Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 28 °C
Parçalı Bulutlu

Ziraat Bankası Traktör Kredisi Nedir? Başvuru ve Şartları

10.05.2023
42
A+
A-
Ziraat Bankası Traktör Kredisi Nedir? Başvuru ve Şartları

Ziraat Bankası Traktör Kredisi Nedir? Başvuru ve Şartları; hakkında ayrıntılı bilgi verdiğimiz bu yazımızda aklınıza takılan hemen hemen her sorunun cevabını bulabilirsiniz. Ziraat Bankası Traktör Kredisi Başvurusu, Ziraat Bankası Traktör Kredisi Alma Şartları Nelerdir? Ziraat Bankası Traktör Kredisi Başvurusunda İstenen Belgeler, Ziraat Bankası İkinci El Traktör Kredisi Alma Şartları Nelerdir? Traktör Kredisi Veren Diğer Bankalar hangileridir gibi soruların cevabı yazımızda…

Ziraat Bankası Traktör Kredisi Nedir? Başvuru ve Şartları

Ülkemizde çiftçiye destek olmak adına her gün farklı projeler gündeme gelmektedir. Çiftçilerin tarımsal üretimlerine yönelik tarımsal alet ihtiyacı için devlet çeşitli imkanlar sunarken bankalar da çiftçiler için kredi desteği sunmaktadır.

Özellikle son zamanlarda Ziraat Bankasının Ziraat’ten Ekipman Desteği kampanyası oldukça popüler bir kredi destek imkanı hizmetidir.

Tarımsal üretim yapan gerçek ve tüzel kişileri hedef seçen Ziraat Bankası, üretime yönelik tüm ekipmanların alımı için kredi sağlamaktadır. Tarımsal alet ve makinalar için ihtiyaç duyulan krediyi sağlamak isteyen bankanın bu kapsamda sunduğu hizmeti sizler için ayrıntılı olarak ele aldık.

Ziraat Bankası Ekipman Desteği ile sizlere neler sunuyor, bu desteklerden biri olan traktör kredisi için hangi şartları sağlamanız gerekiyor, gelin birlikte bakalım…

Devlet Destekli Çiftçilik Teşvikleri Nelerdir

Ziraat Bankası Traktör Kredisi Başvurusu

Tarımsal üretim için çiftçiyi destekleyen ve Ziraat’ten Ekipman Desteği projesi ile yola çıkan Ziraat Bankası, tarımsal araçların alımına yönelik kredi hizmeti sunmaktadır.

Sadece çiftçiyi değil üretim yapan tüm gerçek ve tüzel kişileri kapsayan bu hizmet için üretim kapasiteleri baz alınarak destek sunulmaktadır.

Ziraat Bankası traktör kredisi almak isteyenler bankaya ipotek sunmak zorundalar. Ayrıca gelir belgelerini de ibraz etmeleri istenmektedir. Traktör kredisi almak isteyenlerin merak ettiği başvuru şartlarını birlikte inceleyelim…

Ziraat Bankası Traktör Kredisi Alma Şartları Nelerdir?

Kişiler öncelikle çiftçi ise ÇKS sistemine kayıtlı olmaları aranan ilk şartlardan biridir. Ayrıca kredi alabilme şartlarından biri de ergin olmak yani 18 yaşını doldurmuş olmaktır.

Farklı kredi imkanlarında olduğu gibi Ziraat Bankasının traktör kredisi imkanında da başvuru yapan kişinin kredi sicili temiz olmalıdır. Ayrıca kredi kapsamında olan traktörlerden tercih hakkı olan kişilerin, tarım faaliyeti yapıyor olması da kredi alabilme şartlarından bir diğeridir.

Ziraat Bankası traktör kredisi aslında hayvansal, bitkisel, su ürünleri üretimleri göz önüne alınarak başvuru yapan gerçek ya da tüzel kişilere istenen şartları sağladıkları takdirde verilmektedir. Peki Ziraat Bankası traktör kredisi başvurusunda hangi belgeler istenmektedir?

Geri Ödemesiz Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası Traktör Kredisi Başvurusunda İstenen Belgeler

Her kredi talebinde olduğu gibi Ziraat Bankası traktör kredisi talebinde de başvuran kişiye ait kimlik kartı fotokopisi, gelir belgesini gösteren evrak, krediye karşılık gösterilecek olan teminat belgesi, tarımsal işletmesini teşvik edici evraklar başlıca istenen belgeler arasındadır.

Ziraat Bankası traktör kredisi başvurusunda bulunan tüzel kişi ise bağlı bulunduğu oda kayıt bilgisini, işletme adına vergi levhasını ibraz etmelidir. Ayrıca tüzel kişilik ana sözleşmesi yapılan Ticaret Sicili Gazetesi, tüzel kişiliği temsile yetkili kişilerin noter onaylı imza sirküleri de istenen evraklar arasında bulunmaktadır.

Ziraat Bankası İkinci El Traktör Kredisi Alma Şartları Nelerdir?

Ziraat Bankası ikinci el traktör kredisi için talepte bulunan kişinin ÇKS kaydı güncel şekilde bulunmalıdır. Başvuru yapan kişilerin aktif olarak faaliyette olmaları ya hayvancılık ya da tarım alanlarından biri ile ilgileniyor yani yapıyor olması gerekmektedir.

İkinci el traktör kredisi alma şartlarından biri de araç yaş şartını sağlıyor olmaktır. Yani satın alınacak olan traktörün 8 yaşın altında olması anlamına gelmektedir.

Tüzel kişilerin de yine işletme sahibinin ÇKS kaydı bulunmalı ve güncel olmalıdır. Ayrıca zirai kredilendirme belgelerini bulundurmaları da istenmektedir.

Ziraat Bankası ikinci el traktör kredisi alma şartlarını ve başvuru tarihlerini bankanın resmi sayfasından takip edebilmeniz mümkündür. Belirtilen tarihler içerisinde başvurunuzu yaparak istenen evraklarınızı temin edip kredinizi alabilirsiniz.

Başvurunuz banka tarafından ayrıntılı olarak değerlendirilir ve kredi onay ya da red durumu tarafınıza iletilir. Ayrıca bulunduğunuz il ya da ilçelerdeki şubelere giderek başvurunuzu tamamlayabilir ve kredi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Hayvan Başına Verilen Destek Miktarı

Traktör Kredisi Veren Diğer Bankalar Hangileridir?

Traktör kredisi aslında tarıma destek çiftçi ve üreticiye destek olarak adlandırabileceğimiz bir kredi hizmetidir. Ülkemizde devlet politikalarının yanında üretime destek olmak için çeşitli bankalar da kredi hizmetleri ile üretime ve üreticiye destek olmaya çalışmaktadır.

Bunun en güzel örneklerinden biri Ziraat’ ten Ekipman Desteği olarak sunulan kredi imkanıdır. Peki Ziraat Bankası haricinde başka hangi bankalar traktör kredisi vermektedir, bakalım…

Ziraat Bankası, Denizbank, Halkbank, Şekerbank, Yapı Kredi Bankası, TEB ve İşbank traktör kredisi veren bankalar arasındadır.

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık