Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 31 °C
Az Bulutlu

Kredi Puanı Düşük Olanlara Hemen Kredi Veren Bankalar

09.05.2023
1.840
A+
A-
Kredi Puanı Düşük Olanlara Hemen Kredi Veren Bankalar

Kredi Puanı Düşüklere Olanlara Hemen Kredi Veren Bankalar; Bankalardan kredi alabilmek için müşterilerin kredi notları değerlendirilir. En yüksek kredi puanı olan kişiler, daha kolay ve istedikleri miktarda kredi çekebilirken, orta ve düşük kredi puanına sahip olan kişilerin kredi ekme olasılıkları daha düşüktür. Ayrıca kredi puanı düşük olan kişiler, az miktarda kredi çekebilir. Yani bu durumda bankaya kredi, kredi kartı gibi çeşitli borcu olan kişiler, mutlaka gerekli borçlarını zamanında ve aksatmadan yatırmalıdır. Aksi halde kredi ödemelerini geciktiren kişilerin kredi puanları düşer. Sadece kredi puanı düşmesi ile de kalmayıp, kara listeye alanıma ve kırmızı kalem yeme gibi çeşitli yaptırımlara da tabi tutulabilirsiniz.

Kredi Puanı Düşüklere Olanlara Hemen Kredi Veren Bankalar
Kredi Puanı Düşük Olanlara Hemen Kredi Veren Bankalar

Kredi sicili düşük olan kişiler, için bazı bankalar kredi imkanı tanır. Burada kişilerden istenen şartlar arasında kredi puanı gerekmez. Özellikle dijital platformlarda daha fazla çalışan bankalardan ihtiyaçlarınıza yönelik kredileri çekebilirsiniz. Sizler için bu yazımızda kredi sicili, puanı düşük olanlara hemen kredi imkanlarından bahsedeceğiz. Vereceğimiz bilgiler doğrultusunda, kredilerinizi çekebilir ve finansman ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

Kredi Notu Düşük Olan Kişilere Kredi Veren Bankalar

Son dönemlerde pek çok kişinin kredi için başvurduğu bazı bankalar kredi verirken, kredi puanına bakmaz. Yani düşük bir kredi puanına sahip olsanız bile vereceğimiz  bankalara hemen kredi başvurularında bulunabilirsiniz.

 • Garanti BBVA,
 • Fibabanka
 • Burganbank 
 • Alternatif Bank
 • Odea Bank
 • ICBC Turkey Bankası
 • Vakıfbank,
 • QNB finans bank,
 • Ziraat bankası

Verdiğimiz bu bankalardan kredi çekebilirsiniz. Kredi başvurusunda bulunan kişilerin siciline bakmadan kredi veren bu bankalarda, finansman ihtiyaçlarınızı karşılamak için elbette bankaların sunduğu bazı şartları da yerine getirmeniz gerekmektedir. Ancak bu sayede ihtiyaçlarınıza yönelik kredilerinizi çekebilirsiniz.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar 2023

Kredi notu 0- 699 ila 1700- 1900  tablosu üzerinden değerlendirilir. Yani, 0- 699 kredi notuna sahip olan kişiler riskli guruplar arasında yer alırken, bu puanlama 1700- 1900 değerlerine doğru yükselmektedir. Dolayısı ile bankalar kredi vermeden önce mutlaka bu tabloda yer alan puanlamaları değerlendirmektedir.

Hiçbir devlet bankası ya da özel banka kredi notu düşük olan kişilere kredi vermek istemez. Özellikle yüksek oranlarda kredileri teminatsız olarak vermezler. Ancak bazı bankalar yaptıkları kredi kampanyaları dahilinde müşterilerinin banka sicillerine bakmaksızın kredi imkanı sağlayabilir. İşte kredi notu düşüklere kredi veren bankalar 2023 kredi detayları ile birlikte sizinle paylaşıyoruz…

VakıfBank Kredi Notu Düşük Kişilere Kredi İmkanı

Vakıf bank bir devlet bankasıdır. Kredi notunuz düşük dahi olsa da bu bankadan kredi çekebilirsiniz. Özellikle daha önce hiçbir banka ile çalışmamış ya da hiçbir bankadan kredi çekmemiş kişiler için kredi imkanı sağlar. Bilindiği üzere daha önce hiç kredi çekmemiş kişilerin kredi notu düşüktür. Dolayısı ile daha önce hiçbir bankadan kredi çekmeyen kişiler, ilk kredilerini vakıf banktan temin edebilir. Bu banka kişilerin aylık gelirine göre kredi imkanı sağlamaktadır. Yani kişilerin maaş miktarı gözetilerek 15 katına kadar finansman sağlayabilirsiniz.

Bu bankadan kredi çekmek için daha önce hiç kredi çekmemiş olmanız yani, kredi notunuzun 0 olması şartı aranmaktadır. Bakanın müşterilerine sunduğu bir diğer şart ise bir yıl boyunca aynı iş yerinde sigortalı çalışıyor olmaktır. Bir yıl boyunca hiç iş yeri değiştirmemiş ve düzenli bir gelire sahip olan kişiler, vakıf  bank şubelerine başvuruda bulunarak kredi çekebilir.

Fibabanka Kredi Notu Sıfır Olana Kredi

İnternet bankacılığı alanında oldukça gelişen Fibabanka oldukça uygun faiz oranı ile kolay kredi veren bankalardan biridir. İhtiyaç kredisi çekmek için tercih edeceğiniz Fibabanka ihtiyaç kredisi almak için internet sitesi üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz. 36 aya kadar hızlı ve kolay kredi veren fibabanka hızlı şekilde 80 Bin TL kredi 5 DK hesabınıza göndermektedir.

kredi notu düşük olana kredi

Burganbank Kredi Notu Düşüklere Kredi

Düşük kredi notuna kredi veren Burganbank özellikle emeklilik ve çalışan kişilere kolay kredi vermektedir. Kredi notu 0 sıfır alan ancak sigortalı çalışan kişilerin kolay kredi alabileceği burganbank ayrıca kredi çekemeyen ve kredi puanı düşük olan emeklilere de hemen kredi vermektedir. Kredi çekemeyen düşük puanlı kişiler hemen burganbank internet şubesine başvurarak anında kredi çekebilirler.

Burganbank 10 BİN. TL İhtiyaç Kredi Ödeme Tablosu

Kredi TutarıVadeFaiz OranıAylık Taksit TutarıTahsis Ücreti*Aylık Maliyet Oranı*Yıllık Maliyet Oranı
10.000 TL122,99%1040 TL50 TL4,5209%54,2510%
10.000 TL182,99%764 TL50 TL4,4823%53,7878%
10.000 TL242,99%628 TL50 TL4,4625%53,5496%
10.000 TL362,99%499 TL50 TL4,4425%53,3097%

Alternatif Bank Kredi Puanı Düşük Olan Hemen Kredi

Kredi notu düşük olanlara kredi veren diğer bankalardan biride Alternatif Bankasıdır. Alternatif Bank kredi notu düşük olana yada kredi notu sıfır olan hemen kredi vermektedir. Eğer diğer bankalar size kredi vermiyorsa kredi verme konusunda daha esnek olan Alternatif bankı deneyebilirsiniz.

Hızlı onay süreci ile internetten hemen başvurarak kredinizi 5 dk alabilirsiniz. 50 BİN tl kadar olan ihtiyaç kredisini 36 ay kadar vade ile çekebilirsiniz.

Odea Bank Anında Kredi Puanı Düşüklere Kredi

Odea Bank müşteri memnuiyetine önem veren bankalardan biri olduğu gibi müşterilerine kolay kredi veren bankalardan da biridir. Bir çok kişinin tercih ettiği Odea Bank kredi puan sıfır yada düşük olana aynı gün kredi vermektedir. Sigortalı çalışan ancak kredi çekemeyen kişilere kolay kredi veren Odea Bank ister şubeden isterseniz internet üzerinden hemen başvuruda bulunabilirsiniz.

Kredi notu düşüklere kredi veren odea bank 50 TL kadar krediye 39 aya kadar vade ile internet şubesinden başvurarak vermektedir. Kredi sicili bozuk olanlara kolay kredi vermesine karşın Odea bank faiz oranları diğer bankalara oranla biraz daha yüksektir.

Odea bank 10 Bin TL İhtiyaç Kredi

 • Aylık Faiz Oranı% 1,97
 • Kredi Tutarı10.000 TL
 • Aylık Taksit Tutarı966,86 TL
 • Toplam Geri Ödeme Tutarı11.602,35 TL
 • Kredi Tahsis Ücreti50 TL
 • Kredi Hayat Sigortası Prim Ücreti83 TL
 • Toplam Masraf83 TL
 • Aylık Efektif Faiz Oranı% 2,3640
 • Yıllık Efektif Faiz Oranı% 32,3628

ICBC Turkey Bankasından Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi

Turkiye’de bankacılık alanında hızlıca gelişmek isteyen ICBC bankası kredi notu düşük olanlarla ve kredi çıkmayanlara kolay ve hızlı kredi veren bankalardan biridir. Türkiye genelinde 39 şubesi bulunan ICBC bankasında internet üzerinden şubeye gitmeden tek tıkla hemen kredi çekebilirsiniz.

Eğer kredi notunuz çok düşük ve bankalardan kredi çekemiyorsanız kolay kredi veren ICBC bankasından 3 dakikada kolay kredi alabilirsiniz. 50.000 TL kadar kredi ihtiyacınızı için hemen başvuruda bulunabilirsiniz.

ICBC Bankası 10 Bin TL İhtiyaç Kredisi

:
942,35 TL
:
52,50 TL
:
% 1,62
:
% 27,2678

ICBC Bankası 25 Bin TL İhtiyaç Kredisi

:
2.355,87 TL
:
131,25 TL
:
% 1,62
:
% 27,2678

ICBC Bankası 50 Bin TL İhtiyaç Kredisi

:
4.711,73 TL
:
262,50 TL
:
% 1,62
:
% 27,2678

Garanti BBVA Kredi Notu Düşük Olanlar İçin Verdiği Kredi

Türkiye’nin en büyük ve en popüler bankalarından biri olan garanti BBVA düşük kredi notuna sahip olan kişiler için kredi imkanı sunmaktadır. Bankanın kişilerde aradığı ilk detay 3 ay boyunca sigortalı bir işte çalışıyor olmanızdır. Bu banka müşterileri için 40 bin tl gibi rakamlara kadar kredi imkanı sağlamaktadır. Üstelik bu bankadan kredi almanın en avantajlı yanı, düşük faizli kredi imkanları sağlıyor olmasıdır. Düşük faizli ve kredi notu olmadan, kredi çekmek isteyen kişiler garanti BBVA şubelerine kişisel olarak başvurmaları yeterli olacaktır.

Garanti BBVA’nın sunduğu tek avantaj da bu değildir. Bazı bankalar, kredi notu düşük olan kişilere kredi kartı vermez. Ama bu bankadan kredi notunuz 0 olsa dahi kredi kartı talebinde bulunabilirsiniz. 1000 tl limitli kredi kartınızı kolayca alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Notu Düşüklere Kredi İmkanı

En köklü banklardan biri olan ziraat bankası her daim vatandaşların yanında olmayı hedefler. Bu doğrultuda ziraat bankası kredi notu düşüklere kredi imkanı tanımaktadır. Ancak kredi almak isteyen kişiler için ziraat bankası bir takım şartlar aramaktadır. Ziraat bankasının aradığı şartlar ise;

 • Kredi notu 0 olan kişiler için 50. 000 tl’ye kadar kredi imkanı veriyor.
 • Eğer ziraat bankasından kredi çekmek isterseniz 6 ay boyunca sigortalı bir işte düzenli olarak çalışıyor olmanız gerekmektedir.
 • Bu banka bazı kişilerden kefil talep etmez iken bazı kimselerden kefil isteyebiliyor. Bu durum ziraat bankasının şubelerine göre değişiklik gösterir.
 • Kefili olan kişiler, için kredi miktarı yükselmiş olacaktır.
kredi notu düşük olana kredi

FinansBank Kredi Notu Düşük Olan Kişiler İçin Kredi

İnternet bankacılığının en çok kullanımı yapılan bankalardan biri de QNB finans banktır. Bu banka aynı zamanda kredi notu düşük olan kişiler için ve yasal takip sürecinde olan kişiler için kredi imkanları sağlamaktadır. QNB finans banktan kredi almak için bazı şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Bu şartlar ise;

 • En az 3 ay boyunca aynı iş yerinde sigortalı olarak çalışıyor olmak,
 • Banka düşük kredi puanına sahip olan kişilerden kefil istemektedir.
 • Bu bankadan alabileceğiniz maksimum kredi miktarı 10.000 tl olarak belirlenmiştir.
 • Sağlanan kredi için 60 vade istenmektedir.
 • Ayrıca kredi kartı isteyen kişiler için de düşük limitli kredi kartı imkanı da sağlanıyor.

Qnb finans banktan kredi notu düşük olan kişiler kredi çeker ise ve düzenli olarak kredilerini öder ise 3 ay sonunda kredi notu yükselmeye başlıyor. Yani düşük kredi puanına sahip olan kişiler için bu bankadan kredi çekmek oldukça avantajlı bir hale gelmektedir. Kredi notu yükselmeye başlayan kişiler, diğer bankalardan da kredi çekme imkanına kavuşmaktadır. Eğer banka sicilinizi düzeltmek isterseniz ve kredi notunuzu yükseltmek isterseniz, bu bankayı tercih edebilirsiniz.

Bakalar Hangi Kredi Notuna Kredi Verir?

Finansman kaygısı olan kişilerin ilk sorduğu sorulardan bir tanesi bankalar hangi kredi  notuna kredi verir? Sorusudur. Esasen her bankanın kendine göre kuralları mevcuttur. Ama bir bankada siciliniz bozulur ya da yasal süreç  başlatılırsa, bundan diğer banklarında haberi olur. Bu da kredi çekme olasılığınızın düşmesi için iyi bir sebeptir. Öte yandan belli başlı kredi puanları mevcuttur.

Burada yer alan puanlama sistemine göre hem kredi alma ihtimaliniz artar/ azalır hem de çekeceğiniz kredi miktarı artar /azalır. Fakat yukarıda da belirttiğimiz gibi kredi notu düşük olan kişiler bile bazı bankalardan kredi çekerek finansman ihtiyaçlarını karşılayabilir. Yani bankaların kendi koydukları şartlara göre ve yasal düzenlemelere göre herkes kredi çekebilir. Kredi notu yükseldikçe daha hafif şartlar altında ve daha yüksek miktarlarda kredi çekebilirsiniz.

Kredi Notuna Nasıl Bakılır?

Kredi başvurusunda bulunacak kişilerin ilk etapta kredi puanlarını bilmeleri gerekmektedir. Kredi puanlama sistemine göre bankaların çeşitli kredi kampanyalarından faydalanabilirsiniz. Ancak burada esas merak edilen konu kredi notuna nasıl bakılır? Sorusudur. Kredi otunuzu öğrenmek için 4 farklı yöntem mevcuttur. Bunlar ise;

 1. Banka şubelerinden öğrenme: banka şubelerine bizzat giderek kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Buna ek olarak kredi başvurusunda bulunduğunuzda bankanız sizinle kredi notunuzu paylaşacaktır.
 2. İnternetten öğrenme: eğer banka şubelerine gitmeden internet aracılığı ile kredi notunuzu öğrenmek isterseniz, bankanızın internet şubeciliğine giriş yaparak ilgili menülerden kredi notunuzu kolayca öğrenebilirsiniz.
 3. e – Devlet üzerinden kredi notu öğrenme: kredi notunu öğrenmenin bir diğer yöntemi ise e–devlettir. e – Devlete giriş yaparak, buradan da kredi notunuzu çok kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.
 4. Findeks aracılığı ile: findeks aracılığı ile de kendinize ait kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Ancak findeks aracılığı ile kredi notunuzu öğrenmek için belli bir ücret ödemeniz gerekmektedir. Siteye giriş yaparak kredi notunuzu çok kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Ayrıca findeks aracılığı ile farklı bankacılık bilgilerinizi de edinmeniz mümkün olacaktır. Bunlar ise;
 • Kredi notu öğrenme,
 • Risk raporu çıkarma,
 • Not danışmanlığı alma,
 • Takipçi,
 • İzleme,
 • Uyarı hizmetleri, olarak sıralayabiliriz.

Orta Riskli Kredi Notu Kredi Alabilir Mi?

Bilindiği üzere yüksek kredi notuna sahip olan kişiler çok kolay bir şekilde istedikleri miktarda kredileri çoğunlukla diledikleri bankalardan, şartsız, kefilsiz alabiliyor. Bunun dışında ilk defa kredi çekecek olan kişiler veya  düşük kredi notuna sahip olan kişiler, kredi puanlarını yükseltmek için yine bazı bankalardan kredi çekebiliyor. Fakat orta riskli kredi notuna sahip olan kişilerin merak ettiği asıl konu orta riskli kredi notu kredi alabilir mi? Sorusu olmaktadır. Orta risk gurubunda yer alan kişilerin kredi notları 700- 1099 olarak belirlenir. Kredi kullanma ihtimalleri ise düşüktür. Ancak bazı şartları yerine getirerek orta riskli guruptakiler de kredi kullanabilir. Bunun için yapılması gerekenler ise;

 • Kefil göstermek,
 • Yüksek bir gelire sahip olmak,
 • İpotek teminatı vermek,
 • Farklı teminatlar vermek( kişiden kişiye göre değişebilir)

Tüm bu şartlar neticesinde bankalardan kredi almanız mümkün olacaktır.

Bankalarda Kredi Notu Ne Zaman Güncellenir?

Kredi notu düşük olan ya da orta riskli olan kişiler için kredi notunu yükseltmek son derece önemlidir. Çünkü bankların verdiği düşük faizli kredilerden yararlanmak  için veya farklı kampanyalarından yararlanmak için kredi notunun yüksek olması şarttır.

Ancak bankalar kredi notunu ne zaman günceller?  Sorusunun yanıtına bakacak olursak; KKB tarafınca kredi notları aylık olarak güncellenir. Ama bankalarla sürekli ilişki içinde olan kişilerin kredi notları günlük olarak ta güncellenebilmektedir. Fakat bu güncellemeler, son derece düşük rakamlardan oluşur. Yani kredi notunuzun tam anlamı ile istediğiniz seviyelere ulaşması için uzun bir süre beklemeniz gerekmektedir.

Esnaf Kefalet Kredi Hesaplama

Kredi Çekmek İçin Gerekli Şartları Nelerdir? (ANINDA ONAY)

Kredi notu düşük olan hangi banka kredi veriyor?

Kredi notu düşük olanlara genellikle yüksek faizli kredi seçenekleri sunan bankalar bulunmaktadır. Bu nedenle, kredi notu düşük olan bireylerin öncelikle borçlarını düzenli ödeyerek kredi notlarını yükseltmeleri tavsiye edilir. Kredi notunu yükselten kişiler, daha düşük faiz oranları ile kredi alabilecekleri bankaları tercih edebilirler.

En düşük kaç puana kredi verilir?

Bankaların kredi verme kararlarında kredi notu önemli bir faktördür. Kredi notu, 300 ile 850 arasında değişen bir puanlama sistemidir ve kişinin kredi geçmişini, kredi kullanım alışkanlıklarını ve diğer finansal durumunu yansıtır. En düşük kredi notuna sahip bir kişiye kredi veren banka olup olmadığı bankanın kredi politikalarına, kişinin finansal durumuna ve krediye başvuru amacına göre değişebilir. Ancak genel olarak, daha düşük kredi notu ile kredi başvurusu yaptığınızda, daha yüksek faiz oranları ve daha katı kredi şartları ile karşılaşmanız muhtemeldir.

Samet Erden
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık