Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 31 °C
Az Bulutlu

Başkasının Whatsapp Konuşmalarını ve Mesajlarını Nasıl Görürüm?

01.10.2023
3.132
A+
A-
Başkasının Whatsapp Konuşmalarını ve Mesajlarını Nasıl Görürüm?

Başkasının Whatsapp Mesajlarını Nasıl Okurum?, Başkasının Whatsaap Mesajlarını Google Drive ile Görme, QR Kodunu Taratarak Başkasının Whatsapp Mesajlarını Okumak, Başkasının Whatsapp Mesajlarını Okuma Programı Ücretsiz

Başkasının Whatsapp Konuşmalarını ve Mesajlarını Nasıl Görürüm? Hangimiz, zaman zaman sevgilimizin ya da eşimizin bizden bir şeyler sakladığını, bir problemi olduğunu veya bizi başka biriyle aldattığını düşünmüyoruz ki?

Bazen eşimize her ne kadar güvenirsek güvenelim, bu düşünceler, bizi etkisi altına alıyor ve ona karşı farklı ve daha kötü davranmamıza neden oluyor.

Kimi zaman da onun bir derdinin olduğunu düşünüyor ancak bizden gizlediği için derdine ortak olamıyor ve sorununu bir an önce öğrenmek isteyebiliyoruz.

Bu noktada eşimizin ya da sevdiğimiz başka birinin Whatsapp konuşma ve mesajlarını kontrol etmek, sorununa dair bilgi edinmek veya bizi aldatıp aldatmadığını öğrenmek için ne yapmamız gerektiğini düşünüyoruz.

Sizler de eşinizin, çocuğunuzun ya da yakın bir arkadaşınızın Whatsapp konuşmalarına ve mesajlarına ulaşmak istiyor lakin bunu nasıl yapabileceğinizi bilmiyorsanız; bu yazımızı okumanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Başkasının Whatsapp Mesajlarını Nasıl Okurum?

Başka birinin Whatsapp mesajlarını okumak, yasal bağlamda bir suç olmakla birlikte ‘aldatıldığımızı ya da kandırıldığımızı’ düşündüğümüz zamanlarda karar verebilmemiz ve hislerimizden emin olabilmemiz noktasında oldukça zorunlu olabiliyor.

Günümüzde başkasının Whatsapp konuşmalarını okumanın yani Whatsapp’ını ele geçirmenin birden çok yöntemi bulunuyor.

Aldatılma gibi ciddi bir durum dışında bu yöntemlere başvurmamanızı önermekle birlikte eşinizin ya da başkasının Whatsapp mesajlarını okuyabilmenize olanak tanıyan bu yöntemleri kısaca aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz:

Başkasının Whatsaap Mesajlarını Google Drive ile Görme

Eşinizin sizi aldattığından şüpheleniyorsanız; Whatsapp konuşmalarını görebilmek için deneyebileceğiniz en kolay yöntem; onun konuşmalarını yedeklemekten geçiyor diyebiliriz.

Ancak bu noktada eşinizin Whatsapp’ına girmeli, ardından da Ayarlar kısmından ‘sohbet yedeği’ seçeneğine tıklamalısınız.

Bu seçeneğe tıkladığınızda sizden sohbet yedeğini göndermek istediğiniz e-posta ya da gmail adresi talep ediliyor.

Gmail ya da e-posta bilgilerinizi girdiğinizde Whatsapp sohbet yedeği, günlük, haftalık ya da aylık olacak şekilde e-posta hesabınız üzerine kayıtlı Google Drive adresinize gönderiliyor.

Yani belirttiğiniz e-posta adresiniz üzerine kayıtlı bir Google Drive hesabı açmanız da gerekiyor.

Bu yöntem ile eşinizin ya da başka birinin sadece geçmişe yönelik Whatsapp konuşmalarının yedeğini alabiliyorsunuz.

Google Drive kullanarak, başkasının mesajlarını nasıl okuyup, görüntüleyebileceğinizi adım adım aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

 • İlk olarak mesajlarının yedeğini almak istediğiniz kişinin telefonundaki Whatsapp uygulamasının ‘Ayarlar’ menüsüne tıklayın.
 • Daha sonra ‘Sohbet’-‘Sohbet Yedeği’ seçeneklerine tıklayın.
 • Sohbet yedeğini tıkladığınızda karşınıza çıkan seçenekler arasından ‘Google Drive Yedekleme’ seçeneğine tıklayın.
 • Kapalı konumda olan yedeklemeyi ‘günlük, haftalık ya da aylık’ olacak şekilde değiştirin. 3 seçenekten birini seçmeniz gerekiyor.
 • Sonrasında yedeklemeyi kullandığınız gmail adresinize yönlendirin.

Bu yöntem ile başkasının Whatsapp mesajlarını okuyabilmeniz için onun telefonundan işlem yapmanız gerektiğini hatırlatmak istiyoruz.

Şayet eşiniz, telefonunuzu sizden kaçırıyorsa, telefonunda şifre varsa öncelikle onun telefonunu ele geçirebilmenin yollarını araştırmalısınız.

QR Kodunu Taratarak Başkasının Whatsapp Mesajlarını Okumak

Sevgilinizin, eşinizin ya da başkasının Whatsapp konuşmalarına erişebilmenizin bir diğer yöntemi ise QR kodunu taratmak.

Ancak bu yöntem ile yalnızca anlık olarak Whatsapp mesajlaşmalarını görüntüleyebiliyorsunuz.

QR kodu taratarak, başkasının Whatsap konuşmalarını nasıl okuyabileceğinizi aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

 • Telefonunuzdan ya da bilgisayarınızdan web.whatsapp.com adresine girin.
 • Aynı zamanda mesajlarına ulaşmak istediğiniz kişinin telefonundan Whatsapp uygulamasına girin.
 • Telefonun hemen sağ köşesindeki 3 noktaya veya Ayarlar seçeneğine tıklayın.
 • Daha sonra Whatsapp web linkine tıklayın.
 • Whatsap uygulamasına girdiğiniz telefonun ekranında beliren QR kodunu bilgisayar ya da telefonunuzdaki Whatsapp web ekranına gösterin.
 • Böylelikle başkasının mesajlaşmalarını görüntüleyebilirsiniz.

Başkasının Whatsapp Mesajlarını Okuma Programı Ücretsiz

Yukarıdaki iki yöntem sayesinde eşinizin ya da başka birinin Whatsap konuşmalarına ücretsiz bir şekilde erişebiliyorsunuz.

Bu yöntemler dışında internette de hizmet veren ücretli ya da ücretsiz pek çok web sitesi bulunuyor.

Bu siteler, yasal olmamakla birlikte sizden Whatsapp konuşmalarına erişmek istediğiniz kişinin telefon numarasını talep ediyor.

Bu siteler sayesinde sevgilinizin, arkadaşlarınızın ya da başka birinin Whatsapp konuşmalarına erişebilseniz de güvenilir olmayan kimi siteler; kişisel bilgilerinize ulaşabiliyor ya da sizi dolandırabiliyor.

Bu yüzden de mümkün olduğunca bu sitelerden uzak durmanızı öneriyoruz.

Bilmediğiniz sitelerde ya da uygulamalarla zaman kaybetmek yerine kullanımı oldukça kolay olan, kısa sürede kullanmayı öğrenebileceğiniz telefon casus programlarını telefonlarınıza indirebilirsiniz.

Telefon Casus Programları ile Başkasının Whatsapp Mesajlarını Okuma

Yukarıda bahsettiğimiz 3 farklı yöntem ile eşinizin, sevgilinizin veya başka birinin  Whatsapp konuşmalarına erişebiliyorsunuz.

Eşinizin Whatsap mesajlaşma ve konuşmalarının yanı sıra arama, sms, sosyal medya kullanımı vb. diğer tüm bilgilerine de ulaşmak istiyorsanız; telefon casus programlarından yararlanabilirsiniz.

Kolaylıkla telefonunuza indirebileceğiniz telefon casus programlarına The TrueSpy, SpyEra, PhoneSheriff, Highster Mobile programlarını örnek olarak gösterebiliriz.

 • The TrueSpy Uygulaması:

Adından da anlayabileceğiniz gibi bu uygulama ile casusluk yapabiliyor yani gizlice başkasının Whatsapp konuşma ve mesajlaşmalarını görebiliyorsunuz.

Son yılların en çok kullanılan telefon casus programlarından biri olan bu uygulama ile başkasının Whatsapp konuşmalarının yanı sıra e-mail, sms, e-posta, internet araması vb. telefonuna dair tüm bilgilerine de ulaşabiliyorsunuz.

Hatta onun telefonunu bile dinleyebiliyor, kimlerle konuştuğunu öğrenebiliyorsunuz.

Kişinin hangi numaralarla Whatsapp üzerinden mesajlaştığına, neler yazdığına, karşı tarafın neler yazdığına erişebiliyorsunuz.

Üstelik konuşmaların gün, saat ve tarih bilgilerini de öğrenebiliyorsunuz.

İnternete The TrueSpy yazarak, bu program ve kullanımına dair ayrıntılı bilgi edinebilmeniz mümkün.

 • SpyEra Uygulaması:

Telefon dinleme özelliğine sahip olan bir diğer program olan SpyEra; gerek yakınlarınızın gerekse iş arkadaşlarınızın ya da çalışanlarınızın telefon mesajlaşmalarına detaylı bir şekilde erişebilmenize olanak tanıyor.

En iyi telefon casus yazılımlarından olan bu programı tıpkı diğer programlar gibi Google Play ya da Apple Sote üzerinden telefonlarınıza indirebilirsiniz.

 • PhoneSheriff Uygulaması:

Hem android hem de IOS işletim sistemine sahip cihazlarda kullanılabilen bu uygulama, dilediğiniz telefona uzaktan ulaşabilmenize aracılık ediyor.

Bu uygulamada da telefon dinleme özelliği yer alıyor.

 • Highster Mobile Uygulaması:

Android ve IOS tabanlı cihazlarda kullanılabilen Highster uygulaması; ortam dinleme özelliği ile ön plana çıkıyor.

Yani takip ettiğiniz kişinin bulunduğu ortamdaki tüm konuşmaları da dinleyebiliyorsunuz.

Aynı zamanda bu programı tabletlerinizde de kullanabiliyorsunuz.

 • İspyoo:

Çoğu uygulamadan farklı olarak, bu program sayesinde çalışanlarınızın telefon bilgilerine erişebiliyor ve telefon aktivitelerini takip edebiliyorsunuz.

Telefon dinleme özelliği bulunan İspyoo programı, daha çok profesyonel iş dünyasında, şirket sahipleri tarafından tercih ediliyor.

Yani çalışanlarınızın şirket karşıtı tutum ve davranışlarından şüpheleniyorsanız; o kişiye dair bilgi edinmek ve sırrını açığa çıkarmak için bu programı kullanabilirsiniz.

Yukarıdaki programların yanı sıra Flexispy, Mobilespy, Mobistealth telefon casus ve takip programlarından birini de tercih edebilirsiniz.

Başkasının Whatsapp Mesajlarını Okumak Suç mu?

Başkasının Whatsapp mesajlarını okumak, yasal olarak önemli bir suç teşkil ediyor. ‘Özel hayatın gizliliğinin ihlali’ gerekçesi doğrultusunda kişiye ceza kesilebiliyor. Whatsapp mesajlarının okunduğunu fark eden taraf, kişiyi mahkemeye verebiliyor.

Bu yüzden gerekmedikçe yukarıda bahsettiğimiz yöntemlere başvurmamanızı öneriyoruz.

Bu yazımızda kısaca başkasının Whatsapp mesajlarını okuma kodsuz 2021 yöntemlerine dair sizleri bilgilendirmeye çalıştık.

Sizler de konuya dair her türlü soru ve görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, önerilerinizi değerli takipçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Gizli Numaradan Arayanı Bulma ( KESİN ÇÖZÜM )

Numara Taşıma İşlemi Kaç Ayda Bir Yapılır?

Eşimin WhatsApp’ına gelen mesajları nasıl görebilirim?

Başka bir kişinin WhatsApp mesajlarını görmeniz etik değildir ve yasal sonuçları olabilir. Ayrıca WhatsApp’ta özel olarak tasarlanmış bir işlev olmadığı için, başka birinin hesabındaki mesajları görmek için onların cihazına fiziksel erişim sağlamak gerekebilir ki bu da yasal değildir. Kişilerin özel hayatına saygı göstermek ve mahremiyetlerini korumak önemlidir.

Bir kişinin WhatsApp yazışmalarını nasıl görebilirim?

Başka bir kişinin WhatsApp yazışmalarını görmek yasal olmadığından, böyle bir şey yapmak etik ve yasal açıdan doğru değildir. Ayrıca WhatsApp, kullanıcıların mesajlarını şifreleyerek koruduğundan, üçüncü bir kişinin mesajları görüntülemesi mümkün değildir. Bu nedenle, başka bir kişinin WhatsApp yazışmalarını görüntülemek gibi bir amaçla hareket etmek önerilmez.

Samet Erden
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Ahmet dedi ki:

  Yalnız burada bir şeye açıklık getirmek istiyorum yanlış ise lütfen beni düzeltin. Artık diyelim [email protected] adresinde yedeği var şahsın. Google drive üzerinden . O yedeği başka numaradan açmak için gmail adresi girseniz bile başka telefondan numaradan açamıyorsunuz yetki yok diyor yüklemiyor.. Önceden farklı olabilir ama durum böyle. Yani yine o numaradan what sap yedeğini görebilirsiniz başkası göremez

 2. Ersan dedi ki:

  Benim için en iyi özelliklere sahip çok benzer bir program keşfettim (IMHO) ve adı mSpy. Çocuklarınızı veya ailenizi / sevdiklerinizi tehlikeli iletişimlerden kontrol etmek için harika bir çözüm

Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık