Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 28 °C
Açık

Acil Tıp Teknisyeni Maaşı Ne Kadar? ATT Maaşları

03.10.2023
1.184
A+
A-
Acil Tıp Teknisyeni Maaşı Ne Kadar? ATT Maaşları

ATT Maaşları 2023, Acil Tıp Teknisyeni Maaşı Ne Kadar, ATT Nedir?, ATT Maaş Hesaplaması Nasıl Yapılır? Ek Ücret Var Mı?,

ATT Maaşları, Acil Tıp Teknisyeni Maaşı Ne Kadar? ATT, acil tıp teknisyenlerini ya da ambulans tıp teknisyenlerini ifade eden bir meslek alanıdır. Günümüzde revaçta mesleklerden biri olan ATT, birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Bu mesleğin iş imkanı oldukça geniş ve kapsamlıdır.

https://www.kariyer.net/pozisyonlar/acil+tip+teknisyeni/maas

Gerek özel hastanelerde gerekse de devlet hastanelerinde ATT olarak çalışabilmek mümkündür. Bunun yanı sıra acil tıp teknisyenleri hem hastanelerin acil bölümünde hem de ambulanslarda çalışabilmektedir. Bu sebeple de bu bölümü okuyan ve acil tıp teknisyenliği eğitimi alan kişilerin iş bulabilmesi oldukça kolaydır.

Ancak bu mesleği tercih etmek isteyenlerin merak ettiği farklı konular da bulunmaktadır. Bu konulardan biri ise ATT maaşları kuşkusuz ki. Yazımızın alt başlıklarında konuya dair güncel verileri sizler için aktaracağız.

ATT Maaşları 2023

ATT maaşları, acil tıp teknisyeninin çalıştığı kuruma göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca tecrübe de acil tıp teknisyenlerinin alacağı maaşı değiştirebilmektedir. 2023 yılında ATT maaşları net olarak şu şekildedir;

  • Kamu kuruluşlarında ve devlete bağlı hastanelerde çalışan acil tıp teknisyenlerinin aylık maaş ödemesi; 7000 ile 7500₺ arasında değişmektedir.
  • Özel sektörde çalışmakta olan acil tıp teknisyenlerinin maaşı; 5000₺ ile 6000₺ arasında değişiklik göstermektedir.

Kamu ve özel sektör ayrımındaki maaş değişikliği yukarıdaki gibidir. Acil tıp teknisyenlerinin maaşlarını etkilemekte olan bir diğer faktör tecrübedir. Her ATT, tecrübesi doğrultusunda daha fazla maaş alabilmektedir. Tecrübeye doğrultusunda maaş miktarı ise şu şekildedir;

Acil Tıp Teknisyeni Maaşı Ne Kadar

Acil tıp teknisyeni maaşı ne kadar 2023 yılında acil tıp teknisyeni maaşları devlet hastanelerinde devlet hastanesine bağlı kurumlarda 7000 TL ile 7500 TL arasında değişmektedir. ATT maaşları çalışma yılınıza göre daha fazla yükselir.

ATT Nedir?

ATT, acil tıp teknisyeninin kısaltılması olarak ifade edilmektedir. Acil tıp teknisyeni, sağlık alanının kapsadığı bir meslek dalıdır. ATT, acil durum anlarında tıbbi destek sağlamak ve hastaları hastanelere yetiştirme görevini üstlenmektedir. Acil durumlarda ilk yardım acil tıp teknisyenleri tarafından yapılabilmektedir. Bu mesleğin uygulanabileceği alan hastanelerin acil bölümleri ve ambulanslar olmaktadır.

ATT Maaş Hesaplaması Nasıl Yapılır? Ek Ücret Var Mı?

Mesleğini icra etmekte olan bir acil tıp teknisyeni her ay en az 7 kez nöbet tutmak zorundadır. Bu sebeple ATT mesaileri diğer mesleklere göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca acil tıp teknisyenleri, nöbet durumlarından dolayı her ayın bazı günleri çalışmamakta, bazı günleri ise çok çalışmaktadır.

Bu noktada ek mesailer hesaplanmakta ve her nöbet için ekstra ödeme yapılabilmektedir. Ancak bu durum acil tıp teknisyeninin çalışmakta olduğu kuruma göre değişiklik gösterebilmektedir.

Diyetisyen Maaşları Ne Kadar? (Devlet ve Özel Hastane)

Acil Tıp Teknisyeni kaç tl maaş alıyor?

Acil Tıp Teknisyeni (ATT) çalıştığı kuruma, çalışma saati ve deneyimine göre değişebilen farklı maaşlar alabilirler. Ancak, Türkiye’de acil tıp teknisyenleri genellikle ortalama 3.000-5.000 TL arasında maaş alırlar. Bu rakam, kamu kurumlarında ve özel sektörde çalışanlar için farklılık gösterebilir.

ATT mezunları ne kadar maaş alır?

ATT (Acil Tıp Teknisyeni) mezunlarının maaşı, çalıştıkları kurum ve pozisyona göre değişebilir. Ancak Türkiye’de sağlık sektöründe kamu kurumlarındaki ATT’lerin maaşı, 2023 yılı itibariyle ortalama brüt 9.000 TL civarındadır. Özel sektörde ise maaşlar farklılık gösterebilir.

Samet Erden
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık