aylık ödeme olarak 1.800,83 tl ödeme yapar. Bu kredinin toplam maliyeti ise 64.829,88 tl’dir.
uygun ihtiyaç kredisi veren bankalar

Garanti BBVA En Uygun İhtiyaç Kredisi

Eğer diğer bankalara oranla daha düşük faizli bir banka arıyorsanız garanti bbva kredilerini inceleyebilirsiniz. Çünkü bu banka diğer bankalara göre en düşük faizli krediyi vermektedir. Hal böyle olunca bu bankadan kredi çekenlerin oranı daha yüksektir. Garanti bankasından kredi almak için gerekli şartlar ise;

 • Kredi çekecek olan kişi en az 6 ay boyunca aynı iş yerinde çalışıyor olması gerekmektedir.
 • Banka sicili düzgün olmalı, kırmızı kalem ya da kara listede olmamalıdır.
 • Türk vatandaşı olmalıdır.
 • 18 yaşından büyük olmalıdır.
 • Tüm bu şartların yanında banka kişilerden özel olarak farklı şartlar da isteyebilir. Bu doğrultuda bankadan daha detaylı bilgiler almanız doğru olacaktır.

Garanti bbva bankasından alacağınız uygun kredi için %1,49 oranında faiz uygulanmaktadır. Bankanın verdiği kredi için diğer detaylar ise;

 • 10.000 tl nakit ihtiyaçlarınız için %1, 84 oranında faiz ödemeniz istenir. Kredinin aylık ödemesi için ise 608,33 tl ödeme yapılması gerekmektedir. Bu kredini toplam ödemesi ise 21.978,60 tl olarak hesaplanır.
 • 20.000 tl kredi miktarı için aylık 994,74 tl ödeme istenir. Bu kredi için belirlenmiş olan aylık faiz miktarı ise 1,74 olarak belirlenmiştir. Kredinin toplam ücreti hesaplandığında 35.941,72 tl olduğu görülebilir.
 • Eğer garanti bbva bankasından 75. 000 tl’lik bir kredi çekmek isterseniz, %1,54 oranında faiz ödemeniz gerekmektedir. Kredi için aylık ödeme 2.871,12 tl olarak belirlenmiştir. Ayrıca bu kredinin toplam ödemesi 103.753,94 tl’dir.
 • Kredi notunuz yüksek ise 100.000 tl gibi bir rakamda kredi çekebilirsiniz. Bu kredi için istenen faiz oranı aylık olarak %1,49 tldir. Kredi için aylık 3.790,96 tl ödeme miktarı belirlenmiştir. Bu rakamda çekeceğiniz kredinin toplam ödemesi ise 136.999,63 tl’dir.

Deniz bank Uygun İhtiyaç Kredisi

İhtiyaçlarınızı karşılamak için bir finansman desteğine başvurmak isterseniz deniz bankın kredilerini tercih edebilirsiniz. Uzun vadede ve uygun faiz oranları ile gerekli şartları taşıyan herkes krediden faydalanabilir. Bu krediye şubelerden veya internet ortamından başvuruda bulunabilirsiniz. Kredi için belirlenen en üst limit, 65.000 tl olup, yine en uzun vade sayısı 36 aydır.

Denizbank ihtiyaç kredisinin detayları ise;

Bankadan 3.000 tl oranında kredi çekmek isterseniz, aylık 282,70 tl ödeme yapmanız gerekmektedir. Bu kredi için belirlenen faiz oranı ise aylık %1,62 tldir. Ayrıca kredinin vadesi 1 yıllık olarak belirlenmiştir.  Ödenecek toplam maliyet ise 3.392,40 tl olarak hesaplanabilir.

10.000 tl kredi çekmek istediğinizde aylık ödemeniz gereken tutar 429 tl’dir. Bu kredide %2,14 tl faiz miktarı belirlenmiştir. Toplam tutar ise 15,444 tl’dir. 10.000 tl kredide vade oranı 36 aydır.

Sizlere bu yazımızda En Uygun İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2023 hakkında bilgiler vermeye çalıştım. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazabilirsiniz.

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

0.99 kredi hangi banka veriyor?

Hangi bankanın 0.99 faizli kredi sunduğu sürekli değişebilir. Fakat pek çok banka dönem dönem 0.99 faiz oranıyla kredi kampanyaları düzenleyebilir. Bu nedenle, şu an için hangi bankanın bu tür bir kredi sunduğunu bilmiyorum. Güncel kampanyalar için bankaların web sitelerini veya şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

İhtiyaç kredisi en uygun banka hangisi?

En uygun ihtiyaç kredisi veren banka değişkenlik gösterir ve faiz oranları sürekli olarak güncellendiği için net bir cevap vermek mümkün değildir. Ancak, çeşitli bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranlarını karşılaştırmak ve en uygun seçeneği bulmak için bankaların web sitelerini veya karşılaştırma sitelerini ziyaret etmek faydalı olabilir.

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.