Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 32 °C
Açık

Ziraat Bankası 7 Yıl Vadeli Hayvansal Üretim Kredisi

13.10.2023
1.535
A+
A-
Ziraat Bankası 7 Yıl Vadeli Hayvansal Üretim Kredisi

Ziraat Bankası 7 Yıl Vadeli Hayvan Kredisi Nedir?, 2023 Yılında Ziraat Bankasının Verdiği Kredilerin Faizleri, Ziraat Bankası 7 Yıl Vadeli Hayvancılık Kredisi Şartları Nelerdir?,

Ziraat Bankası 7 Yıl Vadeli Hayvansal Üretim Kredisi; Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2023 yılı içerisinde de başta Ziraat Bankası olmak üzere diğer birçok banka da tarım ve hayvancılık noktasında çeşitli kredi imkanları tanımaktadır. Bu bağlamda özellikle de kırsal kesimlerde yer alan ve fazlasıyla geçimini hayvancılık üzerine kuran insanların bu alandaki sermayelerini tamamlayabilmeleri ve neticesinde de birçok destekten yararlanmaları adına devlet kurumlarına ve çeşitli bankalar üzerine müracaat ederek kredilerden yararlanmaları gerekmektedir.

https://www.ziraatbank.com.tr/tr/ticari/tarim/hayvancilik-ve-su-urunleri-kredileri/hayvansal-uretim-kredileri

Bu noktada Ziraat Bankası 7 yıl vadeli hayvansal üretim kredisi de değerlendirilebilir. Geri ödemeli ya da geri ödemesiz biçimde elde edilen kredilerin uzun yıllar vadeli biçimde ödenmesi gibi durumlarla da karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu noktada birçok araştırmalar da yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası 7 Yıl Vadeli Hayvan Kredisi Nedir?

Ziraat Bankası üzerinden hayvancılık için sermaye oluşturmak isteyen kişi ya da kişilerin bu alanda çeşitli fırsatlardan yararlanması da mümkündür. Bu noktada Ziraat Bankası 7 yıl vadeli hayvan kredisi en önemli avantajlardan biri olup insanların bu noktada yararlanmaları için de çeşitli fırsatları kovalamaları gerekmektedir.

Bu kampanya düşük faizli bir kampanya olmakla birlikte bir yatırım kredisi gibi de düşünülebilir. Bu noktada 7 yıllık süreden kasıt 2 yılı geri ödemesiz olacak biçimde, 5 yılı ise ödemeli dönem olacak biçimde tasarlanmasıdır. Toplamda 7 yılı kapsayacak olan bu dönem içerisinde sizler de istediğiniz gibi fırsatlardan yararlanabilirsiniz. Ancak şu ifadeler, kampanyalar gerçeği yansıtmamaktadır:

 • 5 yıl ödemesiz hayvan kredisi,
 • Tüm hayvancılığa 100 Bin lira geri ödemesiz kredi desteği,
 • 5 yıl ve 7 yıl geri ödemesiz küçükbaş hayvan hibesi,
 • 500.000 TL. faizsiz koyun kredileri,
 • 50 adet büyükbaş hayvan alımına geri ödemesiz hibe

2023 Yılında Ziraat Bankasının Verdiği Kredilerin Faizleri

2023 yılı kapsamında Ziraat Bankası hayvancılık kredilerinde çeşitli faiz yaptırımları uygulamaktadır. Buna göre bu faizleri şöyle sıralayabiliriz:

 • Arıcılık sektörüne %50,
 • Büyükbaş besiciliğine %50,
 • Damızlık düve yetiştiriciliğine %25,
 • Damızlık kanatlı yetiştiriciliğine %25,
 • Geleneksel yaygın hayvansal üretime 100 bine kadar faizsiz 100 binin üzerine %50 faizli,
 • Kanatlı yetiştiriciliğine %75-%50
 • Küçükbaş hayvancılığa %25,
 • Sığır yetiştiriciliğine %50,
 • Su ürünleri sektörüne %50 faizli kredi veriyor.

Sizler de ilgili alana göre faiz oranlarını araştırabilir ve kendinize göre bu bütçeyi oluşturacak adımları da atarak sermayenizi ortaya koyabilirsiniz.

Ziraat Bankası 7 Yıl Vadeli Hayvancılık Kredisi Şartları Nelerdir?

Hayvancılık sektöründe yer alan ve Ziraat Bankasından kredi almak isteyen kişilerin çeşitli şartları da yerine getirmeleri gerekmektedir. Buna göre Ziraat Bankası 7 yıl vadeli hayvancılık kredisi şartları şunlardan oluşmaktadır:

 • Başvuru sahibinin çiftçi olması ve ÇKS belgesi bulunması,
 • Eğer ÇKS kaydı yok ise, kayıt yaptırması,
 • Kredi notunun yeterli olması,
 • Hazırladığı bir proje ile birlikte bankaya başvurması (küçükbaş, arıcılık, büyükbaş vs.)
 • Satın almak istediği hayvanların %25’ini karşılayacak kadar sermayesi olması gerekiyor.

Bu şartları yerine getiren kişi ya da kişilerin Ziraat Bankalarına giderek kredi destekleri için başvuru yapmaları gerekmektedir.

TKDK Hibe Hayvan Kredisi Nasıl Alınır?

Geri Ödemesiz Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası faizsiz hayvan kredisi ne kadar?

Ziraat Bankası’nın faizsiz hayvan kredisi tutarı, çiftçinin ihtiyacına, vereceği teminata ve bankanın belirlediği şartlara göre değişebilir. Ancak genel olarak Ziraat Bankası, sığır alımı için 100 bin TL’ye kadar, küçükbaş hayvan alımı için 30 bin TL’ye kadar faizsiz kredi imkanı sunmaktadır. Kredi miktarı, çiftçinin üretim kapasitesine ve finansal durumuna göre belirlenmektedir.

Ziraat Bankası hayvan başına ne kadar kredi veriyor?

Ziraat Bankası’nın hayvan kredisi programında hayvan başına verdiği kredi tutarı, çiftlik büyüklüğüne, hayvan cinsine ve proje kapsamına göre değişebilir. Bu nedenle net bir rakam vermek mümkün değildir. Başvurular bireysel olarak yapılabilir ve banka tarafından değerlendirilerek kredi miktarı belirlenir.

Samet Erden
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Koç
21 Mart - 20 Nisan
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
İkizler
21 Mayıs - 21 Haziran
Yengeç
22 Haziran - 22 Temmuz
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Kova
21 Ocak - 19 Şubat
Balık
20 Şubat - 20 Mart
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık