Kargo Hesaplama ( PTT Kargo, Yurtiçi Kargo, Aras Kargo, Sürat Kargo ve UPS )

Kargo Hesaplama ( PTT Kargo, Yurtiçi Kargo, Aras Kargo, Sürat Kargo ve UPS )
10.05.2023 17:51
235
A+
A-

Kargo Hesaplama,En ucuz kargo ücretleri, PTT Kargo hesaplama, MNG Kargo hesaplama, Aras Kargo ücreti, Yurtiçi Kargo hesaplama, Sürat Kargo hesaplama

Kargo Hesaplama ( PTT Kargo, Yurtiçi Kargo, Aras Kargo, Sürat Kargo ve UPS )
Kargo Hesaplama

Kargo ücreti hesaplama; Kargo şirketlerinin güncel kargo ücreti tutarlarını ve kargo hesaplama işlemleri bu yazımızda. En ucuz kargo ücreti hangi firmada? içeriğimizde bulacaksınız. Eğer göndermek istediğiniz bir kargonuz var ve başına bir iş gelmemesini, zamanında göndericiye ulaşmasını ve bir yandan da uygun fiyatlı olmasına da dikkat ederek kargo şirketlerine teslim ettiğiniz kargonuzun gönderim ücretlerinin nasıl hesaplandığını ve en uygun kargo şirketine ulaşmak için kargo hesaplama yöntemlerini bu yazımızda yer verdik.

Kargo Ücretleri

Ülkemizde en bilinen kargo firmaları arasından PTT kargo, Yurtiçi kargo, Aras kargo, Sürat kargo ve UPS firmaları çalışmalarını yürütüyorlar. Müşteri memnuniyeti açısından da tabii ki en uygun kargo ücreti, zamanında teslimat ve güvenli taşıma gibi konular etkili oluyor.

Kargo Hesaplama

Peki en uygun ve en ucuz kargo ücreti hesaplama ile en uygun şekilde kargonuzu nasıl gönderebilirsiniz beraber bakalım. Kamuya ait olan yıllardır ülke ekonomisinde de önemli bir yere sahip olan PTT kargo en uygun posta ve kargo taşıma ücretini sağlıyor. Bunun yanında Sürat kargo da hem uygun fiyatla hem de güvenli bir şekilde kargo taşıma hizmeti veren özel firmalar arasında yer alıyor. Yurtiçi, Aras kargo ve UPS de bu iki firmanın yarışında geride kalmak istemiyorlar ve yine cazip fiyat avantajları sunuyorlar.

Şunu unutmayın ki kargo ücreti hesaplamak için ürününüzün özelliği oldukça fark ediyor. Örneğin kağıt/evrak ile bir koli göndermek veya bir peluş oyuncak ile kırılacak bir cam veya içi dolu bir şişe göndermek arasında kargo ücreti fiyat farkı oluyor. Bunun nedeni ise kargonuzun risk taşıması veya içi sıvı dolu bir şey gönderecekseniz diğer ürünlere zarar vermesi oluyor.

Koli taşımada ise en önemli faktörler; tüm firmaların ilk sorduğu ve kargo ücreti üzerinde en çok etkisi olan özellikler ise;

 1. Koli boyutu ( en, boy, yükseklik ) ve
 2. Koli ağırlığı oluyor.

Sizler için aşağıda aynı özelliklere sahip ortalama bir koli için, her bir kargo firmasının Ankara’dan İstanbul’a taşıma için verdiği tekliflerini sıraladık. Ancak unutmayın ki bu fiyatlar kargo firmaları tarafından her zaman değiştirilme hakkına sahiptir. Sizlere bir fikir vermesi açısından bu karşılaştırmaları dikkate alarak sizin için en uygun kargo firmasını belirleyebilirsiniz.

PTT Kargo Kargo Ücreti Hesaplama

Eğer Ankara’dan İstanbul’a 50 cm * 50 cm * 30 cm boyutunda ve 2 kg ağırlığa sahip bir kargoyu, alıcının adresine kendisine teslim edilecek şekilde göndermek isterseniz PTT kargoya ödeyeceğiniz tutar yaklaşık olarak toplamda 86 TL oluyor.

 • Eğer ek olarak kargonuzu sizin adresinizden alınmasını isterseniz +10 TL,
 • Alma haberli olarak göndermek isterseniz +4 TL,
 • Kontrollü teslimat yapmak isterseniz +7.25 TL,
 • Ürününüze sigorta yaptırmak isterseniz en az +4 TL,
 • Teslim bilgisinin telefon ile size bildirilmesini istiyorsanız da +6.75 TL daha ödeme ücreti yansıtılıyor.

PTT Kargo’ya 444 1 788 numaralı PTT Çağrı Merkezi üzerinden 7 gün 24 saat boyunca ulaşabilirsiniz!

PTT Kargo Çalışma Saatleri, Dağıtım, Açılış ve Kapanış Saatleri > TIKLAYIN

Sürat Kargo Kargo Ücreti Hesaplama

Eğer 50 cm * 50 cm * 30 cm boyutunda ve 2 kg ağırlığa sahip bir kargoyu Ankara’dan İstanbul’a Sürat kargo aracılığı ile göndermek isterseniz:

 • Standart taşıma bedeli olarak 87.90 TL,
 • Adrese teslim göndermek isterseniz göndereceğiniz adrese göre +10 TL,
 • KDV olarak da +17.63 TL olmak üzere
 • Toplamda 115.53 TL ödeyeceksiniz.
 • Eğer bunlara ek olarak bir de kargoyu sizden almak için adresinize gelmelerini isterseniz yine +10 TL daha ödemeniz gerekiyor.

Ayrıca 0850 202 0 202 numaralı Sürat Kargo Çağrı Merkezini hafta içi 09:00 – 18:00, Cumartesi günleri ise 09:00 – 17:00 saatleri arasında arayabilirsiniz!

Yurtiçi Kargo Kargo Ücreti Hesaplama

50 cm * 50 cm * 30 cm boyutunda ve 2 kg ağırlığa sahip bir kargoyu Ankara’dan İstanbul’a göndermek için Yurtiçi kargo’yu kullanmak isterseniz:

 • Standart taşıma bedeli olarak 92.11 TL,
 • Adrese teslim göndermek isterseniz +12.75 TL,
 • KDV olarak da +18.87 TL ile
 • Toplamda 123.73 TL ödeyeceksiniz.
 • Eğer bunlara ek olarak bir de kargoyu sizden almak için adresinize gelmelerini isterseniz +12.75 TL daha ödemeniz gerekiyor.

Yurtiçi Kargo çağrı merkezini ( Pazar günleri hariç ) saat 08.00 ile 20.00 saatleri arasında 444 99 99 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz!

Aras Kargo Kargo Ücreti Hesaplama

Eğer Ankara’dan İstanbul’a Aras kargo aracılığı ile 50 cm * 50 cm * 30 cm boyutunda ve 2 kg ağırlığa sahip bir kargoyu göndermek isterseniz:

 • Standart taşıma bedeli olarak 94.09 TL,
 • Adrese teslim göndermek isterseniz göndereceğiniz adrese göre +12.75 TL,
 • KDV olarak da +20.68 TL olmak üzere
 • Toplamda 129.03 TL ödeyeceksiniz.
 • Eğer bunlara ek olarak bir de kargoyu sizden almak için adresinize gelmelerini isterseniz yine +12.75 TL daha ödemeniz gerekiyor.

444 25 52 numaralı Aras Kargo çağrı merkezini hafta için 08:30-18:00 arasında ve Cumartesi günü de 08:30-13:00 saatleri arasında arayabilirsiniz!

MNG Kargo Kargo Ücreti Hesaplama

Eğer MNG kargo aracılığı ile Ankara’dan İstanbul’a 50 cm * 50 cm * 30 cm boyutunda ve 2 kg ağırlığa sahip bir kargoyu göndermek isterseniz:

 • Standart taşıma bedeli olarak 97.46 TL,
 • Adrese teslim göndermek isterseniz göndereceğiniz adrese göre +5 ila +20 TL,
 • KDV olarak da +20.21 TL olmak üzere
 • Toplamda 132.50 TL ödeyeceksiniz.
 • Eğer bunlara ek olarak bir de kargoyu sizden almak için adresinize gelmelerini isterseniz yine +5 ila +20 TL daha ödemeniz çıkıyor.

MNG Kargo’ya ilişkin tüm sorularınız için 444 06 06 – 0850 222 06 06 çağrı merkezi numaralarını arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz!

UPS Kargo Kargo Ücreti Hesaplama

Eğer UPS kargo aracılığı ile 50 cm * 50 cm * 30 cm boyutunda ve 2 kg ağırlığa sahip bir kargoyu Ankara’dan İstanbul’a göndermek isterseniz, yakıt ek ücreti ve KDV hariç olmak üzere 117.61 TL ödeyeceksiniz. Bu ek ücretlerde dahil edilirse toplam ödeyeceğiniz tutar yaklaşık olarak 147.63 TL ödeyeceksiniz.

Yurt dışı ve yurt içi işlem talebiniz ile ilgili istediğiniz her konuda 0850 255 00 66 numaralı telefon üzerinden UPS Kargo çağrı merkezini arayarak bilgi alabilirsiniz!

Kargo Hesaplama

Ayrıca bakınız:

Akbank Faizsiz Kredi ( 5000 TL ) > TIKLAYIN

CarrefourSA Alışveriş Kredisi ( 40.000 TL %0 Faiz ) > TIKLAYIN

1 kg kargo ne kadar tutar?

Kargonun fiyatı gönderileceği yer, gönderinin ağırlığı, boyutu, gönderi tipi ve gönderi teslimat hızı gibi faktörlere bağlı olarak değişebilir. Bu nedenle, fiyat konusunda kesin bir rakam vermek mümkün değildir. Ancak genellikle 1 kg kargo gönderimi için ortalama fiyatlar, gönderi yapılacak olan yer ve teslimat hızına göre 10-30 TL arasında değişebilir

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.