Bankacılık

Vakıfbank Kredi Erteleme Başvurusu

Vakıfbank kredimi nasıl ertelerim; Son günlerde vatandaşlar tarafından en çok merak edilen konulardan Vakıfbank kredi erteleme başvurusu araştırılıyor. Kamu ve özel bankaları, kredi çeken ve kredi kartı kullanan tüketicilere özel olarak kredi ve kredi kartı borcu erteleme işlemleri bankaların açıkladığı yönergelere göre gerçekleşmeye başladı.

Vakıfbank Kredi Erteleme

Bankaların kredi erteleme işlemleri dönemsel olabileceği için ilk önce banka müşteri hizmetlerinden bilgi almak faydalı olacaktır. Vakıfbank Kredi Erteleme Başvurusu yapmak için en yakın Vakıfbank şubesine giderek başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Peki Vakıfbank Kredilerini Ne Zamana Kadar Erteledi? Vakıfbank Hangi Şartlarda Kredi Ertelemesi yapıyor? Vakıfbank kredi erteleme detayları neler? gibi soruları sizler için araştırdık.

Vakıfbank Kredi Erteleme Şartları Neler?

Vakıfbank tarafından açıklanan kredi erteleme seçeneği kullanacak kişiler için belirlenen şartlar şunlar:

 • Personel maaşlarını Vakıfbank üzerinden yatıran ve istihdam koruma amaçlı kredi taleplerini karşılamak amacı ile Vakıfbank müşterisi olan işletmelere 3 aylık maaş gideri kadar uzun ekstra vadeli kredi limiti veriliyor.
 • İşletmelerin mevcut kredileri, yine işletmelerin nakit akışlarına uygun ve sektörel durumlarına da dikkat edilerek ödemesiz dönemli olarak yeniden kredi yapılandırma imkanı sağlanıyor.
 • Özellikle turizm ve şehir içi toplu taşıma sektörü başta olmak üzere pandemiden en çok etkilenen sektörlerde iş yapan firmaların, 12 aya kadar ödemesiz dönemli olarak yeniden kredi yapılandırma fırsatı sunuluyor.
 • Vakıfbank kurumsal müşterilerinin vergi ve SGK gibi kamusal ödemelerine yardımcı olmak ve finansal işlerini kolaylaştırmak için kredi nakit limiti artırılacak ve arttırılan bu limitlerden yapılacak ödemelere de ekstra 3 ay ödemesiz olmak üzere 12 aya kadar vade seçenekleri sunulacak.
 • Sadece işletmelerin kullandığı olan Business Kartlarda limit artırımına gidileceği ve maliyetsiz tedarik kapasitelerinin artırılacağı da sağlanan kolaylıklar arasına dahil edildi.
 • Vakıfbank’ın VBanko Çek sisteminde limiti ve kullanımı artırılarak, nakit ihtiyacı azaltılarak minimuma düşürülecek ve maliyetsiz finansman kaynağı sağlanacağı da duyuruldu.
 • Zorlu olan bu pandemi sürecinde, bireysel kredi ihtiyacı olan kişilerin de kredi talepleri Vakıfbank Mobil, internet bankacılığı ve Sky Limitler üzerinden kolaylıkla alınabilecek ve vatandaşlar kesinlikle salgın riskine maruz bırakılmadan kredilerini alabilecekler.
 • Vakıfbank’ın bireysel kredi müşterilerinin taksit ve kredi kartı ödemelerinin de 3 aya kadar erteleme imkanı veriliyor.

Vakıf Katılım da Kredi Erteleme İmkanı Sunuyor

Vakıf Katılım da bu sürece dahil olduğunu açıklayarak kredi ertelemeye yönelik kolaylıklar sağlayacağını duyurdu. Buna göre;

 • Özellikle işletmelerin kullanmış olduğu mevcut kredilerin, işletmelerin güncel nakit akışları da dikkate alınarak ve sektörel durumları göz önünde bulundurularak ödemesiz dönemli olarak yeniden kredi yapılandırma imkanı sağlanıyor.
 • Vakıf Katılım, işletmelerin vergi ve SGK gibi kamusal ödemelerini kolaylaştırmak amacıyla; 3 ay ödemesiz olmakla beraber 12 aya kadar taksit imkanı da veriyor.
 • Ayrıca bireysel kredi müşterilerinin, başvuruları onaylanması halinde, taksit ödemeleri 3 aya kadar ertelenebiliyor.

Vakıfbank Kredi Kartı Erteleme

Vakıfbank tarafından sunulan “Ekstre Ertele Kolaylığı” ile Vakıfbank kredi kartı erteleme imkanı sağlanıyor. Vakıfbank kredi kartı erteleme imkanı ile ilgili şunlara bakabiliriz:

 • Vakıfbank ekstre erteleme kolaylığı ile kredi kartı son dönem ekstre borcunun, en az asgari tutarının ödenmesi şartı ile kalan kredi kartı borcunuz ertelenebilir. 3 aya kadar kredi kartı ödemelerinizi erteleyebilir; 12 aya kadar da taksitlendirebilirsiniz.
 • Vakıfbank ekstre erteleme imkanında, son dönem ekstre hesap kesim tarihi ile son ödeme tarihinin en geç 1 gün öncesine kadar, ödeme erteleme talebi oluşturarak yararlanabilirsiniz. Bu hizmetten yararlanmak için banka tarafından, ödeme erteleme talebinizden en geç 1 gün öncesinde, ekstrenin en az asgari tutarının ödenmiş olma şartı aranıyor.
 • Yasal mevzuat uyarınca, bireysel kredi kartlarıyla yaptığınız telekomünikasyon, doğrudan pazarlama ile ilgili harcamalar, yurt dışında yapılan harcamalar, çok katlı mağaza, yemek, gıda, alkollü içecek, akaryakıt, kozmetik, ofis malzemesi ile hediye kart, hediye çeki ve benzeri şekillerde herhangi somut bir mal veya hizmeti içermeyen ürünleri satın aldığınız durumlarda ödeme erteleme ya da taksitlendirme imkanınız bulunmuyor. Yasa gereği taksit sayısı üst sınırı ise ödeme yaptığınız sektörlere ait işlemlerin yer aldığı ekstre borcuna, üst sınır kadar taksit yapabilirsiniz.
 • Kredi kartı ekstrenizde yer alan vade farklı taksitli işlemler, peşine taksit, işlem erteleme, taksitli nakit avans ve yapılandırma işlemlerine (Anapara, faiz/vergi) erteleme imkanı sunulmuyor.
 • Ekstre erteleme hizmetine başvuru yaparken, ödeme işlemini gerçekleştireceğiniz kredi kartınızın normal, iptal veya kayıp statüde olması gerekmektedir.
 • Ekstre erteleme hizmetinden yapılandırmalı kartlar maalesef yararlanamıyor.
 • Ekstre erteleme işlemleri sadece TL ekstreleri için yapılabilir.
 • Ekstre erteleme işleminden kart bazında yıl içinde en fazla 9 kez, ardışık en fazla 9 kez yararlanabilirsiniz.
 • Ekstre erteleme hizmetinden bir dönem veya üzerinde kredi kartı ödemesi gecikmesi olan kişiler yararlanamıyor.
 • Ekstre erteleme işlemi yapılmış olan ödeme için tekrardan ödeme erteleme yapamazsınız.

Vakıfbank Kredi Kartı Erteleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Vakıfbank kredi kartı erteleme işlemlerinizi;

 • Vakıfbank Mobil, Vakıfbank resmi internet sitesine girerek Vakıfbank İnternet Bankacılığı, 08502220724 Çağrı Merkezi, Vakıfbank şubeleri veya SMS kanalıyla kolaylıkla yapabiliyorsunuz.
  • SMS kanalıyla kredi kartı taksitlendirmesi yapmak için TAKSİTLENDİR yazıp, kartınızın son 6 hanesini ve istediğiniz taksit sayısını ekleyerek 5724’e kısa mesaj gönderebilirsiniz.
   • Kredi Kartı Erteleme başvurusu için gönderdiğiniz kısa mesaj, tüm operatörlerin kendi tarifeleri üzerinden 1 kısa mesaj olarak ücretlendiriliyor.
 • Vakıfbank kredi kartı erteleme işlemlerinizin aynı gün içinde iptalini de sağlayabilirsiniz.
 • Borç erken kapama işlemi, kredi ödemesi erteleme işlemi yapıldıktan en az 1 gün sonra yapılabilir. Erken kapama yapıldığında vadesi geçen ertelemeler için uygulanan faiz tutarları size geri ödenmez. 1 dönem yapılan ekstre erteleme işlemi için erken kapama yapılamıyor.
 • Ekstrenizin ertelenemeyen borç tutarını, Şube ve 0850-222-0724 Çağrı Merkezi aracılığıyla kolaylıkla öğrenebilirsiniz.
 • Vakıfbank kredi kartı erteleme işlemlerinizin, alışverişin gerçekleştirildiği iş yerinin sistemde kayıtlı sektör bilgisinin doğru olması tamamen işyerinin sorumluluğundadır ve taksit yapılamaz ise Vakıfbank sorumluluk kabul etmiyor.

Unutmayın ki Vakıfbank, sağladığı bu hizmetleri istediği zaman durdurma ve/veya koşullarını değiştirme hakkına sahiptir!

Ayrıca bakınız:

Vakıfbank Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanmak için > TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu