DOLAR
20,9567
EURO
22,4572
ALTIN
1.313,16
BIST
5.114,97

Whatsapp İnternetsiz Nasıl Kullanılır?

Whatsapp İnternetsiz Nasıl Kullanılır?
10.05.2023 00:01
A+
A-

Whatsapp İnternetsiz Nasıl Kullanılır? Dijital dünyada büyük çoğunluğumuz, günümüzün önemli bir kısmını Whatsapp’ta sevgilimizle, arkadaşlarımızla, tanıdıklarımızla ve ailemizle konuşarak geçiyoruz.

Whatsapp İnternetsiz Nasıl Kullanılır?
Whatsapp İnternetsiz Nasıl Kullanılır

Bir sohbet platformu olarak kullandığımız Whatsapp’ı artık, yakınlarımızla iletişim halinde kalmak, onlara beğendiğimiz video ve fotoğrafları yollamak, hatta onlarla dedikodu yapmak için bile kullanıyoruz.

Hal böyle olunca internet paketimiz bittiğinde ve bulunduğumuz ortamda bağlanabileceğimiz bir wifi ağı bulunmadığında ne yazık ki Whatsapp’a giremediğimiz için kendimizi çok mutsuz ve şanssız hissediyoruz.

Whatsapp üzerinden arkadaşlarımızla veya sevgilimizle tekrar konuşabilmek için bir an önce ek internet paketi almayı ya da wifi ağına bağlanabileceğimiz yerlere gitmeyi düşünüyoruz.

Kimi zaman da sırf internet paketimiz bittiği ve evimizde wifi bağlantımız olduğu için evde kalmayı ve internete wifi aracılığıyla girmeyi tercih ediyoruz.

Whatsapp internetsiz nasıl kullanılır? başlıklı bu yazımızda internet paketinizdeki kullanımlarınız sona erdiğinde ve wifi ağına bağlanamadığınızda telefonunuzda internet olmasa bile Whatsapp uygulamasına nasıl girebileceğiniz değinmeye, konuya dair sizleri aydınlatmaya çalışacağız.

Whatsapp İnternetsiz Kullanma 2023

Çoğu kişinin henüz haberi olmasa da bazı yöntemler sayesinde Whatsapp internetsiz olarak kullanılabiliyor.

Sizinle paylaşacağımız bu yöntemleri deneyen kullanıcılar, cidden de internet paketleri bittiklerinde ya da wifi bağlantıları olmadığında genellikle bu yöntemi denediklerinden bahsediyorlar.

Whatsapp’ı internetsiz kullanan kişilerin yorumlarına internette, sözlüklerde ve pek çok yerde rastlayabiliyoruz.

Whatsapp’ı internetsiz olarak kullanmanızı sağlayan bu yöntemleri aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

Android Telefonlarda Whatsapp’ı İnternet Olmadan Kullanma

Günümüzde Android cihazlarda internet olmasa bile Whatsapp’a girebiliyorsunuz.

Bu noktada akıllı telefonunuzda birtakım düzenlemeler yapmanız gerekiyor.

Adım adım Whatsapp uygulamasına internetsiz bağlanmak için neler yapmanız gerektiğini aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

  • Akıllı telefonunuzdan sırasıyla Ayarlar—Bağlantılar—Mobil ağlar kategorilerine tıklayın.
  • Mobil ağlar kategorisine tıkladığınızda ‘Erişim Noktası Adları’ seçeneğine dokunun.
  • Karşınıza çıkan ekranın hemen sağ üst köşesinde bulunan ‘Ekle’ butonuna dokunun.
  • Yeni açılan ekranda İsim sorulan yere WhatsApp APN sorulan yere Internet, Proxy sorulan yere 127.0.0.01, son olarak da Bağlantı noktası sorulan yere 8080 yazın.
  • Ardından oluşturduğunuz bu yeni profili telefonunuza kaydedin.
  • Son olarak Erişim Noktası Adları’na tekrar dönün ve buradan Whatsapp’ı seçin.

ÖZET:

  • İsim: Whatsapp
  • APN: İnternet
  • Proxy: 127.0.0.01
  • Bağlantı noktası: 8080

Yukarıdaki şeklinde erişim noktasını güncellediğiniz takdirde telefonunuzda internet olmadığı zamanlarda dahi Whatsapp uygulamasına giriş yapabilir ve sohbetinize kesintisiz bir şekilde kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Whatsapp uygulamasını internet olmadan Türk Telekom, Vodafone, Turkcell vb. GSM operatörü fark etmeksizin tüm operatörlerde kullanabilirsiniz.

Yukarıdaki yöntem yani yeni erişim noktası ekleme ile sadece Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda Whatsapp uygulamasına internet olmadan girebilirsiniz.

Henüz IOS tabanlı cihazlarda yani Iphone’larda ne yazık ki yeni erişim noktası ekleme yoluyla Whatsapp uygulamasına internetsiz giremiyorsunuz.

UYARI: Telefonunuzun erişim adını güncellediğinizde tekrar eski internet ayarlarınıza dönene dek Whatsap’ı internetsiz kullanabiliyorsunuz.

Ancak bu süreçteki kullanımlar, bir sonraki faturanıza yansıtılıyor. İnternetsiz Whatsapp kullanırken daha sonra kullanım ücretini ödemeniz gerekeceğini de hatırlatmak istiyoruz!

Whatsapp Bluetooth Messenger ile Whatsapp’a İnternetsiz Bağlanma

Akıllı telefonunuza Whatsapp Bluetooth Messenger uygulamasını yüklediğiniz takdirde sizin gibi bu uygulamayı kullanan diğer kişilere Bluetooth üzerinden bağlanabilmeniz mümkün.

Ancak bu yöntem sayesinde sadece size yakın mesafedeki kullanıcılara mesaj gönderebiliyor ve onlardan mesaj alabiliyorsunuz.

Uzak mesafeler söz konusu olduğunda bu yöntemle Whatsapp uygulamasına internetsiz giremiyorsunuz.

Aynı zamanda Whatsapp Bluetooth Messenger uygulamasını akıllı telefonunuza Google Play Store ya da Apple Store üzerinden indirme şansınız bulunmuyor.

İnternette Whatsapp Bluetooth Messenger kelimelerini aratarak, bu uygulamayı telefonunuza indirebileceğiniz adreslere göz atabilir ve uygulamayı hızlıca telefonunuza yükleyebilirsiniz.

Bununla birlikte bu uygulamanın tamamen Whatsapp uygulamasından bağımsız olduğunu yani Whatsapp BlueTooth Messenger uygulamasının hiçbir şekilde Whatsapp INC tarafından da onaylı olmadığını, uygulamanın Awesome Developer isimli farklı bir geliştirici tarafından hazırlanıp, piyasaya sürüldüğünü de belirtmek istiyoruz.

Bu yazımızda Whatsapp internetsiz kullanma yöntemlerini sizlerle paylaşmaya çalıştık.

Sizler de konuya dair her türlü soru ve görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir,  yukarıdaki yöntemleri daha önce denediyseniz deneyimlerinizi ve bildiğiniz diğer Whatsapp’ı internetsiz kullanma önerilerinizi değerli okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

Whatsapp Silinen Mesajları ve Fotoğrafları Geri Getirme

WhatsApp internetsiz nasıl kullanilir?

WhatsApp’ın internet bağlantısı olmadan kullanılması mümkün değildir. WhatsApp, internet bağlantısı olan bir cihaza kurulur ve sadece internet bağlantısı olan cihazlarda çalışır. Dolayısıyla, WhatsApp’ın kullanılabilmesi için internet bağlantısı gereklidir. Ancak, bazı operatörlerin kullanıcılara sunmuş oldukları bazı hizmetler sayesinde, belirli uygulamaları internet kotası harcamadan kullanabilirsiniz. Bu hizmetlere ilişkin detayları operatörünüzün müşteri hizmetleri servisinden öğrenebilirsiniz.

WhatsApp internetsiz çalışıyor mu?

Hayır, WhatsApp internet bağlantısı gerektiren bir uygulamadır. İnternetsiz kullanımı mümkün değildir. Ancak WhatsApp, mobil veri veya Wi-Fi gibi internet bağlantısı olmadan önce indirilen mesajları gösterme özelliğine sahiptir. Bu, mesajları önceden indirdiyseniz veya telefonunuzda önbelleğe alındıysa işe yarayabilir. Ancak mesaj göndermek, almak veya diğer işlevleri kullanmak için internet bağlantısına ihtiyaç vardır.

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.