Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 31 °C
Az Bulutlu

Whatsapp Mesaj Okuma Hilesi Kodsuz

06.12.2022
64
A+
A-
Whatsapp Mesaj Okuma Hilesi Kodsuz

Günümüzde milyarlarca kişi tarafından kullanılan en popüler mesajlaşma uygulamasıdır. Hemen hemen herkesin telefonunda bulunan whatsapp, bu konuda liderliği elinde bulundurmaktadır. Whatsapp’ta başkasının mesajlarını okumak isteyen kişiler internette whatsapp mesaj okuma hilesi kodsuz araması yaparak isteklerine cevap aramaktadırlar.

whatsapp mesaj okuma hilesi kodsuz
whatsapp mesaj okuma hilesi kodsuz

Whatsapp mobil cihazlarda kullanılabildiği gibi bilgisayar ve tabletlerde de kullanılabilen bir mesajlaşma uygulamasıdır. Mesajlarını okumak istediğiniz kişinin telefonuna erişiminiz varsa aşağıdaki adımları uygulayarak kendisinin mesajlarını okuyabilir ve istediğiniz kadar bu işlemi sürdürebilirsiniz. Peki, Whatsapp Mesaj Okuma Hilesi Kodsuz nasıl yapılır?

 • Mesajlarını okumak istediğiniz kişinin telefonunu alın ve hazırda bulundurun. Bunun için 2 dakika boyunca yakalanmayacağınız bir an seçmelisiniz.
 • Kendi bilgisayarınızdan whatsapp web sitesine gidin.
 • Mesajlarını okumak istediğiniz kişinin whatsapp uygulamasında sağ üst köşede bulunan yukarıdan aşağıya sıralanan üç noktaya tıklayın.
 • İlgili ekrandan bağlı cihazlar sekmesine  gidin.
 • Karşınıza gelen ekranda bulunan cihaz bağla butonuna tıklayın.
 • Ardından açılan arka kameraya giriş yaptığınız whatsapp webdeki karekodu okutun.

Tüm bu işlemlerin ardından karşı tarafın mesajlarına kendi bilgisayarınızdan veya tabletinizden erişebilirsiniz. Fakat şunu unutmamalısınız, karşı taraf daha sonra bağlı cihazları kontrol ettiğinde böyle bir şey yaşandığını fark edebilir. Bazı telefonlarda cihaz bağlamak için parmak izi gibi güvenlik kontrolleri de bulunmaktadır.

Bu yöntem tüm android ve ios cihazlarda kullanılmaktadır. Başkasının mesajlarını kodsuz bir şekilde okuyabilmenin en kolay ve yaygın yolu budur. Siz de bu yöntemi kullanarak dilediğiniz kişinin mesajlarını okuyabilirsiniz. Üstelik kişiye gelen yeni mesajları da anlık olarak görebilirsiniz. whatsapp mesaj okuma hilesi kodsuz

Başkasının Whatsapp Mesajlarını Kodsuz Okuma Programı

Başkasının whatsapp mesajlarını whatsapp web kullanarak okumak istemeyen kişiler başkasının whatsapp mesajlarını okuma programı arayışı içerisindedirler. Mesajlarını okumak istediğiniz kişinin telefonuna yükleyeceğiniz bir casus yazılım ile o kişinin whatsapp mesajlarını okumakla kalmayıp telefonunu tam olarak kontrol edebilirsiniz. whatsapp mesaj okuma hilesi kodsuz

Fakat bu casus yazılımların kullanımının suç olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Kişinin özel hayatına saldırı niteliği taşımakta olup kullanılması önerilmemektedir. Ayrıca ücret vererek satın almak isteyeceğiniz casus yazılımlar yüzünden dolandırılabilirsiniz. Telefonuna yükleyeceğiniz kişinin bunu fark etmesi sonucunda da çeşitli problemler ile karşı karşıya kalabilirsiniz. whatsapp mesaj okuma hilesi kodsuz

Kodsuz Whatsapp Mesaj Okuma Hilesi Güvenli Midir?

Whatsapp Mesaj Okuma Hilesi Kodsuz – Başkasının whatsapp konuşmalarını okumak isteyen kişiler tarafından kodsuz whatsapp mesaj okuma hilesi güvenli midir sorusu yöneltilmektedir. Whatsapp web aracılığı ile kodsuz bir şekilde başkalarının mesajlarını okumak kesin bir yoldur fakat ikili ilişkiler açısından güvenli değildir. Karşıdaki kişi her an başka bir cihazda whatsapp oturumunun açık olduğunu fark edebilir. whatsapp mesaj okuma hilesi kodsuz

Bağlı cihazlar sekmesinde whatsapp oturumunun hangi cihazlara bağlı olduğu çok kolay bir şekilde görülmektedir. Fakat yalnızca cihazın türü ve son görülme saati yer almaktadır. Yani karşıdaki kişi sizin adınızı veya telefon numaranızı görmez.

Başkasının Whatsapp Mesajlarını Okuma Kodsuz

Başkasının Whatsapp Mesajlarını Okuma Kodsuz – Kodsuz bir şekilde whatsapp web yardımı ile karşı tarafın mesajlarını okumak bu yönden güvenli gözükebilir fakat eğer aranızda sıkı bir bağ var ise sizden kolaylıkla şüphelenebilir. Bu yüzden dikkatli olmanızda fayda vardır.

whatsapp mesaj okuma hilesi kodsuz
whatsapp mesaj okuma hilesi kodsuz

Başkasının Whatsapp Mesajlarını Kendi Telefonumda Kodsuz Görebilir Miyim?

Başkasını whatsapp mesajlarını kendi telefonumda kodsuz görebilir miyim sorusu da sıklıkla sorulmakta ve cevap aranmaktadır. Başkasının whatsapp mesajlarını kendi telefonunuzda görebilmeniz için bir yol maalesef ki bulunmamaktadır. Telefonun mobil tarayıcısından whatsapp web adresine  girilememektedir. Whatsapp web adresi yalnızca Windows veya benzeri işletim sistemleri ile çalışan bilgisayarlara özel tasarlanmıştır. Whatsapp Mesaj Okuma Hilesi Kodsuz şu şekildedir;

Başkasının whatsapp mesajlarını kodsuz bir şekilde görmenizin tek yolu whatsapp webe girebilen bir bilgisayarınızın olmasıdır. Bulacağınız diğer yöntemler gerçeği yansıtmamakta, dolandırılmanıza veya boşa zaman harcamanıza neden olabilmektedir. 

Başkasının Whatsapp Mesajlarını Okuma Kodsuz Nasıl Yapılır?

Başkasının whatsapp mesajlarını okumanın etik yanı kişiler tarafından sorgulanmaktadır. Whatsapp’ta mesajlarını okuyacağınız kişinin tanımadığınız biri olması zaten mümkün değildir. Çünkü birinin mesajlarını okuyabilmek için o kişinin telefonuna kurulum yapmanız gerekiyor. Bu nedenle mesajlarını okuyacağınız kişinin telefonuna ihtiyacınız vardır.

Tanıdığınız birinin whatsapp mesajlarını okumak ise eğer o kişinin haberi yoksa etik değildir. Başkasının özel hayatına müdahale etmek ve karışmak etik olarak kabul edilmez. Fakat küçük yaştaki çocuğunuzun güvenliği için bu tür şeyler yapmak isteyebilirsiniz. Bu durumda yine de çocuğunuz da olsa bilgisinin olması gerekmektedir.

Whatsapp’ta Silinen Mesajlar Nasıl Okunur?

Whatsapp yakın zamanda mesaj silme özelliğini devreye soktu. Bu nedenle insanlar gönderdikleri mesajları 1 saat 8 dakika içinde silerek görmenizi engelleyebilmektedirler. Silinen mesajları görmek isteyen kişiler whatsapp’ta silinen mesajlar nasıl okunur sorusunu yöneltmektedirler.

Whatsapp’ta silinen mesajları tekrar okumanın birçok yolu bulunmaktadır. Bunlardan birisi de telefonların bildirim merkezlerinde depolanan bildirimler sayesinde okumaktır. Ayarlardan telefonunuzun bildirim merkezine girerek silinmiş bir mesajın bildirimini görebilirsiniz. Fakat telefonunuza bildirimi gitmiş mesajlar için bu durum geçerlidir.

Diğer bir yol ise uygulama mağazasından indireceğiniz bazı araçlardır. Bu araçlar sayesinde de silinen whatsapp mesajlarını okuyabilmektesiniz. Bu araçların çalışma mantığı da bildirimlerin depolanmasıyla aynıdır. Bazı araçlar silinen fotoğrafları da belleğe alarak size sonradan gösterebilmektedir.

Whatsapp’ta Durumları Gizli Görmenin Yolları

Whatsapp’ta durum paylaşma özelliği bulunmaktadır. Whatsapp durum kısmında dilediğiniz fotoğrafı paylaşabilmekte ve durumunuzu gören kişilerin kimler olduğunu görebilmektesiniz. Whatsapp’ta birinin durum kısmında paylaştığı fotoğrafları gördüğünün bilinmesini istemeyen kişiler whatsapp’ta durumları gizli görmenin yolları başlığı altında yazılacakları merak etmektedirler.

Whatsapp’ta birinin paylaştığı duruma gizlice bakabilmek için okundu bilgisini kapatmanız yeterli olacaktır. Bu şekilde karşı taraf durumu görüntülediğinizi görememektedir. Okundu bilgisini gizlilik ayarlarından dilediğiniz gibi açıp kapatabilmektesiniz. Gizlilik ayarlarına ulaşmak için şu adımları izleyebilirsiniz.

 • Ana sayfada sağ üstte yer alan üç noktaya tıklayın.
 • Ayarlar sekmesine gidin.
 • Hesap ayarlarına tıklayın.
 • Gizlilik sekmesine tıklayın.
 • Okundu bilgisinin yanında yer alan kutucuğu kapalı olarak işaretleyin.

Yukarıda saydığımız adımları yaparak okundu bilgisini kapatıp durumları gizlice görebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Borç Veren Vakıflar

Başkasının Whatsapp Mesajlarını Okuma Kodsuz

Whatsapp uçtan uca şifreleme nedir sorusunun cevabı merak edilmektedir. Whatsapp tarafından 2016 yılında duyurulan uçtan uca şifreleme özelliği tüm whatsapp sürümlerinde bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde whatsapptan gönderilen bir mesaj karşı tarafa gidene kadar tamamen güvenli bir şekilde ilerlemektedir. Üçüncü bir kişi veya kişiler bu mesajı göremez ve herhangi bir işlem yapamaz. Uçtan uca şifreleme işlemi arka planda çalışır ve kullanıcılar bunu fark etmez.

Uçtan uca şifreleme özelliği sayesinde whatsapp sizin gizliliğini koruyabilmektedir. Fakat burada unutmamanız gereken nokta bu mesajların yalnızca whatsapp’ta güvenli olduğudur. Eğer bu mesajları Google Drive gibi bulut depolama birimlerinde saklıyorsanız bu mesajları başkaları ele geçirebilmektedir.

Başkasının Whatsapp Mesajlarını Okuma Kodsuz Nasıl Yapılır?

Whatsapp yakın zamanda süreli mesajlar adı altında yeni bir özellik getirmiştir. Bu özellik birçok kişi tarafından beğeni ile karşılanmıştır. Whatsapp süreli mesajlar özelliği sayesinde atılan her mesaj 7 gün sonra whatsapp veri tabanından ve telefonlardan silinmektedir. Fakat karşı taraf mesaj atıldıktan sonra ekran görüntüsü almışsa görmeye devam edebilir.

Süreli mesajlar kişiye özel olarak açılabilmektedir. Yani konuştuğunuz birine karşı süreli mesaj özelliğini açıp diğer kişilere bu özelliği kapalı hale getirebilirsiniz. Çok kullanışlı olan bu özellik sayesinde daha güvenli bir mesajlaşma ortamı oluşturabilirsiniz. Üstelik bu özellik tüm güncel whatsapp sürümünü kullanan cihazlarda bulunmaktadır.

Samet Erden
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık