Gündem

LC Waikiki Türk mü? LC Waikiki Sahibi Kim? lcw Kime Ait?

LC Waikiki Türk mü? LC Waikiki Sahibi Kim? LCW Kime Ait? LC Waikiki özellikle ülkemizde son günlerde uygun fiyatlarıyla dikkat çekerken, aynı zamanda da LC Waikiki sahipleri çok konuşuldu. “İyi Giyinmek Herkesin Hakkı” sözüyle günümüzde bağdaştırılan LC Waikiki, modanın ürünlerini müşterilerinin ayağına getirmektedir.

LC Waikiki 1985 yılında Fransa’da George Amouyal tarafından kuruldu. Fransızca da arkadaşlar anlamına gelen “Les Copains” kelimelerinin baş harflerinden LC kısaltması oluşturulmuştur. LC kısaltmasının yanına ünlü Waikiki plajının ismini de ekleyerek, LC Waikiki markasının adı ortaya çıkmıştır.

LC Waikiki Kime Ait?

LC Waikiki, 1991 yılında Tema Tekstil aracılığıyla Türkiye lisansını almış ve satışlara başlamıştır. 1997 yılında LCW ortakları LCW markasını satmaya karar verdiler ve tüm hisselerini Tema Tekstile (yeni adıyla Tema Mağazacılık AŞ.) devrettiler. Böylece tüm dünyada bulunan LCW mağazalarının merkezi İstanbul olmuş oldu ve LCW tamamen Türk markası haline geldi. Türk markası haline gelen LC Waikiki sahipleri aşağıda saydığımız kişilerden oluşmaktadır.

 • Mustafa KÜÇÜK
 • Vahap KÜÇÜK
 • Halis KÜÇÜK
 • Şefik Yılmaz DİZDAR
 • Leyla DİZDAR
 • Ayşe Pürlen DİZDAR
 • Pamir Güçlü DİZDAR
 • Georges AMOUYAL
 • İsmail Hakkı KISACIK
 • Yalçın ÇAĞLAR
 • Murat MISIRLI
 • Muzaffer Mustafa İŞCAN
 • Muhammed Mazlum YILDIRIM

LC Waikiki Hangi Ülkenin

LC Waikiki ilk kurulduğunda Fransız markası olmasına karşın 1997 Türk yatırımcı ve ortakları tarafından LCW markasını hakları satın alınmış ve Türk Markası olmuştur. 100/100 Türk markası olan LC Waikiki Türk markası diyebiliriz.

LC Waikiki Kim Kurdu

LC Waikiki 1985 yılında Fransa’da George Amouyal tarafından kurulmuş ve 1997 yılına kadar George Amouyal tarafından yönetilmiştir.

LC Waikiki Sahibi Mustafa Küçük Kimdir

1963 yılında Malatya Doğanşehir’de doğal Mustafa Küçük kısıtlı eğitim imkanlarına rağmen o dönem ilçede Üniversiteyi kazanan 2 kişiden biridir. Zor eğitim döneminde ilk okul, orta okul ve liseyi başarı ile bitiren Mustafa Küçük 1984 yılında Konya Selçuk Üniversitesi Makine Mühendisliği  mezun olan KÜÇÜK İstanbul Teknik Üniversitesi’nde, Makine Mühendisliği master eğitimini tamamlamıştır.

1986 yılında Master eğitimini gördüğü dönemde okul arkadaşının ailesinin atölyesinde kısa dönem çalışarak iş dünyasına atıldı. 1 yıl sonra yani 1987’de Tema Tekstil iş teklifi ile kendi işini kurarak küçük bir atölyede kendi işini kurdu. 1988 yılında 1988’de Tema Tekstil Genel Müdürü Olan Mustafa Küçük Şu an Tema Holding CEO görevini devam etmektedir.

LC Waikiki Hangi Ülkelerde Var

Mağazacılık anlayışına önem veren LC Waikiki dün üzerinde bir çok ülkede mağazalar açmaktadır. Hali hazırda mağazacılık hizmeti verdiği ülkeler Arnavutluk, Azerbaycan, Bosna, Bulgaristan, Fas, Gürcistan, Irak, İran, Kazakistan, Kosova, Makedonya, Mısır, Polonya, Romanya, Rusya, Suudi Arabistan, Ukrayna olmak üzere 46 ülkede 954 mağaza ile hizmetine devam etmektedir.

LC Waikiki Tarihi

1985 yılında Fransa’da George AMOUYAL tarafından kuruldu. Daha sonra 1997 yılında Taha grubun kurduğu Tema Tekstil, kendi markasını oluşturmak için LCW firmasını satın almaya karar verdi ve aynı yıl LCW giyim firmasını satın aldı. Satın alındığı için artık bir Türk giyim markası olan LC Waikiki, yine 1997 yılında ülke genelinde 21 mağaza ile müşterilerine hizmet vermeye başladı. 2000’li yıllara gelindiğinde LC Waikiki sadece kendi tarzını oluşturmaya başladı ve mağaza sayısını ülke genelinde arttırdı. Özellikle 2000’li yıllarda 15 yaş üstü gençleri moda ile buluşturdu. 2009 yılına gelindiğinde yurtdışına açılmış ve farklı ülkelerde birçok mağaza da açmaya devam etti. 2022 yılına gelindiğinde ise yurtdışında 46 ülkede 954 mağaza ile hizmet vermeye devam etmektedir.

Acil Para Kazanma Yolları ve Yöntemleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu