DOLAR
20,9567
EURO
22,4572
ALTIN
1.313,16
BIST
5.114,97

Ziraat Bankası Kredi Erteleme Başvurusu

Ziraat Bankası Kredi Erteleme Başvurusu
30.04.2023 21:41
A+
A-

Ziraat Bankası kredimi nasıl ertelerim; son günlerde vatandaşlar tarafından en çok merak edilen konulardan birisi de Ziraat Bankası kredi erteleme başvurusu oldu. Salgının etkileri sürmeye devam ederken Ziraat Bankası kredi erteleme başvurularını açtı. Ziraat Bankası kredi erteleme başvurusu nasıl yapılır? sorusu son günlerin en çok araştırılan konusu oldu.

Ziraat Bankası Kredi Erteleme Başvurusu
Ziraat Bankası Kredi Erteleme Başvurusu

Ziraat Bankası Kredi Erteleme

Halen etkisi devam eden Covid-19 salgını sebebiyle bankalar, müşterilerinin kredi ödemelerini kolaylaştıracak bazı adımlar atmaya başladı. Ziraat Bankası, başvuru yapan müşterilerinin kredi borçları için ödeme erteleme seçeneğini devreye soktuğunu duyurdu. Ziraat Bankası Kredi Erteleme Başvurusuna dair tüm detayları sizler için araştırdık.

Ziraat Bankası, ödenememiş olan taksit, faiz ve anapara ödemeleri için firma veya bireysel müşterilerin ödemelerini erteleme başvurusu yapabileceklerini duyurdu. Bunun yanında Ziraat Bankası, personel maaşlarını Ziraat Bankası üzerinden ödeyen firmalara özel olarak da şubat ayı sonu itibarıyla mevcut istihdamlarını azaltmamaları şartına da bakarak gelecek 3 aylık personel maaş gideri kadar ilave kredi limiti artırma imkanı da sağladığını firmalar ile paylaşıyor. Ziraat Bankası, ödeme sorunu yaşayan müşterilerin devam eden kredi ödemelerini de 6 aya kadar ödemesiz dönem olmak üzere, tarım ve turizm gibi dönemsel faaliyeti olan sektörlerde ise 12 aya kadar ilave vade süresi eklemek kaydıyla uygun vadeli Ziraat Bankası kredi yapılandırma seçenekleri sunuyor.

Vatandaşların işsiz kalmasının önüne geçebilmek ve aynı zamanda üretim altyapısı ve iş gücü piyasasını ayakta tutmak amacıyla firmalara; bireylerin ihtiyaçlarını karşılamaya destek olmak amacıyla da tüm bireysel kredi kullanıcılarını, kredi ödeme ertelemesi başvurusu yapmak için banka şubelerine bekliyor. Ziraat Bankası, bu yeni kredi erteleme avantajı ile birlikte vatandaşların ve iş dünyasının nakit akışlarında yaşayabilecekleri bozulmaya kredi ödeme kolaylıklarını devreye aldı.

Ziraat Bankası Kredi Erteleme Şartları Neler?

Hazine ve Maliye Bakanlığı ile birlikte atılan tedbir adımları ve tüm ekonomi kurumları ile birlikte Ziraat Bankası da vatandaşlara katkı sunduğu önlemlerle öne çıkıyor. Ziraat Bankası tarafından yapılan açıklamaya göre tüm dünyada yaşanan ve ülkemizi de etkileyen Covid-19 salgınının ekonomik hayata dair etkilerini, vatandaşlar düzeyinde en aza indirmek amacıyla Ziraat Bankası olarak yeni destek paketlerini tüm Ziraat Bankası kullanıcılarına sunuluyor. Ziraat Bankası kredi yapılandırma kolaylıkları sayesinde öncelikli olarak bu zorlu süreci en kısa sürede aşmak ve vatandaşların ekonomik yönden rahat etmelerini sağlamak için kredi erteleme imkanı sağlanıyor.

Ziraat Bankası kredi erteleme başvurusu kapsamında kurumsal müşteriler için:

Covid-19 salgını sebebiyle kredi borçlarını ödemekte güçlük çekenler için bir kolaylık daha getiriliyor. Ziraat Bankası kredi kartı borçlarını 8 ay erteleyecek. Ziraat Bankası kredi kartı borçlarını son bir defaya mahsus olmak üzere 8 aya kadar erteleme seçeneği sunulacak.

Ziraat Bankası kredi erteleme başvurusu kapsamında bireysel müşteriler için:

  • Ödenmesi gereken dönem sonu taksiti, kredi faizi ve anaparasını ödeyemeyen bütün bireysel ve şirket müşterilerinin kredi erteleme talepleri üzerine söz konusu ödemelerin ötelenmesine imkan sağlanacak.
  • Nakit akışı bozulduğu için ödeme dönemlerinde sorun yaşayan kurumsal müşterilerin mevcut kredilerinin;
    • 6 aya kadar ödeme erteleme ve tarım ile turizm sektörleri gibi dönemsel faaliyet yürüten firmalara ise 12 aya kadar ödeme erteleme süresi tanıyarak uygun vadeli yapılandırma gerçekleştirilecek.
  • Personel maaşlarını, Ziraat Bankası üzerinden ödeyen firmaların da Şubat ayı sonu itibarıyla mevcut istihdamlarını azaltmamaları şartı ile birlikte;
    • Önümüzdeki 3 ay boyunca, personel maaş giderlerinin toplamı kadar da ilave kredi limiti verilecek.
  • Bankaya bağlı olan kredili müşteriler tarafından da Ziraat bankası üzerine keşide edilmiş çeklerinin ödenmesi amacıyla kullanılmak üzere; genel kredi limitlerinin belirli oranlarda ek nakit kredi limiti tahsis edilecek.
  • İşletme sermayesi ihtiyaçlarını karşılamak üzere de Ziraat bankası kurumsal kredi kartı ve DBS limiti olan kullanıcıların, kurumsal kart limitlerinin artırılması faaliyetlerini uygulamaya aldılar.

Ziraat Katılım’dan da Bir Açıklama Geldi

Nakit akışı bozulan veya bozulması öngörülen ve buna bağlı olarak kredi ödemelerinde sorun yaşayabilecek olan kurumsal müşterilerin, mevcut finansmanlarının 6 aya kredi ödeme erteleme ve dönemsel faaliyet yürütülen sektörlerde ise 12 aya kadar ek süre verilerek uygun vadeli Ziraat Bankası Kredi Erteleme uygulamaları sunuyor.

Çiftçilere Kredi Erteleme Müjdesi!

Yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı gereğince, doğal afetlerden etkilenen çiftçilere özel olarak da kredi erteleme fırsatı sunuluyor! Sadece faiz indirimli (sübvansiyonlu) olarak kredi kullanan çiftçilerin kredileri, 1 yıla kadar erteleme seçeneği sunuluyor. Ayrıca isteyen çiftçiler için de en fazla 5 yıla kadar kredi taksitlendirme yapılabilecek.

Tarımsal faaliyetlerini sürdüren çiftçiler, kredi borçlarını erteleme ya da taksitlendirme seçeneğini kullanarak, uzun vadeye yayarak kredi geri ödeme imkanlarını seçebilirler. Ayrıca üreticiler, gerekli şartları taşımaları durumunda da tarımsal faaliyetlerinin gerektirdiği kadar ek faiz indirimli (sübvansiyonlu) kredi kullanma imkanına da sahip olacaklar.

Belirlenen kriterlerin dışında kalan ama tarımsal üretim faaliyetlerine devam etmekle birlikte verim düşüklüğü, piyasada oluşan fiyatların düşük olması, hastalık, pazar daralması vb. doğal afetler dışında kalan sebeplerle tarımsal faaliyetlerinde ve gelir akışlarında bozulma yaşayan çiftçiler de Ziraat Bankasının imkanlarından olan sübvansiyonlu ya da sübvansiyonsuz kredi borçlarıyla ilgili olarak, Bankamızca uygun faiz oranları ile 5 yıla kadar vade seçeneği sunulan, farklı Ziraat Bankası Kredi Erteleme alternatifleri de sunuluyor.

Tarımsal faaliyetlerini sürdürebilmek için Ziraat bankasından kredi çeken ve kredi borcu olan; yukarıda belirtilen kapsama giren kişiler için farklı alternatifler ile kredi yapılandırma seçenekleri hakkında bilgi almak için Ziraat Bankası şubelerine gidebilirler.

Ayrıca bakınız:

Ziraat Bankası 100 Bin TL. Genç Çiftçi Kredisi Şartları > TIKLAYIN

Ziraat Bankası 7 Yıl Vadeli Hayvansal Üretim Kredisi Şartları> TIKLAYIN

Ziraat Bankası kredi erteleme nasıl yapılır?

Ziraat Bankası kredi erteleme işlemi için öncelikle Ziraat Bankası’nın resmi internet sitesinde yer alan “Kredi Erteleme İşlemi” sayfasından veya Ziraat Mobil uygulaması üzerinden talep oluşturulabilir. Daha sonra müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek işlem tamamlanabilir.

Ziraat Bankası kredi erteleme var mı?

Ziraat Bankası, ödeme güçlüğü çeken müşterilerine kredi erteleme imkanı sunmaktadır. Ancak, kredi erteleme talebi için müşterilerin öncelikle banka ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.