Yeni Hat Ne Zaman Açılır? Kaç Günde Aktif Olur?

Yeni Hat Ne Zaman Açılır? Kaç Günde Aktif Olur?

Yeni Hat Ne Zaman Açılır? Kaç Günde Aktif Olur? Numarasını farklı bir GSM operatörüne taşıyan ya da yeni bir hat satın alan kişiler; yeni hatlarını ne zaman kullanmaya başlayabileceklerini merak ediyor.

Öyle ki hat aktivasyon işleminin uzaması, kişinin belirli bir süre telefon numaralarını kullanamayacağı anlamına geldiğinden bu durum; telefonunu bir an önce kullanması gereken kişiler için oldukça can sıkıcı olabiliyor.

Özellikle internete girmesi gereken, işlerini internetten ya da mail üzerinden takip eden kişiler için yeni hattın kullanılabilir olma süresinin uzaması, olumsuz sonuçlar doğurabiliyor.

Sizler de yeni bir hat almayı düşünüyor ve hattınızın kaç gün içerisinde aktif olacağını merak ediyorsanız; bu yazımızı okumanızı öneriyoruz.

Yeni Alınan Hat Ne Zaman Açılır?

Vodafone, Türk Telekom, Turkcell vb. tüm hatlarda yeni hat, genellikle birkaç saat içerisinde açılsa dahi bazen hat aktivasyonu 24 saate kadar uzayabiliyor.

Yani kişi; yeni aldığı hattını en geç ertesi gün kullanmaya başlayabiliyor.

Hem faturalı hem de faturasız hatlarda hat aktivasyonu; maksimum 24 saat sürüyor.

Yeni hat çıkarmayı düşünüyorsanız; abone olmak istediğiniz GSM operatörünün bayiliğine ya da mağazasına giderken yanınızda TC kimlik kartınızı ya da nüfus cüzdanınızı götürmeyi unutmamalısınız.

Satın almak istediğiniz faturalı ya da faturasız hatta dair birtakım sözleşme yani evrakları imzalamak suretiyle hızlıca yeni hattınızı satın alabilirsiniz.

Yeni Hat Kaç Günde Aktif Olur?

Mağaza ya da bayiliğe yeni hat başvurusu amacıyla gittiğinizde burada çalışan yetkililer; doldurduğunuz sözleşme, TC kimlik kartı fotokopisi ya da nüfus cüzdanı fotokopisini GSM operatörünün genel merkezine gönderiyor.

Ardından şayet faturalı bir hat için başvuruda bulunduysanız; öncelikle daha önce ödenmemiş fatura borcunuz olup olmadığı da kontrol ediliyor.

Daha önceden kalma fatura borcunuz mevcutsa bu durumda yeni hattınız da aktif edilmiyor.

Normal şartlarda yani önceden kalmış borcunuz yoksa hattınız; size teslim edildikten sonra yaklaşık 2-3 saat içerisinde maksimum 24 saatte aktif oluyor.

Hem faturasız hem de faturalı hatlar; maksimum 24 saat içerisinde açılıyor.

Yeni Alınan Hat Ne Zaman Açılır Turkcell?

Vodafone yeni hatlar; ortalama birkaç saat maksimum 24 saat içerisinde aktif ediliyorlar.

Yeni Alınan Hat Ne Zaman Açılır Türk Telekom?

Türk Telekom yeni hatların aktif edilmesi de maksimum 24 saat sürüyor.

Yeni Alınan Hat Ne Zaman Açılır Turkcell?

Turkcell yeni hatlar da tıpkı diğer hatlar gibi faturalı ya da faturasız fark etmeksizin maksimum 24 saatte açılsa da genellikle bir iki saatte aktif oluyorlar.

Yukarıdaki operatörlerin yanı sıra diğer operatörlerde de hat aktivasyonu genellikle bir ya da iki saat; maksimum 24 saat sürüyor.

Hatta bazen hatların 15-20 dakika içerisinde bile açıldığı oluyor.

Hat aktivasyon işleminin tamamlanmasıyla birlikte abone olduğunuz GSM operatörü tarafından size hattınızın açıldığına dair bilgi içeren birkaç sms gönderiliyor.

Bu smste paket ve tarife içeriğiniz, hediye dakika, internet ve smsleriniz hakkında da bilgiler bulunuyor.

Yeni Alınan Hat Ne Zaman Açılır Bimcell?

Bimcell hatlar da tıpkı diğer hatlar gibi en fazla 24 saat içerisinde açılıyor.

Faturalı Hat Kaç Günde Açılır?

Daha önce de belirttiğimiz gibi yeni alınan faturalı hatlar; şayet hat sahibinin gecikmiş ve birikmiş yani ödenmemiş fatura borcu mevcut değilse ortalama birkaç maksimum 24 saat içerisinde açılıyor.

Numara Taşıma Sonrası Hat Ne Zaman Açılır?

Numara taşıma işlemi sonrasında yeni hattın açılması, yeni hat satın alma sonrasındaki aktivasyona nazaran daha uzun sürüyor.

Yasal olarak numara taşıma ile farklı bir operatöre geçen kişilerin hatlarının maksimum 4 gün içerisinde açılması gerekiyor.

Bu süre dolduğunda yani aşıldığında müşterinin sözleşmeyi iptal edebilme hakkı doğuyor.

Numara taşıma sonrası yeni hattın açılması; genellikle 2-3 gün sürüyor.

Yeni Hat Aldım Hala Açılmadı

Yeni hat almanıza ve üzerinden birkaç gün geçmesine rağmen hala hattınız açılmadıysa hattı satın aldığınız mağaza ya da bayiliğe giderek, şikayetinizi dile getirebilirsiniz.

Şayet aldığınız hat, 4 günden daha uzun süredir açılmadıysa ve faturalı hatsa imzaladığınız sözleşmeyi bile iptal edebilirsiniz.

Bu yazımızda faturalı hat kaç günde açılır? Yeni hat kaç günde aktif olur? vb. soruları yanıtlamaya çalıştık.

Sizler de konuya dair her türlü soru ve görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir; önerilerinizi değerli takipçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.