Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 28 °C
Açık

Mansur Yavaş 500 TL Yardım Başvuru

11.07.2022
36
A+
A-
Mansur Yavaş 500 TL Yardım Başvuru

 Mansur Yavaş 500 TL Yardım Başvuru – Ankara Büyükşehir Belediyesi Belediye Başkanı olan Mansur Yavaş ihtiyacı olan meslek sahiplerine sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı bir duyuru ile yardım nakdinde bulunacağını söylemiştir. İlk olarak belirlenmiş meslek gruplarına yapılan 500 TL’lik yardım özellikle covid 19 salgını ile birlikte ortaya çıkan yüksek orandaki işsizlik nedeniyle yapılmaktadır.

 

Salgınının ortaya çıktığı 2020 yılından itibaren birçok meslek grubu işinden olmuş ve birçok esnaf iş yerini kapatmak zorunda kalmıştır. Bu durumda ise Mansur Yavaş ihtiyaç sahiplerine temel ihtiyaçlarını gidebilmeleri adına 500 TL’lik bir yardımda bulunmaktadır.

 

 

Mansur Yavaş 500 TL yardım başvuru formu belediyenin internet sayfası üzerinden yapılabileceği gibi aynı zamanda e devletten veya belediyenin kendisinden de doldur olabilmektedir.

https://www.youtube.com/watch?v=wV8nRGLzPIk

 

 

Mansur Yavaş 500 TL Yardım Hangi Meslek Gruplarına Yapılmaktadır?

 

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Mansur Yavaş 500 TL yardım ilk etapta belirlenmiş olan meslek gruplarına ve mesleklerde çalışan kişilere yapılmaktadır. Son verilere göre 500 TL’lik yardıma başvuran meslek grupları ve yardım yapılacak çalışan sayısı şöyledir;

·         Anaokulu veya kreşlerde çalışan 671 kişiye,

·         Çay ve kır bahçesi işleten ve bu işletmelerde çalışan 552 kişiye,

·         Garsonluk ve komilik yapan 5.643 kişiye,

·         Gündüz bakımevinde çalışan 6 kişiye,

·         Halı saha çalışanlarından 74 kişiye,

·         İnternet oyun salonu işletmelerinde çalışan 388 kişiye,

·         Kantin işletmelerinde çalışan 380 kişiye,

·         Kağıthane ve nargile salonu işletmelerin içerisinde çalışan 1.173 kişiye,

·         Servis şoförlüğü yapan 1.255 kişiye

·         Sinema salonu işletmelerinde çalışan 301 kişiye,

·         Tiyatro sanatçısı olan 39 kişiye,

·         Müzisyen olan 903 kişiye

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından 500 TL’lik yardım yapılmaktadır.

Mansur Yavas 500 TL Yardim Basvuru 1

Mansur Yavaş 500 TL Yardım Başvuru

Ankara Büyükşehir Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir?

 

İyiliğin ve yardımlaşmanın kenti olarak da bilinen Ankara Büyükşehir Belediyesi Belediye Başkanı Mansur Yavaş halkına birçok alanda yardımda bulunmakta ve destek olmaktadır. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yardımlar şöyledir;

·         875 aileye 400 liralık ulaşım yardımı.

·         İhtiyaç sahibi olan ailelere günlük yemek dağıtımı.

·         El ver kampanyası dahilinde ihtiyaç sahibi olan kişilerin kimlikleri açıklanmadan banka hesaplarına 100 TL, 200 TL, 500 TL ve 1000 TL tutarında maddi yardım yapılmaktadır.

·         Su ver kampanyası kapsamında yine yardıma ihtiyacı olan kişilerin kimlik bilgileri açıklanmadan su fatura borçları ödenmekte ve kapanan su sayaçları yeniden açılmaktadır.

·         Bilet ver kampanyası dahilinde kişilerin kimlikleri açıklanmadan şehir içi ulaşımda kullandıkları Ankara karta bakiye yüklemesi veya kendi bireysel kart hesaplarına para yüklemesi yapılmamaktadır.

·         Afiyet ver kampanyası dahilinde yardıma muhtaç olan kişilerin kimlik bilgileri açıklanmadan farklı büyüklüklerde gıda yardım kolileri ulaştırılmaktadır.

·         Pandemi ile birlikte markette gıda alışverişleri için çeşitli meslek gruplarına yardım kartları dağıtılmıştır.

·         Gıda ve temizlik malzemesi yardımı,

·         Kömür yardımı,

·         Ekmek yardımı,

·         Patates- soğan yardımı,

·         Bot-Kaban yardımı,

·         Çanta-kırtasiye okul yardımı,

·         Şehit ve gazi ailelerine, sağlık çalışanlarına, engelli vatandaşlara ve 65 yaş üstü olan tüm vatandaşlara düzenli ve belirli aralıklarla yardımlar yapılmaktadır.

Mansur Yavas 500 TL Yardim Basvuru

Mansur Yavaş 500 TL Yardım Başvuru

 

Böylece Ankara Büyükşehir Belediyesi vatandaşlarına temel ihtiyaçlarını karşılamaları adına çeşitli alanlarda yardımda bulunmuştur. Özellikle temel ihtiyaçların karşılanmasına destek olan bu yardımlar sayesinde birçok Ankara Büyükşehir Belediyesi vatandaşı temel ihtiyaçlarını daha rahat karşılayabilmişlerdir.

Samet Erden
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık