Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 28 °C
Açık

Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Değiştirme (Tüm Bankalar)

07.11.2022
60
A+
A-
Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Değiştirme (Tüm Bankalar)

Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Değiştirme 2023 – Kredi kartlarına ait olan hesap kesim tarihi; kullanıcılar tarafından belirlenen bir tarihtir. Belirlenmiş olan bu tarihten sonra belli bir süre zarfında ödemelerin yapılması gerekir. Gereksiz yere faiz borcu ödememek için; hesap kesim tarihini uygun bir tarihe getirmekte fayda vardır.

Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Neye Göre Ayarlanır?

Kredi Kartı hesap kesim tarihi saati; kullanıcılar tarafından belirlenmekle birlikte; kredi kartı başvurusu yapıldığı sırada banka personeli tarafından sorulur ve buna göre ayarlanır. Bu tarihin müşteri için en uygun zamanda; örneğin maaş günü sonrasına denk getirilmesi uygun olacaktır.

Ziraat Bankası Hesap Kesim Tarihi Değiştirme

Ziraat hesap kesim tarihi, kredi kartınızın dönem borcunu belirlediğiniz tarih olarak tanımlanabilen bir kavram olmaktadır. Ziraat mobil hesap kesim tarihi değiştirme için ister mobil ister banka şubelerine giderek veya ziraat telefon numarası üzerinden ulaşarak tarihi değiştirebileceksiniz.  Bu durumda en pratik yöntem mobil ve müşteri hizmetlerine ulaşarak değiştirmektir.

Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Değiştirme (Tüm Bankalar)

Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Değiştirme (Tüm Bankalar)

Ziraat bankası hesap kesim tarihi her kredi kartında farklı olabilir ve kullanıcılar istediği şekilde hesap kesim tarihini rahat bir şekilde değiştirebilirsiniz. Mobil üzerinden yapmak için Ziraat mobil uygulaması veya internet bankacılığı üzerinden giriş yaparak kartlar, kredi katları, ayarlar ve hesap kesim tarihi üzerinden yapabilirsiniz. Bunun dışında 444 00 00 veya 0850 220 00 00 numarasını arayarak değiştirebilirsiniz.

Vakıfbank Kredi Kartı Ekstre Tarihi Değiştirme

Vakıfbank kredi kartı ekstre tarihi değiştirmek için Vakıfbank müşteri hizmetleri internet bankacılığı veya mobil bankacılık üzerinden senede 2 kez olacak şekilde hesap kesim tarihini değiştirebileceksiniz. Hesap kesim tarihi, şirketinizin nakit akış yapısına uygun olarak her ayın istenilen gününde değiştirilebilir.

Vakıfbank kredi kartı hesap kesim tarihi değiştirmek için internet bankacılığı ile kredi kartı bölümü üzerinden hesap kesim tarihi değiştirme seçeneği üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirebileceksiniz. Fakat sadece senede iki kez değiştirme hakkınız bulunur. Bunun dışında Vakıfbank şubelerine giderek kredi kartı ekstre tarihinizi değiştirebilirsiniz.

Halkbank Hesap Kesim Tarihi Erteleme

Halkbank kredi kartı hesap kesim tarihi değiştirme için Halkbank internet bankacılığına giriş yaptıktan sonra ana menüde yer alan kartlar kısmına giriş yapmanız gerekir. Ardından kredi kartları ekranına ilerlemeli ve bu kısımda da diğer işlemler bölümüne girmeniz gerekiyor. Karşınıza çıkan ekranda hesap kesim tarihi değişikliği seçeneği sayesinde kredi kartınızın hesap kesim tarihini değiştirebileceksiniz.

Halkbank hesap kesim tarihi saat kaçta kesilir konusunda örnek olarak hesap kesim tarihi ayın 2’sinde girildiği zaman saat 01.00 ve 02.00 suları arasında hesap kesimi gerçekleşmiş olacaktır. Bunun dışında hesap kesim tarihi erteleme konusunda mobil uygulama üzerinden veya Halkbank şubeleri üzerinden değiştirebilirsiniz. Halkbank müşteri hizmetlerinde bağlanarak değişim yapmak için 0850 222 0400 numarası üzerinden ekstre tarihinizi değiştirebilirsiniz.

Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Değiştirme (Tüm Bankalar)

Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Değiştirme (Tüm Bankalar)

Garanti Bankası Hesap Kesim Tarihi Değiştirme

Garanti hesap kesim tarihi değiştirme için kredi kartı hesap kesim tarihinizi bankalarınızın şubelerinden, internet şubesinden veya müşteri hizmetlerinden değiştirmeniz mümkündür. En pratik yol için mobil bankacılık üzerinden yapmanızdır. Garanti Bankası numarası üzerinden 444 0 333 üzerinden arayarak değiştirebilirsiniz.

Garanti Bonus hesap kesim tarihi değiştirme için mobil uygulama üzerinden yapabilirsiniz. Öncelikle bankanıza giriş yaptıktan sonraki aşamada ana ekrandan kart ve kredi kartı kısmına gelin. Açılan ekranda kart bilgileri yazan kısmı bulun ve tıklayın. Ödeme bilgileri kısmından düzenle kısmına gelin ve gelen ekranda ödeme haftası kısmından istediğiniz haftayı seçebileceksiniz.

QNB Finansbank Hesap Kesim Tarihi Değiştirme

QNB Finansbank hesap kesim tarihi değiştirme için kredi kartınızın ayarlar kısmından veya müşteri hizmetleri üzerinden ulaşarak değiştirme yapabilirsiniz. QNB Finansbank hesabınızın mobilinden giriş yaptığınız zaman kredi kartı kısmından, ekstre kesim günü kısmından istediğiniz şekilde değiştirebileceksiniz.

QNB Finansbank, bankası üzerinden canlı destek hizmetlerini vermektedir. Bu nedenle rahatlıkla canlı destek üzerinden isteğinizi tek kelime ile anlatarak hesap kesim tarihini değiştirebilirsiniz. Bunun dışında QNB Finansbank şubeleri üzerinden yine hesap kesim tarihinizi değiştirebileceksiniz. QNB Finansbank numarası ile ekstre tarihi değişimleri için 0850 222 0900 numarası üzerinden arayarak ekstre değiştirebilirsiniz.

Denizbank Hesap Kesim Tarihi Değiştirme

Denizbank kredi kartı hesap kesim tarihi değiştirme için kredi kartı kullanıcıları, hesap kesim tarihlerini pratik bir şekilde değiştirebilirler. İsteyen kullanıcılar hesap kesim tarihlerini değiştirmek ve yeni bir tarih belirlemek için banka ile alakalı kanallar aracılığı ile başvuruda bulunabilecekler. Hesap kesim tarihi zamanını değiştirmek isteyen kullanıcıların dikkat etmeleri gereken bir konu ise kredi kartı borcunu ödeme zamanı olmaktadır.

Denizbank kredi kartı hesap kesim tarihi değiştirme mobil ile yapmak en pratik yöntemler arasındadır. Bunun için kişiler rahatlıkla mobil bankacılık hesap üzerinden giriş yaparak kredi kartı kısmından değiştirebileceksiniz. Bunun dışında Denizbank şubeleri üzerinden veya Denizbank mobil numarası olan 0850 222 0800 numarası üzerinden değiştirebilirsiniz.

Akbank Hesap Kesim Tarihi Değiştirme 2023 Nasıl Yapılır?

Peki hesap kesim tarihi değiştirme nasıl yapılır? Bankalara göre hesap kesim tarihi değiştirme işlemi farklılık arz eder. Bununla birlikte işlem adımları genel olarak şu şekildedir:

  • Öncelikle banka şubesine gidilerek talebin iletilmesi ve çözülmesi mümkündür.
  • Diğer bir yöntem olarak da; müşteri hizmetleri aracılığıyla istenilen tarihe ayarlama yapılabilir.
  • Aynı zamanda banka internet sitesi üzerinden de talep iletilebilir.
  • Hesap kesim değiştirme işlemi; ATM üzerinden de yapılabilir.

Axess Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Nasıl Değiştirilir?

Temel olarak yukarıdaki adımlardan herhangi birisi ile hesap kesim tarihi güncellemesi yapmak oldukça kolay. ATM üzerinden, banka şubesi aracılığıyla, internet sitesi aracılığıyla ve müşteri hizmetleri ile hesap kesim tarihi güncellemesi yapmak mümkün olmakta.

Hesap Kesim Tarihi Değiştirme Yöntemi

Kredi kartı hesap kesim tarihi değiştirme işleme internet üzerinden yapılmak isteniyorsa; Bankanın internet sitesi üzerinden ya da mobil kayıt sayfası üzerinden giriş yapılması gerekir. Ardından hesap kesim tarihini değiştirilmek istendiği kart seçilir ve ekstra kısmına tıklanır. Bu kısımda istenilen gün tercih edilir ve değiştirilmiş olur.

Müşteri hizmetleri ile hesap kesim tarihi değiştirmek için de bankanın numarasını aramak ve iletişime geçmek yeterli. Daha sonra müşteri hizmetleri yetkilisine durum talebi iletilir ve kısa süre içerisinde çözüm sağlanır.

Kredi kartında hesap kesim tarihi değişikliğine gitme aşaması ile tekrar  zaman harcamamak adına, kartın ilk alındığı tarihte kişisel açıdan en uygun hesap kesim tarihinin belirlenmesi doğru olacaktır. Hesap kesim tarihinin güncellenmesi işlemi de; gerektiğinde yapılabilir ve oldukça basit bir uygulamadır.

 Örneğin ayın 15’inde maaş alan birisinin, kredi kartı hesap kesimini başlama tarihi en azından ayın 16’sı ya da 17’si olmalıdır. Sonuç itibariyle gelir kaynağına ve maaş alma tarihine göre, son ödeme tarihi de farklılık gösterebilir ve kişisel olarak ayarlanması gereken bir içeriktir.

Hesap kesim tarihi; bankalar tarafından kredi kartı ile yapılan alışverişin bedelinin geri ödenme müddetidir. Bu zaman aralığı kredi kartı son ödeme tarihi olarak da bilinmektedir. Kredi kartına ait taksitlendirmeler ya da mevcut borçlar bu aralıkta ödenmelidir. Bu tarih aralığı dışında ödeme gerçekleştirenler için faiz işler ve boş durumda artma meydana gelir. Dolayısıyla borcu zamanında ödemek ve bu tarih aralığına dikkat etmek önemlidir.

Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Değiştirme (Tüm Bankalar)

Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Değiştirme (Tüm Bankalar)

Kredi kartı kullanan herkesin muhatap olduğu unsurlardan birisi olan hesap kesim tarihi; tüm kullanıcıların bilgi sahibi olması gereken bir konudur. Özellikle gelir ve gider dengesini belli günler çerçevesinde belirlemiş olan kişiler için hesap kesim tarihi süreleri önem arz etmektedir.

Hesap kesim tarihi nasıl değiştirilir?

Bankanın mobil uygulaması ya da internet bankacılığı ile giriş yaparak hesap kesim tarihi değiştirilmek istenen kart bilgileri girilmelidir. Ekranın sağ üst köşesinde yer alan Ekstre bölümüne tıkladıktan sonra yeni ekrandaki periyotlar kısmına tıklayarak istenilen tarihe göre anlık güncelleme yapılabilir.

Hesap kesim tarihini nasıl öğrenebilirim?

Bankanın resmi mobil uygulaması ya da internet bankacılığı kullanıcıları hesaplarına giriş yaparak ekstre kısımlarına girebilir ve net olan tarihleri anlık olarak buradan görüntüleyerek tüm detayları maillerine yönlendirebilirler.

Asgari ödeme tutarı nedir?

Bankacılık düzenleme ve denetleme kurulu tarafından 30 Mart 2020 tarihi itibari ile 8975 sayılı kararı ile 1 Nisan 2020 tarihinden bu yana geçerli olacak hesap kesimlerini takip etmekte olan son ödeme tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde, kredi kartlarındaki borcun yüzde 20’lik kısmıdır.

 

MEGOLAMAN
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık