DOLAR
20,9567
EURO
22,4572
ALTIN
1.313,16
BIST
5.114,97

Devlet Destekli Kredi Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir?

Devlet Destekli Kredi Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir?
10.05.2023 17:05
A+
A-

Devlet Destekli Kredi Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir? Devlet destekli kredi şartları nelerdir gelin birlikte bir göz atalım. Devlet kredileri yılın belirli periyotlarında farklı istihdam gruplarına ve farklı iş kollarına sunulan kredilerdir. Bu kredilerin her birinde farklı farklı şartlar ve başvuru adımları söz konusu olsa da bu yazımızda devlet kredileri nasıl alınır, şartları nelerdir sorusuna genel cevaplar vermeye çalışacağız. Ve daha çok Pandemi sonrası verilen ihtiyaç kredileri gibi kredilerden bahsedeceğiz. İşte devlet kredileri başvuruları nasıl yapılır sorusunu cevabı…

Devletten 10000 TL Kredi Nasıl Alınır?

2023 devlet kredilerine başvuru süreçleri pandemi ile birlikte daha fazla hız kazandı ve insanlar daha önceki faiz gelirlerinden daha düşük bedelle ve daha uzun vade ile kredi alabiliyorlar.

Bu krediler genelde Vakıfbank, Ziraatbank ve Halkbank tarafından verilmekle birlikte bu kuruluşların iştirakı katılım bankaları tarafından da verilmektedir. Tabii ki her ne kadar özel bankalardan da bu süreçte destek kredileri sözleri verilse de halen dar bir kobi kredi çalışmaları dışında genel olarak yukarıda zikredilen bankalar gibi krediler sağlamamaktadırlar.

Ziraat Bankası Devlet Kredisi Nasıl Alınır? Başvuru Şartları Nelerdir?

2023 Ziraat Bankası devlet kredisi için 2 bin-4 bin-5 bin-7.500 ve 10 bin TL’lik devlet kredileri verilmektedir. 6 ay ertelemeli ve düşük faizli bu krediye başvuru için halen işlemler devam etmektedir. Herhangi bir düzenli geliri olmayan ve maddi açıdan sıkıntılı olan kişiler için bu faizli kredi halen verilmektedir. Başvurmak için internet üzerinden başvurularınızı yapmanız gerekiyor. Banka şubelerinden ve ATM’lerden başvuru yapamazsınız. 

Halkbankası Devlet Kredisi Nasıl Alınır? Başvuru Şartları Nelerdir?

Halkbank devlet kredisi alınabilecek bir başka kanaldır. Bu kanal üzerinden 2 bin-5 bin ve 10 bin TL’Lik düşük faizli kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Ziraat Bankası ve birazdan aşağıda yer vereceğimiz Vakıfbank ile aynı başvuru kriterlerine sahip olan bu krediyi 6 ay süre ile öteleyebilir ve ödemeyebilirsiniz.

Kadın Girişimcilere Destek Veren Kurumlar

Vakıfbank Devlet Kredisi Nasıl Alınır? Başvuru Şartları Nelerdir?

Düşük faizli Vakıfbank devlet kredisi alma için internet üzerinden başvurunuzu yapmanız gerekir. Bunun için düzenli geliriniz olma-malı ve yardıma muhtaç kategorisinde olmanız gerekiyor. 6 ay geri ödemesiz olan bu krediden 10 Bin TL’ye kadar yararlanabilirsiniz. 36 ay vadeli olarak verilen bu krediye düşük faizle başvurabilirsiniz.

KOSGEB Devlet Kredisi Nasıl Alınır?

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) bünyesinde kayıtlı olan kobiler için devlet kredileri bu yıl da verilmektedir. Pandemi süresince küçük ve orta ölçekli kobiler için 100 bin TL’ye kadar kredi verilebilmektedir. Bunun için KOSGEB veri tabanında kaydınız olmalıdır. Ve talebi bu veri tabanı üzerinden yapmanız gerekiyor. İş planınızı çok detaylı ve kabul edilebilir bir şekilde yapmanız durumunda krediyi alabilirsiniz.

Genelde bu tür krediler Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından verilmekle birlikte diğer bakanlıklar tarafından da verilebilir. Ve her bakanlığın resmi web sitelerinde başvuru detayları sürekli olarak verilmektedir. Oralardan takip ederek başvuru şartlarını güncel olarak takip etmeniz mümkündür.

KOSGEB Desteklenen Sektörler (Güncel Projeler)

KOSGEB Genç Girişimci Desteği

Çiftçilere Kredi Desteği Ne Kadar Oldu?

250 bin TL’ye kadar destek verilecektir.

Çiftçilere 250 bin TL Desteğin Vade Süresi Ne Kadardır?

Vade süresi 36 aya kadardır.

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.