PTT Kargo Çalışma Saatleri, Dağıtım, Açılış ve Kapanış Saatleri

PTT Kargo Çalışma Saatleri, Dağıtım, Açılış ve Kapanış Saatleri
k

PTT Kargo Çalışma Saatleri, Dağıtım, Açılış ve Kapanış Saatleri: PTT; yani Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü; ülkemizde para yatırma, para çekme hizmetinin yanı sıra kargo hizmeti de vererek, vatandaşlara yıllardır kesintisiz hizmet sunuyor.

Bununla birlikte PTT’nin sabah saat kaçta açıldığı, akşamları ise kaçta kapandığı, PTT’ye giderek, kargo gönderecek, PTT’den kargo alacak ya da para yatırma çekme işlemlerini gerçekleştirecek vatandaşların merak ettiği sorular arasında yer alıyor.

Sıra beklemek zorunda kalmamak için PTT’ye sabahın erken saatlerinde gidip, işlemlerini tamamlamak isteyenler PTT kaçta açılıyor? sorusuna, akşamüzeri PTT’ye gitmeyi planlayanlar ise PTT kaçta kapanıyor? sorusuna yanıt arıyorlar.

o

İnternetten alışveriş yapan, kargosu PTT ile teslim edilen kişiler ise PTT’nin dağıtım saatinin kaçta sona erdiğini öğrenmek istiyor.

Bu yazımızda PTT kaçta açılır? PTT kaçta kapanır? sorularını kısaca yanıtlamaya çalışacağız.

İşte, Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü’nün çalışma ve mesai saatlerine dair bilmeniz gereken o detaylar:

PTT Çalışma Saatleri 2021

PTT şubeleri, sabah 08.30 ile öğle 12.30 arasında çalıştıktan sonra 12.30’da öğle tatiline giriyor.

13.30’da tekrar açılan şubeler, 17.30’a kadar hizmet vermeyi sürdürüyor.

o

Söz konusu hafta sonu olduğunda ise sadece belirli bölgelerdeki merkez PTT şubeleri yani genel müdürlükler hizmet veriyor.

Diğer şubeler ise kapalı olduğundan hizmet vermiyorlar.

PTT Müşteri Hizmetleri Numarası

PTT hizmetlerine dair merak ettiğiniz sorulara yanıt bulmak, kargonuzun son durumu ile ilgili bilgi edinmek istediğinizde 444 1 788 telefon numarasını arayabilirsiniz.

PTT Kargo Dağıtım Saatleri

Ptt Kargo; dağıtım saatlerini sabah 08.30 ile akşam 16.30 arasında gerçekleştiriyor.

Hafta sonu kargo dağıtımı olmamakla birlikte hafta sonu da açık olan merkez şubelerde hafta sonu dağıtım olabiliyor.

o

Genel müdürlükler, sabah 09.00 akşam 19.30 arasında hizmet veriyorlar. Aynı zamanda genel müdürlüklerde öğle tatili de olmuyor.

PTT Saat Kaçta Açılıyor

Ülkemizdeki tüm PTT şubeleri sabah 08:30 açılır ve öğle tatilini ise 12:30 verir. Öğlenden sonra 13.30’dan açılan PTT şubeleri 17:30 kapanır. PTT şubeleri hafta için hizmet vermesine karşın PTT cumartesi açık olur mu sorusuna cevap vermek gerekirse sadece merkez şubeleri cumartesi hizmet vermektedir.

Aynı şekilde PTT kargo ise hafta için 08.30-17.30 arasında hizmet vermektedir. Hafta sonu yani cumartesi ise sadece dağıtım yapmaktadır.

PTT Saat Kaçta Kapanıyor

PTT şubeleri ve PTT kargo hafta için akşam 17:30 itibari ile kapatılmaktadır. PTT şubelerinde ve PTT kargolarında kapanış saati olan 17:30 sonra işlem yapmanız mümkün değildir.

PTT Tarihçesi

o

Ülkemizin posta örgütü olan PTT, Osmanlı Devleti’nde Tanzimat Fermanı sonrası kurulduğu günden bu yana hizmet vermeye devam ediyor.

23 Ekim 1840 yılında kurulduğunda ismi posta teşkilatı olan PTT, 1855 yılında ayrı bir Telgraf müdürlüğünün de kurulmasından sonra 1871 yılında Telgraf Müdürlüğü ile birleşti.

Bu birleşme sonrasında ismi Posta ve Telgraf Nezareti oldu.

1909 yılına gelindiğinde Posta, Telgraf ve Telefon Nezareti, 1913 yılında ise Posta, Telgraf ve Telefon Umum Müdürlüğü ismini aldı.

1995 yılından sonra TC Posta İşletmesi Genel Müdürlüğü ismine sahip olan PTT; 29 Ocak 2000 tarihinden sonra ise TC Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü ismini aldı.

o

Kargo hizmeti de veren PTT; 2013 yılında TBMM’de kabul edilen kanun tasarısı sonrasında Posta ve Telgraf Anonim Şirketi haline gelerek, özelleşti.

Ülkemizin en köklü firmalarından biri olma unvanına sahip olan PTT, günümüzde PTTBank, PTTkitap, PTTCell, HGS vb. kuruluşları ile pek çok alanda hizmet veriyor.

o
o
k
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.