Yabancı Uyruklulara Kredi ve Kredi Kartı Veren Bankalar

Yabancı Uyruklulara Kredi ve Kredi Kartı Veren Bankalar

Yabancı Uyruklulara Kredi ve Kredi Kartı Veren Bankalar 2021; Belli dönemlerde ülkemize iş yada tatil için gelen yabancı kişilerin en çok merak ettiği sorulardan biride yabancı uyruklulara kredi kartı veren bankalar ve yabancı uyruklulara kredi veren bankalar nelerdir sorusudur.

Bankalardan kredi çekmek için aranan şartlardan biride Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma şartıdır. Ancak bazı yabancı uyruklu kişiler uzun süre ülkemizde kalması yada iş için burada bulunmasından dolayı kredi ve kredi kartı almaları mümkün olmaktadır. Kredi ve kredi kartı almak için T.C. kimlik almak için olması gerektiği için ayrıca T.C. vatandaşı olmalıdır.

Eğer sizde yabancı ülkeden gelen Türk vatandaşıysanız hangi bankanın kredi ve kredi alabileceğiniz bankalar hakkında bilgi vermek istiyorum.

İşte yabancı uyruklulara kredi kartı veren bankalar ve yabancı uyruklulara kredi veren bankalar;

Türkiye’de Yaşayan Yabancılar Kredi Alabilir mi?

Bir dönem yabancı ülkeden gelen kişilere bankalar kesinlikle kredi yada kredi kartı vermiyordu. Ancak yapılan yasal düzenleme ile artık yabancı ülke vatandaşları bazı bankalardan kredi ve kredi kartı alabilmektedir. Genelde devlet bankaları harici bankalar yabancı kişilere kredi vermektedir.

Hangi Ülkenin Vatandaşları Ülkemizde Kredi Çekebilir

Ülkemizde bulunan bankalardan kredi çekmek için hangi ülke vatandaşı olduğunuz çok önemlidir. Her ülkenin vatandaşları kolay şekilde bankalardan kredi çekemiyor. Avrupa ülkeleri ve Suriye, Gürcistan, Ermenistan, Azerbaycan, Özbekistan, Türkmenistan, Kırgızistan, Kazakistan, Tacikistan, Suudi Arabistan, Cezayir, Libya, Mısır, İran, İngiltere, Almanya, Amerika, Fransa, Romanya, Bulgaristan, İsveç, İsviçre, Rusya, Hollanda, Irak, Avusturalya, Yunanistan, Makedonya, Bulgaristan, Moldova vatandaşları ülkemizden kredi kartı ve kredi çekebiliyor.

Yabancıları İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Türkiye’de yaşayan yabancı ülke vatandaşları ihtiyaç kredisi çekmek için ülkesinde bulunan bankaların Türkiye temsilciklerine başvuruda bulunabilirler. Ülkemizde bir çok bankanın şubesi temsilciliği bulunmaktadır. İş için ülkemizde kalan kişiler ayrıca oturma izinleri ve çalıştıkları firmanın belgeleri ile bankadan ihtiyaç kredisi alabilir.

Yabancılar Konut Kredi Kullanabilir Mi

Yabancılar Türkiye’de konut kredisi kullanabilir ve çekebilirler. Yabancı uyruklu kişiler araç kredisi, ihtiyaç kredisi ve ev kredisi almak için Türkiye’deki bankasının kredi birimine başvuruda bulunması yeterlidir.

Yabancı ülke vatandaşları konut kredisi çekmek için bazı şartları taşıması gereklidir. Yabancı uyruklu kişinin konut kredisi çekmesi için Türkiye vatandaşı olması ayrıca ülkemizde oturma izninin bulunması gerekmektedir.

Yabancılara Kredi ve Kredi Kartı Veren Bankalar 2021

Yabancı uyruklu kişiler kredi kartı başvurusunda bulunabilir. Yabancıların kredi kartı ve kredi çekmek için Pasaport fotokopisi, kimlik, çalışma izni belgesi, gelir belgesi ve ikametgah belgesi yanında bulunması gereklidir. Hazırladığınız belgeler ile bir çok bankadan kredi çekebilirsiniz.

 1. Aareal Bank A.G.
 2. HSBC Bank plc Bank
 3. ABC International Bank PLC
 4. ALUBAF Arab International Bank B.S.C.
 5. Banca Monte dei Paschi di Siena S.P.A.
 6. Banco Sabadell S.A.
 7. Bank Al Habib
 8. Bank Julius Baer and Co. Ltd
 9. Bank of Bahrain and Kuwait
 10. Bank of China Limited
 11. BNP Paribas S.A.
 12. CaixaBank S.A.
 13. Citibank N.A
 14. Commerzbank A.G.
 15. Credit Europe Bank N.V.
 16. Demir-Halk Bank (Nederland) N.V. – (DHB Bank)
 17. Doha Bank
 18. Dubai Islamic Bank
 19. DZ Bank A.G.
 20. EFG International BANK A.G.
 21. Emirates NBD BANK P.J.S.C.
 22. GarantiBank International N.V.
 23. Hungarian Export-Import Bank
 24. INGBank N.V.
 25. JSC Bank of Georgia
 26. KEB Hana Bank
 27. KentBank D.D.
 28. KfW IPEX-Bank GMBH
 29. Mizuho Corporate Bank LTD.
 30. Natixis S.A.
 31. Near East Bank LTD.
 32. Nomura Bank International PLC
 33. OYAK Anker Bank Gmbh
 34. QInvest LLC
 35. Rabobank International
 36. State Bank of India
 37. Sumitomo Mitsui Banking Corporation
 38. The Bank of New York Mellon
 39. The Export-Import Bank of Korea
 40. UBS A.G.
 41. UBP: Union Bancaire Privée S.A.
 42. Ziraat Bank International A.G.
 43. BankPozitif Kredi ve Kalkınma Bankası A.Ş.
 44. Merrill Lynch Yatırım Bank A.Ş.
 45. Pasha Yatırım Bankası A.Ş.
 46. Standard Chartered Yatırım Bankası Türk A.Ş.

Yabancı uyruklulara kredi veren bakalar arasında Ziraat Bankası, Garanti BBVA, ING, İş Bnakası ve QNB Finansbank bulunmaktadır.

Sizlere bu yazımızda Yabancı Uyruklulara Kredi ve Kredi Kartı Veren Bankalar 2021 hakkında bilgi vermeye çalıştım. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazabilirsiniz.

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

 1. Lalohan dedi ki:

  Merhaba ben Türkmenistanlıyım oturma izinliyim kredi kart alabilirmiyim?